galaxy w (gtı-8150) nasıl gpu overclock yapılır

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ali58_58

Ali58_58

Üye
    Konu Sahibi
galaxy w (gtı-8150) nasıl gpu overclock yapılır
Ya arkadaşlar voltage control cpu master pro tüm programları denedim ama bi türle benim wonderde gpu overclock bölümü bulamadım acaba wonder gpu oc olmuyomu oluyosa nasıl oluyo hangi program la yardım edermisiniz

panpalar

panpalar

Üye
android sitem modifikasyon bçölümünü araştır

PriZm

PriZm

Üye
Adreno grafik işlemcileri direkt overclock desteklemez.Live OC yapacaksın.

Ali58_58

Ali58_58

Üye
    Konu Sahibi
hocam live oc program felan mı? seden duydum walla

- - - Eklendi - - -

az açıklasan sevinirim :D

PriZm

PriZm

Üye
hocam live oc program felan mı? seden duydum walla

- - - Eklendi - - -

az açıklasan sevinirim :D
şimdi uzun anlatacak halim yok kusura bakma :D

gerekenler
Live OC destekli kernel
NSTOOLS programı

Live OC yaptığında RAM,GPU,CPU,Bus çipset aynı oranla overclock olur.normal overclocka göre çok daha fazla performans artışı olur.

Ali58_58

Ali58_58

Üye
    Konu Sahibi
teşekkürler amagalaxy w için live kernel zor bulcam

sadikbircan

Üye
Adreno 205 gpu hocamında dediği gibi sadece genel sistem oc si ile oc destekliyor yani anakartta ne kadar çalışan eleman varsa hepsine tümden overclock yapmış oluyorsun.Ve inan bana hepsine aynı oranda tümden overclock yapmak pek mantıklı değil.Çünkü her elemanın oc kapasitesi farklı ve sen bunu en düşüğüne göre ayarlamak zorundasın.Ve en düşük oc değeri olan elemana göre ayarladığın için fark hissettirmeyecek kadar az seviyede bir oc yapmış olacaksın.Performans artışı yakalasan dahi oc her zaman donanımın ömrünü kısaltan ve şarj dayanımını azaltan bir unsurdur.Ve ayrıca bütün sisteme aynı anda oc yapmak birçok parametrenin değişmesi demek ve buda stabilitenin düşmesi anlamına gelir.Yani çok gerekli değilse yapmanı tavsiye etmem.

PriZm

PriZm

Üye
Adreno 205 gpu hocamında dediği gibi sadece genel sistem oc si ile oc destekliyor yani anakartta ne kadar çalışan eleman varsa hepsine tümden overclock yapmış oluyorsun.Ve inan bana hepsine aynı oranda tümden overclock yapmak pek mantıklı değil.Çünkü her elemanın oc kapasitesi farklı ve sen bunu en düşüğüne göre ayarlamak zorundasın.Ve en düşük oc değeri olan elemana göre ayarladığın için fark hissettirmeyecek kadar az seviyede bir oc yapmış olacaksın.Performans artışı yakalasan dahi oc her zaman donanımın ömrünü kısaltan ve şarj dayanımını azaltan bir unsurdur.Ve ayrıca bütün sisteme aynı anda oc yapmak birçok parametrenin değişmesi demek ve buda stabilitenin düşmesi anlamına gelir.Yani çok gerekli değilse yapmanı tavsiye etmem.

aynen.xda da gördüğüm bazı S1'ler %120 Live oc ile stabil çalışırken benimki %102 de kalıyor :s o yüzden ben işlemciyi 1400 ayarlıyorum + %102 live overclock =1428 mhz.yani GPU,RAM,Çipset GPU 278 RAM ve çipset Bus frekansı 228 oluyor :)

sadikbircan

Üye
Hiç işlemciyi 1.2 yaptıktan sonra liveoc denedinmi? Belkide işlemci için 1.4 yukarısı sorun yaptığı için oradan bozuyordur.Belki bu şekilde %110 fln elde edersin

PriZm

PriZm

Üye
Hiç işlemciyi 1.2 yaptıktan sonra liveoc denedinmi? Belkide işlemci için 1.4 yukarısı sorun yaptığı için oradan bozuyordur.Belki bu şekilde %110 fln elde edersin
denedim oluyor ama stabil olmuyor.mx player falan donuyor.şuanki hali çok iyi.

Ali58_58

Ali58_58

Üye
    Konu Sahibi
aynen bende vazgeçtim bu oc işi çift çekirdekli bilgisayar yada telefonda denemedim ama tek çekirdekli bilgisayardada telefondada yaramıyor kimi zaman kitlenip kalıyo telefon yancak die korkuyorum oc hiç iyi değil telefonu yıpratıyo

sadikbircan

Üye
Oc nin pekde çekirdekle alakası yok.İşlemcinin oc kapasitesi doğruden çekirdek sayına bağlı değil.Zaten ocden işlemci kolay kolay yanmaz çünkü sınırı aşarsan kendi kendini kilitliyor sorun yapıyo.

Ali58_58

Ali58_58

Üye
    Konu Sahibi
anladım hocam sağolun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt