Toplama Pc öneri

Sponsorlu Bağlantılar

asporulti

asporulti

Üye
    Konu Sahibi
Toplama Pc öneri
Arkadaşlar merhaba.
Uygun fiyata pc toplamak istiyorum. Fakat bu konuda tecrübeli değilim. Bana bu konuda yardımcı olurmusunuz. öyle bir pc toplayın ki fiyatı da uygun olsun hızıda yerinde olsun :) Biz türk milleti olarak hep bunu istemişizdir. Ucuz olsun kaliteli olsun. Fakat hepiniz bilirsiniz ki ne kadar ekmek o kadar köfte. Fakat sizlere güvenerekten bu konuda yardım istiyorum ucuz ve hızlı. Sizden gelecek önerilerin birini seçip toplayacağım. Kısa bir videoda çekip buraya atabilirim. Ben pc oyunlarını severim internette de çok zaman geçiririm. Bana Kısaca;

Anakart : ....... / ........
İşlemci : ....... / ........
Ram : ........ / ........
Ekran Kartı : ....... / ......

Gibi kısaca öneride bulunursanız sevinirim.

bu veya bu gibi 2 seçenekte sunabilirsiniz.

he bu arada işletim sistemi konusunda ne yapabilirim. o konu hakkında da bilgi vermenizi rica ederim.

Şimdiden Teşekkür Ediyorum.

Buğra

Buğra

Admin
Bütçe verirseniz maksimum şu fiyata kadar tarzında daha iyi olur :)
Aksi halde neye göre sistem dizelim :)

En fazla verebileceğiniz fiyatı yazarsanız yardımcı olur arkadaşlar :)

asporulti

asporulti

Üye
    Konu Sahibi
2500 - 3000 sadece bu 4 ürün için toplam fiyat. Diğer kasa pawer kablo soğutıc vs içinde limit yok. Zaten çok pahalı olmasalar gerek.
evet arkadaşlar kimseden bir öneri yok mu ? Piyasa o kadar mı kötü ?
Yoksa yazdığım fiyata hesap makinesi falan mı toplanır anca diyorsunuz.

Buğra

Buğra

Admin
şuan müsait değilim ama 4 parça için ana kart hariç ayak üstü vereyim ( uzun zamandır pc toplamıyorum maşallah dolar yüzünden fiyatlar el yakıyor )
işlemci i5 6. nesil alınıp ekran kartını 1060 yapabilirsin istersen duruma göre ( i7 şart değil sonuçta

asporulti

asporulti

Üye
    Konu Sahibi
şuan müsait değilim ama 4 parça için ana kart hariç ayak üstü vereyim ( uzun zamandır pc toplamıyorum maşallah dolar yüzünden fiyatlar el yakıyor )
işlemci i5 6. nesil alınıp ekran kartını 1060 yapabilirsin istersen duruma göre ( i7 şart değil sonuçta

Ram ddr4 ekran kartı ddr5 uyumsuzluk olmaz değil mi ?

bilisimler

bilisimler

Üye
Ekleme olarak hdd konusunda ssd almanı tavsiye ederim biraz tuzlu ama değer sistemin yağ gibi akar tabi okuma yazma hızlarıda önemli .

asporulti

asporulti

Üye
    Konu Sahibi
Alacağım bu ürünlerin yanına ssd almamak onlara yapılan büyük bir haksızlık anlamına gelir. heralde 240gb sandisk alabilirim. ortalama 300 TL civarıda o var.

Birde bu ürünlere anakart önerebilirmisiniz.

• Beğen
Tepkiler: bilisimler
bilisimler

bilisimler

Üye
Alacağım bu ürünlerin yanına ssd almamak onlara yapılan büyük bir haksızlık anlamına gelir. heralde 240gb sandisk alabilirim. ortalama 300 TL civarıda o var.

Birde bu ürünlere anakart önerebilirmisiniz.
Benim kullandığım asus anakart bu güne kadar hiç sorun yaşamadım ama hep gözüm msı anakartta kaldı bu anakartı kullanmadığım için bir yorum yapamam.Tabi bu alacağınız sistemlerin birbirine uyumluluğuna çok dikkat etmeniz gerekir. işlemci konusunda bence intel çünkü amd kullanan arkadaşlar var ısındığında reset atmada şikayetler var ama intelde böyle bir sorun yok bende intel kullanıyorum çok memnunum.

• Beğen
Tepkiler: asporulti
asporulti

asporulti

Üye
    Konu Sahibi
Benim kullandığım asus anakart bu güne kadar hiç sorun yaşamadım ama hep gözüm msı anakartta kaldı bu anakartı kullanmadığım için bir yorum yapamam.Tabi bu alacağınız sistemlerin birbirine uyumluluğuna çok dikkat etmeniz gerekir. işlemci konusunda bence intel çünkü amd kullanan arkadaşlar var ısındığında reset atmada şikayetler var ama intelde böyle bir sorun yok bende intel kullanıyorum çok memnunum.
Ben tam anlamıyorum anakarttan yukarıdaki ürünlere uygunluk sağlayacak bir anakart önerebilirsiniz.
Anakart paneli yeni nesil olursa sevinirim.

bilisimler

bilisimler

Üye
Ben tam anlamıyorum anakarttan yukarıdaki ürünlere uygunluk sağlayacak bir anakart önerebilirsiniz.
Anakart paneli yeni nesil olursa sevinirim.
Yukardaki ürünlerle uyumluluk sağlıyacak online siteler var online pc toplama ordanda bakabilirsiniz. Hem parçaların birbirine uyumluluğuna bakarsınız hemde fiyatına.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
İşlemciyi i5e çekip 1060 veya rx 480 alabilirsin

emin ol 7700 den 7600 arasındaki fark
1050ti ile 1060 arasındaki kadar fazla değil

1080p monitörünüz varsa 1060 veya rx 480in üstünde (hatta rx 470 olabilir)
bi kart gereksiz olucaktır

Ram olarak 8 gb hala yeterli olsa da gelecekte yeterli olmayacaktır bu saaten sonra rami almışken 16gb almanız sizi baya rahatlatıcaktır

anakart olarak h170 bi kart yeterli olur
(eğer 7. nesil bi işlemci kullanacaksanız bios update yapmanız lazım işlemciyi takmadan önce)

boş yere z270e kadar çıkmayın

SSD kısmında bence 120 günümüz için az olsada en azında ssd olsun diye sadece windows ve bazı programlar içinde en az 120gblik ssd bulunsun
win10 pro ve 30gb lik bi kaç oyun program kurduktan sonra rahat 50 gb boş yer kalıyor

6. veya 7. nesil i5 işlemci
GTX 1050ti, 1060 - Rx 470, 480 den birisi
16gb ddr4 Ram
h170 orta seviye bi anakart
550watt veya üzeri bi psu
ile dengeli bi oyuncu pcsi toplanabilir

• Beğen
Tepkiler: asporulti ve Buğra
asporulti

asporulti

Üye
    Konu Sahibi
İşlemciyi i5e çekip 1060 veya rx 480 alabilirsin

emin ol 7700 den 7600 arasındaki fark
1050ti ile 1060 arasındaki kadar fazla değil

1080p monitörünüz varsa 1060 veya rx 480in üstünde (hatta rx 470 olabilir)
bi kart gereksiz olucaktır

Ram olarak 8 gb hala yeterli olsa da gelecekte yeterli olmayacaktır bu saaten sonra rami almışken 16gb almanız sizi baya rahatlatıcaktır

anakart olarak h170 bi kart yeterli olur
(eğer 7. nesil bi işlemci kullanacaksanız bios update yapmanız lazım işlemciyi takmadan önce)

boş yere z270e kadar çıkmayın

SSD kısmında bence 120 günümüz için az olsada en azında ssd olsun diye sadece windows ve bazı programlar içinde en az 120gblik ssd bulunsun
win10 pro ve 30gb lik bi kaç oyun program kurduktan sonra rahat 50 gb boş yer kalıyor

6. veya 7. nesil i5 işlemci
GTX 1050ti, 1060 - Rx 470, 480 den birisi
16gb ddr4 Ram
h170 orta seviye bi anakart
550watt veya üzeri bi psu
ile dengeli bi oyuncu pcsi toplanabilir
Öncelikler bu konuda yardımlarınız için teşekkürler.

Verdiğiniz özelliklere de dayanarak, akşama doğru tam olarak seçimlerimi yapıp sizlerle paylaşacağım. Son olarak çıkan ürünler ve net fiyat belli olmuş olacak. Fiyata ve çıkacak ürünlere göre son bir gözden geçirerek gerekirse revizeye giderek net ürünleri belirleyebiliriz. Tabikide hala öneride bulunmak isteyen arkadaşlarımız da varsa onlarıda dinleyebilirim.

Üst Alt