İlginç Gerçekler

Sponsorlu Bağlantılar

Kubde

Kubde

Üye
    Konu Sahibi
İlginç Gerçekler
Telefon piyasasında ki ilginç yeniliklere ne kadar aç ve meraklıyız gençlik olarak, ticari amacı güdmek, yenilikleri yakalamak ve piyasa dengesini haznesinde barındırmak artık eski bir laftan öteye gidemez oldu firmalar için. Ulusal kriterler çatısı altında ülkemiz başta olmak üzere (Türkiye'nin Kendi İşletim sistemi olmadığı halde) Rusya,Çin,Hindistan gibi çoğusu kendi işletim sistemlerine sahipken symbian'ın pazar payı çatısının altında kalışını gözlerimizle görmekteyiz. İki yıl sonra bizim firmamızın /böyle donanıma sahip telefonları olacak bizden ayrılmayın demesi, tüketicilerin kullanmakta olduğu cihazı kadar önemli olduğu günümüzde, neden /symbian? sorusuna cevap arayan firmalara en doğru sözü yine biz tüketiciler söylüyoruz. Ticari kâr güdülüyor arkadaşlar, bize fark etmek kalıyor ama nasıl? Biraz daha bilinçlenelim diye yazıyorum bunları taktir size kalmış tabiki.
Elimizde ki cihaza bir bakalım, ne aramaktayız -dan sonra neyi eksik sorusu karşımız da duruyor. Birinci soru/cevap şudur; Malzeme kalitesi. İkinci soru/cevap şudur; Günümüzde iyi değerlere sahip bir kamera ve ses donanımı. Üçüncü soru/cevap şu olması lazım; Donanımın hız-güç-pil ömrüne karşı cihazın performansı.
Çoğu telefonun 1Ghz frekansında çalışan işlemcisi var. Bu gözle görülen, duyulan tarafı. Bilinmeyen tarafı ise 1Ghz işlemci İşletim sistemine ne kadar uyumlu 1500Mah gücünde Lion pil ne kadar dayanır. Hemen cevabı veriyorum arkadaşlarım Süslüğe alındıysa oyun/program V.s kullanılmayacaksa İkinci günün 3/2 si. Evet ortalama 2 gün bu değerlerde. Hani 1500 Mah pildi? hani 1Ghz işlemciden sonuna kadar faydalanmaktı? hani fiyat performans? Hani??? Ben 10 yıldır telefon kullanıyorum birkere bile intenette Örnek veriyorum nokia N8 e 3000Mah batarya yada özel ayarlar gereçleri görmedim duymadım. ama Başka bir sistemi bizim tabirimizle /yani yetme çocuğa bez değiştiri gibi batarya değişmek gerekiyor.
Gelelim Ticari amaç güdme politikalarına. İşletim sistemi üretip satan bir firma, Farklı bir işletim sistemi üretip/satan firma ile rekabet içinde olmasının doğal olacağını biliyoruz. Bu olması gerekendir ve mecburidir. Ama Bu işletim sistemi 3.Kişiler/firmalar tarafından pazar payını arttıran iş gücü yerine geçen reklamdan daha güçlü psikolojik devrim niteliğinde şahane iş güdme stratejileri geliştirdiler ki aslı olan kaliteli firma yerle bir olma kıyısında. insanlara ulaşmak için internet kullanılır her zaman sırtını dayamış olduğu firmaya farklı bilgileri doğrudan değilde değişik yöntemlerle tükeicileri yarı doğru yarı yanıltma ile pazar payını arttırma doğrusu içinde firmanın bu farklı yöntemlerle /reklamlarla elde ettiği kârın gelirininden istifade etmeleridir arkadaşlar. Kısadan demek gerekirse /Sen benim firmamın hakkında şunları dersen ben söylemiş olduğun bilgiler doğrultusunda çıtamı yükseltirim ve sana da kârını haznene barındırmak kalır doğrultusudur arkadaşlar. son olarak şunu demek istiyorum işini bilen firmalar yerini kaybetmesin bu sadece telefon piyasası değil her konuda öyle insanlar gerçek kalitenin farkına versın o nu kullansın diye nokia kullanmaya devam edelim. saygılarımla iyi forumlar.

• Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3, Shadow*, suat1111 ve 3 diğerleri

aagkn

aagkn

Üye
sonuna kadar okudum degerli bir paylaşım olmuş teşekkürler

mavrick

mavrick

Üye
kardeşim pil konusuna katılmıyorum çünkü bir etkene bağlamıssın her 1 ghz satılan tel 1 ghzde çalışmaz aayrıca , benim tel 1500 mh ve 1 ghz oldugu halde en büyük etken cpu değil bir sürü etken var pili harcayan,arkadaşlar okadar iyimsersinizki nokia bize her zman eniyisini yapar zannediyosunuz alakası yok

Kubde

Kubde

Üye
    Konu Sahibi
pilin kısa ömürlü olmasını işlemciye bağladım demişsin sevgili kardeşim ama öyle değil tabikide işlemci önemli bir etken ama işletim sisteminin işlemciye nekadar bağlı kaldığı ile alakalıdır ekran boyutu V.s de bir diğer etkenlerdir şöyle de diye biliriz değerli arkadaşım benim nokia N8 1200 Mah pil ile 3 gün 1500 Mah pille Örnek veriyorum Htc desire/Desire Hd 1.5 gün.

blackbird48

blackbird48

Üye
bilgiler için teşekkürler kardeşim şuana kadar nokıa cihaza herdaim sadık kaldım ama itiraf etmek gerek bazen nokıanın beni üzdüğüde oluyor yanlış anlaşılmasın arıza anlamında değil ama keşke çok daha iyi uygulamalar olsaydı dediğim zamanlar oluyor

Noks

Noks

Üye
Nokia Gelişmesi lazım geride kaldı... hala yavas geliyor

intro

intro

Üye
telefonda 1ghz işlemci. Batarya ömrünü etkileyen birsürü etken var ama bu işlemci ¿ .. bazı markalar bazı şeyleri yapmış olmak için yapıyorlar gibi. Mesela samsung ekran pikseli çok yüksek nokia ekran pikseli samsungun yarısı kadar. (üst modelleri baz aldım) Ekran pikseli neyi etkiliyor ?? Şöyle söyleyelim ekran pikseli cihazdaki kameranın kalitesi ile ilgisi varmıdır, çektiğim resme kalite katarmı, batarya ömrünü nasıl etkiler... Aman koy ordan enbüyük ekran pikselini gitsin. Diğer taraftan 7610 1mp'ye yakın kamerası ile tanıtılmıştı yanlış hatırlamıyorsam 6630 1.3 mp değilmiydi. Bu iki model aynı kamerayı kullandı. Ne iş bu iş yau

eaagent

eaagent

Üye
Bugünlerde aranan özelliklerde 3. özelliğe cpu hız yazmışsın 1. ye kamera ses. Kesinlikle yanlış asıl ilk aranan özellik güncellği ve cpu su hızıdır. Buna en güzel örnek Iphone ilk çıktığında millet 3.2 mp 5 mp kameralı telefonlar varken 2 mp li Iphone alıp aşık oluorlardı aşırı sattı telefon. Halalda öyle her nekadar 12 mpli 8mp li telefonlar olsada parası olan 5 mp kameralı Iphone 4 ü tercih ediyor. Ayrıca işletim sistemlerine laf etmissin ancak her OS öyle değildir mesela bi IOS bi BADA son derece stabildir ve şarjıda 3-4 gün gidenler var kullandığı halde bizim bada bölümünde.

SilentOne

SilentOne

Üye
adam haklı beyler daqılın

serhatoktar

serhatoktar

Üye
Her telden bir ses çıkmış..Elektronun devreleri su ile beslemiyorsunuz arkadaslar mantıklı olun..Bilip bilmeden konusan arkadaslara soruyorum...Telde Hd film izlemek mi daha enerji kaybı olur yoksa mp4 film izlemek mi?

sh0ck

sh0ck

Üye
Bir zamanlar bende böyle düşünüyordum.

Ne yazıkkı yanıldığımı anladım.Buraya tükürdüğümü yalamaya gelmedim.Herhangi bir markanın fanboyluğunu yapmayada gelmedim.

@eaagent; Kardeişm sende bıraksan şu ortamı geren bada-samsung fanboyluğu artık..Herkesin boylu boyuna rakibi var, istersen karşılaştır bakalım desire hd ile wave'ni ? .. Bu sefer ezilen taraf bada olur. Siz dişinize göre rakip bulduğunuzdan böyle forumlarda tartşıma amaçlı mesajlar yazıyorsunuz. İnkar etmeye gerek yok...

Herşey CPU Değil, evet ama atladığın bir nokta var.1 ghz demek her zaman 1 ghz demek değildir. İşlemcinn hızını ayarlayabilen uygulamalar var. Henüz daha yeni androide alışıyorum, zamanla root yapmayı da gözüme kestiriicem.

Cpu hızın kıstıktan sonra, şarj marj inan bana n8'den fazla gider.

Nokia; stratejisini, ölürümde değiştirmem diyen firmalardan.Benim için nokia bitti. isteyen istediğini diyebilir, isteyen istediği telefonu kullanır. Saygı duyarım.

Android elime geçtikten sonra, ne bada, ne symbian, ne de kıçı kırık balon gibi şişirilmiş ios..

iphone 4 kullananların %70'i, "adamda ayfon var" demeleri için kısaca gösteriş için kullanıyorlar. Üzerine alınan alınsın, alınmayana eyvallah.
Samsung bada cılara gelince, onların amacı ortamı gerip "hey dostum biraz nokiacı ezelim"'dir.

@SilentOne ;
kardeş seni bu bölüme geldiğimden beri mesajlarını görürüm. Sende bir fan boysun, ve sadece spam amaçlı yazıyorsun bana kalırsa, 4 bine yakn mesajın, 22 tane konun, boş yere forumun db'sini kasıyorsun.

Ben şu işletim sistemi bu işletim sistemi yok android iyidir demiyorum.

Şunuda söylemeden geçemiyorum, biz Türk insanı, ne dersek diyelim, bilindik yoldan şaşmayız. bilindik markalardan şaşmayız. Yeni şeyler denemekten korkarız hep..Bende böyleydim..

Eskiden böyleydi.. Artık bazı şeyleri aşmamız gerekiyor.

Bu'da benim S^3 bölümündeki son uzun mesajım.Herkeste hakkını helal etsin.Bir veda olarak algılanmasın, yine takılacağım, gerekirse yine bilgi paylaşımı ve yorumlarımı yapacağım.

Saygı ve Sevgilerle.

:::burak:::

:::burak:::

Üye

Ne yazıkkı yanıldığımı anladım.Buraya tükürdüğümü yalamaya gelmedim.Herhangi bir markanın fanboyluğunu yapmayada gelmedim.

@eaagent; Kardeişm sende bıraksan şu ortamı geren bada-samsung fanboyluğu artık..Herkesin boylu boyuna rakibi var, istersen karşılaştır bakalım desire hd ile wave'ni ? .. Bu sefer ezilen taraf bada olur. Siz dişinize göre rakip bulduğunuzdan böyle forumlarda tartşıma amaçlı mesajlar yazıyorsunuz. İnkar etmeye gerek yok...

Herşey CPU Değil, evet ama atladığın bir nokta var.1 ghz demek her zaman 1 ghz demek değildir. İşlemcinn hızını ayarlayabilen uygulamalar var. Henüz daha yeni androide alışıyorum, zamanla root yapmayı da gözüme kestiriicem.

Nokia; stratejisini, ölürümde değiştirmem diyen firmalardan.Benim için nokia bitti. isteyen istediğini diyebilir, isteyen istediği telefonu kullanır. Saygı duyarım.

Android elime geçtikten sonra, ne bada, ne symbian, ne de kıçı kırık balon gibi şişirilmiş ios..

iphone 4 kullananların %70'i, "adamda ayfon var" demeleri için kısaca gösteriş için kullanıyorlar. Üzerine alınan alınsın, alınmayana eyvallah.
Samsung bada cılara gelince, onların amacı ortamı gerip "hey dostum biraz nokiacı ezelim"'dir.

@SilentOne ;
kardeş seni bu bölüme geldiğimden beri mesajlarını görürüm. Sende bir fan boysun, ve sadece spam amaçlı yazıyorsun bana kalırsa, 4 bine yakn mesajın, 22 tane konun, boş yere forumun db'sini kasıyorsun.

Şunuda söylemeden geçemiyorum, biz Türk insanı, ne dersek diyelim, bilindik yoldan şaşmayız. bilindik markalardan şaşmayız. Yeni şeyler denemekten korkarız hep..Bende böyleydim..

Bu'da benim S^3 bölümündeki son uzun mesajım.Herkeste hakkını helal etsin.Bir veda olarak algılanmasın, yine takılacağım, gerekirse yine bilgi paylaşımı ve yorumlarımı yapacağım.

Saygı ve Sevgilerle.

eee shock bey bak gördünmü öyle nokia fan boylugu ile olmuyomus bu işler ben taaaaaa basından deri bunu diyorum sana ,sonunda anlayıp nokiadan vazgeçmissin!! neyse bana yaptıgın o kadar artislik benim yanıma kar kaldı:)htc yi seçmiissin halen millete fan diyosun fan diye birşey olmadıgını anlaman gerekirdi,çünkü bu forumda herkes zamanında nokiafanıydı

sh0ck

sh0ck

Üye
eee shock bey bak gördünmü öyle nokia fan boylugu ile olmuyomus bu işler ben taaaaaa basından deri bunu diyorum sana ,sonunda anlayıp nokiadan vazgeçmissin!! neyse bana yaptıgın o kadar artislik benim yanıma kar kaldı:)htc yi seçmiissin halen millete fan diyosun fan diye birşey olmadıgını anlaman gerekirdi,çünkü bu forumda herkes zamanında nokiafanıydı

Sende öyleydin demekki.

pRime.

pRime.

Üye
Tamam ozaman küçük sohbetiniz bittiyse sizi android'in HATASIZ MÜKEMMEL dünyasına uğurlayalım. Sağlıcakla...

• Beğen
Tepkiler: 4PuNiSHeR
eaagent

eaagent

Üye

@SilentOne ;

Saygı ve Sevgilerle.

Cevap bile vermezdim ama neyse ...:bye2:
İlk olarak ben Oyun ve Pc Donanımı uzmanıyım konularıma bakabilrsinki sizin gibi arkadaşların bakış açısı dar olduğu için araştırma gibi uğraşlarınız yok yorumlara bakıp kendi yorumunuzu katıp milletin canını sıkıyorsunuz anca ;)

Dediğim gbi o konuda uzman olduğum için rahat rahat konuşabiliyorum ;) 1 GHZ heryerde 1 GHZ değilmiş ne biliyorsun bada hakkında ? Badanın S^3 ten daha az sistem kullandığını biliomusun mesela yada 1 GHZ ın fazlasıyla telefona kaldığını ?
Yoksa boşboğazlık edip sallyormusun?
Bence bilip bilmeden konuşmayalım tanımadanda adam yargılamayalım herkesin yorumu kendine milleti eleştireceğimize önce kendimize bakalım :)
Nse en azndan yolu bulmuşsun o konuda haklısın farkındaysan HTC le wave i o yüzden karşılaştmadk zaten olura tamam deriz biz gerçekleri söyleriz ;)
Hadi iyi günler ...

sh0ck

sh0ck

Üye
Cevap bile vermezdim ama neyse ...:bye2:
İlk olarak ben Oyun ve Pc Donanımı uzmanıyım konularıma bakabilrsinki sizin gibi arkadaşların bakış açısı dar olduğu için araştırma gibi uğraşlarınız yok yorumlara bakıp kendi yorumunuzu katıp milletin canını sıkıyorsunuz anca ;)

Dediğim gbi o konuda uzman olduğum için rahat rahat konuşabiliyorum ;) 1 GHZ heryerde 1 GHZ değilmiş ne biliyorsun bada hakkında ? Badanın S^3 ten daha az sistem kullandığını biliomusun mesela yada 1 GHZ ın fazlasıyla telefona kaldığını ?
Yoksa boşboğazlık edip sallyormusun?
Bence bilip bilmeden konuşmayalım tanımadanda adam yargılamayalım herkesin yorumu kendine milleti eleştireceğimize önce kendimize bakalım :)
Nse en azndan yolu bulmuşsun o konuda haklısın farkındaysan HTC le wave i o yüzden karşılaştmadk zaten olura tamam deriz biz gerçekleri söyleriz ;)
Hadi iyi günler ...

Kardeşim bak, ben orada boş zamanlarda 1 ghz'n under clock edilerek 700-800 mhz gibi bir hıza getirilerek bataryadan tasarruf edilebeileceğini ima ettim. Sağolsun sen yine çektin bi taraflara.

Şimdi tekrar yazıyorum ne yazdığımı;
..
..

Uzmanıysan mesajı doğru anlamayıda bil kardeş. Sende beni tanımadan yargılama.Ufak bir Google aramasıyla öğrenirsin ne iş yaptığımı...

Sanada iyi günler.

@arthur09prime;
Sağol kardeş. Nokia fanboyluğua devam..

pRime.

pRime.

Üye
@arthur09prime;

Fanboyluk değil canım kardeşim. Benim sadece sizin gibi 1ghz ve android kompleksim yok.
KOMPLEKSLİ OLMAYIN LÜTFEN. Bak ben iphone da kullanıyorum, ama telefonu aldığımdan beri gelip de bi allahın kuluna veya telefonuna laf atmadım sizin gibi. Gelmişsin SilentOne'a laf atmışsın! Sanane adam keyfince yazar SANANE!! En azından hoss gibi kuru symbian düşmanlığı yapmıyor. Gayet düzgün yorum yapıyor adam. Bi android aldınız diye kendinizi yükseklerde görmeyin!! Android MÜKEMMEL DEĞİL BUNU KAFANIZA SOKUN! Bu nasıl bir Nokia düşmanlığıdır anlamıyorum ki!
SİZ SORUN YAŞADINIZ DİYE HERKES SORUN YAŞIYOR SANMAYIN! Forum N8'den, c7'den, c6-01 memnun kalanlarla dolu! Bir bakın etrafınıza.

Sandrake

Sandrake

Üye
Haklısın kardeşim

eaagent

eaagent

Üye
Kardeşim bak, ben orada boş zamanlarda 1 ghz'n under clock edilerek 700-800 mhz gibi bir hıza getirilerek bataryadan tasarruf edilebeileceğini ima ettim. Sağolsun sen yine çektin bi taraflara.

Şimdi tekrar yazıyorum ne yazdığımı;
..
..

Uzmanıysan mesajı doğru anlamayıda bil kardeş. Sende beni tanımadan yargılama.Ufak bir Google aramasıyla öğrenirsin ne iş yaptığımı...

Sanada iyi günler.

@arthur09prime;
Her ne dersen de ben sana fanboy gibi salakça yakıştırmalar yapmıyorum. Yani asıl tanımadan yargılayan sensin ;)
Merak etme çok ta iyi anladım evet zaten çoğu uygulama işlemcinin gerekli olduğu kadarıyla işlem yapar yani işlemci hızını ayarlar ancak ilerde underclock deilde direk işlemcinin tam gücünü kullanan uygulamalar çıktığnda ne olacak? hani nerde underclock? işte o zaman 680 mhz ler 800 mhzler öyle kalacak anlatabildimmi? Bataryadan tasarruf demişsin adam zaten ona ugun batarya koyuo merak etme underclock fln gerek kalmıo ;) Sen benim yazdığımı anlayamamışsın oda sana kalmış bana bişey demek düşmez. ve KUSURA BAKMA bu devirde bişeylerin güncel kalmasını ve telefonun çalıştırmasını istiyorsan CPU çok ta önemli hatta baya önemli ;)

Üst Alt