[N8-00] Refresh Revision Plus [Güncellendi][27.12.2012] [Hızlı,Stabil,Uzun Batarya,Gelişmiş Kamera]

Sponsorlu Bağlantılar

DraugHuan

DraugHuan

Üye
İlgin için teşekkürler, ayrıca ayrıntılar için de :) Değiştirmeyi unuttum, N8'im var :) Biraz sonra deneyeceğim, umarım başarabilirim.

- - - Eklendi - - -

Phonix kullanmayı kısmen biliyorum, daha önce telefonuma Güncelleme yaparken Elektrik gittiği için yazılımı bozulmuş, ölü yazılım atmak zorunda kalmıştım. Şimdi bunu kurmaya çalışacağım, eğer yaparsam ki umarım yaparım, yorumlarımı esirgemem. Tekrar teşekkür ederim dostum.

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
Rica ederim Dostum. phoenix i aynı daha önce kullandığın gibi kullanıcaksın. istersen telefonunu açıkken nokia suite modunda bağla istersen de phoenzixten dead flash seçeneğini de seçip telefonunu kapalı tak. ikiside aynı ama sen yelefonun kapalı at. ve ayrıca telefonunun depo hafızasından ve hafıza kartından şu klasörleri bilgisayar üzerinden sil.

1-private
2-resource
3-system
4-sys

bu 4 klasorü silersen sistem daha temiz ve ferah çalışacaktır. bu dört klasörde hafıza ve depo hafızana attığın uygulamalar ve temalar programlar oyunlar vs bulunur. bunların tamamından kurtulmuş olursun. istediğini tekrar forumdan bularak yükleyebilirsin. yazılım atmadan önce bu dosyaları mutlaka sil. kolay gelsin.

DraugHuan

DraugHuan

Üye
Şimdi tekrar Phoenix ile atmayı deneyeceğim, Phoenix'i kuruyorum. Gelişmeleri size anında yansıtacağım.

- - - Eklendi - - -

Dostum ben bu işi halledemedim, bir çok hata alıyorum. İzmit içerisinde bana yardımcı olabilecek varmı ?

legend6-0

Üye
Usta ya dead flash atmaya çalışıyorum ama uyarı alıyorum sürekli.

getting list of files to be flashed failed: 0x84210010(-2078212080) -
firmware; flashing file 'c:\program files(x86)\nokia\phoenix\products\RM-596/rm-596_M032.56.emmc.fpsx' is not found

Hatanın ismi bu işte. Eski belle dosyaları var elimde onlarda hep 9 tane dosya varken senin linkinden indirdim onda 8 tane ve uyarıyı veren dosya yok. Bir tek bende sorun oldu galiba. 2 kere indirdim ama yine olmuyor. Bunu nasıl çözeceğim bir yardım etsen.

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
Rm-596 adlı klasörü yanlış yere atmışsın kardeşim. ''c:\program files(x86)\nokia\phoenix\products\RM-596\'' yolunu izleyerek klasörü bul. ''Program files(x86)'' klasörüne dikkat et. x86 yazan klasörden deavm ederek atıcaksın dosyaları

legend6-0

Üye
Rm-596 adlı klasörü yanlış yere atmışsın kardeşim. ''c:\program files(x86)\nokia\phoenix\products\RM-596\'' yolunu izleyerek klasörü bul. ''Program files(x86)'' klasörüne dikkat et. x86 yazan klasörden deavm ederek atıcaksın dosyaları

Usta şuanda baktım zaten ben doğru yere atmışım hatta denemek için elimde kurtuluş abinin cws felan vardı onları denemelik koydum onu sorunsuz flashlıyordu. Sadece senin paylaşımında 8 tane dosya var işte o bir tanesi eksik onun uyarısını verdi. Harbi çok ilginç herkes yaptı bi bende mi çıktı ki bu hata.

deli oğlan

Üye
Usta şuanda baktım zaten ben doğru yere atmışım hatta denemek için elimde kurtuluş abinin cws felan vardı onları denemelik koydum onu sorunsuz flashlıyordu. Sadece senin paylaşımında 8 tane dosya var işte o bir tanesi eksik onun uyarısını verdi. Harbi çok ilginç herkes yaptı bi bende mi çıktı ki bu hata.

kardeşim firmware update kısmına basıp flash dosyasını gösterdikten sonra options'a basıp emmc uzantılı dosyanın üzerine tıklayıp deleteye basıp silmen gerekiyo deneyip dönermisin bi..

legend6-0

Üye
kardeşim firmware update kısmına basıp flash dosyasını gösterdikten sonra options'a basıp emmc uzantılı dosyanın üzerine tıklayıp deleteye basıp silmen gerekiyo deneyip dönermisin bi..

Usta en sonunda öyle flashladım, o dosyayı sildim ama içime de bir kurt düşmedi değil. C hafıza 150 mb başladı (flash atmadan soft format attım), şarjıda normal kullanımda 10 saati gördü sonra bitti napcaz bakalım.

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
Dostum o dosyayı silmen gerekiyordu arkadaş söylemiş ben bu aralar biraz dalgıonım farkedemedim k. bakma. dosyayı zaten silmen gerektiği için içine bi kurt düşmesin sakın. o öyle oluyor zaten. şarjı düzenli kullanımla uzun ömürlü olur. herkesin telefonundaki batarya herzaman aynı seviyede dayanmaz. tamamen kullanımla alakalıdır bu durum. yazılımın da payı var tabiki. ama şunu söyleyeyim benim telefonda bu yazılım varken yaklaşık 1.5 gün çok rahat gidiyordu. şu an yeni cfw denemelerim var o yüzden bu kurulu değil. her türlü sorununuzda bi pm uzaktayım haberiniz olsun:)

emre.koc

emre.koc

Üye
sağolasn :) kardeş

emre.koc

emre.koc

Üye
yeni çalışman varmı yusuf_bey :)

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
var kardeşim tabi. Görsel olarak güzel bi cfw sunmayi düşünüyorum. Şimdilik bekliyorum ama bomba gibi patlatmayı düşünüyorum. Yeni versiyon değil de yeni bi cfw. Fikirlerinizi bekliyorum.

.Murat.

.Murat.

Üye
yusuf kardeşim ben yeni cfw,de imkansızı istiyorum büyük klavye olsun bana yeter

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
yusuf kardeşim ben yeni cfw,de imkansızı istiyorum büyük klavye olsun bana yeter

:kop2: o da güzelmiş... Ama onu yapamam. Ben alfasayısal ile idare ediyorum. Başkasını kullanamıyorum zaten. Swipe vs.

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
Daha iyisini Şimdilik Acele etmekten yapamayınca bu yazılım tekrar indirdim ve flash atıım:) kendi yazılımımı indiripde flash atmak biraz acaip geldi :kop2:

• Beğen
Tepkiler: .Murat.
emre.koc

emre.koc

Üye
beğendin mi bari :) :)

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
beğendin mi bari :) :)

Ellerime sağlık çok güzel hızlı ve stabil cfw yapmışım. Kendimi tebrik ederim. En ufak hata bulamadım. Süper olmuş. Herkese tavsiye ederim. Hatta taylor, delight bile halt etmiş vs vs... Demicem... İndirip bakın :kop2:

fenoktaye

fenoktaye

Üye
ben bugün yükledim. gerçekten güzel olmuş. orjinal haline pek dokunulmaması hoşuma gitti. açılışta orjinal kalsaydı daha iyi olurdu. ama sonuçta çok beğendim. YUSUF'a TEŞEKKÜR ederim.

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
ben bugün yükledim. gerçekten güzel olmuş. orjinal haline pek dokunulmaması hoşuma gitti. açılışta orjinal kalsaydı daha iyi olurdu. ama sonuçta çok beğendim. YUSUF'a TEŞEKKÜR ederim.

rica ederim kardesim iyi günlerde kullan. Güzel yorumun için tesekkür ederim.

- - - Eklendi - - -

açılış ekranını degiştirebileceğin yöntem imzam da var. Oradan değistirebilirsin. Ama içindeki animasyonlar ve sesler cfw deki ile aynı. Yenileri ile değiştirmen gerekicek.

fenoktaye

fenoktaye

Üye
Arkadaşlar bişey sormak istiyorum. ben bu FW'yi yükledikten bir gün sonra telefon durduk yere kendini RESETliyor. günde 7-8 defa. ilk gün sorun yoktu. bunun sebebi ne olabilir? yardımcı olursanız memnun olurum.

Üst Alt