windows phone 9 calışmaları Nokia ve HTC cihazlarïnda test edilmeye başlandı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
windows phone 9 calışmaları Nokia ve HTC cihazlarïnda test edilmeye başlandı

Microsoft bir yandan mevcut windows phone8 üzerinde geliştirme calışmalarını sürdürürken bir yandan da windows phone8 sonrasının hazırlıklarını sürdüyor.

Aslında bu çalışmalar sürpriz degil fakat ilk kez Microsoft linkedln profilinde paylaşılması acısından önemli.

Windows phone test servisi ekibi Nokia,hTC ve Qualcomm cihazlarında calışmalarını devam ettiriyor. Kimi kaynaklara göre wp8'in bir sonraki sürümünün adı wp9 olarak gecse de kimilerine göre wpblue adını alacagı konuşuluyor.

PureFood

PureFood

Üye
Microsoft bu işten biraz bal yiyince sistem Android gibi olacak... Şimdiden belli oldu...

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Asıl dikkat ceken nokta ise son resimde wp8/9 cihazlara MİCROSOFT STORE'dan uygulama yüklendiginden bahsedilmiş.

Karanlık_adam

Üye
ben wp8 alamadan wp9 çıkacak :züü:

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
WP9 çıksa bile şu an mevcut cihazlara da gelecek, sıkıntı yok ;)

tanercoskun

tanercoskun

Üye
Lumia 820 ye gelicek mi bu konuda bir açıklama yada kaynak varmı ?

nanotex

nanotex

Üye
Daha gdr2 yükleyemedik gdr2 gelecek gdr3 gelecek apollo+ wp blue gelecek adamlar wp9 a başlamış abi bu ne gaz :D bari şu sistemi hızlı şekilde düzeltsinler eksiklikleri gidersinler sonra başlasınlar her iş aynı anda olur mu. Kaç ay oldu sadece bir güncelleme alabildik..

• Beğen
Tepkiler: PureFood
genpoker

genpoker

Üye
PureFood

PureFood

Üye
Daha gdr2 yükleyemedik gdr2 gelecek gdr3 gelecek apollo+ wp blue gelecek adamlar wp9 a başlamış abi bu ne gaz :D bari şu sistemi hızlı şekilde düzeltsinler eksiklikleri gidersinler sonra başlasınlar her iş aynı anda olur mu. Kaç ay oldu sadece bir güncelleme alabildik..

Aynen öyle.. Daha bir işi bitirmeden ikinci bir işe girişmeleri çok saçma..

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
mevcut cihazlara da gelecegine yada en azindan lumia 920 de geleceginden emin misiniz wp9 un? Yani bu konuda kesin bir bilgi var mi?

WP8 cihazlara en az 18 ay destek sözü verildi.
18 Aylık süre 2014 ortalarında doluyor.
Eğer o zamana kadar WP9 çıkarsa -ki çıkma ihtimali çok yüksek- bütün WP8 telefonlar yeni sisteme güncellenecek. :oke:

BrahimOkumus

BrahimOkumus

Üye
Tarihe baktınız mı daha wp8 çıkmamıştı o tarihte..
February 2011 paylaşılmış.nasıl 9a geçiyorlar anlamıyorum
Sent from my RM-825_eu_turkey_211 using Board Express

arkone

arkone

Üye

WP8 cihazlara en az 18 ay destek sözü verildi.
18 Aylık süre 2014 ortalarında doluyor.
Eğer o zamana kadar WP9 çıkarsa -ki çıkma ihtimali çok yüksek- bütün WP8 telefonlar yeni sisteme güncellenecek. :oke:

Wp9 a geçilirsede güncellemelere devam edilir bence ?

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Wp9 a geçilirsede güncellemelere devam edilir bence ?

Aynen. Ayrıca geçen aylarda pazarlama yada satış müdürüydü tam emin değilim ama onun açıklamasında yeni Windows'a geçiş için endişelenmememiz gerektiğini belirtmişti :)

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Bu oldu mu şimdi biz daha gdr2 nin heyecanla beklerken bu yapılır mı bizlere? Kalp nasıl dayansın :ehe

serinaga

serinaga

Üye
Walla geçelim geçelim wp9'a, eminim çok daha efektif bir sistem olacaktır ... emekleme wp7, yürümeye başlama wp8, koşma wp9 , yürü be WP kim tutar seni :alkis

sebahattinART

sebahattinART

Üye
Eğer wp9 820'ye gelmezse ben bu telefonu satar android alırım arkadaş. Ben wp8'in bütün eksikliklerine rağmen ona güvendim ve onu tercih ettim. Wp8'i wp9'a yükseltmezlerse bir daha wp'ye gelmem. Ayıptır çünkü donanım fazlasıyla wp9'u kaldırır.

genpoker

genpoker

Üye
Wp7 nin wp8 guncellenmemesine iki sistemin kernel uyumsuzlugunu gerekce olarak gostermişlerdi ama wp9 la kernel degişmeyecegine gore bence wp8 bu guncellemeyi alir

sebahattinART

sebahattinART

Üye
Wp7 nin wp8 guncellenmemesine iki sistemin kernel uyumsuzlugunu gerekce olarak gostermişlerdi ama wp9 la kernel degişmeyecegine gore bence wp8 bu guncellemeyi alir

inşallah öyle olur :)

Lumiance

Lumiance

Üye
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
gelsin gelsin güzel olur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt