İlginç Gerçekler

Sponsorlu Bağlantılar

Utku

Utku

Üye
Hakan işi biliyor aga(h)

----------Eklendi @ 22:07:43 ---------- Yazıldı @ 21:35:00 ----------

sevgili kardeşim bak açıklıyorum PS 3Cell işlemciye sahiptir çok güçlü bir işlemcidir fakat grafik modülü ve ram olarak çok geridedir. Evet Pcye PS3ten X360 tan birçok port oyun var Mesela son Fifa 11 Fifa 10un editlenerek pcye portlanmış biçimidir. PS3 normalde Grafik olarak çok geridedir PC den hatta Crysis ps3 rami yetmedğinden çıkmamıştır ps3 e . Ancak PS3 ve Xbox ta grafk modullerinin kullandığı Bloom ve blur efektleriyle oyunların grafiklerinin düşük çözünürlükte olduğu anlaşılmayacak duruma getirilir. Meselea örnek olarak verirsek PC de AA vardır görüntüleri keskinleştirir kenarları tırtıklardan kurtarır dümdüz yapar yani gerçekçi görüntüye yaklaştırr. Ps3 te ise bu kenarlar keskinleştirmek yerine bulanıklaştırılır ve tırtıklar anlaşılmaz. Uzaktan bakınca müthiş gözükür ancak aslnda çözünürlük düşüktür. Umarım anlatabilmşimdir.
Örnek verecek olursak :

PS3 te dead space :

PC de dead space:

zor anlaşılacak birşey deil bakınca direk belli olan birşey PS 3 çoğu oyunu Bloom ( Işık oyunu ) ve Blur ( bulanklık ) Efektleriyle süsler ve kıvama getirir. Aslnda PC herzaman daha iyidir.Dediğim gibi kardeşim bu benim işim siz öyle biliyor olabilirsiniz ama bak ben doğrusunu söylüorum öğrenin.

VE evet kardeşim biraz üzdün ama canın saolsun beni bilen biliyor zaten extra primede ihtiyacım yok umarım zamanla sizlerde tanırsınz... :bilmm
Haha ciddimisin sen crysise sistem yetmiyormuş crysis 2 çıktı nyden bahsediyorsun sen be....Bende ps3 var ve öz. inte core i7 965 x 6 gb ram Ati 6870 hd olan pc var tamam bu pc ile ps3 ü birlikte tutmazsın çünkü ps3 6 yıl önce çıktı değil mi o yüzden teknolojinin gerisinde......(N8 680 mhz işlemci ile Htc desire hd 1 ghz işlemciyi de sen bu yüzden karşılaştıramıyorsun umarım anlatabilmişimdir)

:::burak:::

Üye
güzel kardeşim yazdıklarımı okumadınmı ben zaten bu bilgiye sahibim ve aynı şeyi söylüyoruz bana transistörü niye kreşe giden çocuğa anlatır gibi anlatıyorsun(sürekli terim anlatmana gerek yok biliyorum bahsettiklerimizi ) bana anlatmana gerek yokki ,ben sana diyorumki sen bana dedinki nm performansa etki etmez işte buna katılmıyorum ben , aksine nm değerleri (kastım küçülürse) kalite,hız,voltajdan performansı yükselir sen diyorsunki hıza etki etmez bu ne demek ??? 28 nm ile 65 nm birmi ,ısıları birmi ,voltajları birmi , ghz değerleri birmi ?? ayrıca mw değerlerini üretici firma pdf halinde (artık bu hallere bile düştü ) yayınlıyor zaten illa transistörüne , kalitesine , yerleşim ,biçimine malzemesine bakmamıza gerek varmı zaten işlemci test geçiriyor ?? artislik yaptığımı sanmışsın aksine millet ayaklarına sen artislik çekiyorsun ben sadece laflıyorum seninle.

demek birbirimizin aynısını diyoruz öylemi madem aynı şeyden bahsediyoruz o zman bana neden buu yazdın açıklarmısın

''mesela bir yük bindirelim işlemciye 45nm güçte 40-45derecelere -60mw harcarken 60 nm 45derece üstü ve 90mw lara varabiliyor -- ikiside aynı işlemi yapıyor ama fark muazzam '' burda senin ve benim dediğime bu olay ters çünkü 45 nm daha fazla tranzistor demekse daha fazla mw demektir ,dogru orantılı olrak ama sen tam tersini dedin madem aynı şeyleri diyoruz neden böyle yazdın????

birde aynı şeyden bahsediyoz diyosun sonra nm nin ghz etkilemediğni yzdıgımı söylüyosun dalga mı geçiyosun akşam akşam?? ben wavedeki 45 nm nin daha makul oldugunu yazdım,ne dmektir daha iyidir konu burda kapanması lazım dı zaten ki anladıysan demkki anlamamışsın,illa yazıyımmı yazmayımmı bırakın bu ayakları ,biliyosan yazıcaksın benim gibi,ama carpıtmadan baskasının bilgisinden prim yapmadan yazıcaksın yoksa zaten ben direk anlarım bilip bilmediğini adamın

pRime.

pRime.

Üye
Utku™;3396795' Alıntı:
Hakan işi biliyor aga(h)

Haha ciddimisin sen crysise sistem yetmiyormuş crysis 2 çıktı nyden bahsediyorsun sen be....Bende ps3 var ve öz. inte core i7 965 x 6 gb ram Ati 6870 hd olan pc var tamam bu pc ile ps3 ü birlikte tutmazsın çünkü ps3 6 yıl önce çıktı değil mi o yüzden teknolojinin gerisinde......

Zaten bu bulanıklılık ps3 slimle beraber gitti.

Üye
(h) lan :d: gülmekten yarıldım ya :D adamlar aynı şeyleri farklı şekillerde birbirlerine söyleyip duruolar :D kardeşim bi birbirinizin yazılarına bakın :D adam diğerinin bildiğine inandırmaya çalışıo onu :D bu arada burak kardeş artslik falan ayıp oluo biz bişeyler bildiğimizi bilsinler inansınlar die söylüoruz işimizi :)

ha öylemi peki senin mesleğin ne kardeş?

----------Eklendi @ 23:35:00 ---------- Yazıldı @ 23:33:17 ----------

sonuçta hakan abi doğru söylüyor neden mi intel 32nm işlemciden sonra 28nm yapmaya çalışıyır amd ona yetişmeye çalışıyor olay burda şu işlemci küçülünce daha az ısınıyor daha az güç tüketiyor daha fazla performans veriyor hakan abi ise bizim 65nm lik işlemci aynı performansı veriyor sizinkiler daha gelişmiş olmasına karşın demek istiyor ama anlayan yok

hakan abini başıdan beri takip et son yazısından değil

mavrick

mavrick

Üye
OHH BE HELAL ADAM ANLASA ŞUNU KANSER ETTİ BENİ (h)

hakan sen yukarda n900un 60 nm old unutmayalım yazmışsın burda bunu dezavantaj olarak mı yazdın avantaj olarak mı,çünkü bence tartışma burdan çıktı

franzliszt

franzliszt

Üye
tabiki hızlanacak sonucta önbellek ama ana etken o saklı olan hız, kimisi doping der kimisi mühendislik ikiside aynı yola cıkar,birde 60 nanometre sadece ölçü birmi işlemcideki iki tranzistor arası ölçü birimi,konumuzla ne alakasıvar ki, zaten wavedeki işlemci 45 nm daha küçük demektir intelin gelecekte hedefledği ölçü birimidir bu,küçük olan makul olandır,siz 60nm yi hız falan katıyor sandıysanız alakası yok:) zaten ben wavede 1 mb var yazmadımki,700 küsür kb a kadar en fazla dedim, 1 mb olan n900 yazdım onuda zaten,bana verdiğin o sitedeki çok iyi anlatmış ama daha iyi anlatan kaynaklar bulabilirsin,swap bellek olayıda wavede varmı yokmu duymadım,ama bada linux tabanlı oldugu için samsung belki koymuştur birşeyler,sonuçta linuxta swap muhabbeti var

'''''' bak yukarıda ne yazmışsın 60 nm yi hız katıyor sandıysanız alakası yok'''' bu yazıyı ninemmi yazmış bende sana diyorumki eşşekler gibi ilgisi var nm nin hızda

----------Eklendi @ 23:38:31 ---------- Yazıldı @ 23:26:50 ----------

güzel kardeşim yazdıklarımı okumadınmı ben zaten bu bilgiye sahibim ve aynı şeyi söylüyoruz bana transistörü niye kreşe giden çocuğa anlatır gibi anlatıyorsun(sürekli terim anlatmana gerek yok biliyorum bahsettiklerimizi ) bana anlatmana gerek yokki ,ben sana diyorumki sen bana dedinki nm performansa etki etmez işte buna katılmıyorum ben , aksine nm değerleri (kastım küçülürse) kalite,hız,voltajdan performansı yükselir sen diyorsunki hıza etki etmez bu ne demek ??? 28 nm ile 65 nm birmi ,ısıları birmi ,voltajları birmi , ghz değerleri birmi ?? ayrıca mw değerlerini üretici firma pdf halinde (artık bu hallere bile düştü ) yayınlıyor zaten illa transistörüne , kalitesine , yerleşim ,biçimine malzemesine bakmamıza gerek varmı zaten işlemci test geçiriyor ?? artislik yaptığımı sanmışsın aksine millet ayaklarına sen artislik çekiyorsun ben sadece laflıyorum seninle.

demek birbirimizin aynısını diyoruz öylemi madem aynı şeyden bahsediyoruz o zman bana neden buu yazdın açıklarmısın

''mesela bir yük bindirelim işlemciye 45nm güçte 40-45derecelere -60mw harcarken 60 nm 45derece üstü ve 90mw lara varabiliyor -- ikiside aynı işlemi yapıyor ama fark muazzam '' burda senin ve benim dediğime bu olay ters çünkü 45 nm daha fazla tranzistor demekse daha fazla mw demektir ,dogru orantılı olrak ama sen tam tersini dedin madem aynı şeyleri diyoruz neden böyle yazdın????

birde aynı şeyden bahsediyoz diyosun sonra nm nin ghz etkilemediğni yzdıgımı söylüyosun dalga mı geçiyosun akşam akşam?? ben wavedeki 45 nm nin daha makul oldugunu yazdım,ne dmektir daha iyidir konu burda kapanması lazım dı zaten ki anladıysan demkki anlamamışsın,illa yazıyımmı yazmayımmı bırakın bu ayakları ,biliyosan yazıcaksın benim gibi,ama carpıtmadan baskasının bilgisinden prim yapmadan yazıcaksın yoksa zaten ben direk anlarım bilip bilmediğini adamın

ya bırak senin neyine prim yapim güldürme beni anlayan anladı beni , sen devam et bana terim yazmaya , ben biliyorumda gerekmedikçe yazmıyorum senin gibi çünkü madem iyi anladığını idda ediyorsun karşıdakini benim bu konulara hakim olduğumuda anlayacaktın on mesajdır daha neden bahsettiğimi anlamadın adamlar bir okuyuşta anladılar, ben sana gerektiği gibi anlattım demekki anlayamıyormuşsun direk ok. bu kadarı varya sokaktaki dilenciye anlatsam adam ilk sefer anlardı daha prim filan diyorsun hahah

----------Eklendi @ 23:41:04 ---------- Yazıldı @ 23:38:31 ----------

hakan sen yukarda n900un 60 nm old unutmayalım yazmışsın burda bunu dezavantaj olarak mı yazdın avantaj olarak mı,çünkü bence tartışma burdan çıktı

60 nm olması kötü 45 olması tabiki daha iyi ama olay şu omap 45nm değerlerine çok rahat ulaşabiliyor tek derdi çok daha enerji ve ısı üretiyor

Üye
ya bırak senin neyine prim yapim güldürme beni anlayan anladı beni , sen devam et bana terim yazmaya , ben biliyorumda gerekmedikçe yazmıyorum senin gibi çünkü madem iyi anladığını idda ediyorsun karşıdakini benim bu konulara hakim olduğumuda anlayacaktın on mesajdır daha neden bahsettiğimi anlamadın adamlar bir okuyuşta anladılar, ben sana gerektiği gibi anlattım demekki anlayamıyormuşsun direk ok. bu kadarı varya sokaktaki dilenciye anlatsam adam ilk sefer anlardı daha prim filan diyorsun hahah

senin gibi laf cambazı görmedim ben bana verdiğin örnekte bile hızdan bahsetmemişim bana tükürdüğmü yalatmaya çalışıyosun

burda hız la ilgili birşey yazyor mu ''60 nanometre sadece ölçü birmi işlemcideki iki tranzistor arası ölçü birimi,konumuzla ne alakasıvar ki, zaten wavedeki işlemci 45 nm daha küçük demektir intelin gelecekte hedefledği ölçü birimidir bu,küçük olan makul olandır'' konumuzla alakası yok dedim ben hız konusu değil yani senin en başta bahsettiğin L1+L2 konusundan bahsediyorum, ayrıca mavrick tam ortadan vurmuş orda ne dediğin belli dğil,ne oldu sorumada cevap vermedin ,yukarda eaagant gibi kem kum ediyosun ,cevap nerde yok ,çünkü cevabı bilmiyosun benim yazdıklarımı bana satıyosun,biliyosan yukardaki soruma cevap ver bana hikaye anlatma, başta ben seni yada sen beni yanlış anlamış olabiliriz ama bosver sen bunu soruma cevap verde,ne kadar biliyosun görelim,millet anlmışta falan milleti geç millet prim yapma peşinde dogruyu arama değil,mavrick denen adam nereyi buldu farkettiysen böyle adamlarda var işte

mavrick

mavrick

Üye
yaaa tamam bu ne yaa yanlış anlaşılma olmuş bende öyle anladım ikinizde iyi bilen adamlarsınız bitti arkadaş bu ne yaa,hakan ben çözdüm olayı şimdi sen diyelim n8 in kamerasından bahsediyon diyon işte misal 12 mpx,obturator var,makro var sonra diyosunki fixed focus oldugunuda unutmayalım diyorsun burda fixed focus aslında iyi bir öz değil ama öyle bir ifade şekli oluyorki bir anlatım bozuklugu sanki ona iyi bir özellikmiş gibi yapıyor olaybu bence ,türkçem iyidir haa:ehe

birde sen o omapı zorlama gereksiz bence pili hemenbitirir ,birde hakan bugun 1440p oynattım delenea ile bilgisayarda hatta önce wmp12 de denedim wmp12 oynatmadı ama vlc güzel oynattı dlnanın sınırlarını çiziyom ben sen ne diyon yaa:):)

franzliszt

franzliszt

Üye

senin gibi laf cambazı görmedim ben bana verdiğin örnekte bile hızdan bahsetmemişim bana tükürdüğmü yalatmaya çalışıyosun

burda hız la ilgili birşey yazyor mu ''60 nanometre sadece ölçü birmi işlemcideki iki tranzistor arası ölçü birimi,konumuzla ne alakasıvar ki, zaten wavedeki işlemci 45 nm daha küçük demektir intelin gelecekte hedefledği ölçü birimidir bu,küçük olan makul olandır'' konumuzla alakası yok dedim ben hız konusu değil yani senin en başta bahsettiğin L1+L2 konusundan bahsediyorum, ayrıca mavrick tam ortadan vurmuş orda ne dediğin belli dğil,ne oldu sorumada cevap vermedin ,yukarda eaagant gibi kem kum ediyosun ,cevap nerde yok ,çünkü cevabı bilmiyosun benim yazdıklarımı bana satıyosun,biliyosan yukardaki soruma cevap ver bana hikaye anlatma, başta ben seni yada sen beni yanlış anlamış olabiliriz ama bosver sen bunu soruma cevap verde,ne kadar biliyosun görelim,millet anlmışta falan milleti geç millet prim yapma peşinde dogruyu arama değil,mavrick denen adam nereyi buldu farkettiysen böyle adamlarda var işte

cevap geçmiş mesajlarımda mevcut okursan görürsün arkadaşım hem l1,l2 hemde nm hakkında yazdım ama anlamamakta neden inat üstüne inatdasın

----------Eklendi @ 09:13:17 ---------- Yazıldı @ 09:09:38 ----------

yaaa tamam bu ne yaa yanlış anlaşılma olmuş bende öyle anladım ikinizde iyi bilen adamlarsınız bitti arkadaş bu ne yaa,hakan ben çözdüm olayı şimdi sen diyelim n8 in kamerasından bahsediyon diyon işte misal 12 mpx,obturator var,makro var sonra diyosunki fixed focus oldugunuda unutmayalım diyorsun burda fixed focus aslında iyi bir öz değil ama öyle bir ifade şekli oluyorki bir anlatım bozuklugu sanki ona iyi bir özellikmiş gibi yapıyor olaybu bence ,türkçem iyidir haa:ehe

birde sen o omapı zorlama gereksiz bence pili hemenbitirir ,birde hakan bugun 1440p oynattım delenea ile bilgisayarda hatta önce wmp12 de denedim wmp12 oynatmadı ama vlc güzel oynattı dlnanın sınırlarını çiziyom ben sen ne diyon yaa:):)

ee hiç tv de denedinmi bir girsen mağzayada desen abi bir tv alıcam ama dlna olsun ayağına bir denesen diyorum (h) birde yukarıdaki adamla anlaşmıyoruz sen onun dilini türkçeye çevir ben cevaplim adam kompleks durumuna geçmiş ben biliyorumda hakan bilmez ben yazarımda hakan prim ayağında zannediyor bir sayfa yazıcam bilgi anca rahatlıcak heralde ayrıntı istiyor

peki ben dün ne denedim :D gittim mpeg2 fergei canlı yayından hd klibini buldum değerlerine baktım ac3 448kbps saniyede 60 kare yükledim yaklaşık 500mb 4 dakikalık klip, bunu dvix yaptım saniyedeki karesini ve sesini aynen geçeçek şekilde convertledim sonra bir attım n8 e çatır çatır oynattı 60 kare artı dolby gömülü dedim helal olsun ve aynı tv ekranı gibi oldu 60 kare ne kadar güzelmiş. .

ozggurr

ozggurr

Üye
:::burak::: kardesim epeydir goremiyordum seni, hala buralarda ayni performans devam ediyorsun... takipteyiz :)

eaagent

eaagent

Üye
ha öylemi peki senin mesleğin ne kardeş?

----------Eklendi @ 23:35:00 ---------- Yazıldı @ 23:33:17 ----------

hakan abini başıdan beri takip et son yazısından değil

Oyun ve PC donanımı uzmanıyım arkadaşım . Kardeş falan deme sana bişey demedik kem küm edio falan diosun insanlık ta kalmamış. hadi bu adamlarla telefon modelimiz farklı tartışıoruz senn telefonda wave ama durup dururken laf söylüosun. Senn o oynadığın oyunlar kullandığın donanımlar hergün oyuncak benim elimde birşey bildiğin yok ordan burdan artslk yapısoun senn işin ne ? Terbiyesiz... :nono:

----------Eklendi @ 16:57:17 ---------- Yazıldı @ 16:51:07 ----------

Utku™;3396795' Alıntı:
Hakan işi biliyor aga(h)

Haha ciddimisin sen crysise sistem yetmiyormuş crysis 2 çıktı nyden bahsediyorsun sen be....Bende ps3 var ve öz. inte core i7 965 x 6 gb ram Ati 6870 hd olan pc var tamam bu pc ile ps3 ü birlikte tutmazsın çünkü ps3 6 yıl önce çıktı değil mi o yüzden teknolojinin gerisinde......(N8 680 mhz işlemci ile Htc desire hd 1 ghz işlemciyi de sen bu yüzden karşılaştıramıyorsun umarım anlatabilmişimdir)
ya sen nerden bilion arkadaşım işin ne senin ya ? Crysis 2 nin Grfik engine ( cry engine 3 ) daha iyi olduğu için crysis 2 de bu grafiği görebiliosun sen normalde crysis 1 in kaplamaları daha detaylı crysis 2 den. Önce crysis 2 nin de kaplamaları öyle olacaktı ama konsolların gücü yetmedği için betadan sonra düşürüldü. ya böyle çok bilmişleri almayın şuraya ya. bzm ps3 ler cod black opsu 960x544 çözünürlükte oynatırken ben pcde hd bitirdim. böyle çok bilmişleri almayın şuraya ya ...

mavrick

mavrick

Üye
:::burak::: kardesim epeydir goremiyordum seni, hala buralarda ayni performans devam ediyorsun... takipteyiz :)

aynen kayboldugeri geldi,zaten bu tartışmaları ilk başlatan kişi o bende iyi hatırlıyorum,hatta bırak tartışmayı şuan bu forumda bada bölümü yokken adam gidip admine bada bölümü aç diye konu mesaj yağdırmış,bende takipçiydim:ehe ki bada bölümüde açıldı

Üye
Oyun ve PC donanımı uzmanıyım arkadaşım . Kardeş falan deme sana bişey demedik kem küm edio falan diosun insanlık ta kalmamış. hadi bu adamlarla telefon modelimiz farklı tartışıoruz senn telefonda wave ama durup dururken laf söylüosun. Senn o oynadığın oyunlar kullandığın donanımlar hergün oyuncak benim elimde birşey bildiğin yok ordan burdan artslk yapısoun senn işin ne ? Terbiyesiz... :nono:

aynı telefonu kullanıyoz o zaman aynı taraftayız öylemi oluyor:ehe

valla kardeş dogruyu söyledim hiç zoruna gitmesin,oyun pc uzmanı derken,bildiğin diplomalı bir işmi bu??ben elektronik müh.okuyorum,yanlış anlama önyargı falandeğil normal muhabbet benimki yanlış anlama

----------Eklendi @ 18:33:05 ---------- Yazıldı @ 18:31:44 ----------

aynen kayboldugeri geldi,zaten bu tartışmaları ilk başlatan kişi o bende iyi hatırlıyorum,hatta bırak tartışmayı şuan bu forumda bada bölümü yokken adam gidip admine bada bölümü aç diye konu mesaj yağdırmış,bende takipçiydim:ehe ki bada bölümüde açıldı

eee kötü mü ettim allah alla ??:off:

eaagent

eaagent

Üye

aynı telefonu kullanıyoz o zaman aynı taraftayız öylemi oluyor:ehe

valla kardeş dogruyu söyledim hiç zoruna gitmesin,oyun pc uzmanı derken,bildiğin diplomalı bir işmi bu??ben elektronik müh.okuyorum,yanlış anlama önyargı falandeğil normal muhabbet benimki yanlış anlama

----------Eklendi @ 18:33:05 ---------- Yazıldı @ 18:31:44 ----------

eee kötü mü ettim allah alla ??:off:

zoruma falan gittiği yok arkadaşım bak daha okuyorsun yazık etme kendine iyice öğren. Beni bilen biliyor benim dilimden anlamıyorsan henüz anlayamayacak olmandandır ben laf gevelemyorum senin bahsettiklerini çook önce uyguluyordum ben ayrıca bimeyen arkadaşlar anlasın die üstünkörü anlatınca kem küm edio mu oluoruz?. Tartışma telefon üzerinden çıkınca genelde aynı tele sahip olanlar aynı tarafta olur ama sen telefonla alakasız laf atmışsın bu gereksizlik terbiyesizlikten öte bir hareket deildir.
Ayrıca ben tek yerde çalışmıyorum kardeşim evet diplomalı iş Devamlı olarak programcılık olsada dierleriylede bol bol farklı yerlerde uğraşıoruz ;)

Ek: Hiçte kötü değil çokta iyi etmişte ben wave i korumaya çalışırken böye neden bada bölümünü açtıran kişinin hakaretine uğradım anlayamıorum...

Utku

Utku

Üye
:bann:Tamam Hakan ,ben ve hiçkimse senin kadar bilgili değil Oyun ve PC donanımı uzmanı.

eaagent

eaagent

Üye
Utku™;3398880' Alıntı:
:bann:Tamam Hakan ,ben ve hiçkimse senin kadar bilgili değil Oyun ve PC donanımı uzmanı.

güzel kardeşim sende kendince biiyor olabilirsinde yani ne biliym bi adamın evde tahta yontmasıyla marangozun işi bir değildir değilmi :) benim işim bu o yuzden öyle diorum :) kızdırdıysam ksusra bakma arada benimde damar damar üstüne gelio işte :D

Utku

Utku

Üye
Tamam artık bu işi hakanla birlikte uzatmanıza gerek yok ama benim içim sıkıldı:ah

cunior_19

cunior_19

Üye
ne kadar paran varsa ona uygun tel alırsın gerisi yalan

Cruzer_Contour

Cruzer_Contour

Üye
yine ortalık birileri tarafından karıştırılmış...

ultrayer6

ultrayer6

Üye
tamam tamam... Galaxy s'in 1ghz'lik işlemcisi n8'in 600mhz'lik işlemcisinden daha kötü diyelim. N8 daha üstün diyelim. Asfalt 5 'i titreyerek oynatmıyor diyelim. Galaxy s asfalt'ı harika oynatmıyor diyelim.
Hatta n8 asfalt 6'yı açamazken (1gb), galaxy s akıcı oynatıyor ama bunu da göz ardı edelim.
Galaxy s 5 mpx, n8 12mpx ama ikisi de 720p çekim yapıyor, bunu da göz ardı edelim.
Web tarayıcı konusunu biliyorsunuz. Bunu da göz ardı et.
Uygulama desteği, işletim sistemi. Et et et göz ardı et.
Işlemci mhz'i falan zaten göz ardı ettik.
Elimizde ne kaldı? Kağıt üzerindeki veriler.

N8 ancak kağıt üzerinde galaxy s'i geçer. Pratikte de ancak galaxy s'in arkasındaki tozları yutar.

Üst Alt