Oyun İçin PC Toplama - Yardım

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
hasan_k_o

hasan_k_o

Üye
    Konu Sahibi
Oyun İçin PC Toplama - Yardım
Son çıkan oyunları kasmadan açacak ve hızlı bir pc toplamak istiyorum. GTA IV - Crysis 2 vs. Fakat bilgili olmadığım için beceremedim. İşlemci İntel ve ekran kartı 256 bit olarak ne olabilir yardım edermisiniz lütfen.

Bütçe 1300 ü geçmezse iyi olur.

Şimdiden teşekkürler.

djlkr

djlkr

Üye
ATI Radeon 7000 Serisi Şu An İçin İdeal :oke:

orhiorhiorhi

orhiorhiorhi

Üye
ekran kartı sapphire 5850 olabilir 256bit 315tl

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
1300 TL bütçeye göre size şöyle bir sistem tavsiyesinde bulunabilirim.

Intel Core i5-650 3.20 GHz 4MB Vga Lga1156 Soketli İşlemci 220$ Dolar

ASUS P7H55-M H55 DDR3 2200 MHz HDMI Vga 16x Lga1156 Anakart 110$ Dolar

CORSAIR XMS3 CMX6GX3M3A 1600C9 6GB (3X2) DDR3 1600 MHz CL9 Triple Kit Ram 100$ Dolar

Western Digital Caviar Black 1TB 64MB Sata3 6Gb/s HDD ( Hard Disc ) 98$ Dolar

Zotac GeForce GTX465 1GB GDDR5 256 Bit HDMI 16x Ekran kartı ( Zotac Nvidianın'dır. 256 Bit veriyolu olması ve 16x ile daha hızlı veri transferi sağlar. Anakart ile tam uyumludur.) 216$ Dolar

THERMALTAKE WingsRS 201 Black MidTower 500 Watt Kasa 88$ Dolar

Bu sistem, diğer ufak donanımlar ile beraber 1280 TL'dir.

• Beğen
Tepkiler: hasan_k_o ve ilsrt
hasan_k_o

hasan_k_o

Üye
    Konu Sahibi
herkese çok teşekkürler. fakat kafama takılanlar var.

HDD WD yerine Seagate olsa SEAGATE 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 32MB Cache 7200Rpm olurmu ?

birde benim şu an kullandığım eski kasaya yeni 450 W PSU almıştım kasa ve PSU değişmese olurmu ?

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
32MB, 64 MB farkı ile fazla birşey farketmez. İkisi de 7200Rpm hızındadır. Fakat Western Digital, Seagate'den daha dayanıklı parçalar üretir. Fakat alacak olan sizsiniz. Onun için kararınıza saygı duymak düşer. PSU'nun değişmesi şart değil. 450 Watt bu donanımları kaldıracak güçtedir. Aynı şekilde kasa da kalabilir. Zaten bu donanımlar FullTower bir kasa istemez. MidTower yeterli olacaktır.

hasan_k_o

hasan_k_o

Üye
    Konu Sahibi
yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim.

hasan_k_o

hasan_k_o

Üye
    Konu Sahibi
Anakart markası Asus yerine Intel almak istiyorum. Hangisini tercih edersiniz ?

hasan_k_o

hasan_k_o

Üye
    Konu Sahibi
Lütfen bi yardım edermisiniz. Anakartı Asus yerine Intel almak istiyorum. Hangi model iyi olur ?

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Anakart markası Asus yerine Intel almak istiyorum. Hangisini tercih edersiniz ?

Anakartı neden ASUS yerine Intel almak istiyorsunuz? Orasını anlayamadım. Zaten ASUS Anakart parçalarının %70'ini ürettiği için Intel almak biraz saçma olur. ASUS sağlam ve performanslı Anakartlar geliştirir. Yani kalkıpta, GIGABYTE, MSI ve ASUS yerine Intel almak doğru olmaz. İşlemci bakımından Intel güçlü Donanımlar üretir. Fakat iş Anakarta geldiği zaman ASUS'tan vazgeçmeyin. Tabiki bu sizin kararınızdır. Fakat Intel Anakartları pek yaygın değildir ve kullanılmıyor.

hasan_k_o

hasan_k_o

Üye
    Konu Sahibi
Asus anakart kullanan bir tanıdığım var (daha bu sene aldı pcyi) anakarttan dolayı hatalar veriyormuş pc o yüzden hemde şu anki kullandığım pc nin anakart marası intel hiç sorun yaşamadım.

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Eğer Anakartta donanımsal sorunlar var ise hata vermesi normaldir. Benim siz söylemek istediğim ise, ASUS daha kaliteli Anakartlar üretir. Onun için alacağınız Anakartı inceleyerek almak daha mantıklıdır. Eğer Intel marka Anakart kullanıyorsanız ve sorun yaşamamışsanız, o zaman kullanmaya devam edin.

hasan_k_o

hasan_k_o

Üye
    Konu Sahibi
Peki o halde listede belirttiğiniz ASUS marka anakartı seçeyim. Aydınlattığınız için teşekkürler.

.BlueTR

.BlueTR

Üye
yanlız ASUS marka kartlar 4 sene sonra sorun çıkarıyor hiç bir takıp çıkarma yapılmamış ana kartın durup dururken sata yolları bozuluyor.
7 senelik Gigabyte PC var kaç kere vurdum tekme attım daha hiç sorun yok.(küçüklük bilgisayarımdı o.şimdiki anakartım da Gigabyte modifiye bile çektim pc ye karta bir sürü şey takılı yok ışık yok bilmemne hiç ısınma falan bişey yok.Kalitede Gigabyte derim ama yinede toplayan sizsiniz.

hasan_k_o

hasan_k_o

Üye
    Konu Sahibi
Bilemiyorum kararsız kaldım. Temmuz sonunda alacağım inş. Birazdaha araştırıyım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt