40 bin kibrit çöpü kullanarak Sultan Ahmet Camii yapmış

Sponsorlu Bağlantılar

> çileke$ <

> çileke$ <

Üye
40 bin kibrit çöpü kullanarak Sultan Ahmet Camii yapmış

Zonguldak&#8217;ın Alaplı İlçesi&#8217;nde yaşayan Hayati Çimen, 40 bin kibrit çöpü kullanarak Sultan Ahmet Camii&#8217;nin maketini yaptı. Çimen, "Eğer biraz daha param olsaydı, maketin tamamını kibrit çöpünden yapacaktım" dedi.

Hayati Çimen (25), Sultan Ahmet Camii&#8217;nin resmine bakarak 45 günde bu caminin maketini yaptığını belirterek, "Bu maket için 40 bin kibrit çöpü, 3 kilo tutkal, bunun yanı sıra yapay çim, film kağıdı ve karton kullandım. Param ancak bu kadarına yetti. Eğer biraz daha param olsaydı, maketin tamamını kibrit çöpünden yapacaktım. Param yetmediği için bazı yerlerinde kibrit çöpü kullanamadım" dedi.

Belediye Başkanı&#8217;ndan izin alarak, Sultan Ahmet Camii&#8217;nin maketini Merkez Camii önünde teşhir ederek 350 milyon liradan satışa çıkardığını belirten Hayati Çimen, "Uzun bir süreden beri işsizim. İş aradım ama bulamadım. Ekmek paramı çıkarabilmek için bir şeyler üretmem gerektiğine inandım ve 45 gün çalışarak bu maketi yaptım. Emeğimin karşılığı değil ama 150 milyon liraya mal ettiğim bu maketi 350 milyon liraya satılığa çıkardım" diye konuştu.
Resmini gördüğü takdirde istenilen her binanın veya geminin maketini yapabileceğini belirten Hayati Çimen, "Bu benim için bir hobi olmaktan ziyade bir kazanç kapısı. Yaptığım ilk maket buydu. Hayat şartları beni böyle bir uğraşa zorladı. Eğer bunu satabilirsem aldığım parayla yeni maketler yapıp satışa çıkarmaya devam edeceğim" dedi

NOT: ALINTIDIR

POWER

POWER

Üye
walla ne emek ama harbi emeğe saygı...

worldcild

Üye
saygıyla eğiliyorum..arka planda kalsada gercek bi sanatcı işte bu abimiz helal olsun walla yaa:alkis:alkis:alkis

omayra

Üye
sabır, emek, marifet :) Eline sağlık amcamın :oke:

Altun.

Altun.

Üye
sakın sigara içmeyin :D:D

dreamgirls

dreamgirls

Üye
vayyy bee... gerçekten de helal olsun amcama, emeğine sağlık... süper olmuş...:oke::oke:
marifetli eller, ne denir ki...:alkis:alkis

berfu_91

berfu_91

Üye
super olmuss super :D:D

mservank

mservank

Üye
harika bi şey ya ben olsam daha .ok pğaraya satardım

TURKISH POWER

Üye
helal olsun valla...:coold:

> çileke$ <

> çileke$ <

Üye
bencede çok emek harcamış belli

euprates

euprates

Üye
harbiden emeğine sağlık

__erhan__

Üye
vay be sabır işi bu emeğine sağlık dostum

odio

odio

Üye
işte ekmeğini taştan çıkaran biri. helal olsun:oke:

c3r3n

c3r3n

Üye
gercekten helal olsun.. süper olmus

FirstClasss

FirstClasss

Üye
çok güzel :oke:ilkokulda görkemli bi çerçeve yapmıştım-tık :)

technonur

technonur

Üye
çok güzel :oke:ilkokulda görkemli bi çerçeve yapmıştım-tık :)
bizde yapmıştık notumu aldıktan sonra eve geldim kibritin birini yaktım süper bişi olmuştu o anki zevk yeter bee

bu camiyede öle bişi yapmak lazım :D tam yanarken fotolucan görüntü süper oluyo

hello_esma

Üye
iğrenç ben trabzondan esoş:hmmm

DPool

DPool

Üye
çok gerçekçi olmuş

Üst Alt