Lumia'lar için Yeni Güncelleme ( Deneyimler ve Yapmanız Gerekenler )

Sponsorlu Bağlantılar

IVI-Elia

Üye
    Konu Sahibi
Lumia'lar için Yeni Güncelleme ( Deneyimler ve Yapmanız Gerekenler )
Ben sabırsız bir insan olarak bugün yeni fw'yi care suite ile yükledim.Ben navifirmden indirmedim direk Care Suite'e online modda yaptım.Aynı Nokia Suitten yazılım günceller gibi...Şimdi anlatalım...

Buradan Care Suite programını indirip kuruyoruz.

Bazı sürücü ve diğer işlemler gerekiyor bunu burada güzelce anlatılmış hali var : http://www.maxicep.com/windows-phone-yazilim-destek/lumia-flas-atma-yapamayanlar-icin-742319.html

Orada anlatım var.Tekrar anlatmıyorum flashın nasıl yapılacağını.Navifirmden yalnış doayaları çekmekten korkuyorsanız.Online yapmanız yeterli.Oradan work offline na tıklamayın..

Bu arada flash atmayı ayrıntılı anlatmadım hepsi orada var.Benin dediğim navifirmden dosyaları çekip.Products klasörüne atmak yerine Care suiette Work offile seçeneğine tıklamadan.Otomatik yapmak.Bunu yapmak zorunda değilsiniz.Ben sadece pratik diye yaptım.Siz nedediğimi anladınız her halde.Anlamadıysanız siz konudakine uyun... :D

Normal Rom: 1232.5957.1308.0001 (navifirmde 0001 yerine 1 de olabilir)
Türkcell Rom: 1232.5957.1308.0002 (navifirmde 0002 yerine 2 de olabilir)

Şimdi yazılımımız kuruldu.Zaten buraya kadarı herkes biliyordur.Sonraki kısım.Kurulumu yaptınız.Geri yükleme vs. yaptınız...Fakat bakıyorsunuz bahsedilen hiçbir özellik yok...

Önce mağazadan tüm Nokia uyg. güncellemenizi tavsiye ederim.Daha sonra

http://www.maxicep.com/windows-phone-yazilim-destek/windows-phone-8-nokia-guncellemeleri-qr-kodlari-747887.html

bu adrese girerek Nokia tarafından sunulan yardımcı sistem elemanlarını güncelleyin.Telefonu kapatın açın ve artık her şey tamam...Kapasite Kontrol uyg. size hazır.Fakat Ekran + Dokunma kısmında Lumia Renk Profili Yok..

Şimdi de güncelleme'yi inceleyelim...

Yenilikler

-Daha uzun batarya ömrü.Şuan test aşamasında ama iyileştirme var gibi.
-Depolama sorununu çözmek için Kapasite Kontrol uyg. ben birçok uyg. yükledim ve diğer klasörü sadece 1 GB eskiden 3 GB'tı aşıyordu...
-Parlaklık ve arama sensöründe kararlılık..
-Birkaç küçük düzeltme.
-Kamera çekimlerinde Beyaz dengesi ayarlamada ve netlik geliştirmeleri.
-Videoda kesintisiz odak artık daha stabil
-Sebeke perf. arttırılmış geldi artık çekim gücü daha fazla.Belki başka sebepleri de olabilir ama bana öyle geldi.

*Belki bana öyle geliyor olabilir ama eskisine göre daha stabil ve daha hızlı.Zaten hızlıydı ama bu sefer uçuyor...

Şimdi de birkaç resim

Yeni kamera performansı...

Şimdi de Gece Fotoğrafları ( Yalnız çok süper bir teknoloji. Flashsız benim gözümden kat kat daha aydınlık.). ISO DEĞERLERİ OTOMATİK

İlk Fotoğraf "FLASH VE GECE ÇEKİMİ İLE LUMİA 920"

İkinci Resim ise her şey aynı sadece "FLASH YOK"

Bu arada oda çok karanlıktı.Yani hiç aydınlık değildi.Flashsız böyle çekmesi gerçekten beğenimi aldı.Bunlar 80 kat daha karanlıktı oda benim gözümden :D

Şimdi de gündüz resimleri sırayla flashlı ve flashsız.Kapalı Ortam..

Şimdi de Diğer Klasörünün durumu...Eskiden 3.5 GB'tı.Hattta daha eskiden 5 GB'dı..

Batarya Performansı

Size sayısal veri veremeyeceğim ama şöyle açıklayım.

Ben çok oyun oynayan bir insanım bu da cihazımın 15-18 saatte şarjımın bitmesine neden oluyordu.Örneğin perşembe akşamı 12'de şarjı tam dolduğunda ertesi gün saat akşam 6-8 arasında biterdi.Sabaha kadar dinlenirdi.Çok aşırı kullanan biriyim.Ama şimdi fark edilir bir fark var.Şimdi 24 saate yakın belki de daha fazla olabiliyor.Tabi ben dediğim gibi çok aşırı kullanırım.Bunlar biraz daha normal değerlerim...:D
Siz kullanımınıza göre 3 gün de daha fazla da gidebilir.Ama her akıll telefon gibi ağır kullanımda günü rahatça tamamlar. (Bu arada ben hep güneş ışığında okunabilirlik açık , parlaklık en yüksek ve okunma hassasiyeti en yüksekte kullndım.)

Güncellendi... 16.3.2013

• Beğen
Tepkiler: qweratomic, Ediz Yiğit, OttomaN TigeR ve 1 kişi daha

Zaman_yolcusU

Zaman_yolcusU

Üye
:tşk:

papakudioflu

papakudioflu

Admin
konu icin teşekkurler kardeşim eline saglik:oke:

IVI-Elia

Üye
    Konu Sahibi
Önemli değil.Sizin yardımlarınız yanında benimki ne ki?

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Eline sağlık kardeşim.
Merak eden ve hiç bilmeyen arkadaşlar için bilgilendirici bir çalışma olmuş.

Not:
Güncelleme ile gelen yenilikleri fark edemeyen yada bulamayan arkadaşların sorularına cevap olması adına bir iki gün burada dursun, daha sonra bu konuyu da yazılım destek bölümüne alacağız bilgin olsun.

kimbilir_01

kimbilir_01

Üye
Video yada müzik çalarda iken sesi kısamıyorum,bu bir özellik mi bilmiyorum ama kısık sesle mp3 dinleyemiyorum yada Youtube dan video izleyemiyorum.acaba sadece bendemi var bu sorunlu özellik?

komando04

komando04

Üye
teşekkürler konu için

ozkann

Üye
teşekkürler eline saglık

serinaga

serinaga

Üye
:tşk:

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Video yada müzik çalarda iken sesi kısamıyorum,bu bir özellik mi bilmiyorum ama kısık sesle mp3 dinleyemiyorum yada Youtube dan video izleyemiyorum.acaba sadece bendemi var bu sorunlu özellik?

nasıl yani bende oyle bir sorun yok. Flash attiktan sonra mi oldu acaba yoksa daha once de var miydi.

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Bilgiler için teşekkürler Bahattin eline sağlık. :oke:

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Yeni güncelleme gelsin ben bekliyorum acelem yok doğrusu

• Beğen
Tepkiler: sinanozcan312
dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
bekleyelim biz ne zaman alıcağız görelim birde Türkçe destek le Görüntülü görüşme gelmesi lazım ne ayak anlamadım turkcell anlaşmalı diye görüntülü gelmiyor denildi ama anlaşma bitti yeni modeller piyasaya çıkıyor güncelleme gelmedi bunla alakalı

• Beğen
Tepkiler: sinanozcan312

Üst Alt