Ferguson Semih'i istedi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
Ferguson Semih'i istedi

21’lik savunmacıyı çok beğenen Ferguson, scoutlarını yollayıp Semih’in bonservisini sordu. Dürüst ise “Öyle bir fiyat yok” sözleriyle Kırmızı Şeytanlar’ı geri püskürttü.

G. SARAY, Old Trafford’dan skor olarak boynu bükük, oyun olarak ise başı dik ayrılırken maçın ardından ise Manchester United’ın scout ekibi sarı-kırmızılıların 2. başkanı Ali Dürüst’ün yanında aldı soluğu. Kırmızı Şeytanlar’ın hedefinde ise Semih ve Muslera vardı.

DÜRÜST’Ü maç için tebrik eden scoutlar, baklayı da ağızlarından kısa sürede çıkardı. “Semih Kaya’nın futbolunu Sir Alex Ferguson çok beğendi. Bonservisi ne kadar öğrenebsilir miyiz?” diye soran oyuncu avcılarına Dürüst ise net yanıt verdi. “Oyuncumuz alt yapımızdan yetişen ve bizim için çok değerli bir isim. Öyle bir bonservis bedeli yok” diyerek İngiliz ekibinin genç oyuncu için yaptığı araştırmayı da ilk hamleden geri püskürttü. Geçen sezon 31 maçta 1 gol atan ve bu sezon da 5 kez sahaya çıkan 21 yaşındaki genç oyuncunun başarılı performansına İngiliz gazetelerinden de övgüler gelirken maçın en çok konuşulan isimlerinden biri oldu.

MUSLERA DA TAKİPTE
MAÇIN ardından konuşan Dürüst ise Semih Kaya ve Muslera için İngilizler’le arasında geçen diyaloglarla ilgili olarak da konuştu. Sarı-kırmızılı taraftarların Old Trafford’da sağladıkları destek için de ayrı bir parantez açan Dürüst, “Maçtan hemen sonra M.United scoutları Semih Kaya ve Muslera’nın bonservislerini sordular. Bizim seyircilerimiz, Manchester United’ın seyircilerini bastırdı. Onların yüzünü güldürerek buradan uğurlamak isterdik. Bir şey hariç her şeyden memnunuz. O da skor.
ERKEN gelen gol oyunumuzu bozdu ama çabuk toparlandık. Manchester United deplasmanında oynamak kolay değil ama biz ‘Aslanlar’ gibi oynadık. Futbol, ‘takım oyunu’ ama bireysel baktığımızda Dany harika oynadı. Pozisyonlar da bulduk, rakibimiz de buldu. 2 kaleci de net pozisyonlar çıkardı. Maç tam bir final havasındaydı. G.Saray’ın gücünü ve potansiyelini herkese gösterdik.”

hidayet02

hidayet02

Üye
Aşağıdaki Yorumlar "Ferguson Muslera'nın Peşinde" Haberinden Alınmıştır...

4 maçta 8 gol yiyen adamı mı alsın Yalan haber

Yukardakide Yalan Haber Dimi:D

Bunu bende biliyorum herhalde mütevaziliğinden olsa gerek

- - - Eklendi - - -

tutturmuşunuz bi muslera hey yavrum hey :D

Biz Değil Elin Fergusonu Tutturmuş. Şimdi Onada Futboldan Anlamıyor Dersiniz Dimi:D

Haberin doğruluğuna inanmiyorum açıkçası ...

Malesef Haber Doğru Kardeşim:)

• Beğen
Tepkiler: India, CABBAR ve Kingmortall
DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
O zaman hemen manu ya gitsin semih ...

hidayet02

hidayet02

Üye
Ali Dürüst Satmıyoruz Dedi:)

LeoFrankLy

LeoFrankLy

Üye
Semihi kim olsa sorar zaten. Ben olsam başında bende sorarım. Ayrıca muslera ya kötu kaleci demedim ben siz çok abartıysunz ddm

hidayet02

hidayet02

Üye
Semihi kim olsa sorar zaten. Ben olsam başında bende sorarım. Ayrıca muslera ya kötu kaleci demedim ben siz çok abartıysunz ddm

Ferguson İstediğine Göre Abartıldığı Kadar Varmış.

LeoFrankLy

LeoFrankLy

Üye
Adam sormuş öğrenmek istemis siz onuda abartarak hemen masaya oturttnz :D

hidayet02

hidayet02

Üye
Adam sormuş öğrenmek istemis siz onuda abartarak hemen masaya oturttnz :D

Daha Maç Yeni Bitmiş. Muslera Kaçmıyor ya. Ama Ferguson Sıcağı Sıcağına Bonservisini Sormuş. Satıp Satmayacağımızı Değilde Bonservisini Sormuş. Almayacak Adam Bu Şekilde Soru Sorarmı? Demekki Almayı Planlıyor...

CABBAR

CABBAR

Üye
Öncelikle Semih için çok iyi haber inşallah doğrudur.
Ve haberi paylaşanlar lütfen kaynak belirtin

hidayet02

hidayet02

Üye
Zaten Biz Herşeyi Abartıyoruz Dimi:D

LeoFrankLy

LeoFrankLy

Üye

Daha Maç Yeni Bitmiş. Muslera Kaçmıyor ya. Ama Ferguson Sıcağı Sıcağına Bonservisini Sormuş. Satıp Satmayacağımızı Değilde Bonservisini Sormuş. Almayacak Adam Bu Şekilde Soru Sorarmı? Demekki Almayı Planlıyor...

Muslera yı değilde Semihi alırlarsa güzel olur. Muslera 26 yaşında gdne kadar 27 28 olur ama semih 21-22

hidayet02

hidayet02

Üye
Kim İstemezki Semih'in Gitmesini. Ama Daha Yeni Parlamaya Başladı Galatasaray'on Vereceğini Sanmıyorum...

LeoFrankLy

LeoFrankLy

Üye
Dürüst te öyle demiş zaten :)

haltie

haltie

Üye
Bu olabilir işte genç yetenekli gelecek vaat eden oyuncu denir ya öyle bir şey :) ama selçuk inanı barcelonanın istediğine hala gülüyorum :ehe

• Beğen
Tepkiler: Kingmortall
jackalmami

jackalmami

Üye
Bu olabilir işte genç yetenekli gelecek vaat eden oyuncu denir ya öyle bir şey :) ama selçuk inanı barcelonanın istediğine hala gülüyorum :ehe

İstemek başka izlemek başka. Adamlar dünyanın her yerinde, yüzlerce futbolcuyu izliyorlar. Kim bilir bunların yarısı selçuk'tan daha kötüdür. Subjektif olduğunu düşünmüyorum, tek hatan onların scout ekibini bizimkiler gibi sanman.

haltie

haltie

Üye

İstemek başka izlemek başka. Adamlar dünyanın her yerinde, yüzlerce futbolcuyu izliyorlar. Kim bilir bunların yarısı selçuk'tan daha kötüdür. Subjektif olduğunu düşünmüyorum, tek hatan onların scout ekibini bizimkiler gibi sanman.

Aksine düşündüğüm onlar bizim gibi değil öyle olsa bu transfer olur derim ya da izlemistir derim, emre c. Yada semihi izlediler deseler eyvallah derim.

Scout ekibi genç ve gelecek vaat eden oyuncuları bulmak için görev yaparlar:) yıldız ve olgunluk döneminde bir oyuncuyu izlemez scout ekibi gider alt yapılar incelenir ben subjektif degilsem emin ol sende hiç objektif değilsin.

Birde bu benim düşüncem semih gider selçuğu izlemezler bile subjektif olmaya scout ekibini bilmeye gerek yok çok kolay bir mantık var,onlar oyuncuyu gider çıkarır genç yaşta güzel paralara alır,onu en güzel dönemlerinde kullanır sonra onları bizim gibi 2.sınıf 3. Sınıf futbol oynanan ülkelere satarlar bizde guti geldi meireles geldi baros geldi kuyt geldi diye seviniriz.

Önemli olan barosu biz bulduk kuytu biz bulduk biz sattık diyebilmek scout o yüzden var

jackalmami

jackalmami

Üye

Aksine düşündüğüm onlar bizim gibi değil öyle olsa bu transfer olur derim ya da izlemistir derim, emre c. Yada semihi izlediler deseler eyvallah derim.

Scout ekibi genç ve gelecek vaat eden oyuncuları bulmak için görev yaparlar:) yıldız ve olgunluk döneminde bir oyuncuyu izlemez scout ekibi gider alt yapılar incelenir ben subjektif degilsem emin ol sende hiç objektif değilsin.

Birde bu benim düşüncem semih gider selçuğu izlemezler bile subjektif olmaya scout ekibini bilmeye gerek yok çok kolay bir mantık var,onlar oyuncuyu gider çıkarır genç yaşta güzel paralara alır,onu en güzel dönemlerinde kullanır sonra onları bizim gibi 2.sınıf 3. Sınıf futbol oynanan ülkelere satarlar bizde guti geldi meireles geldi baros geldi kuyt geldi diye seviniriz.

Önemli olan barosu biz bulduk kuytu biz bulduk biz sattık diyebilmek scout o yüzden var

Scout ekibi o yüzden var ise, genç olmayan futbolcuları kime izletiyorlar peki? Kendileri mi lzliyorlar? ibrahimoviç ve onun gibi oyuncuları hiç izlemeden mi aldılar zannediyorsun. Kusura bakma ama asıl şimdi bizimkilerle karıştırmaya başladın. Bizimkiler gibi, transfer yapmak için yapacak takım değil bu takım. Benim anlam veremediğim, izlemeyi neden bu kadar büyütüyorsunuz? Her oyuncu her yaşta izlenilebilir, beğenilebilir. Çoğu futbolcu da sonradan açılır zaten. Grafite gibi mesela. Adam 20 küsür yaşında futbolcu oldu. Kimse demedi ki; 'biz bu adama ne öğretebiliriz.' diye. Ağaç yaşken eğilir ama kimi ağaçlar eğik büyür. Ve sonradan farkedilir. Kim bilir, barcelona ünlü yapmıştır muhammed demirci'yi. Bakmışlardır birileri bu çocuğu izliyor, 'demek ki bu çocukta iş var.' Hiç belli olmaz. Demek istediğim; bu adamların çok geniş bir tarama sistemine sahip scoutları var. Bir kişiye de selçuk'u izletirler. Kaybedecek hiç bir şeyleri yok ama kazanacak çok şeyleri var. Eğer dersen ki, selçuk izlemeye bile değmeyecek kadar kötü futbolcudur. O zaman susarım işte.

haltie

haltie

Üye
Ben selçukun izlenmesi olayına gülme sebebim barcelona sistemine ters diyeydi farklı bir konuda tartışmıştık ama şunu demiştim real madrid alsa şaşırmam iyi oyuncu olduğunu hep söylerim.

Ibrahimovic olayina gelirsek o adamı o kadar para verip izlemeden alamazsın zaten ama o adamın futbolunu herkes biliyor öyle transferlerde adamın sakatligi var mı özel hayatı problemlimi vs ona bakılır,birde manc city psg malaga gibi takimlar arap sermayesin satın aldığı ve sansasyonel transferler yapan takımlar.scout sistemi pek işlemiyor onlarda.

Şimdi senin dediğine gelirsek scout ekibi genç ucuz yetenekli gelecek vaat eden oyuncular için mesai harcarlar daha çok maksat oyuncuyu satıp kulübe para kazandırmaktir,hollanda ve portekiz in belli başlı kulupleri bunu en iyi şekilde icra eder. Zaten scout anlam olarak ortaya çıkartma keşif anlamına geliyor olması lazım,o yaşta oyuncular içinde istisnalar olabilir ama o kulüp barcelona olamaz şu yapısıyla özellikle :)

jackalmami

jackalmami

Üye
Ben selçukun izlenmesi olayına gülme sebebim barcelona sistemine ters diyeydi farklı bir konuda tartışmıştık ama şunu demiştim real madrid alsa şaşırmam iyi oyuncu olduğunu hep söylerim.

Ibrahimovic olayina gelirsek o adamı o kadar para verip izlemeden alamazsın zaten ama o adamın futbolunu herkes biliyor öyle transferlerde adamın sakatligi var mı özel hayatı problemlimi vs ona bakılır,birde manc city psg malaga gibi takimlar arap sermayesin satın aldığı ve sansasyonel transferler yapan takımlar.scout sistemi pek işlemiyor onlarda.

Şimdi senin dediğine gelirsek scout ekibi genç ucuz yetenekli gelecek vaat eden oyuncular için mesai harcarlar daha çok maksat oyuncuyu satıp kulübe para kazandırmaktir,hollanda ve portekiz in belli başlı kulupleri bunu en iyi şekilde icra eder. Zaten scout anlam olarak ortaya çıkartma keşif anlamına geliyor olması lazım,o yaşta oyuncular içinde istisnalar olabilir ama o kulüp barcelona olamaz şu yapısıyla özellikle :)

Ama bu düşünce ' hala gülüyorum' ibaresini kullanarak küçümsemeyi gerektirmez. O cümlede, böyle düşünmesen bile küçümsediğin ve kesinlikle barcelona tarafından izlenemeyeceğini düşündüğün anlaşılıyor.
O takıma uymayacağı konusuna gelirsek, bunu görmeden karar veremeyiz. Selçuk'un şu ana kadar oynadığı takımlar belli. Hiç birinde onların ki gibi bir sistem yok. Oraya giden oyuncuları ne hale getirdikleri belli. 1 ayda kendi sistemlerine enjekte etmeleri zor olmasa gerek. Eğer böyle bir yetenek varsa selçuk'ta, ki onu onlar daha iyi bilir, kendilerine ayak uydurtmaları bence zor olmaz. Antremanları ortada. Adamlar öyle bir antreman yapıyor ki, 'erken yaşlanmaya son' diyerek piyasa da dolananların ilk olarak bunu tavsiye etmeleri gerekir :)
Hem nerden biliyoruz, sistemlerini değiştirmeyeceklerini? Az bir ihtimal ama bunu da bilemeyiz. Bence garipsenecek hiç bir şey yok ortada. Belki selçuk'tan bir xavi çıkarmayı düşünüyorlardır. şuan onun kalitesinde olmadığı konusunda hem fikiriz ama xavi, barcelona sayesinde xavi oldu. Böyle düşünerek, türk oyuncularını hor görmemek gerekir bence. Bence görülen eğitim her şeyden önemli. :)

haltie

haltie

Üye
Ne diyorum ben anlamadın, şuan selçuk real madride gitse şaşırmam ve orda başarili olur şüphem yok ondan böyle düşünuyor olmam onu küçümsemedigimin kanıtı zaten.Real madrid dünyanın en büyük kulübüdur tartışmasiz suan sadece barcelona takım olarak iyi.

Selçuk barcelonada oynarmiya gelirsek arda daha uygun derim selçuk daha durağan daha klasik bir top oynuyor o sistemde oynayamaz benim futbol bilgim futbol görüşüm o.

Dedigimi anladın umarım orda sen önceki konuyu bilmediğin için öyle düşündun yoksa selçuk iyi oyuncu kimsenin lafı yok en iyi liglerde oynar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...