Wp8 Cihazlarda Donma Sorununa Beraber Çözüm Getirelim

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
pirenuri

pirenuri

Üye
    Konu Sahibi
Wp8 Cihazlarda Donma Sorununa Beraber Çözüm Getirelim
Merhaba arkadaşlar,
Herkese iyi forumlar diliyorum. Bildiğiniz üzere bir çok kişi telefonunda donma sorunu yaşıyor ben de dahil. Yapabileceğimiz tek şey soft format atmak oluyordu. Herkes portorico yu bekliyordu. Çözümün portorico olduğunu düşünüyorduk ama çoğu kişi de hala devam etmekte sorun. Ben bu sorunun belki de yüklü uygulamalardan kaynaklı olabileceği kanatine vardım ve böyle bir konu ihtiyacının olduğunu düşündüm.Bence arkaplanda çalışan bir uygulama takılıyor ve telefonun donmasına neden oluyor. Bende donma sorunu olduğu için ben arkaplandaki uygulamalarımı tek tek yazdım. Sorun bu uygulamalardan bir veya bir kaçında.

Uygulama Listesi:
1.App Highlists
2.Asphalt 7 Heat
3.Audiotica 4
4.Aupeo! Radio
5.Battery
6.Box
7.Calculator³
8.Cellular Live Tile
9.Chronos Calendar
10.Connection Tiles
11.Disqus
12.Facebook
13.Fildo
14.Gismeteo
15.Greed City
16. HD EPG Pro
17.Here City Lens
18.Here Drive+ Beta
19. Jewel God
20. Juke Box
21. Lockscreen SlideShow
22.Metrotube
23.NetSuite
24.Nokia Müzik
25.Photo Funia
26.Radyo
27.Skype
28.SoundHound
29. The Facebook
30. Tube Pro
31.TVShow
32.Vevo
33.Vimeo
34.Weather
35.Whatsapp
36.Wifi Live Tile

Şimdi ne yapacağız? Bu liste sayesinde hangi uygulamalarda problem olduğunu bulabiliriz. Burda iş Telefonunda donma sorunu olmayan arkadaşlara düşüyor. Sizden ricam sizinde arkaplanınızda çalışan uygulamalarda ortak olanları yazmanız. Bu sayede yazdığınız uygulamalarda bir problem olmadığını anlayarak onları listeden silmiş olacağız.Umarım bu konu ilgi görür ve bu sorunumuz çözülür çünkü gına geldi artık bu problemden. Herkese iyi forumlar :)

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Kardeş belki tek bir uygulamada sorun yoktur.

Mesela whatsapp kuruluyken disqus ta kuruluysa(verdiğim sadece örnek!) bir uyumsuzluk oluyordur o zaman nasıl çıkacaksın işin içinden :kıskıs:
(az uygulama olsa yap kombinasyonu,diğer kullanıcılardan da kesişim kümesi oluştur bulursun diyecektim ama bayaa uygulama var) :)

pirenuri

pirenuri

Üye
    Konu Sahibi
Kardeş belki tek bir uygulamada sorun yoktur.

Mesela whatsapp kuruluyken disqus ta kuruluysa(verdiğim sadece örnek!) bir uyumsuzluk oluyordur o zaman nasıl çıkacaksın işin içinden :kıskıs:
(az uygulama olsa yap kombinasyonu,diğer kullanıcılardan da kesişim kümesi oluştur bulursun diyecektim ama bayaa uygulama var) :)

Biliyorum o ihtimali zaten ama bak mesela sende donma sorunu yoksa sen uygulamaları paylaştın ben sildim tek tek onları. Sonra başkası paylaştı . Meselea sende whatsapp vardı disqus yoktu onda da disqus vardı whatsapp yoktu ama ikinizde de donma sorunu yok otomatikmen 2 side elenir :). Yani amacım herkes paylaşsın kesişimlerini alacağım

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Hadi bakalım inşallah bir hal çaresini bulursun :)

Bu arada portico'lu ve hala donma var mı?

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Ne ettin canım kardeşim ya. Ben de yardimci olmak adina yazayim dedim ama yazilacak gibi degil 83 taneymiş benim arkaplan uygulamaları. Bu arada portico'dan once bir kez donma yaşamiştim o da beş dakika sonra kendisi duzeldi. Bir daha da sorun olmadi.

Zaman_yolcusU

Zaman_yolcusU

Üye
wp8 ve donma? bunlardan daha fazlası yuklu daha problem yasamadım

BrahimOkumus

BrahimOkumus

Üye
Donma olmadı da.sadece bir kez telefon kapandı ve bataryayı takıp çıkarmadan çalışmadı ..
Sent from my RM-825_eu_turkey_211 using Board Express

pirenuri

pirenuri

Üye
    Konu Sahibi
Alikemal abi burdaki uygulamaları yazsan yeter sorunun hangi uygulamada olduğunu bulmamız lazım

PureFood

PureFood

Üye
Ne ettin canım kardeşim ya. Ben de yardimci olmak adina yazayim dedim ama yazilacak gibi degil 83 taneymiş benim arkaplan uygulamaları. Bu arada portico'dan once bir kez donma yaşamiştim o da beş dakika sonra kendisi duzeldi. Bir daha da sorun olmadi.

Nee ? Arkaplan görevlerinde 83 tane mi açık uygulama var ? bende sadece 3 tane ve şarjımı daha fazla sömürecek korkuyorum. lütfen doğru değil de dostum :D

hllsvrn

hllsvrn

Üye
İlk önce şunu sorayım, cihazı sıfırlamayı, yada yeni yazılım atmayı denedin mi?

papakudioflu

papakudioflu

Admin

Nee ? Arkaplan görevlerinde 83 tane mi açık uygulama var ? bende sadece 3 tane ve şarjımı daha fazla sömürecek korkuyorum. lütfen doğru değil de dostum :D

acık olanlar degil,arkaplan yetkisi olan uygulamalar acik olanlar cok cok 8-10 tanedir.

pirenuri

pirenuri

Üye
    Konu Sahibi
Evet denedim portoricodan önce de sonra da aynı problem vardı . Bugün hiç olmadı lockscreen slideshow u sildikten sonra

hllsvrn

hllsvrn

Üye
Peki şu an Navi'deki son yazılımı denedin mi? Benim cihazımda kapanma sorunu vardı, En son flash attım navi'deki son yazılımı 1 hafta 10 gün oluyor galiba Şu ana kadar kapanma sorunu yaşamadım..
İnan bende senin gibi hangi uygulama yapıyor diye kapanma sorununu çok araştırdım ama hiç bir ipucu ile karşılaşmadım eğer, istersen
Navi deki son yazılımı cihazına flashla derim, Yok yapamam dersen, cihazı bence en mantıklısı servise gönder.. Donanım sorunuda olabilir.

pirenuri

pirenuri

Üye
    Konu Sahibi
Ben korkuyorum flash işlerinden :)

screamofcnc

Üye
Nokia care suite ile flashlamak çok kolay yeterki telefonu pc görsün, bendede kapanma sorunu vardı ama flasladıktan sonra sorunum ortadan kalktı, ayrıca care suitedeki yazılım yeni tavsiye ederim, flaslama yaparken acele etmeyin yeter, inanınki telefonunuz baştan yaratılacak.

pirenuri

pirenuri

Üye
    Konu Sahibi
Tamam o zaman ben bugün yaparım alikemal abi den teknik destek alarak :)

BelaMonte

BelaMonte

Üye
BEYLER BENDE TAM BU YÜZDEN KONU AÇACAKTIM.

benim telefon oyunlarda ve haritalarda çok kasıyor lumia 920. arka pilanda zorla çalışan uygulamalar

extralar+bilgi
here city lens
here drive+beta
nokia müzik
soundHound

sadece bu kadar ve ben mağazadan spider man ı indirdim o 3d olan 15 tl lik. dene yaptım şehirde öylebir kasıyor öyle kasıyorki hayel krıklıgına ugradım resmen... sonra format attım fabrika ayarına geri döndürdüm, bu safer daha az kastı ama yinede kasıyordu.. az öncede the dark knight rise yi indirdim mağazadan, aynı spider man gibi ondada kasıyor. arkadaşlar çıldıracam yardım edin ne yapmam lazım. haritalardada kasıyor.. bana birşey önerin ne olur..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt