Wp8 Cihazlarda Donma Sorununa Beraber Çözüm Getirelim

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
komando04

komando04

Üye
valla bende 100den fazla var uygulama 50ye yakın oyun var porticodan sonra tek donma bile yaşamadım şükür. portico öncesi genelde tubepro programında aşırı donma luyordu şimdi hiç yok

pirenuri

pirenuri

Üye
    Konu Sahibi
Anladım forumda Lockscreen Slideshow u yükleyen arkadaş var mı hiç ?

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Ali Kemal'in dediği gibi ben de portico öncesinde 1 kez donma yaşamıştım sanırım.
O da ilk ve son donma oldu.
Bir daha herhangi bir donma sorunu yaşamadım.

pirenuri

pirenuri

Üye
    Konu Sahibi
Sadece ben de mi var bu donma sorunu

bj_kmurat

Üye
Nokia care suite ile online olarak güncellersem cihaz garanti dışı kalır mı

Bu Mesaj Mobil Sürümden Gönderildi

musicianfaruk

musicianfaruk

Üye
Bende hiç donma olmuyo . Çünkü telefonda bulunan şeylerin bide üstüne benzer uygulamalar yüklemiyorum bi çoğunuz gibi . Abi telefonda hesap makinesi varken hesap makinesi uygulaması indirmenin , Takvim varken takvim uygulaması indirmenin , Ayarlarda aç kapa varken kısa yol oluşturma programı indirmenin mantığı ne ? Yani 2 3 saniye daha kazanıcaksınız diye telefonu şişirmek bence gereksiz ve saçma . Sizin telefonlar şişmiş bence . Çok böyle eksiği hissedilen şeyler indirilir kullanılır . Bi uygulamaya ayda kaç kez tıklayıp kullanıyosunuz bi açın menünüzü tek tek sorgulayın kendinizi .

Donma sorununun nedeni bi çoğunuzun gereksiz oyun uygulamayı telefona doldurmanızdır diye düşünüyorum . Keza telefonu 2 aydır kullanıyorum ve güncellemeden sonra 1 kez bile donmadı . Belirteyim telefonun hafızasında 17 gb müzik yüklü . yani hafıza bomboş değil

n000k

n000k

Üye
Bende hiç donma olmuyo . Çünkü telefonda bulunan şeylerin bide üstüne benzer uygulamalar yüklemiyorum bi çoğunuz gibi . Abi telefonda hesap makinesi varken hesap makinesi uygulaması indirmenin , Takvim varken takvim uygulaması indirmenin , Ayarlarda aç kapa varken kısa yol oluşturma programı indirmenin mantığı ne ? Yani 2 3 saniye daha kazanıcaksınız diye telefonu şişirmek bence gereksiz ve saçma . Sizin telefonlar şişmiş bence . Çok böyle eksiği hissedilen şeyler indirilir kullanılır . Bi uygulamaya ayda kaç kez tıklayıp kullanıyosunuz bi açın menünüzü tek tek sorgulayın kendinizi .

Donma sorununun nedeni bi çoğunuzun gereksiz oyun uygulamayı telefona doldurmanızdır diye düşünüyorum . Keza telefonu 2 aydır kullanıyorum ve güncellemeden sonra 1 kez bile donmadı . Belirteyim telefonun hafızasında 17 gb müzik yüklü . yani hafıza bomboş değil
bendede tersine alayina uygulama oyun yuklu hemde birbirinin ayni.ve teli aldigimdan beri hic kapanma donma sorunu yasamadim.ama sunu soyleyeyim sadece board express icinde hafif donma yapiyor buda uygylama kaynakli.kisaca ozet cok uygulamadan degil,uygulamalarin kendisinden donna oluyor,<bana gore>
Sent from my RM-821_eu_turkey_343 using Board Express

musicianfaruk

musicianfaruk

Üye
bendede tersine alayina uygulama oyun yuklu hemde birbirinin ayni.ve teli aldigimdan beri hic kapanma donma sorunu yasamadim.ama sunu soyleyeyim sadece board express icinde hafif donma yapiyor buda uygylama kaynakli.kisaca ozet cok uygulamadan degil,uygulamalarin kendisinden donna oluyor,<bana gore>
Sent from my RM-821_eu_turkey_343 using Board Express

Katılıyorum çünkü bendede sık sık Whats appta oluyo bu donma . Gıcık etti beni . Ama telefon donmuyo tabi . hemen ana menüye dönüp tekrar giriyorum programa mecburen öyle olduğunda

kraldiyar21

kraldiyar21

Üye
Uygulama ile alakası olacağını sanmıyorum o uygulamaların tamamı bende de mevcut ama 920 yi aldığım günden beri tek bir sefer dahi donma yaşamadım bence çıkan bazi cihazların donanımsal sorunları olabilir örnek mesela ram lerde sorun olabilir ayrıca benim cihazdan tek şikayetim telefonu sallayınca sanki içinden bişey oynuyor

n000k

n000k

Üye
Katılıyorum çünkü bendede sık sık Whats appta oluyo bu donma . Gıcık etti beni . Ama telefon donmuyo tabi . hemen ana menüye dönüp tekrar giriyorum programa mecburen öyle olduğunda
aynen board express yapiyor iste.ama telde kesinlikle hic takilma,donma,kapanma olmadi.problemi olan arkadaslar uygulamalrini kontrol etsinler.
#..beyaz melegim L920..#

pirenuri

pirenuri

Üye
    Konu Sahibi
Uygulama ile alakası olacağını sanmıyorum o uygulamaların tamamı bende de mevcut ama 920 yi aldığım günden beri tek bir sefer dahi donma yaşamadım bence çıkan bazi cihazların donanımsal sorunları olabilir örnek mesela ram lerde sorun olabilir ayrıca benim cihazdan tek şikayetim telefonu sallayınca sanki içinden bişey oynuyor

LockScreen Slideshow da yüklümüydü ?

n000k

n000k

Üye

Sorunu bence o uygulama ;)

Tekrar kur, yine donma yaparsa kendin ispatlamış olursun :)
kaldırıp 1-2 gün o uygulamasız kullanrak test edebilir.. ve yine uygulamayı yenden yükleyerek, test edebilir..

• Beğen
Tepkiler: ardacumhur
pirenuri

pirenuri

Üye
    Konu Sahibi
Lockacreen Slideshow u sildim . Alternatifini indirdim. 1 gün oldu daha donma felan yok. İnşallah sorun bu uygulamadadır

kraldiyar21

kraldiyar21

Üye

kraldiyar21

kraldiyar21

Üye
ben
e yukluydu ama sildim varkende hiç sorun yaşamadımkraldiyar21;5921145

alasulumurat

alasulumurat

Üye
Bende hiç sorun yaşamadım. Sende yüklü olup bende olmayan yazılımlar aşağıda bence bunlardan birinde sorun var. Özellikle altı çizili olanlarda bu potansiyel olabilir..

3.Audiotica 4
4.Aupeo! Radio
5.Battery
6.Box
7.Calculator³
8.Cellular Live Tile
9.Chronos Calendar
10.Connection Tiles
11.Disqus
14.Gismeteo
15.Greed City
16. HD EPG Pro
19. Jewel God
20. Juke Box
21. Lockscreen SlideShow
23.NetSuite
26.Radyo
27.Skype
31.TVShow
33.Vimeo
34.Weather
36.Wifi Live Tile

pirenuri

pirenuri

Üye
    Konu Sahibi
Cellular Live tile yokken de donma yaşanıyordu 3 gündür lockscreen slideshowsuzum ve 1 kere donma yaşamadım sanırım sorunu buldum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt