Cep telefonuna pc kulaklığı bağlamak Yardım!

Sponsorlu Bağlantılar

kpln04

kpln04

Üye
    Konu Sahibi
Cep telefonuna pc kulaklığı bağlamak Yardım!
Evet arkadaşlar başlıkta dediğim gibi cep telefonuna pc kulaklığı bağlayabilir miyiz? 6300 kullanıyorum onun kulaklığının ucunu pc kulaklığına baplasam tel görürmü müzik veya radyo dinleyebilir miyim?

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Jak girisleri rahatça girerse telde veya kulaklıkta sorun olmaz.Ama seste sorun yasarsın.Tam bir ses alamazsın,basslar yada tizler eksik gelir cızırtı olur...:oke:

kpln04

kpln04

Üye
    Konu Sahibi
Telin girişi küçük kulaklığınki büyük o yüzden tel kulaklığını diğerine bağlasam çalışırmı boşuna kulaklığı koparmayalım

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Telefon ile bilgisayar kulaklıgı birbirine uymaz.Boyut olarak uyan,tam oturan telefonlar var ama ses alamazsın dedigim gibi basslar yada tizler gelmez ve aşırı cızırtı olur.Yani bosuna aksiyon yaratmaya degmez.6300'ı bilmem ama 5800,C7,X6 gibi telefonlarda jak tamamen oluyor telefona ama ses dedigim gibi...

kpln04

kpln04

Üye
    Konu Sahibi
Tamam teşekkürler birde 6300 orijinal kulaklıktan başka kulaklık çalıştırmıyor nedeni ne acaba çözebilir miyiz bu sorunu

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
O konuda yardım edemiycem ama aslında her uyan kulaklıgı çalıstırması gerekir.6300 da genel bir kulaklık problemi oldugunu duymustum :allalla:

kpln04

kpln04

Üye
    Konu Sahibi
tamam sağolasın kardaş

silver021

silver021

Üye
Nasil yani ben wavein jak girişinden 5+1 ses sistemini bağladigimda bende herhangi bir tiz ses olusmadi gayette ses dogal ve gümbür gûmbür çaliyordu. acaba bu jak girişine göre diger telefonlarda değisirmiki. çünkü ben sony creative gibi cihazlarin ses çikislarina baglayarak kullandim ama bi uyumluluk sorunu yaşamadim nokialarda böyle bir sorun varmi ?

maxirabit

maxirabit

Üye
6300'da kulaklık çıkışı 2.5mm standart kulaklık çıkışı 3.5mm ama bu tür çeviriciler var.

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Nasil yani ben wavein jak girişinden 5+1 ses sistemini bağladigimda bende herhangi bir tiz ses olusmadi gayette ses dogal ve gümbür gûmbür çaliyordu. acaba bu jak girişine göre diger telefonlarda değisirmiki. çünkü ben sony creative gibi cihazlarin ses çikislarina baglayarak kullandim ama bi uyumluluk sorunu yaşamadim nokialarda böyle bir sorun varmi ?
Amfili bir 5+1 ve normal kulalık söz konusu oldugu için olabilir.Nokia 5130 var arkadasımda o'nu da baglayabiliyorz ses sistemine ama pc kulaklıklarında sorun yasanabiliyor

maxirabit

maxirabit

Üye
standart yani 3.5mm olan herhangi bir kulaklığı bağlayabiliyorsun o aparat sayesin de.