Oyun İçin Sistem Topladım Yorumlarınızı Bekliyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Jelly_Bean

Jelly_Bean

Üye
    Konu Sahibi
Oyun İçin Sistem Topladım Yorumlarınızı Bekliyorum
Öncelikle merhaba arkadaşlar.Yazın okulların kapanmasıyla beraber birazdan yazacağım sistemi büyük bir ihtimalle aldıracağım. Sistemi toplarken birçok araştırma yaptım sizlerin yorumlarını bekliyorum.Yaza yaklaşırken bu fiyata daha iyisi toplanır mı? onu da yazarsanız sevinirim.Hemen sistemi yazayım. Ha bu arada bütçem 1800TL bu sistemde önerebileceğiniz parçalar varsa lütfen yazın şimdiden teşekürler :)

Ekstra bilgi: Son çıkan oyunları yüksek ayarlarda oynamak istiyorum ve parçalarımın gelecekte de işe yaramasını istiyorum şimdi 1800tlye aldırıp 2 sene sonra bir şeye yaramamasını istemiyorum.

NOT: TEKNOBİYOTİKTEN TOPLADIM

Kasa: Dark Orion Kırmızı Led Fanlı USB 3.0 ve eSATA Destekli High Power 600W Oyuncu Kasası - 113,40$ - 202,99 TL (KDV Bizden!)

İşlemci: AMD FX-6300 AM3+ 14MB 3.5GHz Altı Çekirdekli Çarpan Kilitsiz İşlemci - 158,98$ - 284,57 TL (KDV Bizden!)

İşlemci Soğutucu: Akasa Venom Pico Intel 1155/LGA 1156 ve AMD Uyumlu 92mm PWM Fanlı İşlemci Soğutucusu - 19,95$ - 35,71 TL

Anakart: Asrock 990FX Extreme3 AMD 990FX AM3+ DDR3 USB3 SATA3 ATX Anakart - 137,77$ - 246,61 TL (KDV Bizden!)

Bellek: Corsair Vengeance 4GB DDR3 1600MHz CL9 Tek Modül PC Belleği (CMZ4GX3M1A1600C9)(Siyah) - 35,64$ - 63,80 TL (KDV Bizden!)

Ekran Kartı: Sapphire ATI HD7850 1GB DDR5 256 Bit PCI Ekspres Ekran Kartı (11200-16-20G) - 239,12$ - 428,02 TL (KDV Bizden!)

HDD: Toshiba 500GB 7200 RPM 32MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK (DT01ACA050) - 66,78$ - 119,54 TL (KDV Bizden!)

SSD: Sandisk 64GB 2.5" SATA-III Uyumlu 490MB-240MB/s Sandforce SSD - 90,00$ - 161,10 TL (KDV Bizden!)

Ek Kasa Fanı: AKASA "Viper R" 12cm Yuva için 14cm S-Flow Yüksek Performanslı Sessiz Fan - 15,75$ - 28,19 TL (KDV Bizden!)

Ses Kartı: Creative Sound Blaster EAX 5.1 24 BIT PCI Ses Kartı - 17,23$ - 30,84 TL (KDV Bizden!)

fare+klavye+mausepad ve 2+1 ses sistemiyle beraber 1850 tl ye geliyor yaklaşık.Yorumlarınızı eksik etmeyin :)

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
kasa olmamış.
ekran kartın düşük kalmış.
venom pico oyuncak gibi işine yaramaz.
rami 8 yap.
harddiski seagate yap.
o ssd ye para vereceğine alma daha iyi
neden extra fan alıp 30tl veresin.
seskartı ne diye alınıyor ?
yardım edicem sana tartışmaya gelmedim :D

• Beğen
Tepkiler: SeniGördüm ve kaptan23
kaptan23

kaptan23

Üye
kasa olmamış.
rami 8 yap.
harddiski seagate yap.
:alkisbu adam işi biliyor

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
pc ye geçince sistemi toplarım. ayrıca vatan pc den bak indirimle piyasanın altına iniyor fiyatlar..
tabıı vatandada adam gıbı kasa yok tek sıkıntı o :hmmm

• Beğen
Tepkiler: SeniGördüm
muxo

muxo

Üye
çok kötü bir liste. Ayrıca kazıklanmaman için parçaları vatandan toplamanı öneririm. Ben o paraya daha ucuz ve daha ıyi bir sistem toplarım .
Anakartin oyuncak.
Ram az
seçtiğin ekran kartı o işlemciyle sıkıntılı çalışıyor. Ses kartı için ekstra para vereceğine aynı özelliklere sahip tümleşik asus marka anakart kullanabilirsin. Bence tek basına bilgisayar toplama. Bilen biriyle gitmen daha uygun

SeniGördüm

SeniGördüm

Üye
kasa olmamış.
rami 8 yap.
harddiski seagate yap.

tam diyeceklerim:alkis

Jelly_Bean

Jelly_Bean

Üye
    Konu Sahibi
yorumlarınız için teşekkürler 1800tl bütçem var önerebileceğiniz sistem varsa hiç yoktan parçaların ismini verin gerek vatandan gerek başka yerden indirimini bulurum.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye

şu haliyle 1600 TL kasa olarakta keyfin bilir. ATX bir kasa beğen. :oke:
SSD istiyorsan illa biraz daha para çıkman lazım. yoksa diğer bileşenlerden ekran kartında kısabilirsin onuda asla tavsiye etmiyorum.

SSD olarak şu olabilir

-----------
ses kartına gerek yok anakartta mevcut. işlemci sogutucu ise overclock yapmayacaksan gerek yok.
anakart şuan stoklarda yok denk bir model alacaksan 990FX çipset olursa en iyisi olur. eğer ucuz olsun yeter dersen MSI 970A-G46 olabilir. sistem için en düşük anakart olur senin için.
ekstra fan ise alacagın kasaya baglı.... ekran kartın zaten piyasanın en iyilerinden olacak. power yeterli gelir bu karta 80plus single rail :oke:

nike7

nike7

Üye

şu haliyle 1600 TL kasa olarakta keyfin bilir. ATX bir kasa beğen. :oke:
SSD istiyorsan illa biraz daha para çıkman lazım. yoksa diğer bileşenlerden ekran kartında kısabilirsin onuda asla tavsiye etmiyorum.

SSD olarak şu olabilir

-----------
ses kartına gerek yok anakartta mevcut. işlemci sogutucu ise overclock yapmayacaksan gerek yok.
anakart şuan stoklarda yok denk bir model alacaksan 990FX çipset olursa en iyisi olur. eğer ucuz olsun yeter dersen MSI 970A-G46 olabilir. sistem için en düşük anakart olur senin için.
ekstra fan ise alacagın kasaya baglı.... ekran kartın zaten piyasanın en iyilerinden olacak. power yeterli gelir bu karta 80plus single rail :oke:

Bu tavsiyeye kulak as derim :oke:

• Beğen
Tepkiler: L-LumieRe
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt