Arkadaşlar Leptobum Aniden Ağırlaşıyor !

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar Leptobum Aniden Ağırlaşıyor !
Leptobum normal bir biçimde çalışırken aniden ağırlaşıyor ve bazen geri tepki verme süresi 1 DK'yı buluyor 1 hafta önce böyle bir sorun yoktu yani yeni başladı diyebilirim :( sizce sorun nedir ?

Model : Toshiba A210-15K PSAFGE

Yeni laptop al diyen olursa şuanda ailem ile konuştum bana aralık 2012'den önce leptop alamayacaklarını söylediler şuanda mecburiyetten idare ediyorum :off:

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
işlemlere bak ne calisiyor zorluyor

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
bak 3. resimde %51 sistem boşta geri kalan %50 nerde onu bul :oke:

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi

işte onu bulabilsem,kendi kendine ağırlaşıyor birden dediğim gibi,en son 13 gün önce format attım yani formatlık birşey olduğunu sanmıyorum :hmmm

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
görev yöneticisinden tüm kullanıcı işlemlerini gösteri seçtikten sonra tam ekran yapıp takip edeceksin.
hangisi birden %50 kullanım yapıyor bul onu gel çözümünü vericem sana :oke:

Hex4d0r

Hex4d0r

Üye
Yalnız %51 boş miktar takılması için bir sebep değil. Belki o işlem Ram'i emiyor olabilir ama bence HDD'nin aşırı(tam kapasite) kullanımından olduğunu düşünüyorum :)

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Yalnız %51 boş miktar takılması için bir sebep değil. Belki o işlem Ram'i emiyor olabilir ama bence HDD'nin aşırı(tam kapasite) kullanımından olduğunu düşünüyorum :)

HDD bomboş desem inanırmısın ? :( :evet:

kendi harici 500 GB HDD'm var herşeyim onun içinde gerektiğinde takıyorum :evet:

- - - Eklendi - - -

3.Resmin en altında sistem boşta diyor o mu acaba ? :)

mavzeroglu

mavzeroglu

Üye
sebebi çoktur ama en uygunu görev yöneticisi / performans / kaynak izleyicisi / genel bakış

burada arkaplanda çalışan yazılımları görebilirsin. en çok sistemi kullananlar en tepede olur. sende onlar neler? ozaman yardımcı olabiliriz.

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
sebebi çoktur ama en uygunu görev yöneticisi / performans / kaynak izleyicisi / genel bakış

burada arkaplanda çalışan yazılımları görebilirsin. en çok sistemi kullananlar en tepede olur. sende onlar neler? ozaman yardımcı olabiliriz.

performanstan sonrasını bulamadım ama ;

chrome'u kullanırken dünden önceki gün birden ağırlaştı ve bende o sırada direk görev yöneticisine daldım ve ss lerini aldım

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
ss ler temiz :oke:
bişey yok malesef :)

fnldstntn

Üye
Bi ihtimal ısınma olabilir speedfan ile takip edebilirsin...Veya virus falan olabailir fakat kaspersky kullanıyorsun virus ihtimali de düşük kaspersky kaldırıp kullan pc yi...illa antivirus istiyorsan daha hafif bişeyler kur avh free 2013 gibi mesela...:hmmm

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Bi ihtimal ısınma olabilir speedfan ile takip edebilirsin...Veya virus falan olabailir fakat kaspersky kullanıyorsun virus ihtimali de düşük kaspersky kaldırıp kullan pc yi...illa antivirus istiyorsan daha hafif bişeyler kur avh free 2013 gibi mesela...:hmmm

ısınma yok yahu bilgisayarı ilk aldığımızda deli gibi ısınırdı ama performans verirdi şimdi ısınmada yok :evet: 30-40 derece yani en fazla tahminimce

kaspersky'yi kapatınca da pek birşey değişmiyor :evet: bir ara ben hackerliğe özeniyordum,internetten kodlar bulup .bat dosyası yapıyordum,bir gün flash diskimi şirkette unuttum ve babamı tembihledim sakın açma o dosyayı diye babamda ondan birşey saklıyorum sanıp açmış 2 gün sonra bilgisayar çöktü açılırken bios falan bizden şifre istedi babam burda bir tamirciye verdi adam bir ay boyunca onu kırmakla uğraştı ondan sonra kırdı ve formatlayıp babama verdi :evet: bence bu performans kaybında bu olayında bir parmağı olabilir :hmmm

fnldstntn

Üye
Biosu güncelle...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt