Yeni cd-rom alıcam yardımm :D

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Soraux

Soraux

Üye
    Konu Sahibi
Yeni cd-rom alıcam yardımm :D

Bu nasıl 50tl üstü olmasın tavsiyelerinizi bekliyorum :)

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
CD okuma hızı 48x olarak düşüktür. 52x olanını alabilirsiniz. DVD okuma hızı normaldir. Ayrıca yüksek hızda veri de yazdırmayacağınıza göre alabilirsiniz.

Soraux

Soraux

Üye
    Konu Sahibi
Peki bana tam bi model söyleyebilir misiniz ?

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Peki bana tam bi model söyleyebilir misiniz ?

Samsung ile Asus'u karşılaştırdığımız da büyük bir fark görülebiliyor. Tavsiye ettiğim DVD Writer 50 milyondur.

Samsung da DVD yazma hızı 22x iken Asus'un 24x'dir. Ağırlık olarak Samsung'dan 100 gr daha hafiftir. Samsung da CD erişim hızı 130 ms iken Asus'un 150 ms'dir.

Asus : Yeşil Yönlendirme - E-Yeşil
ASUS E-Yeşil optik sürücünüzün güç tüketimini otomatik olarak optimize eder. E-Yeşil ekranı güç kazanımı hakkında ayrıntılı bilgiyi kaydeder ve Co2 salınımı ASUS sürücü kullanılarak azaltılabilir.
Üstün Yanma Kalitesi - Optimum Ayarlama Stratejisi
OTS ile, sürücü hangi iyi yanma kalitesi tespiti için otomatik olarak önce bir test yapacak ve optimal yanma strateji oluşturacaktır. Sürücü yazma parametrelerini kaydederek DRW 24 B 3 ST, DRW24B3ST, DRW 24B3ST, DRW-24B3 ST olarak da bilinir.

• Beğen
Tepkiler: Soraux
Soraux

Soraux

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler
Bu her pc'ye olur dimi ?
Biraz bilgisizim bu konularda kusura bakmayın.
Yani anakart vs. ile ilgisi yok ?
Bi de bunu alırsam tahminen kaç yıl kullanırım ?

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Teşekkürler
Bu her pc'ye olur dimi ?
Biraz bilgisizim bu konularda kusura bakmayın.
Yani anakart vs. ile ilgisi yok ?
Bi de bunu alırsam tahminen kaç yıl kullanırım ?

Her Masaüstü bilgisayarına olur. Ayrıca DVD Writer'ın Anakart ile ilgisi vardır. Anakarta göre bunu takıyorsunuz. Onun için Anakartınızın modelini ve markasını eksiksiz bir şekilde yazın, uyumlu olup olmadığına bakacağım. Anakart ve Sata güç kablosu uymaz ise takamazsınız.

Garantisi zaten kendinden 2 yıl olması gerekir. Eğer temiz ve titiz kullanırsanız 6-7 yıl kullanabilirsiniz.

• Beğen
Soraux

Soraux

Üye
    Konu Sahibi
Her Masaüstü bilgisayarına olur. Ayrıca DVD Writer'ın Anakart ile ilgisi vardır. Anakarta göre bunu takıyorsunuz. Onun için Anakartınızın modelini ve markasını eksiksiz bir şekilde yazın, uyumlu olup olmadığına bakacağım. Anakart ve Sata güç kablosu uymaz ise takamazsınız.

Garantisi zaten kendinden 2 yıl olması gerekir. Eğer temiz ve titiz kullanırsanız 6-7 yıl kullanabilirsiniz.

Anakart bu Gigabyte Technology G31M-ES2L (Socket 775)

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Anakart bu Gigabyte Technology G31M-ES2L (Socket 775)

Bu Anakartın 4x Sata özelliği vardır. 1 tane de IDE bağlantısı vardır. Rahatlıkla bağlayabilirsiniz.

Eğer Anakart ile beraber gelen Sata kablosu ve IDE mevcut ise Sata kablosu, IDE almanıza gerek yoktur. Mevcut değil ise Sata güç kablosu ve IDE bağlantısını alarak Anakarta bağlıyorsunuz. IDE kablosunun üzerindeki kırmızı işarete dikkat ederek bunu Anakartın PIN 1 üzerine gelmesine dikkat edin. Eğer bağlantıyı kendiniz yapacaksanız bunlara dikkat ediyorsunuz.

• Beğen
Soraux

Soraux

Üye
    Konu Sahibi
Bu Anakartın 4x Sata özelliği vardır. 1 tane de IDE bağlantısı vardır. Rahatlıkla bağlayabilirsiniz.

Eğer Anakart ile beraber gelen Sata kablosu ve IDE mevcut ise Sata kablosu, IDE almanıza gerek yoktur. Mevcut değil ise Sata güç kablosu ve IDE bağlantısını alarak Anakarta bağlıyorsunuz. IDE kablosunun üzerindeki kırmızı işarete dikkat ederek bunu Anakartın PIN 1 üzerine gelmesine dikkat edin. Eğer bağlantıyı kendiniz yapacaksanız bunlara dikkat ediyorsunuz.

Çok sağolun alınca dikkat edicem.
Bi de şey sorucam benim şu andaki cd-rom'un açma tuşuna basınca açılmıyor sadece yeşil ışık yanıyor ama açılmıyo bi öneriniz var mı ?
Win7 kullanıyorum.Pc tanımadı galiba ?

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Çok sağolun alınca dikkat edicem.
Bi de şey sorucam benim şu andaki cd-rom'un açma tuşuna basınca açılmıyor sadece yeşil ışık yanıyor ama açılmıyo bi öneriniz var mı ?
Win7 kullanıyorum.Pc tanımadı galiba ?

Siyah renkte olan Sata güç kablosudur. Beyaz renkte olan da 4 Pinli IDE kablosudur.

Eğer CD-ROM'un eject tuşuna bastığınız halde açılmıyor ise bu güç kablosundan kaynaklanır. Güç gitmiyor ise açılmayabilir. Onun için güç kablosunu, eğer farklı Pin girişleri var ise bunlara takarak deneyin. Anakart Sata kablosunu kontrol edin. Sata değil ise IDE kablosunu kontrol edin.

İşletim Sisteminin CD-ROM'u tanımaması gibi bir durum söz konusu olamaz. BIOS tanımaz ise zaten CD-ROM işlev görmez. Bunun için BIOS ayarlarına girin ve BIOS Setup bölümünden First Boot Device'ı CD-Rom olarak ayarlayın. ( Delete, F12 veya F10 ile girebilirsiniz. ) Bu ayar Advanced BIOS Features'da da olabilir.

CD-ROM olarak ayarladıktan sonra F10 ile ayarlarınızı kaydetmelisiniz.

• Beğen
Soraux

Soraux

Üye
    Konu Sahibi
Son olarak
Bu cd-rom ile rahat dvd yazabilir miyim ?

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Zaten adı üstünde DVD Writer'dır. :) ( DVD yazıcı, CD yazıcı ). Bu anakarta göre en uygun DVD Writer budur. Ayrıca sağlamdır ve rahatlıkla CD/DVD yazdırabilirsiniz.

• Beğen
Soraux

Soraux

Üye
    Konu Sahibi
Yardımlarınız için teşekkürederim sağolun :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt