[N8-00] Belle Refresh Plus [15.10.2012] Linkler Eklendi!!!

Sponsorlu Bağlantılar

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
[N8-00] Belle Refresh Plus [15.10.2012] Linkler Eklendi!!!
N8-00Belle Refresh Plus
(Son Güncelleme 15.10.2012)

Özelliler

*Açılışta Ülke Sorma İptal Edildi.
*Açılışta Ovi İmzalama İptal Edildi.
*Menüdeki Scollbarı Kaldırıldı.
*Ekolayzer Düzenlenebilir. (Yeni Eklenemiyor Şimdilik 4 Adet Yüklü Olarak Geliyor.)
*Fp1 Görev Yöneticisi Eklendi.
*Fp1 Klavyesi Eklendi.
*Galeri Modu Uygulandı.
*Gpu Cpu Düzenlendi.
*Fps Düşürüldü. (Fps: Ekranda Saniye Başına Geçen Görüntü Sayısıdır. Bu Sayede Batarya Kullanımı Azaltılması ve Daha Uzun Ömürlü Bir Batarya Performansı Hedeflenmiştir.)
*Batarya Kullanımı İçin Mod Uygulanmıştır. (Batarya Performansı En Üst Seviyeye Taşınmıştır.)
*''Genel'' Profil İsmi Düzenlenebilir Olarak Ayarlandı.
*Karşı Taraf Telefonu Açınca Titreyecek Şekilde Ayarlandı.
*''Müzik Çalar'' Ekran Koruyucu Eklendi.
*''Büyük Saat'' Ekran Koruyucu ''N9'' Ekran Koruyucu İle Değiştirildi.
*''Animation'' Ekran Koruyucu Eklendi. (İngilizce.)
*Hız İçin Ram Ayarlandı.
*Menüdeki Herşeye Yeni İsim Verilebilir ve Menüde Alt Klasör Oluşturulabilir Şekilde Ayarlandı.
*Bekleme ekranındaki Dijital Saat Widgeti için Font Ayarı Yapıldı.
*Wi-Fi Hassasiyeti Ayarlandı.
*Yeni Ekolayzer Ayarları Eklendi.
*Dolby Kulaklık Eklendi
*Müzik ÇaLarda Parça Bilgileri Düzenlenebilir Şekilde Ayarlandı.
*Yer İmleri Yeniden Düzenlendi ve Açılış Sayfası ''www.Google.com.tr'' Olarak Düzenlendi.
*Sistem Sesleri Değiştirildi. (Bu Sesleri Kendim Düzenledim Diğer Modlardan Bağımsız Kendi Zevkime Göre Ayarlandı. Yani XP'den Alınmış Farklı Ses Dosyaları Kullanıldı.)
*
Açılış Ekranı Ve Sesi Orjinal Bırakıldı.Yeni Birkaç Widget Eklendi ve Metin Saati Türkce Olarak Düzenlendi.Soft/Hard Format Atılırsa Hiçbir Mod/Düzenleme Bozulmayacaktır. (Tüm Modlamalar Core, *Rofs2, Rofs3'te Olduğu için Hiçbirşey Silinmez.)
*Hiçbir Titreşim Ayarına Dokunulmadı.
*Orjinal Tema'ya Dokunulmadı.
*Tüm Ayarlar Varsayılandadır.
*Gereksiz Olan Tüm Zil Sesleri Silindi. (İsteyen Tıklayarak Tekrar İndirebilir. Rofs2 İçine Gömerseniz Galeride Çıkma Sorununuz da Olmayacaktır.
*Tüm Orjinal Duvar Kağıtları Silindi. (Orjinal Uda İçerisinde Hala Var)
*Yeni, Sade Ve Orjinallik Hissi Veren Tema Efekti Eklendi.
*''Versions'' Klasörü Yazılımın Adına Göre Düzenlendi.
*Mesaj Baloncuları Değiştirildi. (Orjinaline Yakın Ama Farklı)

Notlar (Lütfen Okuyun)

Not1:
Yazılımda Olan ve Yazmayı Unuttuğum Mod Varsa Lütfen Haberdar Edin.
Not2:Yazılıma Hiçbir Uygulama Eklenmedi Tüm Uygulamalar Sonradan Eklenebilir Bu Yüzden Gerek Yok Diye Düşündüm.
Not3:
Uda'dan Gereksiz Gördüğüm Uygulamalar Kaldırıldı. İsteyenler İçin Orjinal Uda da Ekli.
Not4:Açılış Ve Kapanış Animasyonu Eklemek, Menüye Klasör Eklemek, Tema Efektleri Eklemek ve Bunları Kendinize Göre Düzenleyebilmek İçin Lütfen İmzama Bakın. Her Türlü Sorunuza Cevap Vermek İçin Pm/Öm Atabilirsiniz.

Linkler
- 68mb
- 172mb

Ekran Görüntüleri (Eski Yazılıma Aittir Güncel Halinden Pek Farkı Yok)

• Beğen
Tepkiler: emre.koc, eshot96, Ferzan ve 2 diğerleri

kucukdunyam

Üye
Bu Mod Yüzünden Müzik Çalarda Ses Dalgalanması Sorunu Var. İsteyen Modu Kaldırarak Tekrar Flash Atabilir., bu modu nasıl kaldırabilirim.

- - - Eklendi - - -

evet ben yükledim gayet güzel olmuş, elinize sağlık

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
Bu Mod Yüzünden Müzik Çalarda Ses Dalgalanması Sorunu Var. İsteyen Modu Kaldırarak Tekrar Flash Atabilir., bu modu nasıl kaldırabilirim.

- - - Eklendi - - -

evet ben yükledim gayet güzel olmuş, elinize sağlık

teşekkür ederim iyi günlerde kullan. Mod için şunu yapabilirsin. Mod dosyasının içinden dosyaların yerlerine bakarak, core yi nokia cooker ile açarak içinden silebilirsin. Bu şekilde yapabilirsin ama denemedim sonucu bilmiyorum.

- - - Eklendi - - -

bekle dosyaları atyorum.

- - - Eklendi - - -

http://qfs.mobi/f235532

buyur mod dosyası bu. Dediğim şekilde deneyebilirsin.

bjkmert45

bjkmert45

Üye
Hayırlısı olsun kardeşim. Yardım Edebildiysem ne mutlu bana. :)

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
Hayırlısı olsun kardeşim. Yardım Edebildiysem ne mutlu bana. :)

teşekkür ederim modların ve yorumun için

- - - Eklendi - - -

bu arada sosyal uygulamasını tamamen kaldırcaktım aslında ama bi parçası kalmış. Bi güncelleme ile o udayı tamamen temizliycem ve resim-video düzenleyici rofsa taşıycam. Ve sesdeki dalgalanmayıda düzeltcem.

• Beğen
Tepkiler: bjkmert45

kucukdunyam

Üye
sevgili yusuf bey, eğer yapabiliyorsanız,

Telefona cevap verildiğinde tuş kilidinin aktif olmasını sağlayabilirmisiniz?
(telefonla konuşurken kulağımın değmesi sonucu ya telefon kapanıyor, ya da başka birilerini arıyor. sanırım bu özellik c5 te ve 5800 da mevcut)
Fotoğraf çekme modunda (fotoğraf makinelerinde olduğu gibi) otomatik focus eklenebilir mi?

man20

man20

Üye
bu arada sosyal uygulamasını tamamen kaldırcaktım aslında ama bi parçası kalmış. Bi güncelleme ile o udayı tamamen temizliycem ve resim-video düzenleyici rofsa taşıycam. Ve sesdeki dalgalanmayıda düzeltcem.

güzel cfw'ye benziyor. ses sorununu çözdüğün zaman yüklicem. Emeğine sağlık canım.

kucukdunyam

Üye
(telefonla konuşurken kulağımın değmesi sonucu ya telefon kapanıyor, ya da başka birilerini arıyor. sanırım bu özellik c5 te ve 5800 da mevcut)
Fotoğraf çekme modunda (fotoğraf makinelerinde olduğu gibi) otomatik focus eklenebilir mi?

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi

isteklerin güzel ama kameraya otomatik fokus yapmak mümkün deil. En azından ben yapamam. Ama tuş kilidi için zaten yakınlık sensörü var ön kameranın yanında. Konuşma esnasında zaten tuşlar telefonu kulağına götürünce kilitleniyor. Bunun için mod uygulamaya gerek yok yani.

- - - Eklendi - - -

güzel cfw'ye benziyor. ses sorununu çözdüğün zaman yüklicem. Emeğine sağlık canım.

en kısa zamanda (tahminen pazartesi. Çünkü izin günüm) halletmeye çalışıcam.

- - - Eklendi - - -

güncellemede bir çok özellik ekleyecem. Yeni widgetler mesajlara simge filan. Baya bişiyler olacak.

• Beğen
Tepkiler: celikce

mirate

Üye
camerapro adlı programı kullanabilirsin.fotoğrafta ve videoda continous auto focus(devamlı otomatik netleme) yapabilir.

man20

man20

Üye
yusuf bey senden bişi isteyebilir miyim?
-nokia'nın orjinal yazılımındaki zil sesleri varya onları benim için ayrı bi dosya oluşturup konuna ekleyebilir misin? İndirip onuda flashlamak için. İstersen direk cfw'nin içine de ekleyebilirsin ama çoğu kişi istemez belki die ayrı dosya oluşturman daha iyi :) hem isteyenlerde indirmiş olur :) nedense cfw yapanlar hep siliolar zil seslerini.

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
yusuf bey senden bişi isteyebilir miyim?
-nokia'nın orjinal yazılımındaki zil sesleri varya onları benim için ayrı bi dosya oluşturup konuna ekleyebilir misin? İndirip onuda flashlamak için. İstersen direk cfw'nin içine de ekleyebilirsin ama çoğu kişi istemez belki die ayrı dosya oluşturman daha iyi :) hem isteyenlerde indirmiş olur :) nedense cfw yapanlar hep siliolar zil seslerini.

tamam pazartesi orjınal sesleri eklerim konuya ve yeni güncelleme pazartesi olabilir.

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
güncelleme hazır! Ama sürekli elektrik kesintisi oluşundan dolayı yükleme(mediafire) tamamlanamadan elektrik kesiliyor. Şu anda bu cfwnin güncel hali(eklenenler ilk mesajda yazıyor) telefonumda yüklü. Gayet hızlı stabil ve hatasız. Ses sorunu da düzeltildi. Ztn başka da bi hata yok. Orjinal uda kullanmanızı tavsiye ederim bu arada.

emre.koc

emre.koc

Üye
güncel olanı attınız mı siteye ?

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi

hayır. Sürekli elektirik kesintilerinden dolayı upload edip paylaşamadım. Ama güncellemede sadece ses sorunu halledildi ve mesaj baloncukları değıştirildi. Resimler güncel yazılımdan.

- - - Eklendi - - -

hayır. Sürekli elektirik kesintilerinden dolayı upload edip paylaşamadım. Ama güncellemede sadece ses sorunu halledildi ve mesaj baloncukları değıştirildi. Resimler güncel yazılımdan.

- - - Eklendi - - -

benim kendi bilgisayarım yok. İnternet kafelerde para harcayarak cfw yaptım. Ama upload ederken 1 defa hata verdi. 2 defa da elektrikler kesildi. Bi türlü upload edemedim.

emre.koc

emre.koc

Üye
eline koluna sağlık arkadaşım sağol belli ki uğraşmıssın . o dosyaları göndersen bile yeter ben paketlerim yazılıma .. olur mu ?

- - - Eklendi - - -

hatsız modu zamanlama açılıyormu sizde ?

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
eline koluna sağlık arkadaşım sağol belli ki uğraşmıssın . o dosyaları göndersen bile yeter ben paketlerim yazılıma .. olur mu ?

- - - Eklendi - - -

hatsız modu zamanlama açılıyormu sizde ?

Evet kardeşim sen söyleyince farkettim gerçekten çalışmıyor. ama diğer widgetlerde sorun yok.

- - - Eklendi - - -

Bu Arada Ses Sorununu Ortadan Kaldırmak İçin Güncelleme Yapmıştım Şuan Upload Ediyorum Biter Bitmez Link Eklenecek.

emre.koc

emre.koc

Üye

Evet kardeşim sen söyleyince farkettim gerçekten çalışmıyor. ama diğer widgetlerde sorun yok.

- - - Eklendi - - -

Bu Arada Ses Sorununu Ortadan Kaldırmak İçin Güncelleme Yapmıştım Şuan Upload Ediyorum Biter Bitmez Link Eklenecek.

tamam Kardeşim bekliyorum. widgeti onardınmı peki upload ettiğin dosyalarda ?

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
tamam Kardeşim bekliyorum. widgeti onardınmı peki upload ettiğin dosyalarda ?

hayır. Güncelleme sadece core dosyasında olucak. Çünkü şu an konudaki linklerdeki cfw de sadece kulaklıkta ses sorunu vardı. O da coreye uyguladığım yeniden başlat modundan kaynaklanıyordu. Bu modu kaldırıp dosyaları orjinaliyle değiştirdim. Bu sayede tek sorun olan ses dalgalanmasını giderdim. Yazılıma sonradan eklediğim birkaç widget var. Onlarda rofs3te. İstersen kendin düzenleyebilirsın ama güncellememde bi türlü upload edememekten kaynaklı problemim var. Her dfasında ya elektirikler kesiliyor ya da bağlantı kopuyor. Toplam 13 dfa denedm her defasnda aynı dert. Biraz daha gecikecek güncelleme anlycan.

- - - Eklendi - - -

we hala güncelleme upload edılmedi. Konu düzenlenir yüklenince.

emre.koc

emre.koc

Üye
hadi ya şansa bak.. olmadı ben sadece ses sorunuysa hallederim bunu widgetlerde ne tür değişiklik yaptın kardeşim. ? mesaj balonlarınıda bulabileceğim bir yer var mı ?

Üst Alt