Overclock yardımı (galaxy wonder)

Sponsorlu Bağlantılar

hamza5806

Üye
    Konu Sahibi
Overclock yardımı (galaxy wonder)
Arkadaşlar samsung galaxy w cihazım için çeşitli overclock programlarını indirdim ancak hiç biri işe yaramadı bunun nedeni uyumsuzluk ve kernel yokluğu
uzun zamandır rom konusunda bu forumdan destek alıyorum umarım overclokta da bana yardım edersiniz:D
pek çok rom denedim ama en son yine gingerbreada döndüm ve cihaz rootlu
asphalt 7 dead trigger gibi oyunları kasmasız oynamak için sizden gpu ve cpu güçlendirici kernel veya program önermenizi rica ediyorum
bu forumda gördüğüm kadarıyla çok wondercı var bu beni sevindirdi:D

sadikbircan

Üye
Orjinal romda pek fazla alternatif yok.Sadece cow kernel var oc destekli oda hiç stabil değil.Ayrıca galaxy w gpusu oc desteklemiyor ve işlemciye oc yaparak oyun performansını artıramazsın.Cm9 yükle işlemci 768mhz deyken dahi asphalt7 veya dead trigger gibi oyunlar kasmıyor.

hamza5806

Üye
    Konu Sahibi
Orjinal romda pek fazla alternatif yok.Sadece cow kernel var oc destekli oda hiç stabil değil.Ayrıca galaxy w gpusu oc desteklemiyor ve işlemciye oc yaparak oyun performansını artıramazsın.Cm9 yükle işlemci 768mhz deyken dahi asphalt7 veya dead trigger gibi oyunlar kasmıyor.
Daha once cm9 ve cm10 denedim hatta senin paylasimlarindan ama dead trigger ayni bicim kasiyordu neyse...
Yav usta sen simdi diyorsunki islemci oyunlar icin onemli degil onemli olan gpu onunda performansi artmaz dogrumu?

panpalar

panpalar

Üye
chainfire kullanabilirsin işine yarar yada bir rom kur güzel stabil bir kernel at sonra ghz artır chainfire ayarlarını yap tmmdır

sadikbircan

Üye
Chainfire hakkında biraz yanlış bilgilendirme olmuş.Chainfire ufak performans artışları yakalamaya yardımcı olabiliyor ama sadece farklı gpular için olan oyunların birbaşka gpu üzerinde çalışmasını kolaylaştırıyor.Ama şuan adreno gpu için zaten her oyunun desteği var.Oc yapmak evet biryerden sonra akıcılığı artırır ama birincil olan gpu.Gpunun performansı artırılamaz değil artar ama bu oc yoluyla olmaz çünkü adreno205 oc desteklemiyor.Liveoc yöntemi ile bus üzerinden oc yapılabilir ama pek stabil olmuyor.Linaro gibi yada jb adreno drivers gibi bazı şeyler 3d performansını artırır.cm9rc2+yoon kernel denemenizi tavsiye ederim.Stock roma göre defalarca ke daha iyi performans vereceğine eminim.Dead trigger hala kasıyorsa ayarlardan grafikleri low yada medium alın.Sonuçta donanım belli ne kadar zorlarsanız zorlayın max. alabileceğiniz performans bellidir.Olmazsa daha fazlasını beklemeyin yada performansı artırmak için başka yollar bulunana kadar en iyi çözümler bunlar.

hamza5806

Üye
    Konu Sahibi
Chainfire hakkında biraz yanlış bilgilendirme olmuş.Chainfire ufak performans artışları yakalamaya yardımcı olabiliyor ama sadece farklı gpular için olan oyunların birbaşka gpu üzerinde çalışmasını kolaylaştırıyor.Ama şuan adreno gpu için zaten her oyunun desteği var.Oc yapmak evet biryerden sonra akıcılığı artırır ama birincil olan gpu.Gpunun performansı artırılamaz değil artar ama bu oc yoluyla olmaz çünkü adreno205 oc desteklemiyor.Liveoc yöntemi ile bus üzerinden oc yapılabilir ama pek stabil olmuyor.Linaro gibi yada jb adreno drivers gibi bazı şeyler 3d performansını artırır.cm9rc2+yoon kernel denemenizi tavsiye ederim.Stock roma göre defalarca ke daha iyi performans vereceğine eminim.Dead trigger hala kasıyorsa ayarlardan grafikleri low yada medium alın.Sonuçta donanım belli ne kadar zorlarsanız zorlayın max. alabileceğiniz performans bellidir.Olmazsa daha fazlasını beklemeyin yada performansı artırmak için başka yollar bulunana kadar en iyi çözümler bunlar.
dediğiniz kerneli ve romu denicem şu an sınavlarım var ama bitince tabii:D
size bir sorum daha var
galaxy w cihazınızda hangi oyunları bu romlar eşliğinde kasmadan oynadınız?
bu arada dead trigger zaten en düşükte ama yinede kasıyor bu kernelin en düşükte bunu önleyeceğini düşünüyor musunuz ?

sadikbircan

Üye
Dead trigger orta seviyede, modern combat3, street fighter 4, gta vice city %40 civarı grafiklerde, dungeon hunter 3, asphalt 7, nova 3, nfs most wanted,real racing 2 ve hatırlayamadığım birçok ufak oyunlar.Ve bu oyunların çoğunu oc ile değil işlemci hızını 768mhz hıza çekmeme rağmen kasmadan oynadım.Birtek gta vice city için bazı i/o modları olmadan fps düşüklüğü ve takılmalar yaşadım.Ama 1.6ghz işlemci hızı ve lazeroid2.5 i/o modunu kullanarak rahatça oynayabildim.Birde telefonun ısısı ne kadar düşük olursa performansı o kadar daha iyi olacaktır.İşlemci ısındıkça yavaşlar çünkü.

hamza5806

Üye
    Konu Sahibi
Dead trigger orta seviyede, modern combat3, street fighter 4, gta vice city %40 civarı grafiklerde, dungeon hunter 3, asphalt 7, nova 3, nfs most wanted,real racing 2 ve hatırlayamadığım birçok ufak oyunlar.Ve bu oyunların çoğunu oc ile değil işlemci hızını 768mhz hıza çekmeme rağmen kasmadan oynadım.Birtek gta vice city için bazı i/o modları olmadan fps düşüklüğü ve takılmalar yaşadım.Ama 1.6ghz işlemci hızı ve lazeroid2.5 i/o modunu kullanarak rahatça oynayabildim.Birde telefonun ısısı ne kadar düşük olursa performansı o kadar daha iyi olacaktır.İşlemci ısındıkça yavaşlar çünkü.
Eyvallah kardesim sinavlar biter bitmez dediklerini yapacagim ve sonuclari yazacagim cok tesekkurler

hamza5806

Üye
    Konu Sahibi
kardeş nihayet sınavlarım bitti bende dediklerini yaptım ancak asphalt7 nin dosyalarını almama rağmen tekrar attığımda baştan başladı bu sorunu nasıl aşabilirim öncekini pc ye kopyalamıştım
birde sdswp olayını aynı konudan yaptığım halde çalışmadı napmam lazım
edit:bilgiler için Allah razı olsun harbiden dead trigger kasmıyor ve a7 daha akıcı

-aLoNeDarK-

-aLoNeDarK-

Üye
Dead trigger orta seviyede, modern combat3, street fighter 4, gta vice city %40 civarı grafiklerde, dungeon hunter 3, asphalt 7, nova 3, nfs most wanted,real racing 2 ve hatırlayamadığım birçok ufak oyunlar.Ve bu oyunların çoğunu oc ile değil işlemci hızını 768mhz hıza çekmeme rağmen kasmadan oynadım.Birtek gta vice city için bazı i/o modları olmadan fps düşüklüğü ve takılmalar yaşadım.Ama 1.6ghz işlemci hızı ve lazeroid2.5 i/o modunu kullanarak rahatça oynayabildim.Birde telefonun ısısı ne kadar düşük olursa performansı o kadar daha iyi olacaktır.İşlemci ısındıkça yavaşlar çünkü.[/quo
Hangi romu kullandin acaba ?