N8 almayı düşünüyorum yardımcı olurmusunuz??

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bursefa

Üye
    Konu Sahibi
N8 almayı düşünüyorum yardımcı olurmusunuz??
N8 özelliklerini çok beyendim.. Fotoğraf kalitesi, kamera çekim kalitesi, Hafıza kartı olması, flash bellek uygulaması.. donma problemi olduğunu söylediler ama nokia merkezlerinde yeni sistemi yüklendiği zaman problem kalmadığı söylendi.. Yardımcı olursanız sevinirim...

Uruloki

Uruloki

Üye
bence burya açma şimdi androidcilerle dolucak aynı konuyu symbian 3 destek bölümğde aç bence

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Güzel telefon çoğu telefonda olmayan özellikleri var. Dolby Digital ve HDMI çıkışı gibi... Biraz daha beklemeni tavsiye ederim. Yeni modeller tanıtıldı 4-5 ay sonra piyasada olacak bir sürü telefon var ve bu vesileyle N8'in fiyatı da düşecektir.

silver021

silver021

Üye
Yani batmanin dedigine katiliyorum. cok üstün cihazlar türedi suan piyasada cep telefonu almak icin uygun bi zaman deil. n8 i daha makul fiyatlara alman yerinde olur suan fiyatlar sabit ama 2 aya kadar düşücektir illaki.

hoss

hoss

Üye
fiyatı hak etmeeyen bir telefon bunu alacagına galaxy s , desire hd , x10 ,htc desire,wave 2 gibi modelleri alman daha mantık lı olur :oke:

Emre-45

Emre-45

Üye
http://www.maxicep.com/cep-telefonlari-genel/nokia-n8-486089.html Konusundaki mesajımı aynen kopyalıyorum.
Neyse konuya dönelim.İşlemci hızı ve ram demiş arkadaş, bu açıklandı.(Buyrun burdan bakın: http://www.maxicep.com/symbian-3-destek/mobil-cihazlarda-cpu-hizi-yanilgisi-461295.html ) Symbian fazla yüksek özelliklere gereksinim duymadığı için yeterli geliyor.Şu ana kadar kasma-donma-yeniden başlatma gibi hiçbir sorunum olmadı. Herşey takır takır çalışıyor.
Menü geçişleri demiş arkadaş, menü geçişleri gayet hızlı ama yüksek boyutlu oyunları bir klasöre koydugunda o klasöre 3-4 saniye içinde girebiliyorsun.Bunu da adamlar bilerek yapmış.Bilgiler ram de tutulmuyor. bu da gereksiz ram kullanımını önlüyor.Biz sadece girmek istediğimizde açılıyor.Bu yüzden 3-4 saniye sürüyor.
İnterneti yavaş demiş , interneti gayet hızlı.Ve şimdi symbian anna çıkıyor ve web tarayıcısı yeniden düzenleniyor ve normal tarayıcının 3 katı hızında olacak.
Fiyatını tamamen hakediyor.Ben öyle düşünüyorum.
Kamerası da zaten hoss arkadaşın belirttiği gibi mükemmel.

Tek artısı kamerası da değil tabii ki..
-HDMI çıkışı. -Plazmalara direk olarak bağlayabilirsin-
-Bluetooth 3.0 -Yüksek hızda veri aktarımı-
-Usb On The Go -Cihazına taşınabilir harddisk, usb flash bellek, fare , klavye, diğer telefonları direk bağlarsın-
-Xenon Flash -Gece bile ortamı gündüz gibi yapıyor-
-Radyo vericisi -Telefonundan açtığın istediğin müziği arabanda veya evdeki sisteminde dinleyebilirsin kablosuz olarak-

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 737108

bursefa

Üye
    Konu Sahibi
Evet bütün özellikleri çok güzel.. Kasma olayı kafamı karıştırmıştı. Bence fiyatınıda hak ediyor.. Hiçbir telefonda olmayan özellikler var.. Daha ne olsun yanımda bilgisayarımı taşıyor olacağım.. Mayıs ayında almam gerekiyor.. 2-3 ay bekleyecek zamanım yok.. 1100 tl civarı bence fiyat olarakda normal... 2000 tl üstü olsa beklemeye değer ama bence çok cazip...yorumlar için teşekkürler..

61semih

61semih

Üye
Evet bütün özellikleri çok güzel.. Kasma olayı kafamı karıştırmıştı. Bence fiyatınıda hak ediyor.. Hiçbir telefonda olmayan özellikler var.. Daha ne olsun yanımda bilgisayarımı taşıyor olacağım.. Mayıs ayında almam gerekiyor.. 2-3 ay bekleyecek zamanım yok.. 1100 tl civarı bence fiyat olarakda normal... 2000 tl üstü olsa beklemeye değer ama bence çok cazip...yorumlar için teşekkürler..

hangi özellıklerı baska telefonda yok merak ettım dogrusu

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
http://www.maxicep.com/cep-telefonlari-genel/nokia-n8-486089.html Konusundaki mesajımı aynen kopyalıyorum.
Neyse konuya dönelim.İşlemci hızı ve ram demiş arkadaş, bu açıklandı.(Buyrun burdan bakın: http://www.maxicep.com/symbian-3-destek/mobil-cihazlarda-cpu-hizi-yanilgisi-461295.html ) Symbian fazla yüksek özelliklere gereksinim duymadığı için yeterli geliyor.Şu ana kadar kasma-donma-yeniden başlatma gibi hiçbir sorunum olmadı. Herşey takır takır çalışıyor.
Menü geçişleri demiş arkadaş, menü geçişleri gayet hızlı ama yüksek boyutlu oyunları bir klasöre koydugunda o klasöre 3-4 saniye içinde girebiliyorsun.Bunu da adamlar bilerek yapmış.Bilgiler ram de tutulmuyor. bu da gereksiz ram kullanımını önlüyor.Biz sadece girmek istediğimizde açılıyor.Bu yüzden 3-4 saniye sürüyor.
İnterneti yavaş demiş , interneti gayet hızlı.Ve şimdi symbian anna çıkıyor ve web tarayıcısı yeniden düzenleniyor ve normal tarayıcının 3 katı hızında olacak.
Fiyatını tamamen hakediyor.Ben öyle düşünüyorum.
Kamerası da zaten hoss arkadaşın belirttiği gibi mükemmel.

Tek artısı kamerası da değil tabii ki..
-HDMI çıkışı. -Plazmalara direk olarak bağlayabilirsin-
-Bluetooth 3.0 -Yüksek hızda veri aktarımı-
-Usb On The Go -Cihazına taşınabilir harddisk, usb flash bellek, fare , klavye, diğer telefonları direk bağlarsın-
-Xenon Flash -Gece bile ortamı gündüz gibi yapıyor-
-Radyo vericisi -Telefonundan açtığın istediğin müziği arabanda veya evdeki sisteminde dinleyebilirsin kablosuz olarak-

Güzel açıklama olmuş :oke:

4PuNiSHeR

4PuNiSHeR

Üye
Broadcom Gpu,12 mepapiksel,Dolby Digital,Bluetooth 3 ile yüksek hızda veri aktarımı,Xenon Flash,HDMI,USB on the go bu özellikler yeterli değil mi yoksa bu özellikler her cihazda var da ben mi bilmiyorum :)

• Beğen
Tepkiler: J_JoKeR_R
J_JoKeR_R

J_JoKeR_R

Üye
Broadcom Gpu,12 mepapiksel,Dolby Digital,Bluetooth 3 ile yüksek hızda veri aktarımı,Xenon Flash,HDMI,USB on the go bu özellikler yeterli değil mi yoksa bu özellikler her cihazda var da ben mi bilmiyorum :)

katılıyorum
usb otg ile :kablolu kablosuz fare eya klavye veya harici disk flash bellek veya başka telefonla birleştirebilirsin
bluetoot: eski telefonumla sınıfta derste kolay kolay bişey yollanmıyordu şimdi daha rahat oldu arkadaşıma vermiyorum teli :D
kamera 12mp: bi fotoğraf makinesi gib farkı yok
xenon flash: tamam kabul ediyorum led olmadığı için kamerada işey yaramıyor ama fotoğrafların kalitesini arttırıyor
dolby: daha denemedim :allalla:
HDMI: televizyona bağlayım videoları fotoğrafları izliyebiliyorum wifi ile internete bağlanıyorum ve otg ile fare takıyorum dev ekranda bilgisayar gibi bişey :D

Kefelon

Üye
telefonu bende kullandım bi ara biraz kaba onun yerine c7 alabilirsin illa nokia kullancam diyorsun o daha şık duruyor.....(androidli cihazlarada bak)

61semih

61semih

Üye

HTC
bu urunu ıncele ;) USB on the go zaten gs2 de var kı ıslemcı ram ısletım sıstemı olarakte ezer gecer zaten hdmı sankı tek n8 de var bır cok telefonda var zaten

Uruloki

Uruloki

Üye
ya semih daha çıkmamış telefonda var diyorsun ya tamam işlemci ram okey ama sen hiç N8 kullandın mı sistem ihtiyaçları nedir biliyor musun örnek olarak windows çalıştırmayan cihazlar linux çalıştırabiliyor bunun farkındamısın ya da neden hepsini sağlayan android telefon yok ya da demişsin ki hdmı çoğunda var sen bana 5 tane cihaz gösterirmisin direk hdmı çıkışı olan çünkü android daha bunları desteklemiyor tutdurmuşsunuz bir android gidiyorsunuz bak telefonu kullanmadıysan sadece yorumlardan videolardan yorum yapıyorsan yeter bak ben hiç wave ya da galaxy s htc desire hakkında yorum yapıyormuyum onlar böyle şöyle diyormuyum ama sen hoss samsungmania hemen atlıyorsunuz N8 i görünce yeter ama da hiç iyi yönü yok bu telefonun ya diceksin ki kamera yine yukarda saydıklarım ve birkaç kişi daha ona da söz buluyor nedir arkadaş sizin nokia ile alıp veremediğiniz bir şirketin batması sizi rahatlıyorsa tamam bunu söyleyin arkadaş ama hala daha sizin savunduğunuz firmalar doğru dürüst şekilde akıllı teledon piyasasında payı yoksa ve savunduğunuz samsung telefon piyasasında hala nokia nın yarı payına sahipsa siz boşuna uğraşıyorsunuz anladın mı ?

silver021

silver021

Üye
Samsung wave ve galaxy serilerinde dlna ve bluetooth 3 var. dlna hdmi n kabloyla yapabildiklerini kablosuz olarak yapmamiza olanak veriyor ;) bir tek bu özellikler n8 de var sanilmasin.

Uruloki

Uruloki

Üye
hdmi ise çok daha yaygın bir format olduğunu biliyorsun dimi sen hd dvd diyorsun ben blu-ray yani olay bu dimi ayrıca bluetooth 3 yok demedim

61semih

61semih

Üye
savunduğunuz samsung telefon piyasasında hala nokia nın yarı payına sahipsa siz boşuna uğraşıyorsunuz anladın mı ?
derken zaten nokıa nın telefonlarına bıse demıyorum hatta demıyoruz nokıa yı ayakta tutan zaten telefonları akıllı telefon pazarındakı payını bılıyormusun acaba kac modelı var ust segmentte
oyle bır konusuyorsunkı sankı androıt ın sbyan ın ne oldugunu bılmıyorz hangısının ıslemcı hızı nekadar ıhtıyacı var bılıyoruz burda araya ram farkı gırıyor zaten hız konusunda nokıa sınıfta kalmıstır zaten
ovı ıle androıt market uygulama sayılarını arastırırsan burdakı ezıcı ustunlugude gorursun zaten
n8 kamerası tamam guzel lafımda yok zaten
zahmet edıpte altta verecegım lınke tıklarsan kapağı gorursun

lg optumus ve gs2 bluetoot3 tel hdmı vs
senın n8 ının hdmı kabloyla yaptıgını motorola atrıx 4g kablosuz yapıyor ;)
he bıde htc evo4g,htc evo3d ve lg optumus 3d ye bak ok bunları arastırdıktan sonra yorumlarını merakle beklıyorum
hdmı nın n8 e ozel bırsey oldugunu sanıyorsunuz sanırım ki bu telefonlar ANDROİT li telefonlar ;)

Sandrake

Sandrake

Üye
Biraz Beklemeni tavsiye ederim bir kaç ay sonra daha iyi telefonlar çıkabılır.Çok istiyorsan N8 al yeni yazılımlar çıktıkca N8'de Düzelecektir. :)

mavrick

mavrick

Üye
hdmi ise çok daha yaygın bir format olduğunu biliyorsun dimi sen hd dvd diyorsun ben blu-ray yani olay bu dimi ayrıca bluetooth 3 yok demedim

dostum dlna ile blu ray de oynatabilirsin ama hdmi nin veri gond kapasitesi daha geniş sonuçta kablo tabi:)ama ben dlna yı değişmem hdmiye :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt