Bu sorum apple'cilara

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
tlgcn38

tlgcn38

Üye
    Konu Sahibi
Bu sorum apple'cilara
Arkadaşlar araştırdıkça Macbook Air almaya karar verdim.
i5 işlemcili 4gb ramli..

Buna yan sistem olarak windows kursam(microsof officede ödevleri yapmak için) herhangi bir kasma yorulma vs vs.. en ufak bir sorun oluşurmu ? Mac sisteminde yavaşlama yada windowsda yavaşlama falan olurmu

tlgcn38

tlgcn38

Üye
    Konu Sahibi
uppp

ugur1000

ugur1000

Üye
sorun olmaz ;) win 7 nin yanına vista kurmak gibi bişi bu

lolaman

lolaman

Üye
o zaman neden apple alıyosun ki hiç gerek yok belki hastasısındır bilemem ama bence para ziyanı bir söz vardır arap bol buldugu sabunu bişeyler bişeyler işte bende ona o kadar para verme pişman olursun sonra konu açma Pişmanlık 7 harflidir "Macbook."

tlgcn38

tlgcn38

Üye
    Konu Sahibi
o zaman neden apple alıyosun ki hiç gerek yok belki hastasısındır bilemem ama bence para ziyanı bir söz vardır arap bol buldugu sabunu bişeyler bişeyler işte bende ona o kadar para verme pişman olursun sonra konu açma Pişmanlık 7 harflidir "Macbook."
Mac'e de office yükleniyormuş onu öğrendim en kısa zamanda alcam neden pişman olabilrim ki sizce ?

1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
Mac'e de office yükleniyormuş onu öğrendim en kısa zamanda alcam neden pişman olabilrim ki sizce ?
pişmalık değil kardeşim olur mu hiç. macbook herkes alamaz. çok farklı ve başka hiçbir pc ye benzemez. kendi işletim sistemi çok daha güzel windows kurupta berbat etme sakın.güle güle kullan.

• Beğen
Tepkiler: tlgcn38 ve tguzel7
codblackops2

codblackops2

Üye
neden 2.5 milyar verip macbook alıyorsunuz ki o fiyata harika masaüstü pcler kurulur hadi laptop istiyorsanız o fiyata air'den daha iyi olan laptoplar vardır elbet :hmmm

alma sebebinizi öğrenebilirmiyim?

neden samsung ,hp,acer,asus vs değilde apple?

mrt-06

mrt-06

Üye
tüketim çılgınlığından başka bişey değil madem office kullanıcan git 600tlye celereon laptop al olmadı 900tlye pentium al olmadı core 2 duo al oyun oynayacaksan 1200tl ver i3 i5li windows al hava atmak istiyosan az daha ver i7li al neden onca para verip mac alıyorsun anlamıyorum.....

• Beğen
Tepkiler: ugur1000
tlgcn38

tlgcn38

Üye
    Konu Sahibi
tüketim çılgınlığından başka bişey değil madem office kullanıcan git 600tlye celereon laptop al olmadı 900tlye pentium al olmadı core 2 duo al oyun oynayacaksan 1200tl ver i3 i5li windows al hava atmak istiyosan az daha ver i7li al neden onca para verip mac alıyorsun anlamıyorum.....
çünkü aldığımda satıcının garantisinin arkasında durması lazım..
alırken bişey yapmak istedikçe kasacak zamanla yavaşlayacaksa almanın manası ne ?
kullanıcı için özel tasarlanmış kolay kullanılan zevkli bi sistem varken sanki windowsla doğmuş gibi ona sarılmanın anlamı ne?
yeniliklere açık olmazsak sabit kalırız..
çok araştırdım macbook'u. ayrıcada 1.08kglık bir bilgisayar varken lenovo hp vs gibi genelde kullanırken ısınan 3kg lık bir bilgisayarıda almak açıkcası taşımak bana zor gelir..

- - - Eklendi - - -

neden 2.5 milyar verip macbook alıyorsunuz ki o fiyata harika masaüstü pcler kurulur hadi laptop istiyorsanız o fiyata air'den daha iyi olan laptoplar vardır elbet :hmmm

alma sebebinizi öğrenebilirmiyim?
neden samsung ,hp,acer,asus vs değilde apple?
en önemli mesele mobilite.. iett diyim sana belediye otobüsü diyim .. :) daha ne diyim :)

ugur1000

ugur1000

Üye
samsungunda ultrabooku var,hpnin.asusun vsvs macbook air de ub sınıfına giryor ama daha ucuza ub larda var hem onlarada mac os
X kurabilirsin ;) ama parAN varsa alablrsn

• Beğen
Tepkiler: mrt-06
tlgcn38

tlgcn38

Üye
    Konu Sahibi
samsungunda ultrabooku var,hpnin.asusun vsvs macbook air de ub sınıfına giryor ama daha ucuza ub larda var hem onlarada mac os
X kurabilirsin ;) ama parAN varsa alablrsn
Samsung ve Hp Almam hocam malum dayanıksızlık ve araştırmalarımda duyduğum sıkıntılarından dolayı.
Asus ultra'da istediğim ürün şuan türkiyede yok stoklarda diyor heryer asus i7li ub yerine i5 verelimin peşinde.
E bende i5 alınca mac alırım en azından diyorum.. Asusla mac arasında fiyat farkıda yok öyle. 100tl dir belki istediğim modelleri arası fark

mrt-06

mrt-06

Üye
benim dediğim anlaşılmıyor adam konuyu office programı kullanılabilecek bir bilgisayar arıyorum diye açmış ne gerek var 3.000 tl lik cihazlara şahsen office 11 i ben netbookta hiç takılmadan çalıştırıyorum yani sırf basit programlar için apple almaya gerek yok....

Teom@n

Teom@n

Üye
benim dediğim anlaşılmıyor adam konuyu office programı kullanılabilecek bir bilgisayar arıyorum diye açmış ne gerek var 3.000 tl lik cihazlara şahsen office 11 i ben netbookta hiç takılmadan çalıştırıyorum yani sırf basit programlar için apple almaya gerek yok....

Lütfen daha sakin arkadaşım. :D
Arkadaşımızın Apple satın alma fikrine katılmıyorsak bunu daha uygun kelimelerle anlatmamız gerekmez mi? ;)

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
Paran olduğu sürece :apple: bundan vazgeçme :oke:

tlgcn38

tlgcn38

Üye
    Konu Sahibi
Benim dediğim anlaşılmıyor demişsin ama sen anlamışsın kardeş :) konunun adına bakarsan bikere .. ;)
Macbook air alacağımı söylüyorum ve Office kullanmada sorun olup olmayacağını soruyorum. Ben anlatamadıysam sorun bende ki sanmıyorum. Sen anlamadıysan eğer bidahakine yardımcı olduğun insanlara dikkat etmelisin bence . :)
Yinede Teşekkürler, İyi Forumlar..

- - - Eklendi - - -

Paran olduğu sürece :apple: bundan vazgeçme :oke:
Dün öylesine google'a macbook air ısınma sorunu yazdım ve gördüklerim çok fena.. Resmen çoğu kişinin şikayeti Air yanıyor diye. Korktum ya.. Asusda bakır boru sistemi var samsungdada ısınma sorunu imkansız diyo vatandaki görevli

Teom@n

Teom@n

Üye
Vatandaki görevlilerden öte tespit edeceğin marka ve modellerin ayrıntılı inceleme, test ve kullanıcı yorumlarını bulmanı tavsiye ederim. Ben elektronik mağazalarındaki satıcı arkadaşların konularına hakim olduklarını düşünmüyorum. Bir kaçı hariç. Haksızlık etmek istemem fakat gerçekler ortada...

• Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3
Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
Vatandaki görevlilerden öte tespit edeceğin marka ve modellerin ayrıntılı inceleme, test ve kullanıcı yorumlarını bulmanı tavsiye ederim. Ben elektronik mağazalarındaki satıcı arkadaşların konularına hakim olduklarını düşünmüyorum. Bir kaçı hariç. Haksızlık etmek istemem fakat gerçekler ortada...
Doğru söze ne denir.. Mağazalarda Ekstra yazan küçük bakım bölümlerindeki teknisyenler hariç reyonlardakiler ürünlerin ismi ve genel özellikleri dışında teknik detaylarından bi haberler

mrt-06

mrt-06

Üye
Benim dediğim anlaşılmıyor demişsin ama sen anlamışsın kardeş :) konunun adına bakarsan bikere .. ;)
Macbook air alacağımı söylüyorum ve Office kullanmada sorun olup olmayacağını soruyorum. Ben anlatamadıysam sorun bende ki sanmıyorum. Sen anlamadıysan eğer bidahakine yardımcı olduğun insanlara dikkat etmelisin bence . :)
Yinede Teşekkürler, İyi Forumlar..

- - - Eklendi - - -

Dün öylesine google'a macbook air ısınma sorunu yazdım ve gördüklerim çok fena.. Resmen çoğu kişinin şikayeti Air yanıyor diye. Korktum ya.. Asusda bakır boru sistemi var samsungdada ısınma sorunu imkansız diyo vatandaki görevli

iyi al napıyım ama apple aldıktan sonra eminim pişman olcaksın türkiyede apple tutmadı ve fazla program bulamıyorsun ayrıca ingilizce bilmiyorsan hiç bulaşma :) teoman arkadaşım bundan sonra uslubumu daha yumuşak kullanıcağım.

tlgcn38

tlgcn38

Üye
    Konu Sahibi
iyi al napıyım ama apple aldıktan sonra eminim pişman olcaksın türkiyede apple tutmadı ve fazla program bulamıyorsun ayrıca ingilizce bilmiyorsan hiç bulaşma :) teoman arkadaşım bundan sonra uslubumu daha yumuşak kullanıcağım.

Yardımcı olmaya çalıştığın için sağol kardeş ancak biraz detaya girsene neden pişman olacağım mesela , Apple'da program eksikliğini geçelim başka ?
Birde tanıdığın pişman olan falan mı var? Bu apple karşıtlığı oluşturan şeyi merak ettim açıkçası

- - - Eklendi - - -

tabi aynen öyle onlardan aldığım bilgilerden başka tabiki araştırıyorum hocam.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt