Samsung S5660 Galaxy Gio İnceleme

Sponsorlu Bağlantılar

tedor

Üye
    Konu Sahibi
Samsung S5660 Galaxy Gio İnceleme
Samsung S5660 Galaxy Gio

Arkadaşlar ben İphone 4 - Galaxy Ace(imei kacaktı iade ettim) Kullandım. Ace'yi iade ettikten sonra gio yu aldım şimdi size karşılaştırmalı olarak izlenimlerimi anlatıcam inş faydalı olabilirim.

Fiyat Tablosu
iphone 4 : 2400 TL
Galaxy Ace : 769 TL
Galaxy Gio : 549 TL

Arkadaşlar gördüğünüz gibi iphone 4'e vereceğiniz parayla neredeyse 5 tane Samsung Gio Alabilirsiniz. Yani İphone 4'ten beklediklerinizi bu cihazdan beklemek insafsızlık olur. cihazı eleştirirken bunu göz önünde bulundurun. Ama sunuda söylemeliyim fiyat farkı 5 kat ama özellik farkı 2 kat bile değil.

:::EKRAN:::

> 3.2" 320x480 HVGA TFT Kapsitif Dokunmatik ekrana sahip ve bu açıdan Samsung Ace ye göre görüntü daha güzel.
> 16 milyon renk ve parlaklık sayesinde videolarda akıcı ve net görüntü sağlıyor.
> Güneş altında denedim ve gercekten görünürlük üst seviyedeydi (acıkcası bu kadar iyi görünmesini beklemiyordum)
> Dokunmatik performansı ise gercekten çok iyi hiç bir sorunla karşılaşmadım.

:::Batarya:::

> 1350 mAh kapasiteli batarya bulununan cihaz bu konuda ACE ile aynı ama ACE'nin ekranı 3.5'' olduğundan Gio daha üzün süre kullanım sağlıyo.
> Ben telefonla cok uğrasırım. oyun,internet ,müzik vs benim kadar cok uğrasan eminim ki yoktur. şarjda 1 gün dayanıyo bana ve gayet iyi. Çünkü iphone 4 ümde anca 1 gün dayanıyodu.
> Eğer telefonlar çok uğraşmam diyorsanız 2 ila 3 gün arası kullanım sağlarsınız.

:::KAMERA-VİDEO:::

> 3.0 MP AF auto fokus kamera mevcut cihazda ve falaşı yok. kamerasıyla çok kaliteli fotoğraflar çekmeyi beklemeyin.
> Aceye göre düşük görünsede ben ikisinide test ettim çok büyük fark yok.
> Acenin tek artısı flaşı gibi görünsede led flaşla iyi görüntü yakalanmadığınıda herkes bilir yani büyük bi eksiklik değil.
> Video kalitesini değinirsekte 320x240 çözünürlüğünde video cekiyor. Videoda sınıfta kaldığını soyleyebiliriz.

:::İŞLEMCİ-RAM-DAHİLİ BELLEK:::

> 800MHz (MSM7227-1 Turbo) işlemciye ve 278 Mb RAM e ve 181 Mb dahili belleğe sahip cihaz bu konudada ACE ile Aynı özelliğe sahip.
> simdi herkesi merak ettiği konu 278 Mb Ram yeterlimi ? benim fikrim evet yeterli çünkü yaptığım testte 5 tane oyun 5 tane programı aynı anda calıştırdım ve 278 mb ramin 250 mb kullanılıyordu ve cihaz ufak tefek takılmalar dısında kasmıyordu ki normal şatlarda 10 tane uygulamayı neden çalıştırır bi insan. 20 tane uygulamayı aynı anda çalıştırsın istiyosanız farklı bi cihaz düşünün. açıkçası bu paraya bu kadarı çok bile.
> 181 Mb dahili bellek olması ve bütün uygulamaların hafıza kartına taşınamaması büyük bi eksiklik ama bana yetiyor
> ram konusunda fotoğrafta paylaşıcam konunun sonunda görebilirsiniz.

:::İŞLETİM SİSTEMİ:::

> Android 2.2 (Froyo) işetim sistemine sahip cihazın ANDROİD MARKET ile birlikte gelmesi tercih edilmesi için en büyük artısı diyebilirim.
> Android gercekten güzel bi sistem yani ios tan sonra en iyi sistem olmuş diyebilirim.

:::ANDROİD MARKET:::

> Android Market gerçekten büyük bi nimet ama bu konudada bilmeniz gerekenler var.
> Öncelikle sadece Ücretsiz uygulamalara ulaşabiliyorsunuz ücretli uygulamalar görünmüyo.
> İkinci önemli sey ise oyunların bir çoğu Galaxy S gibi yüksek çözünürlüklü telefonlar için geliştirilmiş ve bu uygulamar Gio da çalışmıyor maalesef. örneğin( NFS Shift-Pes 2011-Asphalt HD) vb oyunları oynayamıyorsunuz.
> Hemen umutsuzluğada kapılmayın Angry Birds ve buna benzer bir çok populer oyun cok stabil çalışıyor ve oyun sayısıda çok fazla.
> Programlar konusunda ise herhangi bir sorun yok bütün programlar çalışıyor

:::WiFi-GPS-DİJİTAL PUSULA:::

> WiFi 802.11 (b/g/n) özelliğine sahip ve gercekten cok hızlı interenete girebiliyorsunuz ben laptop umu kullanmıyorum artık :D
> GPS Konusunda etrafta dolaşan söylentilere inanmayın internet olmadan sorunsuz olarak çalışıyor. ben İGO yu kurdum ve ucak moduna aldım sorunsuz sekilde kullandım ama internet olunca uyduları bulması daha cabuk gerçekleşiyor.
> Dijital pusulada gercekten cok stabil ve ben kıbleyi sürekli Giomdan buluyorum artık

:::FALSH DESTEĞİ:::

> Arkadaşlar bu telefonun işlemcisi flashı desteklemiyor ama herşeyin bi çözümü var. Android Marketten Skyfire uygulamasını indirip istediğini videoyu izleyebilir ve flash içeriklere ulaşabilirsiniz merak etmeyin.

:::UNUTTUKLARIM:::

x Telefonun Ses çıkışı gayet yeterli
x müzik çaları makul düzeyde
x her türlü videoyu oynatmıyor ama marketten video programı indirip istediğiniz formatı çalıştırabilirsiniz
x market dısından apk şeklinde pcden de uygulama yükleyebilirsiniz
x tatmin edici bir fm radyosuda mevcut

Arkadaşlar kısacası Akıllı Telefon İstiyorsunuz ve çok paranız yoksa en iyi secenek SAMSUN GİO dur. Kimin ne dediğinede bakmayın iphone 4 kullanan biri olarak söylüyorum bana iphonumu aratmıyor gercekten çok iyi bir cihaz. Bir Faydam dokunduysa ne mutlu bana herekse iyi geceler arkadaslar. Unuttuğum seyler olabilir aklınıza ne takılırsa sorun cevaplarım.

• Beğen
Tepkiler: ECOSKUN34, samety500, micro77 ve 6 diğerleri

KayraBey

KayraBey

Üye
Eline sağlık.Ben bir Ace kullanıcısı olarak yazdıklarına katılıyorum.

sandkinq

Üye
Teşekkürler. Güzel paylaşım.

caglaroral

Üye
Güzel bir inceleme olmuş elinize sağlık. Ben de Samsung Gio kullanıcısı olarak aynen katılıyorum. Bir ekleme: Telefon ciddi anlamda hafif. Kapasitesi daha yuksek bir pil kullanılabilirdi. Bu baglamda belki bir pil guncellemesi sayesinde sarj suresi arttırılabilir. Tabi bilemiyorum samsung boyle ek bir aksesuar cikartir mi?

TasteKiN

TasteKiN

Üye
evet pil yetersiz en azindan binbesyuz olsaydi keske

hoss

hoss

Üye
elline saglık arkadaşım , :oke:

kurtlevent

Üye
samsung Galaxy gio ile kies e baglanamadım birde dahili modem i nasıl kuracam bilgisi olan varsa yardım ederse sevinirim

xinsurer

xinsurer

Üye
Samsung S5660 Galaxy Gio

> Arkadaşlar bu telefonun işlemcisi flashı desteklemiyor ama herşeyin bi çözümü var. Android Marketten Skyfire uygulamasını indirip istediğini videoyu izleyebilir ve flash içeriklere ulaşabilirsiniz merak etmeyin.
QUOTE]

Selam Tedor, ben de dün bu telefonu aldım ve android dünyasına girdim. İyiki de girmişim, tek kelime ile harika. Yalnız skyfire hakkında birşey söylemek istiyorum. Skyfire daha önce 1,5 s60 versiyonunu nokiada kullanırken ful web desteği veriyordu, yani tıpkı bilgisayardaki gibi sayfa üzerinde oynatıyordu videoları. Ancak skyfire android versiyorunu (3.0) marketten indirip kurdum ama çok farklı, mesela m.facebook.com'dan giriş yaparsan videoları açıyor (tam ekran ayrı bir oynatıcıda) ama giriş yaparsan yani tüm site 'yi seçersen flash yüklemelisiniz uyarısı çıkıyor, yani tam destek vermiyor skyfire da eskisi gibi. Acaba diyorum ben mi yanlış ya da eksik birşey yapıyorum. Bu konuda bilgilerini paylaşırsan sevinirim, tşk.

e_memet88

e_memet88

Üye
Paylaşım için teşekkürler...

Bilgi sahibi olduk biraz daha...

Saygılar..

selin_24

Üye
galaxy gio kullanan arkadaşlar telefonu önerirmisinz bende büyük ihtimalle yarın telefon alacağım. ilk olarak galaxy mini istiyordum fakat bu galaxy gio yu araştırdım işlemcisi olsun ekran çözünürlüğü olsun galaxy miniden daha yüksek. tercihimi galaxy gio dan yapayım değilmi ? teşekkürler

alp238

alp238

Üye
galaxy gio kullanan arkadaşlar telefonu önerirmisinz bende büyük ihtimalle yarın telefon alacağım. ilk olarak galaxy mini istiyordum fakat bu galaxy gio yu araştırdım işlemcisi olsun ekran çözünürlüğü olsun galaxy miniden daha yüksek. tercihimi galaxy gio dan yapayım değilmi ? teşekkürler

bence biraz daha bütcen varsa galaxy ace alsan çok daha iyi olur daha kullanışlı bir ürün

tedor

Üye
    Konu Sahibi
Kardesim açıklamamda da okumussunuzdur ace ve gio kullandım hangisi dersen tabiki gio derim. en büyük artısı market yüklü olması ve 200 lira ucuz olması.

----------Eklendi @ 20:47:12 ---------- Yazıldı @ 20:45:37 ----------

Samsung S5660 Galaxy Gio

QUOTE]

Selam Tedor, ben de dün bu telefonu aldım ve android dünyasına girdim. İyiki de girmişim, tek kelime ile harika. Yalnız skyfire hakkında birşey söylemek istiyorum. Skyfire daha önce 1,5 s60 versiyonunu nokiada kullanırken ful web desteği veriyordu, yani tıpkı bilgisayardaki gibi sayfa üzerinde oynatıyordu videoları. Ancak skyfire android versiyorunu (3.0) marketten indirip kurdum ama çok farklı, mesela m.facebook.com'dan giriş yaparsan videoları açıyor (tam ekran ayrı bir oynatıcıda) ama giriş yaparsan yani tüm site 'yi seçersen flash yüklemelisiniz uyarısı çıkıyor, yani tam destek vermiyor skyfire da eskisi gibi. Acaba diyorum ben mi yanlış ya da eksik birşey yapıyorum. Bu konuda bilgilerini paylaşırsan sevinirim, tşk.

Kardesim sendeki sorun bende yok tam olarak neden olduğunu anlamadım programı sil tekrar kur belki düzelir saygılar.

_RoGuE_

Üye
arkadaşlar bu ürün teknosa ya gelmiş. ben daha önceden 'lg gt540 optimus' almayı düşünüyordum fakat bu telefonu görünce tekrar kararsız kaldım :/ iki ürün hkkında artı-eksi yazabilecek kimse var mı ??

xinsurer

xinsurer

Üye
Kesinlikle öneririm. Bu telefonu uzun bir süre değiştirmem sanırım, şimdilik tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor. Tek eksiği bataryası çok uzun dayanmıyor ama tabi cihaz bütün gün elimde :) android markette 150000 ücretsiz uygulama ve oyun emrinde, mükemmel birşey. Sesli navigasyon da yükledim (ndrive), hele yine marketen ücretsiz yüklediğim arcmedia programıyla telefondan divx film izlemenin keyfine diyecek yok, ekran çözünürlüğü mükemmel, adeta ful hd film izliyormuşum gibi :)

----------Eklendi @ 13:29:16 ---------- Yazıldı @ 13:25:43 ----------

arkadaşlar bu ürün teknosa ya gelmiş. ben daha önceden 'lg gt540 optimus' almayı düşünüyordum fakat bu telefonu görünce tekrar kararsız kaldım :/ iki ürün hkkında artı-eksi yazabilecek kimse var mı ??

Optimus'un ekran renk çözünürlüğünü beğenmediğim için Gio'da karar kıldım ve hiç pişman değilim. Fiyat/perormans olarak baktığında kesinlikle doğru tercih. Özellikle marketten skyfire 3.0 yüklenebilmesi ve m.facebook.com'dan videoları tam ekran izletebilmesi harika..

_RoGuE_

Üye
değerlendirmen için teşekkür ederim :) fakat samsung un kullanılabilirliği konusunda çok kötü duyumlar aldım :( özellikle ekranı konusunda servislerle içli dışlı olan çok kişi var :/ o yüzden galiba lg alacağım :) bir sorum olucak, android uygulamalarını bilgisayara indirip telefona kurma şansımız yok mu ?

xinsurer

xinsurer

Üye
Dediğin gibi olsaydı Samsung'un satış rakamları ile LG satış rakamları arasında bu kadar fark olmazdı.
Kurban bayramında Led TV almıştım, Samsung ve LG arasında kalmıştım, televizyonları yanyana koymuşlar Teknosa'da, aynı ayarlar ile Samsung'un görüntü kalitesi LG'ye göre mükemmeldi, tabi ki Samsung'u tercih ettim. Her branşta Samsung tercihimdir. Yine de sen bilirsin.
Bu arada programları bilgisayara indirip oradan telefona aktarmak iki türlü iş olmuyor mu? Doğrudan marketten telefona kurmak daha mantıklı değil mi? :)
Ben de Symbiandan (Nokia'dan) yeni geçtim Android'e.. Tecrübelerim arttıkça paylaşımlarım da artacak tabi ama ilk izlenimlerim harika.. dünya varmış diyorum :)

----------Eklendi @ 12:29:25 ---------- Yazıldı @ 12:26:03 ----------

Bu arada eşim yaklaşık 2 senedir Samsung Preston kullanıyor, servisin yolunu bilmeyiz, ben biraz da o yüzden Gio aldım, Samsung çok kullanışlı cihazlar yapıyor. İlle de Samsung almam diyorsan HTC Wildfire bir bak derim, LG'yi en son düşün bence, Teknosa'daki yetkililerin de özellikle tavsiyesi Wildfire idi..

xinsurer

xinsurer

Üye

Kardesim sendeki sorun bende yok tam olarak neden olduğunu anlamadım programı sil tekrar kur belki düzelir saygılar.

Bi yanlışlık olmasın, herkes aynı şeyden şikayetçi şu anda, araştırdım sonradan. Skayfire kısmen flash desteği sunuyor tam flash desteği değil, siteyi mobil versiyonla açarsan tamam ama bilgisayar versiyonu gibi açarsan flash hatası veriyor.

erwey

Üye
slm tedor ve diğer arkadaşlar bugün inceledim samsung 5660 ı 128 ram olmasına rağmen gayet hızlı ,bir ricam olacak bende de samsung i7500 var teknik olarak aynı özelikler,ancak i7500 için orjinal rom yok ve sıkıntılar çekiyoruz ,bu nedenle sizdeki orjinal rom yedeğini yada yapabilirse orjinalini paylaşılırsa çok,çok memnun olurum...şimdiden tşkler arkadaşlar

xinsurer

xinsurer

Üye
slm tedor ve diğer arkadaşlar bugün inceledim samsung 5660 ı 128 ram olmasına rağmen gayet hızlı

Bir yanlışlık olmasın.. benim s5660 278 MB Ram gösteriyor telefonda :)

erwey

Üye
öyle diyince intten baktım 158 olarak gördüm gio nun ram ını .arkadaslar sizdeki orjinal rom yedeği yada yapılabilirse orjinali paylaşılırsa çok,çok memnun olurum

Üst Alt