Çift sim kartlı Lumia 720?

Sponsorlu Bağlantılar

dakamon

dakamon

Üye
    Konu Sahibi
Çift sim kartlı Lumia 720?
evleaks ın paylaştığı bi twit arkadaşlar

Çift sim kartlı lumia 720 gelebilir demiş. Bakalım görelim.

Son düzenleme:

fk555897

fk555897

Üye
evleaks Çift sim kartlı Lumia 720 geliyor olabilir diye yazmış. Bence güzel olur ama incelikten taviz verebilirler.

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
neden çit hat 920, 925 yada 1020 değilde 720 aynı kafa aynı düzen değişen bir şey iyice soğuttunuz adam gibi cihaz çıkartın yeter artık cihaz çıkarmakla olmuyor bunu kafanıza soksanız artık millet güncelleme bekliyor siz yeni cihaz derdindesiniz ..

ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
neden çit hat 920, 925 yada 1020 değilde 720 aynı kafa aynı düzen değişen bir şey iyice soğuttunuz adam gibi cihaz çıkartın yeter artık cihaz çıkarmakla olmuyor bunu kafanıza soksanız artık millet güncelleme bekliyor siz yeni cihaz derdindesiniz ..
yeni cihazlarla yeni güncellemeler ortaya çıkıyor hatırlatayım

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
iyide zaten yeni 1020 miz yokmu tamam herkeseye göre cihaz olsunda sen önce hali hazırda ki müşterilerini memnun et

SonyXperia

SonyXperia

Üye
Yeni müşteri kazanmak daha mantıklı malum kapitalist bir dünyada yaşıyoruz. Zaten güncellemelerin geliş tarihi belli neden bu kadar hırs yapılıyor hala anlayabilmiş değilim :cool

KayraBey

KayraBey

Üye
Boş telefon hepsi.. bence...

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
Yeni müşteri kazanmak daha mantıklı malum kapitalist bir dünyada yaşıyoruz. Zaten güncellemelerin geliş tarihi belli neden bu kadar hırs yapılıyor hala anlayabilmiş değilim :cool
neden anlamış değilsiniz çünkü bazı tarihleri unutanlar var malum 14 ağustos lumia 920 gelmesi gereken oto güncelleme bugün 3 gün sonrasını düşünürsek 14 eylül bir aydır gelmesi gereken güncelleme den ses seda yok tamam nsu dan bir çok arkadaşımız güncelledi ama hala bekliyende bir çok arkadaşımız var sizce böylemi müşteri kazanılıyor..

dakamon

dakamon

Üye
    Konu Sahibi
Böyle müşteri kaybediyorlar. Ben bu sıkıntıları gördükçe bana lumia önerirmisin yada anlatırmısın diyen adama hiç anlatasım yok eskisi kadar. Övmüyorum övmek gelmiyor içimden. Aslında en güzel reklam yolu tavsiyedir. Müşterilerini memnun et ki insanlara önersinler. Ama konu başka yere gidiyor bunun konusu burası değil. Çift sim kart ta o kadar önemli bir şey değil bence çok isteyen varsa asha 501 var :) Bide abi neden 920 820 falan demişsin de yani neden iphone da çift sim kart yok da denebilir. Bence çift sim kart bir amiral gemisinde olmayacak kadar gereksizdir. Bence çift sim kart extra telefona yüktür ona göre de alan kaybıdır. Ama 720 gibi bir telefona uygulanabilir. 1020 de olsaydı saçma olmuş derdim yada 925 920 820.

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
önemli olanda zoru başarmaktır kolay olanı herkes zaten yapıyor benim düşüncem çift hatlı cihaz çıkacaksa neden üst seviyede olmasın teknolojide olmayacak bir şey yoktur her zaman mükemmelini istemek lazım biz verdikleri ile yetinirsek bunlarda bunlar size çok bile derler galaxy s3 ve s3 mini, galaxy s4 ve s4 minisi oldukca anlamlı galaxy grand, s4 çift hat üzerine olumlu sadelik açısından: iphone 3, iphone 4, iphone 4s iphone 5 bunlar olumlu şeyler ama benim mantığım düşük özellikte bi cihazın çift hatlısını üretmeyi hazmetmiyor yapıyorsan en iyisini yap prestijin olsun yapamıyorsanda sus ki seni adam zannetsinler

dakamon

dakamon

Üye
    Konu Sahibi
NE ALAKA????? Adam yapmaz yapmaz. Çok merak ediyorum telefon piyasasında kaç tane çift sim kartlı cep telefonu satılıyor????? Oranlamak lazım talebe bakmak lazım. Adam bana dese lumia 920 ye çift sim kart koyacağım ama ona koyacağım yer için bataryadan kesmem gerekiyor derse sence çoğu insan ne der? Ben bataryadan kesme derim tek sim kart yeter bana. Çift sim kartlı telefonlar symbianda kaldı bence :) yada çin malı telefonlarda. Eski ilk çıktığı popilerliği artık yok. Eskiden telsim mesaj atmakta avantajlıydı turkcelde aramda adam iki hat alıyordu birinden mesaj birinden arıyordu o zamanlar çok kullanışlıydı. Ama şimdi vodefona yada avea yada turkcell hemen hemen hepsini uygun fiyata verdiği için o işlere artık girilmiyor. Bence Talebi çok az olduğu için şirketler yönelmiyor. Bence 720 ye gelmesi hiç problem değil. Belki sen 1020 ye koyacaksın ama adamın 720 ye verecek parası var oda bu sefer isyan edecek sizin gibi, niye 720 yekoymazlar şu bu. Buda başka bir bakış açısı.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Nokia mühendisi;çift simli lumia720 yapalım
CEO Elop: tamam hadi yapalım.

bu mudur yani. Adamlar du yalar kadar masraf yapıp pazar araştırması yapıyor,fizibilite çalışması yapıyor,projenin rantabl olup olmadığı araştırılıyor,hedef pazarlar belirlenip talep ölçülüyor. Sonra tekrar başa dönüp hesaplar yapılıyor. Getirisi götürüsü nedir diye.

Şimdi neden lumia 720 diyebiliriz. Ben aklım yettiği kadarını anlatayım.

orta fiyat grubu cihaz olması nedeniyle hedef müşteri kitlesi daha geniş. Lumia cihazları içinde en iyi batarya suresine sahip. Şirketler için ve çift hat kullanmak zorunda olanlar için birebir. Çift simi yüksek fiyatlı bir cihaza koyarsanız hiç bir şirket almaz. Çift hat taşıma olayı daha çok Asya bölgesinde mevcut. Özellikle Hindistan Çin gibi gelir düzeyi düşük büyük ekranlı telefonların revaçta olduğu ülkelerde çift hat olayı çok yoğun. Bu ülkelerde lumia925'i çift hatlı yapsanız çift hatlı lumia720 satışlarının 3'te biri kadar satamaz.

• Beğen
Tepkiler: SonyXperia ve Dede
KayraBey

KayraBey

Üye

bu mudur yani. Adamlar du yalar kadar masraf yapıp pazar araştırması yapıyor,fizibilite çalışması yapıyor,projenin rantabl olup olmadığı araştırılıyor,hedef pazarlar belirlenip talep ölçülüyor. Sonra tekrar başa dönüp hesaplar yapılıyor. Getirisi götürüsü nedir diye.

orta fiyat grubu cihaz olması nedeniyle hedef müşteri kitlesi daha geniş. Lumia cihazları içinde en iyi batarya suresine sahip. Şirketler için ve çift hat kullanmak zorunda olanlar için birebir. Çift simi yüksek fiyatlı bir cihaza koyarsanız hiç bir şirket almaz. Çift hat taşıma olayı daha çok Asya bölgesinde mevcut. Özellikle Hindistan Çin gibi gelir düzeyi düşük büyük ekranlı telefonların revaçta olduğu ülkelerde çift hat olayı çok yoğun. Bu ülkelerde lumia925'i çift hatlı yapsanız çift hatlı lumia720 satışlarının 3'te biri kadar satamaz.
:ayaktaalkış:

dakamon

dakamon

Üye
    Konu Sahibi
Aynen öyle

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye

o zaman şöyle diyelim düşünce olarak bu cihaz daha çok asya bölgeleri için üretiliyorsa 928 gibi ülkemize gelmesin diğer bi düşüncede orta halli olsun diye yapıyorsak iyi güzel ama bir çok kesiminde büyük ölçüde beklentileri var her şey kar amaçlı olmamalı asya ülkelerinde satayım kar edeyim iyi hasta, daha gelişmiş ülkelerdeki beklentiler ne olacak siz istemezmisiniz kamera açısından 925 gibi iyi çekim yapan, şarz yönünden başarılı, kaliteden tavizsiz, 2 hat aktif, en az 2 yıl tüm güncellemeleri alacak bi cihaz adı önemli değil 920 925 vs..

papakudioflu

papakudioflu

Admin
o zaman şöyle diyelim düşünce olarak bu cihaz daha çok asya bölgeleri için üretiliyorsa 928 gibi ülkemize gelmesin diğer bi düşüncede orta halli olsun diye yapıyorsak iyi güzel ama bir çok kesiminde büyük ölçüde beklentileri var her şey kar amaçlı olmamalı asya ülkelerinde satayım kar edeyim iyi hasta, daha gelişmiş ülkelerdeki beklentiler ne olacak siz istemezmisiniz kamera açısından 925 gibi iyi çekim yapan, şarz yönünden başarılı, kaliteden tavizsiz, 2 hat aktif, en az 2 yıl tüm güncellemeleri alacak bi cihaz adı önemli değil 920 925 vs..

benim canım cennet istiyor da günahlarım bırakmıyor:D

tabi ki her bölgede tüm kullanıcıların isteklerini karşılayabilecek bir urun yelpazesi hazırlamak kolay değil. Bu urun yelpazesini hazırlarken tüm kullanıcı gruplarını memnun etmek de mümkün değil.

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
benim canım cennet istiyor da günahlarım bırakmıyor:D

tabi ki her bölgede tüm kullanıcıların isteklerini karşılayabilecek bir urun yelpazesi hazırlamak kolay değil. Bu urun yelpazesini hazırlarken tüm kullanıcı gruplarını memnun etmek de mümkün değil.

günahlardan arınmak cennete gitmekde bizim elimizde ne kadar az günah okadar çok sevap:worshippy:

kendini geliştirip talepleri karşılayamayanlar her zaman bitmeye mahkumdurlar . eskiden bakkallar vardı şimdi market zincirleri var ayak uydurup büyüyemezsen her zaman yutulan sen olursun bir gün gelir nerde hata yaptım dersin ama iş işten geçmiştir.....:koş:

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Hiç bir firma tüm müşteri gruplarını memnun edemez. Bu geçmişte de böyleydi gelecekte de böyle olacak. Öyle olsa bu kadar markaya gerek kalmazdı.

SonyXperia

SonyXperia

Üye

Hiç bir firma tüm müşteri gruplarını memnun edemez. Bu geçmişte de böyleydi gelecekte de böyle olacak. Öyle olsa bu kadar markaya gerek kalmazdı.
Başarılı :thumbup:

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
memnuniyet ten ziyade yenilik diyelim her çıkan yeniliğin bi albenisi vardır