Uygulama Rom Sonrası Şarj Sorunu [ ÇÖZÜMÜ ]

Sponsorlu Bağlantılar

sahin_811

sahin_811

Üye
    Konu Sahibi
Rom Sonrası Şarj Sorunu [ ÇÖZÜMÜ ]
Eğer telefonunuza yeni bir rom attıysanız mutlaka batarya kalibrasyonu yapmanız gerekir...
Bunun dışında telefonu uzun zamandır kullanıyorsanız yine kalibrasyon yapmanız tavsiye edilir...
Uzun zaman kullanmasanız bile sürekli aç kapa yaparak ya da günde İnternet veya oyunlar nedeniyle telefonunuzun şarjı bitip dolduruyorsanız yine batarya kalibrasyonu yapmanızda fayda var...
Batarya kalibrasyonu ile bataryanızdan en verimli şekilde yararlanırsınız.

Telefon 0 alındığında Şarjı 2 gün giden telefonun kalibrasyon sonucunda şarjı 3 gün gitmez
Ancak Aldığınızda 4 gün giden telefon sonradan 2 güne düşmüş ise kalibrasyon ile bu BATARYANIZIN SAĞLIK DURUMUNA göre tekrar 4 gün gitmeye başlar...

Anlatacağım Kalibrasyon İşlemi için telefonunuzun rootlu olması şart...

Telefonunuza Root Explorer uygulamasını yükleyin...

Telefonu şarja takıp tamamen dolmasını bekleyin...
%100 olduğunda telefonu şarjdan çıkarın...

daha önce yüklemiş olduğunuz root explorer uygulamasını açın...

data>system>batterystats.bin dosyasını bulun.

batterystats.bin dosyasına uzun basın ve dosyayı silin...

eğer silemiyorsanız root explorer uygulamasının başına gelin en üstte mounted as r/w ve r/o diye iki seçenek var onları değiştirin tekrar aynı dosyaya gelip silin...

dosyayı sildikten sonra telefonunuz şarjı bitip kendi kendine tamamen kapanana kadar bekleyin... Oyun oynayabilir internete girebilir ya da ekran ayarlarından ekran kapanma süresini iptal ederek daha çok şarj tüketmesini sağlayabilirsiniz...

telefon şarjı bitip kapandıktan sonra şarja takın ancak telefonu açmayın...
Telefon kapalı halde tamamen şarj olduktan sonra telefonu şarjdan çıkarmadan telefonun bataryasını telefondan ayırın... 15 saniye falan bekledikten sonra bataryayı tekrar takın biraz önce tam dolu dediği batarya tekrar şarj olmaya başlayacaktır...

yine telefonun tamamen şarj olmasını bekleyin...
Telefon tamamen şarj oldu dediğinde telefonu açın...
Telefon açıldığında yine belli bir süre şarj olacaktır...

Telefon %100 batarya doldu uyarısı verdiğinde telefonu şarjdan çıkarın...
İşlem tamam...

yunusbulet

yunusbulet

Üye
bunu yapmana gerek yok cwm de advanced kismina girince wipe battery stats diyo ona tiklayinca hersey sifirlaniyo

sahin_811

sahin_811

Üye
    Konu Sahibi
bunu yapmana gerek yok cwm de advanced kismina girince wipe battery stats diyo ona tiklayinca hersey sifirlaniyo

evet sıfırlanıyor ama bataryanın yüzde yüzünü kullanmak için bunları yapmak gerkli hocam

Kurtuluş40

Kurtuluş40

Emekli Yönetici
Deniyorum olmazsa vay vay

sahin_811

sahin_811

Üye
    Konu Sahibi
ama bataryaya zararlı :D

hayır bir zararı yok hocam rom atarken batarya örneğin %70 ise rom attıktan sonra şarj yapsanız bile sadece %70 ini doldurumuş olursunuz bu bilgileri batterystats dosyasına göre düzenliyor bizde batterystats dosyasını %100 olarak göstermiş oluyoruz ve bataryamız şarj olduğunda %100 ü dolmuş oluyor.

Kurtuluş40

Kurtuluş40

Emekli Yönetici
Şarjı bitirmeye çalışıyorum o dostayi sildim bu halde bile bitmek bilmiyor :kop:

Larock

Larock

Üye
benim romlu hali sarji daha iyi dayaniyor.

zaferozkan

zaferozkan

Üye
Batarya cikmiyorsa?

reddecks

Üye
denedim fakat sonuç aynı degişen bişey yok hatta tel sarjda kapanmaya başladı :(

hakan_0001

hakan_0001

Üye
kardeşim şuan bende bunu deniyorum umarım işe yarar yeni room attım orjınal batarya su gibi dakika 1 tane düşüyor.deneyip sonucu yazacağım..

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
gocmez

gocmez

Üye
deneyelim bakalım

Üst Alt