Uygulama Telefona Bir Şey Oldu

Sponsorlu Bağlantılar

Ragnar Lothbrok

Ragnar Lothbrok

Üye
    Konu Sahibi
Telefona Bir Şey Oldu
Selamlar!

Arkadaşlar dün gece telefonumda gangstar vegas oynuyordum, ekrana dokunup etrafıma bakınca oyundan atıyordu. Önceden böyle olmazdı. Neyse etrafıma bakmadan oynadım bende. Biraz geçti her şey takıldı. Alttaki ışıklı tuşlar bile. Telefonum LG Optimus G bataryası çıkmıyor. Ben de power tuşuna basılı tuttum belki kapanır diye. Bu sefer sarı bir ekranın üzerinde siyah yazılar çıktı. Şimdi hatırlamıyorum tam olarak ne yazdığını. Ses kısma tuşuna basınca reboot yap açma tuşuna basınca değişik bi şeydi. Power tuşuna basınca fastboot diyordu sanırım. Kısma tuşuna bastım bi şey olmadı powera da bastım yine olmadı. Ellemedim ben de size sorayım diye. Şimdi kalktım baktım şarjı bitmiş sanırım kapanmış tel. Sizce ne olmuş, ne yapmam gerek?

Şimdiden teşekkürler!Bu Arada telefon LG Optimus G CyanogenMod 10.1 yüklü.

• Beğen
Tepkiler: Buğra

anılbaran

anılbaran

Üye
Valla lg olduğu için tam bilmiyorum ama madem cm romu yüklü rom yükleme ekranına gel recovery mod oluyor sanırırm oradan rebort yap bi bakalım.Tabi siz de recovey ekranı nasıl açılıyor o ayrı bi konu

Ragnar Lothbrok

Ragnar Lothbrok

Üye
    Konu Sahibi
Valla lg olduğu için tam bilmiyorum ama madem cm romu yüklü rom yükleme ekranına gel recovery mod oluyor sanırırm oradan rebort yap bi bakalım.Tabi siz de recovey ekranı nasıl açılıyor o ayrı bi konu

Recovery açmayı biliyorum şarj bitmiş olabilir takayım mı şarja?

anılbaran

anılbaran

Üye
valla önce bi tak şarja 5-10 dk bi dolsun .Recoveey modda açmayı dene yani rebort diye bişi vardır ona tıkla . Yine açılmazsa sanırım birşeylerin sıfıfrlanması gerekebilir. .

Ragnar Lothbrok

Ragnar Lothbrok

Üye
    Konu Sahibi
valla önce bi tak şarja 5-10 dk bi dolsun .Recoveey modda açmayı dene yani rebort diye bişi vardır ona tıkla . Yine açılmazsa sanırım birşeylerin sıfıfrlanması gerekebilir. .

Tamam. Brick falan değildir dimi?Kardeşim, ben telefonun root ile ilgili konularına şuradan bakıyorum -reklama girmez inşallah-
Recovery menü kullanımı başlığı altında ilk resimde yanlışlıkla power tuşuna bastım telefon açıldı.Bundan sonra bir sorun olmaz değil mi? Aslında şu CM yi ve root'u kladırmak istiyorum. Bir şey olacak diye çok korkuyorum. Bide CM'de uygulama menüsünde klasör oluşturamıyorum. Root ve CM yüklemeden önce recovery menüsünden yedek almıştım.

Buğra

Buğra

Admin
Telefonu suan acabildiniz mi eger acamadiysani cwm menuyu yada hangi recovery kullaniyorsaniz acin ve wipe data factory reset yapin reboot tiklayin acilmasi lazim :)

Ragnar Lothbrok

Ragnar Lothbrok

Üye
    Konu Sahibi
Telefon açıldı. Şimdi CM'yi ve root'u kaldırmak istiyorum. Bir şey olacak diye korkuyorum.

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
Telefon açıldı. Şimdi CM'yi ve root'u kaldırmak istiyorum. Bir şey olacak diye korkuyorum.
Sizin telefon icun hangi rom stabil bilmiyorum ama cm candir bence kaldirmayin :) kaldiracaksaniz baska rom yukleyin. Merak etmeyin sorun olmaz

• Beğen
Tepkiler: Ragnar Lothbrok
Ragnar Lothbrok

Ragnar Lothbrok

Üye
    Konu Sahibi
Sizin telefon icun hangi rom stabil bilmiyorum ama cm candir bence kaldirmayin :) kaldiracaksaniz baska rom yukleyin. Merak etmeyin sorun olmaz

Aslında ben de sevdim. Bazı sorunlarım var. Uygulama menüsünde klasör oluşturulmuyor. Bildirim ışığının rengini değiştiremiyorum. Bunları çözebilir misin?

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
Aslında ben de sevdim. Bazı sorunlarım var. Uygulama menüsünde klasör oluşturulmuyor. Bildirim ışığının rengini değiştiremiyorum. Bunları çözebilir misin?
Menude klasor olusturmama sebebi launcherdan kaynakli marketten baska launcher yukleyin sorun kalmayacaktir :)

• Beğen
Ragnar Lothbrok

Ragnar Lothbrok

Üye
    Konu Sahibi
launcher kullanmayı sevmiyorum.Ben CM'de arayüz dışında değişen pek bi fark göremedim açıkcası.

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
launcher kullanmayı sevmiyorum.Ben CM'de arayüz dışında değişen pek bi fark göremedim açıkcası.
Cm romlarda arayuz degismezki amac performans pil vs teknik anlamda daha iyi olmasi icindir. Gorsel icin cm temalarini marketten indirip kurabilirsiniz

• Beğen
Ragnar Lothbrok

Ragnar Lothbrok

Üye
    Konu Sahibi
Yok benim telefonda LG'nin kendi arayüzü vardı. CM yükleyince saf Android oldu. Ben zaten sade severim bu güzel yani. Ama performansta pek değişiklik olmadı sanki.

Samet.25

gözlü gorulur çok fazla bisey bekleme gereksizler siliniyo kernel ekleniyor filan

• Beğen
Ragnar Lothbrok

Ragnar Lothbrok

Üye
    Konu Sahibi
Kernel ne oluyo?Neyse ya ben unroot yapmak istiyorum karar verdim :)
Ama nasıl yapıldığını bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Samet.25

Kernel ne oluyo?Neyse ya ben unroot yapmak istiyorum karar verdim :)
Ama nasıl yapıldığını bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?
rootsuz orjinal romu indirip odin ile yukle yuklemeden once wipe data yap recovery menuden

Ragnar Lothbrok

Ragnar Lothbrok

Üye
    Konu Sahibi
Recovery menu den yedek almıştım face falan varsa adım adım anlatır mısınız?

The Shadow

The Shadow

Üye
rootsuz orjinal romu indirip odin ile yukle yuklemeden once wipe data yap recovery menuden
lg lerde odin kullanılmıyor onun yerine başka bir program kullanılıyor diye biliyorum sanki ?

Samet.25

lg lerde odin kullanılmıyor onun yerine başka bir program kullanılıyor diye biliyorum sanki ?
Hiç Lg Android kullanmadım bilmiyorum samsung da böyle en azından bi fikir olusmustur netten bakınca bişeyler yapabilir

Üst Alt