Çin Malı İPhone 4 Mükemmel Kalite - Sizde Deneyimlerinizi Anlatın

Sponsorlu Bağlantılar

kanaloyun9

Üye
    Konu Sahibi
Çin Malı İPhone 4 Mükemmel Kalite - Sizde Deneyimlerinizi Anlatın
Arkadaşalr lütfen sizde yorumlarınızı yapın!!!!

Arkadaşlar 175 Tl ye sahibinden.com dan olmak üzere Fatih'ten bir dükkandan aldığım bir telefon gerçekten inanılmaz müthiş çıktı.(Firma ismi vermiyorum reklam sanılmasın) Telefonun iç ve dış cephesinde Made İn Usa İn California yazısı bulunmakta ayrıca Simgeleri tamamen orjinal yapıştırma değil...

Mükemmel özellikleri kısaca söyle;

+ Müthiş bir ses çıkışı var

+Tamamen 1e1 İphone 4 ile aynı şekilde tasarım

+Tamamen birebir İphone 4 menüsü ile aynı

+Java desteği

+Yüklü gelen programlar(Opera mini , msn vb.)

+Mükemmel dokunmatik tırnakla ve parmakla algılama

+Tv ve Radyo mükemmel derecede çekiyor.Her yerde çekiyor dağ taş demiyor

+Orjinalinden farksız kulaklığı ve yanında verilen kutusu

+Sorunsuz Wifi

+32 Gb Hafıza kartı desteklemesi ( Şu anda 16 gb takılı sorunsuz)

+Hiçbir donma kasma yapmıyor

+Çift sim kart

+Entegre flash bulunuyor kamerada

+Çift kamera

Tek kötü özelliği ise kamerasının 2.0 Mp. olmasıdır.

Ben memnunum alan arkadaşlarda umarım memnundur yorum yaparsanız sevinirim!

senhakan

Üye
İyi akşamlar Chip Online.
Sağlık ;
Bu gün saat 16:10 gibi arkadaşıma gittim ve Çin malı iPhone aldığını gördüm yoldan geçerken uğradığım için 20-30 DK kalabildim ve ilk 15-20 DK elimde kaldı iPhone ama bir şey farkettim elime aldığımdam 5 Dakika sonra kulaklarım yavaş yavaş ısınmaya başladı ve bu arkadaşımı akşam bize davet ettim ve belki oyun yükleyebiliriz dedim o da tamam dedi ve saat 22:00 gibi bizim evdeydi bir taraftan oyun ararken telefonu elime aldım ve 3-4 DK sonra kulaklarım ısınmaya başladı ve bu Çin malı iPhone'un zararlarına bakarken gördüklerim aklıma geldi onlar şunlardı ;

Alıntı :
Çakma ürünlerin SAR değeri hakkında sana bikaç bilgi ;
# Çin malı bu ürünlerin malzeme kalitesi kötüdür
# Bu ürünlerin hepsi aşağı yukarı aynı özelliklere sahiptir
# Bu ürünler genellikle resmi bir imei'ye sahip değillerdir
# Genellikle kaçak yollarla ülkemize girmektedir
# Taklit olan ürünlerin hiç bir şekilde orjinalleri ile alakası yoktur
# Çoğunda geçerli bir işletim sistemi bulunmamaktadır.
# Java desteği bir çoğunda yoktur

KISA VADELİ ZARARLARI (24 saat):

�Görüş alanında daralma.
�Kalp rahatsızlıkları.
�Kalp pilinin bozulma riski.
�Hafıza zayıflaması ve beyin tümörü riski
�Yoğun stres ve yorgunluk hissi.
�Kalıcı işitme bozuklukları.
�Konsantrasyon ve dikkat bozulması.
�Embriyo gelişiminin zarar görmesi.
�Kulak çınlaması ve kulaklarda ısınma
�Kadınlarda düşük riskinin artması.
�İşitmede geçici aksaklıklar oluşması.
�Kan hücrelerinin bozulması.
�Bas ağrıları ve sersemleme
�Bağışıklık sisteminin bozulması.

UZUN VADELİ ZARARLARI (10 yıl):

�Yüksek tansiyon.
�Genetik yapının bozulması.
�Sperm sayısının azalması.
�Beyaz kan hücresi (lenfoma) kanseri.
�Cilt kanseri.
�Kan beyin bariyerinin zedelenmesi.

Dipnot ;
SAR nedir?

SAR (Specific Absorbation Rate) özgül soğurma oranı, kilogram doku başına yutulan elektromanyetik gücü gösterir. Canlılarda SAR değerinin ölçülmesi için (akupuntur iğnelerine benzeyen) küçük, ince antenlerin doku içerisine sokularak elektrik alan değerinin ölçülmesi gerekir. Bunu hiçbir canlıda yapamazsınız. Bu nedenle, günümüzde SAR değeri ya elektriksel özellikleri insana EM olarak benzeyen robot
lar kullanarak laboratuarlarda ya da bilgisayarda matematiksel modellerle elde edilmekte.

Yani kısaca cep telefonları bazında SAR bir cihazın yaydığı elektromanyetik güçtür. İşte bu yüzden cep telefonlarının SAR değerleri aslında çok önemlidir. Çünkü cep telefonları hepimizin artık günlük vazgeçilmez bir unsuru olmuş, yanımızdan ayırmadığımız bir uzvumuz olmuştur nerdeyse.

Ve bunlar aklıma geldikten sonra arkadaşımıda uyardım ve oda "Bunu satacak birini bulalım dedi" bende "Aldığın yere geri verelim" dedim oda tamam dedi geri vereceğiz inşallah.

Ben pek sağlığıma dikkat eden birisi değilim ancak anında etki tepki yapan bir şeydi bu Çin malı iPhone "BİR DAHA DOKUNMAM"

Gelelim kullanımdan edindiklerime : Dokunmatiği orjinal iPhone'a yakın olsada iPhone'u eline alan biri hangisinin gerçek iPhone dokunmatiği olduğunu çok rahat fark eder.
Boyutları gerçek iPhone'dan daha küçük.
Kameranın VGA olduğunu sanıyorum ama üzerinde hiçbir şey yazmıyor ve bende kutusuna bakmadım.
Ses çok fazla çıkmasına rağmen hiç mi hiç net ses vermiyor sadece Tiz ses çıkıyor.
Fotoğraf-Video çekerken 4x zoom yapınca neyin ne olduğu belli olmuyor pixel sayılabilir şekle giriyor.
Telefonun mesaj sesi değiştirilemiyor (En azından ben yapamadım :|)

Yani bu ikinci el ve sıfır telefon satan sitelerdeki bilemem ne iPhone'da olmayan özellik çin malında tarzı şeylere kanmayın en azından sağlığınızı bozmayın gidin 3310 kullanın daha makbul geçer ( :

ksaltik

Üye
Çoğu kaçak mallar gibi Terör'e hizmet ediyorlar.....Firma sahiplerinin kökenine bakın ................

iSouLLeSs

Üye
onu bunu bırakında arkadaş ne aldığını belirtmemiş cin iphone 4 demişde hangi modeli ama nerden aldın soyledede bilelim ne olduğunu

kanaloyun9

Üye
    Konu Sahibi
Biraz geç oldu ama cevaplıyayım.
Telefonum'un dış kapağında Designed by Apple in California in U.S.A yazıyor. Model: A1332 yazıyor. İç kısmında ise İphone 4GS Model:R9 Made in Usa yazmakta.

Bu arada arada telefonu alım tarihimden 10 ay geçmesine rağmen

Müthiş derecede iyi çekiyor dağ bayır dınlemıyor.
Tv kalitesi hiç bozulmadı. Her yerde cekıyor
Radyo kalitesi bozulmadı.
Her hangi bir teknik aksam sorunu yok.
Her gun kullanmama ragmen ustunde tek bır cızık bıle yok.
Tek eksisi Şarj takma yerinde hafif bir genişleme var fakat sorunsuz şarj ediyor.
Birde bazı kısımlarının çok az miktarda boyası silindi gri kısımları gozukuyor ama bunlar mm ler çapında cok kucuk kısımlar.

oguzhaneymar

Üye
ben hakan kardeşime katılıyorum.çin malı telefon alınmaz,üstelik saydığın özelliklerin çoğu hepsinde sorunsuz çalışmıyor.bütün zararları geç yaydığı radyasyon yeter insana,bile bile insan kendine zarar vermez:kotu:.3310 ondan daha iyidir...:oke:

parola6116

Üye
bu konuyu açan arkadaş kendi reklamını yapıyor anlatmasından övmesinden belii. bir arkadaşımızında dediği gibi terör örgütlerine gidiyor bu paralar ve bunları satanlarık kökenleri hep doğulu.. bende alıcaktım aradım adamın şivesini duyunca caydım..

kanaloyun9

Üye
    Konu Sahibi
bu konuyu açan arkadaş kendi reklamını yapıyor anlatmasından övmesinden belii. bir arkadaşımızında dediği gibi terör örgütlerine gidiyor bu paralar ve bunları satanlarık kökenleri hep doğulu.. bende alıcaktım aradım adamın şivesini duyunca caydım..
Ne ahlaksız bir insansın ben yukarda yazmışım reklam olmasın diye. Üstünede ne dükkan ismi ne açık adres vermişi. Memnuniyetimi ifade ettim. İftiraya gerek yok. Ayrıca Telefon halen sağlam ve gayet memnunum siz marka telefonlara para kaptırmaya devam edin

• Beğen
Tepkiler: ozkan1987

metehan_1

Üye
@kanaloyun9

bal gibi reklam yapıyorsun, ayrıca marka telefonlara para felan kaptırmıyoruz

senin dediğin telefonda ki özelliklere göre normal fiyat o

ama gerçek bir marka telefonda ki özelliklerde, fiyatla ve sağlıkla gayet orantılı

sen hem çok kalitesiz telefonlar kullanın, hem sağlığınıza zarar verin ama cebinizden 200 lira az çıksın diyorsun

afedersin ama yimişim öyle 200 lirayı, 5800 XM Red var

2 yıl oldu alalı nerdeyse, 450 liraya taksitle almıştım, şu an 559 lira (bkz : ankara da büyük mağzalar ankamall, vatan computer vs (en son baktıgımda öyleydi))

yani milleti kandırma, milletin sağlıyla oynama birşeyi savunuyorsan

bunun kötü yanlarınıda adam gibi belirt, iyi yanlarını yazma sadece..

gerçi fiyati dışında hiç bir iyi yanı yok :D

özet olarak : kesinlikle çin malı vs almayın arkadaşlar..

ayrıca zaten "senhakan" kardeşimiz çok güzel açıklamış mevzuyu, bende taraflıca bilgilendirme yapanların oyunlarına kanmamaları için bunu yazmayı borç bildim.

jabo

Üye
arkadaslar cin mali telefonlarda bulunan programlar ve oyunlar bildiyiniz gibi cok dusuk kalitede oluyor ama bilmelisinizki amreikan uretimi cift hatli telefonlar orjinalinin birebir kopyasidir menuleri aynidir tek fark orjinalin desteklediyi oyun turunu desdeklemiyor ama internetden buldugum bir cin mali iphone orjinaliyle herseyi ayni ustelik oyunlr ve programlarida ayni onunda tek farki kapagi acdiginda made in P.R.C. yani made in china yazmasidir fiyatida 365$ dolardi galiba tam hatirlamiyorum ama almayi dusunuyorum

---------- Eklendi @ 16:25:18 ---------- Yazıldı @ 16:23:36 ----------

cince bir siteden cin mali iphone icin oyunlar ve programlar buldum yaklasik 100 tane oyun ve program hepsi tam ekran kendi j8 imde denedim ve calisiyor tek zorlugu sitenin cince olmasi link burda size iyi eylenceler

---------- Eklendi @ 16:32:43 ---------- Yazıldı @ 16:25:18 ----------

arkadas senin bu yazdiklarin dogru olsaydi eyer hangi ulke bu telefonlarin satilmasina musade ederdi ?
ve turkiyede neredeyse her magazada bulunan bu cin telefonlar devlet musade edermiydi? dunyanin her yerinde satiliyor tabikide her telefonun zararlari var ama senin soylediklerin abartidan baska bir sey diyil

ayşeüye

Üye
ben iphone 5 çin malı araştırıyorum ama bir türlü ikna olmadım siz memnunmusunuz aldığınız yer neresi?

serhan kurtulus

Üye
arkadaşlar çin malı iphone 4s' im var format atamadım, bazı kodları denedim ama olmuyor sadece ADM2 kodları felan oluyor bilen varsa yardım etsin lütfen

hsyn1907s

Üye
bu mesajı okuyunca orjinal telefonların zararlarını araştırdım çin malı ile orjinalin zararları aynı. merak edenlere isterseniz araştırın...

gopsil

Üye
arkadaşım tamam alınan kacak telefonlar terör örgütüne gidiyor ama bide şuna cevap ver devlet mecliste her pkk lı millet vekiline ayada 17 bin tl veriyor buna ne diyeceksiniz varsa yoksa cin malı parası örgüte gidiyor ama devletin verdigini kimse görmüyor

babaaamet

babaaamet

Üye
ben iphone 5 çin malı araştırıyorum ama bir türlü ikna olmadım siz memnunmusunuz aldığınız yer neresi?
Ben ankarada necatibey caddesindeki balıkćıoğlu çarşısından aldım,çok memnunum.nerdeyse orijinaliyle birebir diyebilirim.

- - - Eklendi - - -

arkadaşlar çin malı iphone 4s' im var format atamadım, bazı kodları denedim ama olmuyor sadece ADM2 kodları felan oluyor bilen varsa yardım etsin lütfen

*#9000# dene.bende androidli iphone5 kullanıyorum.hata ile bu kodu girdim,direk fabrika ayarlarına döndü.ama dikkat et dil çince oluyor.

Muhammet DEDE

Muhammet DEDE

Üye
bunlara verilen paralara acıyorum.. 175 tl ona verecegine git 2. el adam akıllı bi saglam 5800 bari al abi.

fuckmobil

fuckmobil

Üye
yalandır ya insan bi iletişim yazar yalan ordan belli degilmi

yesiyra

Üye
Beşşşşşşşşşşşşşşş para etmes sadece benziyor ama işlev sifirrrrrr

Üst Alt