wp8 gelişiyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
wp8 gelişiyor

Windowsphone8 cihaz tanitimlarinin ardindan windowsphone8 işletim sistemi hakkindada bazi ipuclari ortaya cıkmıştı. Bunları tekrar saymaya gerek yok hemen hemen hepimiz biliyoruz. Lansmanlarin ardindan gelen haberler biraz durulsa da yeni gelen bu haberle windowsphone8'deki gelişim bizi oldulca mutlu edecege benziyor.
Peki nedir bu degişim? Evet wp arayuzunun en onemligi live tile'lardan sonra wp8 sistemi live apps ozelligine de kavuşuyor.
Peki nedir live apps? Kısaca anlatmak gerekirse herhangi bir oyun veya uygulamayi acik birakip başlat ekranına döndügünüzde uygulama arkaplanda calişiyordu ve tekrar acmak icin multitasking ekranindan cagirabiliyorsunuz. Fakat uygulama ikonunan acarsaniz uygulama tekrardan başliyordu. Artik wp8 ile bu olay degişti ve arkaplandaki uygulamayi live apps ozelligi ile başlat ekranindaki live tile ile tekrar geri cagirabiliyorsunuz. Bu ozellik cogumuzun symbian os'dan bildigi bir ozellik fakat wp8 ile biraz daha geliştirilmiş ve degişik bir muktitasking deneyimi yaşayacagiz gibi gorunuyor. Tabi bu bilgi kısıtlı incelemelerden edinilmiş eksik bir bilgi de olabilir belki de sistem final surumunde cok daha degişik gelişmiş ve degişik bir multitasking ozelligi bizi bekliyor olabilir.

• Beğen
Tepkiler: bulutsuzgece ve n000k

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
:tşk:

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Teşekkürler Alikemal,wp8 bizi heyecanlandırmaya devam edecek

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
rica ederim arkadaşlar:oke:
Evet wp8 bizleri oldukca şaşirtacaga benziyor:D

ELumia

ELumia

Üye
Güzel bir özellikmiş.

n000k

n000k

Üye
güzel gelişmeler bunlar :)

kimbilir_01

kimbilir_01

Üye
eee nokia ve microsoft var işin içinde :oke:

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Forumda bir anket var belkide gömüşsünüzdür,telefon alacak olsanız hangi işletim sistemini seçerdeniz diye android ilk sırada wp ikinci sırada ios ise üçün cü sırada.bence bu bile henüz yeni çıkmış(wm yi saymıyorum)bir işletim sistemi için birde hakkında onca önyargı oluşmuş bir marka için iyi bir neticedir

ecel54

ecel54

Üye
windows phone'un sevdiğim özelliklerinden biri mesajlar,rehber gibi uygulamalardan 1'den çok açabilmesi, örneğin ali ile mesajlaşma açıkken aynı anda online kişileri görüp onlarlada mesajlara bakabiliyorsun veya rehber uygulamasından 2 tane açıp 2kişinin profiline aynı anda bakabiliyorsun aynı windows'da 2tane not defteri,internet explorer gibi

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Forumda bir anket var belkide gömüşsünüzdür,telefon alacak olsanız hangi işletim sistemini seçerdeniz diye android ilk sırada wp ikinci sırada ios ise üçün cü sırada.bence bu bile henüz yeni çıkmış(wm yi saymıyorum)bir işletim sistemi için birde hakkında onca önyargı oluşmuş bir marka için iyi bir neticedir

aynen abi

Esendağlı

Esendağlı

Üye
windows phone'un sevdiğim özelliklerinden biri mesajlar,rehber gibi uygulamalardan 1'den çok açabilmesi, örneğin ali ile mesajlaşma açıkken aynı anda online kişileri görüp onlarlada mesajlara bakabiliyorsun veya rehber uygulamasından 2 tane açıp 2kişinin profiline aynı anda bakabiliyorsun aynı windows'da 2tane not defteri,internet explorer gibi
Aynen dostum haklısın.

komando04

komando04

Üye
konu için teşekkürler ALI ABI

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Eline sağlık Ali Kemal, haber için teşekkürler.
Lumia 920 ile WP8 deneyimini yaşamak için sabırsızlanıyorum :kac:

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
haber için teşekkürler abi bence wp nin en önemli eksiğiydi multitasking olayı :) hele N9 dan sonra :D

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
haber için teşekkürler abi bence wp nin en önemli eksiğiydi multitasking olayı :) hele N9 dan sonra :D

ama can tam net olarak belli olmasa da bu tam bir multitasking degil yani ayni uygulamayi iki tane ayri ayri acabilecegin gibi yine istersen multitasking ekranina gecmeden başlat ekranindaki live tile ile de uygulamayi geri cagirabiliyorsun.

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici

ama can tam net olarak belli olmasa da bu tam bir multitasking degil yani ayni uygulamayi iki tane ayri ayri acabilecegin gibi yine istersen multitasking ekranina gecmeden başlat ekranindaki live tile ile de uygulamayi geri cagirabiliyorsun.

ama kaldığı yerden açıyor di mi oyunu falan abi ben mi yanlış anladım yoksa? :hmmm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt