Sotmax Diye Bir Rom var Nasıl Yükleyebilirim ?(Ödüllü)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Sotmax Diye Bir Rom var Nasıl Yükleyebilirim ?(Ödüllü)

arkadaşlar konunun yeri yanlış biliyorum fakat diğer forumlarda da konumun gereken ilgiyi görmeyeceğini düşündüm o yüzden admin arkadaşlardan konu cevaplanana kadar konuyu taşımamalarını rica ediyorum​

Rom bu :

içinden bir dünya dosya çıktı :evet: nasıl yüklemem gerekiyor ? kullanan var mı ? memnun mu ? uygulamaları hafıza kartına taşıyabiliyor muyuz ?

Yardım Eden Arkadaşın Son 10 Yorumunu Beğeneceğim :oke:

InFlamess

Üye
Cwm yükleyeksin xda 'daki konunun içinde linki var herhalde rom .rar uzantılı bunu sd karta atıcaksın ve cwmyi'de atıcaksın.Cwm yüklemek için install from sd card diyip cwm dosyasına orta tuş ile basıcaksın ve cwm yüklenecek sonra aynı şekilde cwm açıp rom dosyasını seçip yükleyecksin.(Backup almanı tavsiye ederim titanium backup programı iyidir.)Sonra wipe data/cache yapıp reboot system now de telfon 5 dk açılır hayırlı olsun.

Telefon kapalıyken, Sesaçma+Home+Power tuşlarına birlikte basılı tuttuğunuzda telefonunuz otomatik olarak Recovery'de açılacaktır.
İnşallah yaparsınız ve rom garanti dışı bırakıyor garanti varsa :D

• Beğen
Tepkiler: avcitalip
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Cwm yükleyeksin xda 'daki konunun içinde linki var herhalde rom .rar uzantılı bunu sd karta atıcaksın ve cwmyi'de atıcaksın.Cwm yüklemek için install from sd card diyip cwm dosyasına orta tuş ile basıcaksın ve cwm yüklenecek sonra aynı şekilde cwm açıp rom dosyasını seçip yükleyecksin.(Backup almanı tavsiye ederim titanium backup programı iyidir.)Sonra wipe data/cache yapıp reboot system now de telfon 5 dk açılır hayırlı olsun.

Telefon kapalıyken, Sesaçma+Home+Power tuşlarına birlikte basılı tuttuğunuzda telefonunuz otomatik olarak Recovery'de açılacaktır.

rom yükleme konusunda bilgiliyim abi :ehe bu kadar dosya görünce sapıttım doğrusu :evet: CyanogenMod gibi yükleniyor yani dimi ? :)

- - - Eklendi - - -

CWM ile yükledim sonunda iki seçenek çıktı birinde save logs yazıyordu diğerinde finish ben yanlışlıkla save logs'a bastım cihaz kilitlendi bataryayı çıkartırsam brick olur mu ?

- - - Eklendi - - -

tamam telefon açıldı incelemelerimi sizlere aktaracağım

- - - Eklendi - - -

tamam telefon açıldı incelemelerimi sizlere aktaracağım

InFlamess

Üye
Cm gibi yükleniyor zaten yüklemişsiniz bekliyorum incelemelerizi

• Beğen
Tepkiler: avcitalip
serdar_gs

serdar_gs

Üye
Valla görüntüler çok güzel şeytana uyup yüklesemmi bilemedim :D Şimdi bu romu kurunca yine türkçe dil kullanıyoruzdur herhalde? Nerden buldun bu romu talip arkadaşım çok iyiye benziyor denedinmi naptın nasıl ?

-Emre

-Emre

Üye
içinde sidebar yüklü olarak mı geliyo??

enterneoll

enterneoll

Üye
nasıl rom bende yüklüyebilirim duruma göre şu an stock+root kullanıyorum

furkey

Üye
S3 rom tavsiyesi isteyen veya yardım isteyen bana özel mesaj ile ulaşabilir. Bilgim yettigince dilim döndüğünce katkı sağlamaya çalışırım...

• Beğen
Tepkiler: avcitalip ve serdar_gs
serdar_gs

serdar_gs

Üye
S3 rom tavsiyesi isteyen veya yardım isteyen bana özel mesaj ile ulaşabilir. Bilgim yettigince dilim döndüğünce katkı sağlamaya çalışırım...

Valla ben düşünüyorum ama bu konuda cahilim :) Bir sürü soru sorabilirim.

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Valla görüntüler çok güzel şeytana uyup yüklesemmi bilemedim :D Şimdi bu romu kurunca yine türkçe dil kullanıyoruzdur herhalde? Nerden buldun bu romu talip arkadaşım çok iyiye benziyor denedinmi naptın nasıl ?

denedim,stock romdan pek farkı yok doğrusunu söylemek gerekirse

menüde ekran yatay dönebiliyor,cihaz biraz daha performanslı,Türkçe,Rootlu vs vs ama görüntü stock rom görüntüsü :evet: bilmeyen sadece ayarlara girip cihaz hakkında'ya baktığında anlayabilir...
rootlu stock rom kullananlara şiddetle tavsiye ederim Romu Süleyman paylaşmıştı ilgimi çekti yükledim...

- - - Eklendi - - -

abi ben annemin s3'üne de yüklemek istiyorum fakat onun telefonu rootsuz siyah kernelle rootlamadan nasıl cwm kurabilirim ? :)

- - - Eklendi - - -

beğenilerin sebebi sözümde durmamdır,:tşk: kardeş :)

serdar_gs

serdar_gs

Üye

menüde ekran yatay dönebiliyor,cihaz biraz daha performanslı,Türkçe,Rootlu vs vs ama görüntü stock rom görüntüsü :evet: bilmeyen sadece ayarlara girip cihaz hakkında'ya baktığında anlayabilir...
rootlu stock rom kullananlara şiddetle tavsiye ederim Romu Süleyman paylaşmıştı ilgimi çekti yükledim...

zaten bende görselliği oynanmamış orjinali bozulmamış olanı tercih ederim fakat verdiğin linkteki sitede son yorumlarda galeride sesle ilgili bi sorundan bahsetmişler o yüzden bilemiyorum şu an birde konu açtım custom rom kurmak ile kurmamak arasında kaldım

furkey

Üye

- - - Eklendi - - -

abi ben annemin s3'üne de yüklemek istiyorum fakat onun telefonu rootsuz siyah kernelle rootlamadan nasıl cwm kurabilirim ? :)

- - - Eklendi - - -

beğenilerin sebebi sözümde durmamdır,:tşk: kardeş :)

sen bana özelden ulaş kardeşim forum konularını çok takip edemiyorum malum :) Özelden ulaş bütün sorularını yanıtlayabilirim :)

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
sen bana özelden ulaş kardeşim forum konularını çok takip edemiyorum malum :) Özelden ulaş bütün sorularını yanıtlayabilirim :)

tamam abi gerek kalmadı direkt siyah kernel attım :)

Türe

Türe

Üye
Ben kullandım güzel ama aosp romlar kadar hızlı değil hiçbiri

• Beğen
Tepkiler: serdar_gs
serdar_gs

serdar_gs

Üye
Ben kullandım güzel ama aosp romlar kadar hızlı değil hiçbiri

samsung tabanlı custom romlardan hangisini tercih edersin? Omega, Android Revulation HD gibi veya bu Sotmax?

serdar_gs

serdar_gs

Üye
Revulation hd iniyor şu an kurup ilk denememi yapayım sonra omegaya bakarım :ehe

serdar_gs

serdar_gs

Üye

ARHD kurdum ben beğenmedim. Samsung ROM'lardan en iyisi Ω Omega.

Doğrudur ben hiç custom rom kurmadım omegada şu an iniyor ne yapsam acaba arhd kurup denesem bir saat sonra omegayı kurup onumu denesem yoksa direk omegamı :)

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi

ARHD kurdum ben beğenmedim. Samsung ROM'lardan en iyisi Ω Omega.

abi nedendir bilemiyorum custom rom kullanırken içimde bir huzursuzluk oluyor direkt stock roma kaçıyorum :) sanırım psikolojik :ehe

dün Sotmax'ı kurdum gece yarısı Stock roma döndüm gece uyuyamadım içim huzursuz oldu :evet:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt