1500-2000 bütçem var laptop önerisi

Sponsorlu Bağlantılar

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
    Konu Sahibi
1500-2000 bütçem var laptop önerisi
arkadaslar benim 1500-2000 arası laptop bütçem var oyun için hangisini tavsiye ederseniz bide laptoplarda ssd diye bir açıklama görüyorum ne demektir açıklayan varsa sevinirim ?

ANIL

ANIL

Admin
Kısaca;
ssd:çok hızlı tepki veren pc

Bilgisayar açılışı, dosya kopyalama-yazma, yaptığın işlemlerin tepki süreleri oldukça hızlı olur. Senin fiyat aralığına ssd+oyun pek uymuyor malesef. 128 gb kapasiteli alabilirsin fakat ekran kartı intel olur pek işe yaramaz. Sana önereceğim model 7200rpm dönüş hızlı hdd, 7670M ekran kartlı bir model. Güncel oyunları orta-üst arası oynarsın. Daha iyisini bulmak tabi ki mümkün :oke:

Mr.Wick

Mr.Wick

Üye
ssd olayı 2000tl lik laptoplarda olacağını pek sanmam. ha olur ama 24gb olur ama onunda büyük bir etkisi olmaz. oyun için diyosan msi, asus felan bakıcaksın. msi fiyatları tuzlu biraz. ama asus almanda iyi olacaktır. hem asus laptoplarına çift soğutucu koyuyor.(yani yeni modellerine)

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye

i7 ve 1 tb hard diski var alınası bir laptop

bu fiyata gt 645'li laptop oldukça iyi oyunda iyi performans verir 6 gb ram yeterli zaten 1 tb hard disk'de yeterli gelir.

arkadaşın verdiği asusun 6 gb modellisi 200 lira fark verilmez 2 gb için hatta 1868 tl pcdepo sitesinden free doss olarak 8 gb'lisini 1300-1350 gibi çok uygun bir fiyata alabilirsiniz.

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
    Konu Sahibi
ya lenovo z500 59-360355 önerdiğin laptopa baktımda bir sey dikkatimi çekti orada ddr3ün yanında 16gb yazıyor özelliklerde acaba o 16gb ram'e kadar yükseltilirmi diyor yada 16gb ssd kapasitesimidirq

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
ya lenovo z500 59-360355 önerdiğin laptopa baktımda bir sey dikkatimi çekti orada ddr3ün yanında 16gb yazıyor özelliklerde acaba o 16gb ram'e kadar yükseltilirmi diyor yada 16gb ssd kapasitesimidirq
o anakartın maximum ram desteğinden bahsediyor mesela üstündeki 6 gb'yi çıkarıp 2 tane 8 takarak 16 gb ram yapabilirsin.

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
    Konu Sahibi
:tşk:

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
:rica:

neco_e_66

Üye
msi-ge60-0nd-454tr(vatan bilgisayar haftasonu fiyatı 2167 TL)

üzerine biraz daha koyup bunu alabilirsin. oyun için i5 yeterli render işleri yapmıyosan i7 gereksiz bence olsa iyi olur tabi ama amacın oyunsa daha iyi ekran kartı akıllı bir seçim olur. artı olarak 7200 RPM var bunda. ve hd ekranı var. ekran kartıda uzunncaaa bir süre götürür seni.

notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-660M.71859.0.html

burdan ekran kartını inceleyebilirsin. yan taraftanda 630m 635m gibi orta sınıf ekran kartlarına baktığında ekran kartının ne kadar iyi olduğunu anlarsın.

not: aktiflik sağlayamadığım için tam adresi veremiyorum.

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
Bende bunu bayadır takipteyim sende düşün derim samsung

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
msi-ge60-0nd-454tr(vatan bilgisayar haftasonu fiyatı 2167 TL)

üzerine biraz daha koyup bunu alabilirsin. oyun için i5 yeterli render işleri yapmıyosan i7 gereksiz bence olsa iyi olur tabi ama amacın oyunsa daha iyi ekran kartı akıllı bir seçim olur. artı olarak 7200 RPM var bunda. ve hd ekranı var. ekran kartıda uzunncaaa bir süre götürür seni.

notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-660M.71859.0.html

burdan ekran kartını inceleyebilirsin. yan taraftanda 630m 635m gibi orta sınıf ekran kartlarına baktığında ekran kartının ne kadar iyi olduğunu anlarsın.

not: aktiflik sağlayamadığım için tam adresi veremiyorum.

bu modelin i7 versiyonu var bende turbo fan özelliği var gtx660 zaten harika oyunda ısındımıda basıyorsun tuşa anında buz gibi yapıyor yedek fanda devreye giriyor :oke:

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye

bu kasadan vardı bende zamanla kararıyor bunun yerine asus al levent usta aynı fiyata 8 gb ram ve daha iyi ekran kartlısı var üstünde gt635m var arkadaşım aldı taş gibi kasası var ekran kartı ve rami bundan iyi kasa olarakta daha iyi asus kalitesiyle samsung kıyaslanamaz bile bunun tek artısı disk dönüş hızı 7200 rpm.

• Beğen
Tepkiler: noss_bar
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
    Konu Sahibi
teknosada bir aydır indirimde olan bi laptop var o nasıl sizce casper nirvana i5 işlemci 2gb ekran kartı vede 16gb rami bulunmakta fiyat olarak ise 1499 tldir iyimi sizce bu

ANIL

ANIL

Admin
teknosada bir aydır indirimde olan bi laptop var o nasıl sizce casper nirvana i5 işlemci 2gb ekran kartı vede 16gb rami bulunmakta fiyat olarak ise 1499 tldir iyimi sizce bu

Ekran kartının modeli nedir?

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
gt630m muhtemelen

ANIL

ANIL

Admin

Bende arkadaşa ilk bu modeli önerdim. Şuan %40 indirimde 1411 lira.

Tabi 2000 liraya çıkabiliyorsa daha üst model düşünebilir.

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
    Konu Sahibi
sizce bu laptop nasıl önerirmisiniz hazırt indirime girmiş sitede

özellikleride söle: [h=1]ACER Aspire V3-571G-53238G50Makk i5-3230M 2.5GHZ 8GB 500GB 2GB GT710M 15.6" Win8 Notebook[/h]

ANIL

ANIL

Admin
Ekran kartı giriş seviyesi oyun için uygun değil.

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici

Bende arkadaşa ilk bu modeli önerdim. Şuan %40 indirimde 1411 lira.

Tabi 2000 liraya çıkabiliyorsa daha üst model düşünebilir.

Dimi modum iyi makina ben de nasipse inşallah yarın alıyorum burda samsung bayisi açıldı yeni avm de sordum 1440 lira çektiler 12x120 yani peşin fiyatına ve 5 ay sonra ödemeye başlayacağım 25 30 lira için netten almanın anlamı yok zaten netten kargo falan var nerdeyse aynı fiyat hem burda çekerim kartı alırım makinayı benim datronu emekli etmenin zamanı geldi zaten maxipda ya ve maxicebe çok emeği geçti ama yeni nesile yer vermek gerekir ne zamandır uygulama yazmak istiyordum qt creator çok ama çok kasıyordu artık başlarım uygulama yazmaya

Üst Alt