kesici alet taşımanın cezası

Sponsorlu Bağlantılar

x-scarface

x-scarface

Üye
Manyak bir polise denk gelebilirsiniz bir tane arkadaşın orta parmağıyla yüzük parmağının arasına bıçağı koyup vurmuştu eğer bıçak orta parmağından uzun olsaydı gidecekti eli ama tam ucu ucuna geldi :)

dostum o birazda klişeleşmiş halk efsanesi :oke: benim abim de polis yunuslarda komiser öyle bi uygulamanın mümkünatı yok kaldı ki diyelim polis memuru yaptı öyle bişey şikayet etsen ne yaparlar o adamı biliyormusun..

• Beğen
Tepkiler: Hex4d0r
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye

dostum o birazda klişeleşmiş halk efsanesi :oke: benim abim de polis yunuslarda komiser öyle bi uygulamanın mümkünatı yok kaldı ki diyelim polis memuru yaptı öyle bişey şikayet etsen ne yaparlar o adamı biliyormusun..

tabikide anlattığım 6–7 seme önceki bir olay zaten

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
:hmmm

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Ankara'da Aşti'de ötünce güvenlik sordu göstermek zorunda kaldım,aldı eline evirdi cevirdi bunu tasıman yasak 70 mi 77 mi ne cezası var dedi al bakalım güzel aletmis ondan veriyorum dedi :ehe
Tekirdag'da da Tekira'ya gircektim güvenlik sordu yine bir iki bisey çıkarıp tekrar tekrar geçtik ötüyo alet çıkardım bunlar giremezsin dedi ben de buraya bırakayım çıkısta alırım dedim olmaz 'biz polise teslim ederiz ordan alırsınız' dedi ben de hee deyip geri topuk..

1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
Ankara'da Aşti'de ötünce güvenlik sordu göstermek zorunda kaldım,aldı eline evirdi cevirdi bunu tasıman yasak 70 mi 77 mi ne cezası var dedi al bakalım güzel aletmis ondan veriyorum dedi :ehe
Tekirdag'da da Tekira'ya gircektim güvenlik sordu yine bir iki bisey çıkarıp tekrar tekrar geçtik ötüyo alet çıkardım bunlar giremezsin dedi ben de buraya bırakayım çıkısta alırım dedim olmaz 'biz polise teslim ederiz ordan alırsınız' dedi ben de hee deyip geri topuk..
:ehe

pro.engineer

pro.engineer

Üye
    Konu Sahibi
Eğer bıcak uzunluğu orta parmağından uzunsa el koyup alabilir yetkililer,bir de gar,havaalanı vs öyle yerlerden geçişi olmaz onların:)

bunu duymuştum ama ne kadar doğru ki

- - - Eklendi - - -

Bıçak, diğer aletler ve
benzerleri, her ne sebeple olursa olsun
üstte taşınamaz. Bu madde hükmüne aykırı olarak bıçak,
diğer aletler ve benzerlerini üstlerinde
taşıyanlar, kullanım belgeleri olsa dahi,
haklarında Kanunun 15 inci maddesi
gereğince işlem yapılır MADDE 15 . (Değişik: 12/6/1979 - 2249/10
md.) Bu Kanun hükümlerine aykırı olarak 4
üncü mad dede yazılı olan bıçak veya diğer
aletleri veya benzerlerini satanlar, satmaya
aracılık edenler, satın alanlar, taşıyanlar
veya bulunduranlar hakkında altı aydan bir
yıla kadar hapis ve üçbin liradan onbin
liraya kadar ağır para cezası hükmolunur.
Bu madde kapsamına giren bıçak veya diğer
aletlerin veya benzerlerinin sayı veya nitelik
bakımından vahim olması halinde
yukarıdaki fıkraya göre hükmolunacak
cezalar yarıdan bir katına kadar artırılır.

Eyvallah bu iyi oldu

Üst Alt