Ekran kartı ve ram almak istiyorum, yardım eder misiniz?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DaNq3rB0y2

Üye
    Konu Sahibi
Ekran kartı ve ram almak istiyorum, yardım eder misiniz?
güncel oyunlar için 1 gb 256 bit ekran kartımı yoksa 2 gb 128 bit ekran kartımı bir de 4 gb ram 1866 mhz yeterli olurmu

Mufche

Mufche

Üye
ekran kartlarında en önemli olan soldan 2. rakamdır , 1 gb ve 2gb pek önemi yok gibi :hmmm

- - - Eklendi - - -

önem derken fark

Teom@n

Teom@n

Üye
güncel oyunlar için 1 gb 256 bit ekran kartımı yoksa 2 gb 128 bit ekran kartımı bir de 4 gb ram 1866 mhz yeterli olurmu

Oncelikle sistem ozelliklerini ve ekran karti + ram icin ayirdigin butceyi actigin konuda belirtebilirsen daha net cevaplar alabilirsin.

DaNq3rB0y2

Üye
    Konu Sahibi
bu işlerden pek anlamıyorum sistem özellikleri sunlar intel(r) pentium(r) 4 cpu 3.06 ghz 3.07ghz , 1,93 gb ram

- - - Eklendi - - -

bu ikisi için maksimum 250 tl bütçe ayırdım

Teom@n

Teom@n

Üye
bu işlerden pek anlamıyorum sistem özellikleri sunlar intel(r) pentium(r) 4 cpu 3.06 ghz 3.07ghz , 1,93 gb ram

- - - Eklendi - - -

bu ikisi için maksimum 250 tl bütçe ayırdım

Linkteki programi indir arsivden cikar ve calistir. Acilan pencerede anakart marka ve modeli yazacaktir. Yada ekran goruntusu almayi biliyorsan buraya ekran goruntusunu koy. Anakart modeline gore sana bilgi vermeye calisalim.

DaNq3rB0y2

Üye
    Konu Sahibi
gigabyte teknoloji co ltd 8VM800PMD-775

Teom@n

Teom@n

Üye
Yapabileceğin pek birşey yok. Maksimum ram desteği 2gb. Ekran kartı slotu AGP ki bu sınırlı ekran kartı seçeneği demek. Ve bir çok üretici yeni çıkan gpu larda bu formatta üretim yapmıyor. Eğer beklentilerin fazla değilse ve kullanım amacın internet, ofis uygulamaları, 5 yıl önceki oyunlar (alacağın ekran kartına göre değişir fakat fazla umutlanma), belli başlı programları çalıştırabilirsin. Nasıl mı? Aşağıdaki linkte yer alan tablodan anakartına uyumlu en baba işlemciyi, agp formatında bulabileceğin en güçlü ekran kartını ve bunları besleyebilecek güç kaynağına ihtiyacın var(güç kaynağın belki yetecektir fakat bilgisi yok). Harddiskine de el atmak lazım. Kapasitesi-bağlantı tipi-hızı bunları bilmek gerek. Anakartın sata destekli. Buna göre 7200/10.000rpm li yada 30-60gb arası ssd harddisk ile okuma yazma hızlarınada doping yapılırsa birşeyler olur.

Neden mi bu kadar uzattım cevabımı? Eski PC leri adam etmeyi severim ve senin durumunu bilmiyorum. Fakat bu işlemler senin bütçeni biraz aşacaktır. Parçaların çoğunu ikinci el bulmak zorunda olsan bile. Ki bu zahmete girip masrafı yaptıktan sonra bir yerde yine canın sıkılacak, performansı tatmin etmeyecek seni. En güzeli elindeki kasayı sat ve üzerine koyabildiğin kadar para koy ve bir bütçe belirle. Sana burada sıfır kasa toplayalım yada ikinci el güzel bir kasa bulalım. Ne dersin? En azından güncelleme yapmak istediğinde daha zengin seçenekler bulabilirsin.

DaNq3rB0y2

Üye
    Konu Sahibi
format attırdığım internet kafeci 1gb 128 bit ekran kartı 3gb ram işini görür demişti son oyunlarıda oynarsın demişti

Teom@n

Teom@n

Üye
format attırdığım internet kafeci 1gb 128 bit ekran kartı 3gb ram işini görür demişti son oyunlarıda oynarsın demişti

3gb ram desteklemiyor anakartın. Ekran kartı sadece 1gb 128bit ten ibaret değildir. Ekran kartında kullanılan gpu da önemli. Ayrıca ekran kartına göre güç kaynağın yetecek mi? Gibi cevaplanması gereken sorular var. Bir an önce forumuzda bolca zaman geçirmeni, konuları araştırmanı ve açılmış konuları incelemeni rica ediyorum. Böylelikle biraz donanım bilgisi kazanmış olacaksın ve sonrasında format atmayı öğreneceksin. Boşuna internet kafelere para kaptırma.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
agpnın en ıyı ekran kartınıda taksan adam gıbı oyun oynatmaz bosuna masraf yapma kardesım :)

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
o sisteme masraf yapmayın derim.. :oke:
oldugu gibi kullanın

DaNq3rB0y2

Üye
    Konu Sahibi
o sisteme masraf yapmayın derim.. :oke:
oldugu gibi kullanın

Hocam internet kafeci ekran kartıyla rami değiştirelim rahat oyun oynarsın dedi napaym değiştirteymmi yeni bilgisayar almaz bizimkiler zaten bu hediye geldi bir tek bileşene izin veriyorlar o da maksimum 250 tl

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
valla dediğim gibi AGP nin en iyisini taksan bile adam gibi yüksek kalite oyun oynatmaz düşük orta ayarda açar diyeyim.
sen bilirsin.
ama yeni pc almaya ikna et derim ben.
yoksa o 250 lirada çöpe gidecek.

DaNq3rB0y2

Üye
    Konu Sahibi
tamam teşekkürler

acuxx

acuxx

Üye
5 para etmez sistem

burakcev

burakcev

Üye
1 gb 256 bitlik al çünkü bazı oyunlar 256 bit lik istiyo 128 bit olduğu için 2 gb de olsa açmıyo aynı zamanda ram alcaksan 2 mhz den aşşa alma derim çünkü yavaş oluyo. marka ne önerirsin dersen bence nvidia al derim son zamanların en iyi ekran kartı bence 2013 oyunlarını oynamak istiyosanda 9500gt ve 9800gt almanı tavsiye ederim...

omr bşr

Üye
Arkadaşlar biraz abartmış sistemi 1gb 256 bit ekran kartı ve2 gb ram ile bilgisayarı rahat kullanırsın bi iki performans programı kurarsın. Birçok internet kafe bu civarda sistemler kullanmakta ve birçok oyunu kasmadan oynatıyorlar.

nalcam22

nalcam22

Üye
Arkadaşlar biraz abartmış sistemi 1gb 256 bit ekran kartı ve2 gb ram ile bilgisayarı rahat kullanırsın bi iki performans programı kurarsın. Birçok internet kafe bu civarda sistemler kullanmakta ve birçok oyunu kasmadan oynatıyorlar.
kardes adamın slotu agp agp ekran kartı kalmadı piyasada siz 1gb256bit al diyosunuz en iyi agp kart 64 bit

• Beğen
Tepkiler: Eralp YKN
L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
1 gb 256 bitlik al çünkü bazı oyunlar 256 bit lik istiyo 128 bit olduğu için 2 gb de olsa açmıyo aynı zamanda ram alcaksan 2 mhz den aşşa alma derim çünkü yavaş oluyo. marka ne önerirsin dersen bence nvidia al derim son zamanların en iyi ekran kartı bence 2013 oyunlarını oynamak istiyosanda 9500gt ve 9800gt almanı tavsiye ederim...
9500 ve 9800 mü :zuhaha: :kop: :d: :kop2:

• Beğen
Tepkiler: Eralp YKN
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt