Yeni Iphone Vahşi Fiyatlandırma

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

IVI-Elia

Üye
    Konu Sahibi
Yeni Iphone Vahşi Fiyatlandırma
Arkadaşlar Apple ve "dahi" (!) gurubu iphone 5'in Türkiye fiyatını 3200 TL civarı olarak belirlemiş.Ama Türkiye'deki "dahi" kullanıcıların bilinç altında şu var:"En pahalı olan en iyidir"Bakalım sonunda kim kaybedecek.Ama apple'ın bu lanet fiyatlandırması beni çok üzüyor.Bizi apt.al yerine koyuyor.O mantıkla gidersek Lumia 920 3599 TL olması lazım.
Bunun adına konu açmamın sebebi insanların teknolojiden anlamadığı bir ülkede yaşıyoruz.İki gün sonra asgari ücretle çalışanlar bile(yanlış anlaşılmasın kimseyi küçümsemiyorum) 36 ay taksitle iphone5 alıp bana hava atmaya geldiği zaman tepemin tası atıyor.Telefonda yaptığı şey sadece aramak mesaj paketi bile yok internet desen alacak parası yok.Ha sonra ona Qualcomm Snapdragon S4 plus'dan puremotion hd+'dan pureview'den bahsederken "ne saçmalıyon kedi ulaşamadığı ciğere pis der" lafını duyunca yapmak istediklerimi yazarsam forumdan atılırım...Bir de "en pahalısı en iyidir" sözünü söylememe gerek yok.Haa ben kimseye iphone almayın wp alın demiyorum.Herkes istediği cihazı alır.Iphone'un da kendine göre iyi yanları var ama kendileri "hava atmak" adı altında yaptığı ezik davranışlara gıcık oluyorum.
:vur:vur:vur:vur:vur:vur:vur:off::off::off::off::off::off::off::off:

Bu nedenle çevremdeki insanlara bildiğim kadarıyla anlatıyorum.(Tabiki forumdaki birçok arkadaştan daha az biliyorum daha 14.5 yaşındayım).Siz de böyle yaparak bilgi öretirsiniz.İnsanları bilinçlendirerek markaların bizi sömürmesini engelleyebiliriz.

Ahh içimdekileri döktüm; fazla uzattım yaa.Bu arada Lumia 920 ilk aşamda 1899-1999 TL civarı olacağı tahmin ediliyor daha sonra ise 1699-1799 civarı olması tahmin ediliyorr.Daha sonra ise 1599 TL civarı olacaktır.En azından tahminlerim bu yönde...

• Beğen
Tepkiler: FastBreaker

theseusx

theseusx

Üye
Hepsiburada.com 3300 TL diye belirlemiş ön sipariş rakamını. Fakat not da düşmüşler eğer fiyat daha yüksek olursa ön sipariş verenlerden fazlasını almayacağız. Ama az olursa farkı bir hafta içinde ger ödeyeceğiz diye.

Fakat ben asla ihtimal vermiyorum böyle bir rakam olacağına. Iphone 5'in o rakamları hakkedecek özellikleri zaten yok. Üstelik diğer modeller de fırtına gibi esmişti fakat hiçbir zaman o kadar olmadı hatta hemen de düştü fiyatı. Bu nedenle ben fiyatın 3000 TL nin üzerine çıkacağını zannetmiyorum. Tabi ki sürpriz olmazsa.

• Beğen
Tepkiler: IVI-Elia
SheFy

SheFy

Üye
guzel yazmissin. Ayrica butun maxicep senin 14,5 yasinda oldugunu herkes biliyor krdesim :D

• Beğen
Tepkiler: IVI-Elia

IVI-Elia

Üye
    Konu Sahibi
Hepsiburada.com 3300 TL diye belirlemiş ön sipariş rakamını. Fakat not da düşmüşler eğer fiyat daha yüksek olursa ön sipariş verenlerden fazlasını almayacağız. Ama az olursa farkı bir hafta içinde ger ödeyeceğiz diye.

Fakat ben asla ihtimal vermiyorum böyle bir rakam olacağına. Iphone 5'in o rakamları hakkedecek özellikleri zaten yok. Üstelik diğer modeller de fırtına gibi esmişti fakat hiçbir zaman o kadar olmadı hatta hemen de düştü fiyatı. Bu nedenle ben fiyatın 3000 TL nin üzerine çıkacağını zannetmiyorum. Tabi ki sürpriz olmazsa.

İnşallah ama 2899 TL olur yine.Allah aşkına hakediyor mu?Bence en fazla 1999 TL sınır olmalı bütün akıllı telefonlar için.Bir de neden yurtdışında telefonlar arasında bu kadar fark yok?Devlet Apple'dan daha fazla mı vergi alıyor ne?:hmmm

- - - Eklendi - - -

guzel yazmissin. Ayrica butun maxicep senin 14,5 yasinda oldugunu herkes biliyor krdesim :D

Pardon da yaşa nerden bakılıyor.Ben daha önce bir iki konuda da belirtmiştim ama oradan mı gördünüz.Ya da kişisel bilgiler de mi yazıyor?:hmmm

theseusx

theseusx

Üye
Her seferinde belirttiğinden olabilir mi ? :D

musicianfaruk

musicianfaruk

Üye
Dediğin gibi lumialar 1900 lirayla giriş yapmaz ben pek sanmıyorum . Nokia politikasına ters bi durum . Lumia 920 taş çatlasın 1600 Tl ile girer 1300 lere kadar düşer . Demedi demeyin

• Beğen
Tepkiler: kullanıcıadları
Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
:ah3200 4s'nin de giriş fiyatıydı..

• Beğen
Tepkiler: kullanıcıadları
kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Her şey tamam iyi hoşta 14.5 ne ya :kıskıs: 14 desene şuna

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan
brksnr

brksnr

Üye
Bilkom un fiyatlandarmasinida gormek lazim ama dedigin gibi yaptiklari ayip bildigin -.- iPhone 4 kullaniyorum ama esprisi pek kalmadi artik iPhone un,gecen sene N9 istiyordum ama alamadim bu sene Lumia 920 alicam insallah :D

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
iPhone 5'in Toplumsal Mali ve Psikolojik Analizi

Hazırlayan: bulutsuzgece

iPhone tamamen marka satıyor. Özellik değil ki.
Çoğunlukla zengin kesim birbirine hava atmak için alıyor.
Orta ve düşük gelirli kesim ise "müebbet taksitle" yada operatöre 2-3 yıl para ödeyerek, geleceğini ipotek ederek alıyor.
iPhone 5'i medya da çok şişiriyor. Takipçilerini artırıyor. Bulunmaz hint kumaşı, dünyada çok büyük olay gibi lanse ediyorlar.
Gören duyan da "uçan araba" geliyor zanneder. Farketmediniz mi bütün haber ve teknoloji sitelerinde bir hafta iPhone haberi yapıldı.
"iPhone gelecek...", "iPhone gelmek üzere..", "iPhone geliyor", "iPhone geldi...", "iPhone fos çıktı", "iPhone'un fiyatı..." v.s v.s...

Ama şunu söyleyeyim iPhone 5'le birlikte Apple büyük bir düşüş dönemine girecek bilinçli kullanıcılar içinde.
(Bunu tüm dünya için söylüyorum yalnızca Türkiye için değil)
Çünkü bilinçli kullanıcılar artık aynı özelliklere fahiş paralar ödemek istemeyecek ve Apple'ın yenilik getirmediğini, yalnızca marka sattığını farkedecekler.

Olayı Türkiye için düşünürsek.
Bir kısmı bilinçli, bir kısmı bilinçsiz olan orta ve düşük gelirli kesimi ele alalım.
Düşük gelirli kesim hala önceki aldıkları iPhone'un ve SGS3'ün taksitlerini ödüyorlar.
Orta gelirli kesimin bilinçli olan tarafı iPhone 5 almayacaktır. Bilinçsiz olan kısmı ise durumu kendini zorlamaya müsaitse iPhone 5'e geçecektir.
Birbirine hava atmak için alan ve yüzde yüze yakını bilinçsiz kullanıcılar içinde yer alan zengin grupsa hemen iPhone 5'e geçecektir.

Kendi hayatımdan bir örnek vereceğim.
Son birkaç şehirlerarası yolculuğumda şu an ismini vermek istemediğim büyük ve köklü otobüs firmalarından biriyle yolculuk ettim.
Ve hayatımın en rezil yolculuklarını yaşadım.
Sonunda gördüm ki bu firma artık o eski kaliteli hizmetini bırakmış, son yıllarda hep isim satar olmuş.
Bir zamanlar sunduğu kaliteli, yenilikçi ve konforlu hizmetinin sağladığı ismi satıyor şuan.
Ama kredisini de günden güne tüketiyor. Bu kalitesizliği farkedenler bir daha o firmayı kullanmayacaktır.
Hadi kalitesizlikten, konfursuzluktan ve berbat yolculuklardan geçtim, şoför yolu şaşırdı yaa.
Antalya'ya gidiyoruz. Antalya tabelası sağa dön diyor. Biz tabelayı geçtik 200-300 metre düz gittik, Akdenize dökecekti adam bizi az kalsın.

• Beğen
Tepkiler: n000k, IVI-Elia ve Cihanî Sultan
212celal

212celal

Üye
çok doğru yazmışsın kardeşim

• Beğen
Tepkiler: bulutsuzgece
Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye

Orta ve düşük gelirli kesim ise "müebbet taksitle" yada operatöre 2-3 yıl para ödeyerek, geleceğini ipotek ederek alıyor.
iPhone 5'i medya da çok şişiriyor. Takipçilerini artırıyor. Bulunmaz hint kumaşı, dünyada çok büyük olay gibi lanse ediyorlar.
Gören duyan da "uçan araba" geliyor zanneder. Farketmediniz mi bütün haber ve teknoloji sitelerinde bir hafta iPhone haberi yapıldı.
"iPhone gelecek...", "iPhone gelmek üzere..", "iPhone geliyor", "iPhone geldi...", "iPhone fos çıktı", "iPhone'un fiyatı..." v.s v.s...

Ama şunu söyleyeyim iPhone 5'le birlikte Apple büyük bir düşüş dönemine girecek bilinçli kullanıcılar içinde.
Çünkü bilinçli kullanıcılar artık aynı özelliklere fahiş paralar ödemek istemeyecek ve Apple'ın yenilik getirmediğini, yalnızca marka sattığını farkedecekler.

Bir kısmı bilinçli, bir kısmı bilinçsiz olan orta ve düşük gelirli kesimi ele alalım.
Düşük gelirli kesim hala önceki aldıkları iPhone'un ve SGS3'ün taksitlerini ödüyorlar.
Orta gelirli kesimin bilinçli olan tarafı iPhone 5 almayacaktır. Bilinçsiz olan kısmı ise durumu kendini zorlamaya müsaitse iPhone 5'e geçecektir.
Birbirine hava atmak için alan ve yüzde yüze yakını bilinçsiz kullanıcılar içinde yer alan zengin grupsa hemen iPhone 5'e geçecektir.

Son birkaç şehirlerarası yolculuğumda şu an ismini vermek istemediğim büyük ve köklü otobüs firmalarından biriyle yolculuk ettim.
Sonunda gördüm ki bu firma artık o eski kaliteli hizmetini bırakmış, son yıllarda hep isim satar olmuş.
Bir zamanlar sunduğu kaliteli, yenilikçi ve konforlu hizmetinin sağladığı ismi satıyor şuan.
Ama kredisini de günden güne tüketiyor. Bu kalitesizliği farkedenler bir daha o firmayı kullanmayacaktır.
Hadi kalitesizlikten, konfursuzluktan ve berbat yolculuklardan geçtim, şoför yolu şaşırdı yaa.
Antalya'ya gidiyoruz. Antalya tabelası sağa dön diyor. Biz tabelayı geçtik 200-300 metre düz gittik, Akdenize dökecekti adam bizi az kalsın.
:kop:

• Beğen
amcalu1

amcalu1

Üye
çok doğru yazmışsın

• Beğen

IVI-Elia

Üye
    Konu Sahibi

Ee özetlemişsin budur işte.:oke:

- - - Eklendi - - -

Her şey tamam iyi hoşta 14.5 ne ya :kıskıs: 14 desene şuna

Bundan sonra 14+5=19 diyeceğim.Tamam bundan sonra yaşımı yazmayacağım.:kop::kop::kop::kop::kop::kop::kop:

- - - Eklendi - - -

Bir de sizler ortalama kaç yaşındasınız.Ona göre konuşalım saygıda kusur etmeyelim.Bir de benim yaşımda kaç kiş var bu forumda*:ehe

• Beğen
SkyLaBTR

SkyLaBTR

Üye
Akıl yaşta değil baştadır diye buna deniyor herhalde... Bu arada benim 16 bitti... Bi kaç ay forumu takip ediyordun ama üyeliğim yoktu... Onu da aldım sonunda :)

- - - Eklendi - - -

Mesela babam şu anda tayland da... Istesem ordan iphone 4s veya galaxy s3- one x getirtebilırım ama getirtsem onları tam olarak kullanamam... Internet 6 gb kotalı, lise 3 e geçtim... Derhane de var... Iyice zor sene... Ama s40 ta bile az oyun oynuyorum... Ve 701 getirtecem... Nereden geldik derseniz ... Bilinçli kullanıcı - bilinçsiz kullanıcıdan yola çıkarak yazmak istedim bunu ( aklıma geldi )... Galiba kendimce bilinçli bi kullanıcıyım :) Biraz uzun oldu galiba... Konuyu dağıtmak gibi bi niyetim yok... Size iyi geceler...

aleranol

aleranol

Üye
dostum maxicebin yaş ortalaması çok düştü ve 20yaş altı kişilerin %90ı bilinçsiz. Bu da forum için kötü. Hatta 300mhzlik eski symbian telefonun işlemcisinin overclock ile 1.3ghz ye çıktığını söyleyen değerli abilerimiz bile vardı. Neyse ben de 16 yaşındayım kardeşim.

furkitare

furkitare

Üye
Bende 16 yaşındayım :D , apple ın bu kadar yüksek fiyat vermesini amele telefonu olmaktan kurtulmak için yapmış olduğu bir hamle olarak görüyorum :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt