operada yazı tipi değiştirme?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

theruhix

Üye
    Konu Sahibi
operada yazı tipi değiştirme?
Arkadaşlar ben yazı tipi değiştirme programı ile yazı tipimi değiştirdşm. Sonra operaya girdiğimde yazı tipinşz algılanıyor diye bi yazı çıktı ama hep %16 olunca telefn kapanp açılıyordu kendi kendine bede operayı silip tekrar yükledm ama bu sefer operada öyle bişy çıkmadı ama ben operannda yazı tipi değişsin istiyorum opera mobile 12 kullanıyorum c7 belle refresh va hackli ve yazı tpi programımda font zoomer 3.31 ?

u_cosar

u_cosar

Üye
pc ye opera mobile 12 yi indir sis content ile aç SISContents\Opera_Mobile_12.00\System\Apps\OperaMobile\fonts bu klasördeki fontları değiştir fakat dosya isimleri aynı olsun bu sayede font değişir. tekrar paketleyip yüklersin

theruhix

Üye
    Konu Sahibi
Hocam telden bunu yapmak mümkün değil mi acaba bide ben fark ettim comic sans yapınca veriyor bu hatYı?

- - - Eklendi - - -

Yok mu Yardım edebilecek biri ?

u_cosar

u_cosar

Üye
Hocam telden bunu yapmak mümkün değil mi acaba bide ben fark ettim comic sans yapınca veriyor bu hatYı?

- - - Eklendi - - -

Yok mu Yardım edebilecek biri ?
ben sadece bunu biliyorum başka yöntem varsa bilen arkadaş yardımcı olacaktır umarım

theruhix

Üye
    Konu Sahibi
Peki hocam yazıtipini değiştirin derken oraya font mu atıcam tam olarak ne ypcam o klasörde ?

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Yazı tipini değiştirmeden önce operayı aç opera arka planda açıkken değiştir ve yeniden başlat sorun ortadan kalkacak.

theruhix

Üye
    Konu Sahibi
Yazı tipini değiştirmeden önce operayı aç opera arka planda açıkken değiştir ve yeniden başlat sorun ortadan kalkacak.

Hocam dediğiniz şekilde yaptım comic sans ta hata vermedi ama yazı tipide değşmedi operanın? Yazı tpi de dğşsin istiyorum?

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Hocam dediğiniz şekilde yaptım comic sans ta hata vermedi ama yazı tipide değşmedi operanın? Yazı tpi de dğşsin istiyorum?

minide değişiyordu sanırım mobilde değişmiyordu.

iyavuzoz

iyavuzoz

Üye
Mobile'da değişmiyor diye biliyorum

larten123

larten123

Üye
e system apps ordan oupeng fonts var ordan değişmez mi?

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
opera mobile de değişmiyor kardeşim

theruhix

Üye
    Konu Sahibi
opera mobile de değişmiyor kardeşim

peki hocam yukarda bi arkadaş pcye opera ve sis contecsi yükle diyip birşeyler yapmmamı tavsisye etmiş ? O şekil olmazmı ? Oluyosada tam anlatmamış tam olarak ne yapmam gerek?

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
peki hocam yukarda bi arkadaş pcye opera ve sis contecsi yükle diyip birşeyler yapmmamı tavsisye etmiş ? O şekil olmazmı ? Oluyosada tam anlatmamış tam olarak ne yapmam gerek?

Bu şekilde değiştirme mümkün ama bence kendi fontunda kalsın çünkü bold ve italic ayarlamaları kendi içinde yapılmış. Yinede değiştirmek istersen Uğur kardeşimin söylediği gibi de yapabilirsin.

buradan pc için siscontents programı indir(kurulum gerekmez), http://www.maxicep.com/symbian-s60v...ilar/opera-mobile-12-27-02-2012-a-608613.html buradan da opera mobile'i indir ve bir de değiştirmek istediğin *.ttf uzantılı bir font dosyası bulunsun.

Siscontents klasörü içerisindeki extsis.exe uygulamasını çalıştır, (sol üst kısımda) paketi aç iconu ile ilgili opera mobile.sis uygulamasını seç, yine üst kısımda içindekiler iconuna tıkla ve oradan system/apps/opera mobile/fonts/... ... dosyaları var örneğin droidsans.ttf dosyasına tıkla üst tarafta düzenle de açılan pencere sağ üst kısımdaki güncelle butonuna tıklayarak değiştirmek istediğin yeni font dosyasını seç ve tamam de. daha sonra çıkış x yap sis dosyası içindeki değişiklik kaydedilsin mi diye soracak kaydet ve çık. Şimdi telefona yükleyebilirsin.

theruhix

Üye
    Konu Sahibi

Bu şekilde değiştirme mümkün ama bence kendi fontunda kalsın çünkü bold ve italic ayarlamaları kendi içinde yapılmış. Yinede değiştirmek istersen Uğur kardeşimin söylediği gibi de yapabilirsin.

buradan pc için siscontents programı indir(kurulum gerekmez), http://www.maxicep.com/symbian-s60v...ilar/opera-mobile-12-27-02-2012-a-608613.html buradan da opera mobile'i indir ve bir de değiştirmek istediğin *.ttf uzantılı bir font dosyası bulunsun.

Siscontents klasörü içerisindeki extsis.exe uygulamasını çalıştır, (sol üst kısımda) paketi aç iconu ile ilgili opera mobile.sis uygulamasını seç, yine üst kısımda içindekiler iconuna tıkla ve oradan system/apps/opera mobile/fonts/... ... dosyaları var örneğin droidsans.ttf dosyasına tıkla üst tarafta düzenle de açılan pencere sağ üst kısımdaki güncelle butonuna tıklayarak değiştirmek istediğin yeni font dosyasını seç ve tamam de. daha sonra çıkış x yap sis dosyası içindeki değişiklik kaydedilsin mi diye soracak kaydet ve çık. Şimdi telefona yükleyebilirsin.

çok teşekkürler hocm peki comic sans yazıtpıpini nerdn bulacm?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt