Bomba Haber ! PR3.0 Symbian Belle hakkında haberler

Sponsorlu Bağlantılar

akinorta

Üye
    Konu Sahibi
Bomba Haber ! PR3.0 Symbian Belle hakkında haberler
Some more rumours coming Symbian way. This is from @addiermedina. We’ve seen that name before come up on N9 rumours and Nokia N8 PR2.0 Rumours. There’s no N9 to confirm or deny his speculated rumours but PR2.0 is most definitely still not here with regards to supposedly It’s already May tomorrow and well guess what, we don’t have PR2.0.
However, not to completely dismiss these rumours, our own resident Nokia insider, Alex, has of news that the new browser should be coming in 2010. Note also how Nokia themselves said E7 would appear in December 2010 when it only appeared late April. The new firmware was expected with E7 release, but since then of course much has changed post Feb 11 which may have significantly impacted Nokia’s delivery of the new firmware. Unlike @addiermedina, Alex has been right several times with details and actually providing real info evidence of claims (such as demos of the new browser, portrait QWERTY and draggable homescreen claimed) and being correct on predicted dates for N8 releases and info on upcoming devices (E6, X7).

The new claims reckons:
  • New firmware coming soon (here we go again) for 0555219 product code.
    • QUESTION: When is the release date for X7/E6? They’re supposed to tie in with new firmware. I’ve heard mentions of June. But since when is June close to April? I thought products were meant to be closer to announcement? Technically however that is correct given the April-October and September-March of N8 and E7.
  • PR3.0 has up to 136-157mb RAM on start up. I think there should be about 120mb to begin with (prior to any background apps launching and stuff).
  • 4 homescreens (doesn’t Anna have this?) what’s 7 smooth? Maybe 7 homescreens with smooth draggable pages?
  • 35% Faster than Anna. Which is already faster than V1. All on current hardware of course. It’s expected that Nokia deliver new Symbian phones on faster hardware (well Hello there 2010).
  • UI change (erm, expected)
  • Coming Q4 (The first major update confirmed from Nokia Forum VP was to occur in the Summer, which will be Anna it seems. It has also been mentioned that the new UI is coming to Symbian in Fall)
  • PR3.0 to be called “Belle”.
Well, get your cans of salt.

----------------------Önemli Yerlerin Türkçesi------------------

* 4. çeyrekte çıkacağından bahsediliyor.
* Arayüz (UI) komple değişecek.
* RAM düzeyi başlangıçta 136-157 MB arasına yükseltilecek.
* Symbian Anna'da olmayacak olan 4 ana ekran olacak. Belki 7 ekrana çekilebilir.
* Symbian Anna'dan %35 daha hızlı olacak
* 0555219 ürün koduna gelecek bu güncelleme
* Symbian Anna'nın yazın geleceği Forum Nokia tarafından doğrulandı. Büyük bir ihtimal bu da 4. çeyrekte (Q4) gelecek.
* İsmi ise "Belle" olacak.
----------------------------------------------------------
Yeni bilgiler edindikçe buraya devam edeceğim....
Yorumlarınızı bekliyorum... :hmmm

J_JoKeR_R

J_JoKeR_R

Üye
RAM düzeyi başlangıçta 136-157 MB arasına yükseltilecek.

bnm zaten ortalama 130 dan aşağı inmiyor :D 163 ü bile buldu

Emre-45

Emre-45

Üye
Nasıl yani benim ürünüme gelmeyecek mi ? Kodum farklı

J_JoKeR_R

J_JoKeR_R

Üye
* 0555219 ürün koduna gelecek bu güncelleme

sadece bu koda mı gelcek ???

Devildare66

Üye
belle nedir ya xs daha anna cıkmadı vay annasını..

one2one2

one2one2

Üye
New firmware coming soon (here we go again) for 0555219 product code

sacmalik yaw ne alaka obur n8 ler cakma n8 mi asilsiz bir haber olarak goruyorum..

akinorta

Üye
    Konu Sahibi
belki önce bu ürüne çıkar. Hepimiz biliyoruz ki bazı arkadaşlarımıza PR1.2 bile geç geldi...

nonamex

Üye
Annası geldi de bellesi kusur kaldı..

• Beğen
Tepkiler: zayoldum, iatis, zaferozkan ve 3 diğerleri
Soc-DooM33

Soc-DooM33

Üye
harika olcak harikaa :)

ubu resimde ANNAdan %35 daha hizli oldgunu soluyor :oke:

marsharun

marsharun

Üye
bu ne saçmalıktır ya. Madem gpncellme geliyor neden sadece bir telefon için geliyor tum s`3 lere gelmesi herekmez mi.

Uruloki

Uruloki

Üye
hayır orda biraz bilgi yanlışğı var anna ilk olarak o koda gelecek ve çıkması çok yakın belle ise 4. çeyrekte çıkacak sonra ram durumu çok dolu cihazlar için öyle

muratcan1905

Üye
hayır arkadaşlar arkadaş çeviride önemli bir kısmı atmış ondan yanlış anlaşılmış orası sanırım o bahsettiğiniz koda ilk çıkacak orası doğru ama bizede çıkacak bize Q4te çıkacak (4. çeyrek) ama o koda yakında çıkacakmış büyük ihtimal o kod özel bir koddur geliştiricilerde (developer) falan bulunan bir koddur yani o koda yakın bir zamanda çıkacakmış ama bize 4. çeyrekte yani sırf o koda çıkmayacak tabii ki

Uruloki

Uruloki

Üye
hayır arkadaşlar arkadaş çeviride önemli bir kısmı atmış ondan yanlış anlaşılmış orası sanırım o bahsettiğiniz koda ilk çıkacak orası doğru ama bizede çıkacak bize Q4te çıkacak (4. çeyrek) ama o koda yakında çıkacakmış büyük ihtimal o kod özel bir koddur geliştiricilerde (developer) falan bulunan bir koddur yani o koda yakın bir zamanda çıkacakmış ama bize 4. çeyrekte yani sırf o koda çıkmayacak tabii ki

hayır dostum şu anda tester lar anna yı kullanıyor zaten ben ondan alıyorum bilgileri ayrıca o kod için anna daha önce çıkacak yani sonra yayınlanmaya başlancak hani kodlara tektek geliyor ya o mesele ama belle ise Q4 çıkıcak yani ekim-kasım aralığında çıkıcak ki zaten nokia meego lu cihaz tanıtmayı planlıyor kasımda belki o tarihta tanıtılır ve ya çıkabilir

s3rseri

Üye
bu iyi bir haber işte:) umarım doğrudur 1 sene bile beklerim yeter ki gelsin ...

muratcan1905

Üye
hayır dostum şu anda tester lar anna yı kullanıyor zaten ben ondan alıyorum bilgileri ayrıca o kod için anna daha önce çıkacak yani sonra yayınlanmaya başlancak hani kodlara tektek geliyor ya o mesele ama belle ise Q4 çıkıcak yani ekim-kasım aralığında çıkıcak ki zaten nokia meego lu cihaz tanıtmayı planlıyor kasımda belki o tarihta tanıtılır ve ya çıkabilir

ben zaten belle için demiştim bazı arkadaşlar sadece bu koda mı çıkacak bize çıkmayacak mı falan demiş onlara cevap olarak yazmıştım tam olarak ne demek istediğini anlamadım.

madmax55

madmax55

Üye
Nokia bizim n8'lerin annasını belleyecek:d:

• Beğen
Tepkiler: marky238, ipkry, Cezzbedici3 ve 1 kişi daha

imampower11

Üye
anna c7 ye gelmıcek mı =

pRime.

pRime.

Üye