Telefon numaram tanımadıgım birilerinin eline gecti

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

aposki

Üye
    Konu Sahibi
Telefon numaram tanımadıgım birilerinin eline gecti
arkadaslar hemen konuya giriyorum.
bugun faceye girdim ole bi bakayım dedim keske girmeseydim. dayım yeni face acmıs beni eklemis kabul ettim. ama sohbette eski hesabı acık. eski hesabıyla bana mesaj attı. nasılsın diye
bende iyyiim dayı oturuyorum dedim. telefon numaranı versene dedi ben sasırdım tabi . ama anlamadım hiç bişi. yazdım tel numaramı. sora faturalı mı dedi? orda caktım kofteyi dayı bu sen misin ya dedim ? 2 dk oldu cıktı faceden. sora içime kurt dustu dayımı aradım o hesap calındı dedi eskisini silin dedi. ama benim tel numaram tanımadıgım heriflerin eline gecti. beyler telefon numaramla bişey yapabilir ler mi? bi sorun olur mu yardımınızı bekliyorum .

Symbianize

Symbianize

Üye
En fazla arayip isletirler gerisi imkansiz

larten123

larten123

Üye
bende ole tahmin ediyorum ama en cok korktugum atesli arkadas sitelerinde filan paylasılması .

yok yapamaz bi şey ama senin dediğini yaparsa hattı iptal ettirmekten başka çaren yok:bilmm

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
bayı gidip hattınızı kapatırın. yeni numara isteyip eski hatda ki tl leri yeni hatta alma imkanı varsa
öyle de yaptıra bilirisn

zombaka

zombaka

Üye
Hiç bişey yapamazlar en fazla ararlar bende arayanlardan kontör istiyorum zaten ama vermiyolar birdahada aramıyorlar

fnldstntn

Üye
En fazla bir iki dengesiz arayıp laf atarlar...

• Beğen
Tepkiler: aposki
T i B i A M E

T i B i A M E

Üye
o telefonu yavasça yere indir ve uzaklas :ehe

saka saka yapacaği sey eğer hattin turkcell ise bide faturali iste bi tane online oyun vardi numarani yaziyordun ismini ve soy ismini veriyordun hattan para keserek oyun parasi aliniyordu bana yapmislardi kontör yoktu mesaj geldi turkcell ödeme isleminiz gerçeklestirilemedi diye sansliyim :ehe

fatih54102

fatih54102

Üye
spam şirketlere satıyorlar para karşılığında.
Bir numara genellikle 2 dolar ediyor.

• Beğen
maxirabit

maxirabit

Üye
Yada abartıp,numarayı sağa-sola yazıp üstüne site kurup,alışveriş vs iletişim hattı olarak o numarayı verirler:D

• Beğen

aposki

Üye
    Konu Sahibi

Serin kanlıysanız konu açma gereği neden duydunuz onu anlamadım gerçekten:)

yok arkadas git hattını değiştir demişte ben adamların numaramla bişiler yapabilirlermi onu merak ettigimden paylastım yoksa mecbur mecbur hat değiştircezde bişi olmadı yani :)

o telefonu yavasça yere indir ve uzaklas :ehe

saka saka yapacaği sey eğer hattin turkcell ise bide faturali iste bi tane online oyun vardi numarani yaziyordun ismini ve soy ismini veriyordun hattan para keserek oyun parasi aliniyordu bana yapmislardi kontör yoktu mesaj geldi turkcell ödeme isleminiz gerçeklestirilemedi diye sansliyim :ehe

aynen kardesim bide faturalı mı diye sorduydu Allah tan faturalı deil tel de kontor de yok :D

- - - Eklendi - - -

spam şirketlere satıyorlar para karşılığında.
Bir numara genellikle 2 dolar ediyor.

spam sirketleri ne yapıyor sonra ?

Yada abartıp,numarayı sağa-sola yazıp üstüne site kurup,alışveriş vs iletişim hattı olarak o numarayı verirler:D

yok artık leBron james bu anca turkiyede olur kardesim :)

kezban yenge

kezban yenge

Üye
dua et numaran gay arkadaşlık sitelerine düşmesin :ehe

fatih54102

fatih54102

Üye
yok arkadas git hattını değiştir demişte ben adamların numaramla bişiler yapabilirlermi onu merak ettigimden paylastım yoksa mecbur mecbur hat değiştircezde bişi olmadı yani :)

aynen kardesim bide faturalı mı diye sorduydu Allah tan faturalı deil tel de kontor de yok :D

- - - Eklendi - - -

vay yawsaklar :D spam sirketleri ne yapıyor sonra ?

yok artık leBron james bu anca turkiyede olur kardesim :)

spam şirketleri numaraları üçüncü parti firmalara satıyorlar. Üçüncü parti firmalarda bu numaralara sürekli reklam mesajı gönderiyor. Bazı spam şirketleri numarayı dolandırıcılara da satabiliyorlar.

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Yahu arkadaşlar abartmayın neden seni seçsinler ? Kafadan numara sallasalar yine çıkar biri neden sen düşündünmü hiç ? Yok, yani için rahat olsun:)

Tuba

Tuba

Üye
Ne olcak yaa şöyle düşün hiç mi numaranı kimseye vermiyorsun birr düşün bakalım ? Hastane - kontor yükletmek için numaranı verirken çevredeki insanların duyması veya ne bileyim bazen yetkili servisler bile olabiliyor ayrıca numaranı gsm operatorlari biliyor zaten çalışanlar bile bir kaç numara satabilirler kimin ne yapacağı belli bile olmaz bu devirde adamlara banka dolandırıyor içerden birileri bir kaç numara mı satmıyacak yani :)

Hiç bişey olmaz farklı numaralardan çağrı alırsan black-list programları ile numaraları engellersin yada hattı değiştirirsin dolandırıcılık gibi olaylar ise senin saflığından kaynaklanır bankadan para çek suraya getir biz polisiz gibi çağrılara kulak asma hiç bir polis böyle bir yardım istemez senden kontorde istemez bilmediğin biri seni hatta tutmak için oyalıyorsa bunada izin verme güvenlik sadece sende :oke:

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Ne olcak yaa şöyle düşün hiç mi numaranı kimseye vermiyorsun birr düşün bakalım ? Hastane - kontor yükletmek için numaranı verirken çevredeki insanların duyması veya ne bileyim bazen yetkili servisler bile olabiliyor ayrıca numaranı gsm operatorlari biliyor zaten çalışanlar bile bir kaç numara satabilirler kimin ne yapacağı belli bile olmaz bu devirde adamlara banka dolandırıyor içerden birileri bir kaç numara mı satmıyacak yani :)

Hiç bişey olmaz farklı numaralardan çağrı alırsan black-list programları ile numaraları engellersin yada hattı değiştirirsin dolandırıcılık gibi olaylar ise senin saflığından kaynaklanır bankadan para çek suraya getir biz polisiz gibi çağrılara kulak asma hiç bir polis böyle bir yardım istemez senden kontorde istemez bilmediğin biri seni hatta tutmak için oyalıyorsa bunada izin verme güvenlik sadece sende :oke:

+1
bak dostum ben telemarkette çalıştım medikalde ve numaraları şirket satın alıyordu örneğin bankalardan ya da alışveriş yaptığın yerlerden falan hastanelerden bize data olarak geliyordu düşün bankalar hastaneler bile veriyor hatta aradığımız müşterilerilen hangi kredi kartını kullandığının adresinin bile bilgisini veriyorlardı:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt