Nokia, HTC'ye Dava Açıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Nokia, HTC'ye Dava Açıyor

Teknoloji devlerinin birbirleriyle olan patent davaları, çalıntı iddiaları ve tazminat davalarına ve sayesinde alıştık diyebiliriz. Bir süredir ortalık duruldu derken bu boşluğu ise şimdi HTC'ye açacağı dava ile doldurmayı düşünüyor.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz hafta HTC, Windows Phone 8'li yeni cihazlarını tanıtmıştı. Ancak cihazlar tanıtılır tanıtılmaz tasarımları dolayısıyla eleştiri oklarının hedefi olmuşlardı. Çünkü cihazlar aşırı bir şekilde 'nın Lumia serisi cihazlarına benziyordu. Bunun üzerine beklenen oluyor, HTC'yi WP 8X modelinin tasarımının kendilerinden çalındığı iddiasıyla mahkemeye veriyor.

tarafı HTC'nin bu cihazları ilk çıktığında Windows Phone 8 ekosisteminin genişlemesinden memnun olduklarını belirtseler de bu kadar büyük benzerlikten dolayı mahkemeye vermesi de normal gözüküyor. Öte yandan , HTC karşısında haklı bulunur ve mahkemeyi kazanırsa HTC Windows Phone 8X'in satışları mahkemenin belirttiği yerlerde durdurulabilir.

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
aslında cep telefonları genelde açılmıştı konu abi :)

• Beğen
Tepkiler: MertcaN9
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Ordakini görmemiştim :)
Neyse burayı da ilgilendiriyor.
Fazla konu göz çıkarmaz :kop2:

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
Benzemekten öte bir şey bu:D

IVI-Elia

Üye
Olur öyle şeyler.HTC tasarlarken Lumia 920'ye göz gezdirmiş.Ama daha incesini yapmışlar.

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
bekliyordum :kıskıs:

serinaga

serinaga

Üye
Way bee ...
Kârlı çıkan ötekiler olur

yunus_ 123

yunus_ 123

Üye
​ucuza veren kazanır arkadas :)

awdil

awdil

Üye
Yememiş içmemişler,aynısını tasarlamışlar. :)

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Bu firmalar neden adam akıllı bir tasarımcı ise almazlar merak ediyorum.
Niye hazıra konmak ve olanın üzerinden faydalanmak gibi garip bir politika izlerler.
Kabul samsung bu konuda en sabıkalı şirket. Ama Htc'ye yakışmıyor. Android piyasasında çok çeşitli telefonları var. Hatta bazılarının görünüşleride güzel. O kasalardan çalıp kullansınlar. :)

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Bu firmalar neden adam akıllı bir tasarımcı ise almazlar merak ediyorum.
Niye hazıra konmak ve olanın üzerinden faydalanmak gibi garip bir politika izlerler.
Kabul samsung bu konuda en sabıkalı şirket. Ama Htc'ye yakışmıyor. Android piyasasında çok çeşitli telefonları var. Hatta bazılarının görünüşleride güzel. O kasalardan çalıp kullansınlar. :)
:oke: ben de yakıştıramadım.

yunus_ 123

yunus_ 123

Üye
htc de pil yok, ucuza verse nolcak..

pil yok derken ? 1800 mAH batarya kapasitesine sahipmiş bu yeterli bi güç olsa gerek .ki lumia 920 ninkide 2000 mah . pekte bi fark yok gibi

- - - Eklendi - - -

pil yok derken ? 1800 mAH batarya kapasitesine sahipmiş bu yeterli bi güç olsa gerek .ki lumia 920 ninkide 2000 mah . pekte bi fark yok gibi
değiştirilebilir pil olmamasını söylüyorsanda yine lumia 920 de degiştirilebilir pil yok. l 820 de değiştirilebilir pil var fakat oda 1650 mah :) hoş benim tel inde batarya degiştirilebilir ama seneden seneye kapagı ya açarım ya açmam. bunun pekde önemli olmadıgını düşünüyorun :):islik

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt