kesici alet taşımanın cezası

Sponsorlu Bağlantılar

pro.engineer

pro.engineer

Üye
    Konu Sahibi
kesici alet taşımanın cezası
Arkadaşlar böyle bi ceza söz konusu mu ?

seytan_avcisi

seytan_avcisi

Üye
yerinden çıkarmadığın sürece sorun olmaz.

Mert045

Mert045

Üye
Bende taşımayı düşünüyorum. Okula giderken falan korkuyorum. Burada pislik çok.Heryer balıci.

maxirabit

maxirabit

Üye
Eğer bıcak uzunluğu orta parmağından uzunsa el koyup alabilir yetkililer,bir de gar,havaalanı vs öyle yerlerden geçişi olmaz onların:)

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Bende taşımayı düşünüyorum. Okula giderken falan korkuyorum. Burada pislik çok.Heryer balıci.

Ben de düşünüyorum mesela okuldan sonra çıkıyorum dolaşıyrum forum bornova var oraya gidiyorum ve forum bornovanın arka tarafından yürüyerek gidebilirim sadece orada psikopat çocuklar var biri beni durdurup para istemişti savdım başımdan ama bıçak çıkarsa ne yapardım bilmiyorum :hmmm

Mert045

Mert045

Üye

Ben de düşünüyorum mesela okuldan sonra çıkıyorum dolaşıyrum forum bornova var oraya gidiyorum ve forum bornovanın arka tarafından yürüyerek gidebilirim sadece orada psikopat çocuklar var biri beni durdurup para istemişti savdım başımdan ama bıçak çıkarsa ne yapardım bilmiyorum :hmmm

Burada tek basına aksam üstü yürüyemezsin. Hergün birileri kovalıyor beni. Bıktım artık. Adamın kafa güzel elinde bali torbası önünü kesip para istiyorlar.Tabi ben kaçıyorum orası ayrı :ehe

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye

Burada tek basına aksam üstü yürüyemezsin. Hergün birileri kovalıyor beni. Bıktım artık. Adamın kafa güzel elinde bali torbası önünü kesip para istiyorlar.Tabi ben kaçıyorum orası ayrı :ehe

Taşı sen taşı manyaklara belli olmaz kaçamazsan saplar bıçağı allah korusun

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Manyak bir polise denk gelebilirsiniz bir tane arkadaşın orta parmağıyla yüzük parmağının arasına bıçağı koyup vurmuştu eğer bıçak orta parmağından uzun olsaydı gidecekti eli ama tam ucu ucuna geldi :)

1STayTRue35

1STayTRue35

Üye

Forum Bornovanın arka tarafları sakat. Akşam gidilr mi hiç ordan sen ben misin bea:D

- - - Eklendi - - -

Kafası iyi olan adamdan kaçmayacaksın kardeşim, tabi kesici ve delici bi alet çıkarmadıktan sonra...

Adamın ayakta duracak hali yok sağlam oturtsan bi tane yuvarlanır gider zaten yerde.Korkmayın bu kadar.

.Behzat Ç.

.Behzat Ç.

Üye
ben mınçıka taşıyordum bi ara biliyormusunuz :) gerçi gerek kalmıyor onada :)

turaniaCCC

turaniaCCC

Üye

oğuzhan sen bornova da korkuyorsan. Tepecik ve yeşildere taraflarina hiç gelmedin galiba 24 saat psikopalık.ben her sabah ve akşam forum bornovanin oradan geçiyorum hiç öyle tipler görmedim.

aleranol

aleranol

Üye
vall bende bi ara taşımıştım cebim delinmişti ve hiçbir işe yaramamıştı :) eğer bulaşmalaeını istemiyorsanız artiz değil sağlam duracaksınız sert olacaksınız ama abartmayacanız ha :) ayriyetten göz teması önemlidir. Bana bakan bıçaklı bile olsa eritirim bıçağını :ehe şaka maka gel beni.. Diye bakmayacan. Ayriyetten kavgaya hazırsa ve tek kişiyse öldüresiye dövmelisin. Ama sonra ailene olanı biteni anlat. Eğer çok kişiyse karşındaki tinerci vs. Yavaşça sıvış buişler böyledir. Tabi bıçak da bir önlem ama yetenekli olmak lazım.

1STayTRue35

1STayTRue35

Üye

oğuzhan sen bornova da korkuyorsan. Tepecik ve yeşildere taraflarina hiç gelmedin galiba 24 saat psikopalık.ben her sabah ve akşam forum bornovanin oradan geçiyorum hiç öyle tipler görmedim.
Var. tepecikte,yeşilderede,eşrefpaşada,kadifekalede,kuruçayda ve; Buca'da...

Neler var neler...

juristokrat

juristokrat

Üye
Bıçak, diğer aletler ve
benzerleri, her ne sebeple olursa olsun
üstte taşınamaz. Bu madde hükmüne aykırı olarak bıçak,
diğer aletler ve benzerlerini üstlerinde
taşıyanlar, kullanım belgeleri olsa dahi,
haklarında Kanunun 15 inci maddesi
gereğince işlem yapılır MADDE 15 . (Değişik: 12/6/1979 - 2249/10
md.) Bu Kanun hükümlerine aykırı olarak 4
üncü mad dede yazılı olan bıçak veya diğer
aletleri veya benzerlerini satanlar, satmaya
aracılık edenler, satın alanlar, taşıyanlar
veya bulunduranlar hakkında altı aydan bir
yıla kadar hapis ve üçbin liradan onbin
liraya kadar ağır para cezası hükmolunur.
Bu madde kapsamına giren bıçak veya diğer
aletlerin veya benzerlerinin sayı veya nitelik
bakımından vahim olması halinde
yukarıdaki fıkraya göre hükmolunacak
cezalar yarıdan bir katına kadar artırılır.

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye

Sen ege üniversitesiden geçip gitmediysen görmezsin tabi :D yaa çok tırsmıyorum aslında yaşları küçük oluyo genelde ama bazen benim yaşlarımda çıkıyo göz göze gelmemeye çalışıyorum :D

- - - Eklendi - - -

Var. tepecikte,yeşilderede,eşrefpaşada,kadifekalede,kuruçayda ve; Buca'da...

Neler var neler...

Oralara hiç uğramam zaten :D

1STayTRue35

1STayTRue35

Üye

Sen ege üniversitesiden geçip gitmediysen görmezsin tabi :D yaa çok tırsmıyorum aslında yaşları küçük oluyo genelde ama bazen benim yaşlarımda çıkıyo göz göze gelmemeye çalışıyorum :D

- - - Eklendi - - -

Oralara hiç uğramam zaten :D
Arada Buca ya uğra ya:D

Üst Alt