Türkçe jaf 1.98.62 + OGM_JAF_PKEY_Emulator_v 5 + Resimli Anlatım

Sponsorlu Bağlantılar

hxüxsxaxm

hxüxsxaxm

Üye
    Konu Sahibi
Türkçe jaf 1.98.62 + OGM_JAF_PKEY_Emulator_v 5 + Resimli Anlatım
Arkadaşlar İşinizi Kolaylaştırmak İçin Jaf 1.98.62 Türkçesini Paylaşmak istedim...

1)Orjinal yazılım indirmek için Navifirm: http://www.maxicep.com/symbian-v9-4-sistem-modifikasyon-uygulamalari/navifirm-v1-2-son-guncelleme-09-02-2011-a-458236.html

Navifirm veya Modifiye Fw yüklemek için kullandığımız Jaf'ı nasıl Kullanırım???

Arkadaşlar indirdiğiniz dosyaları Sırasıyla C./Program Files/Common Files/Nokia/DataPackage/Products ve en sonda da kendi RM-??? kodunuza göre klasör oluşturup indirdiğiniz dosyaları buraya kopyalıyoruz...

Olmazsa: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356 diye klasörler oluşturun ve deneyin...

Şimdi RM-356 yani 5800 orjinal yazılımını nasıl yükleyeceğimizi anlatayım...

Öncelikle indirdiğimiz dosyaları demin dediğim gibi C./Program Files/Common Files/Nokia/DataPackage/Products ve RM-356 klasörüne atıyoruz...

Eğer yoksa kendimiz oluşturuyoruz...

DİKKAT !!!! Bu işlemlerin sonunda telefonunuzdaki bütün dosyalar silinecektir.(Resimler,Videolar,Mesajlar)Yedek almayı unutmayınız...

Bütün bu işlemleri telefon kapalıyken yapacaz lütfen telefonunuzu kapatınız...

1)OGM_JAF_PKEY_Emulator_v_5 programını çalıştırın ve "GO" ya tıklayın.
BOX hatası verirse OK deyip geçin ki vermeğecek ama ne olur ne olmaz...

2)Şimdi JAF programı açılacak ve ilk olarak BB5 tıklayıp açılan pencerede sırası ile aşağıdaki işlemleri yapın...

3)Telefon Moduna tıklıyoruz OFFLINE yapıyoruz ve sırasıyla Kapalı USB - El ile Flash - Fab Ayarlarını Tıklıyoruz Normal mod işaretli değilse onuda işaretliyoruz ve CRT 308'deki işareti kaldırıyoruz...

Dediklerimi yaptıktan sonra INI Seç seçeneğinide tıklıyoruz ve biraz bekliyoruz karşımıza yeni bir pencere açılacak ve ordan kendi RM kodumuzu buluyoruz yani 5800 için RM-356 bulup ona tıklıyoruz...

Bütün bunları yaptıktan sonra yukardaki yuvarlakların yeşil olduğunu göreceksiniz...

Altındaki kutucukta ise telefonunuza atacağınız yazılımın ismini göreceksiniz benim orjinal yazılımım (5800 RM-356 Country Variant Turkey TR Red V2 - MR^0579269^52.0.007^009) gibi kendi Renk ve telefon kodunuza göre yazılım gelecek...

Kapalı telefonumuzu usb ile pcye bağlıyoruz...

Bu işlemlerden sonra FLASH'a tıklıyoruz ve karşımıza çıkan Uyarıya Evet diyerek devam ediyoruz...

Ve aşağıda telefon aranıyor yazısını gördükten sonra telefonun açma kapama düymesine sadece bir kereliğine kısaca basıyoruz...

Yazılım yüklenmeye başlıyor işlem bittikten sonra Tamam :) yazısını görüyoruz...

Eğer ki bu işlemleri yaparken pc donanım kurulurken hata verirse siz bir daha FLASH'a tıklayın kurulumu yapacaktır...

Türkçe jaf 1.98.62+OGM_JAF_PKEY_Emulator_v 5 Link:

LÜTFEN TEŞEKKÜR BUTONUNA BASMAYI UNUTMAYALIMMM... EMEĞE SAYGI !!!!

Eğer jaf dosyaları bulmazsa önce orjinal jaf 1.98.62 kurun: sonra Türkçe jaf'ı üstüne kurun sorun kalmaz... :)

LÜTFEN TEŞEKKÜR BUTONUNA BASMAYI UNUTMAYALIMMM... EMEĞE SAYGI !!!!

• Beğen
Tepkiler: mstf1204, allemgullem, Ysn152 ve 147 diğerleri

timurlek58

Üye
arkadaslar ben home tusuna basin ca telefon baglantiyi kesiyor pc den peki ben nasil yapacagim bu flash lama isini?

timurlek58

Üye
acip+kapama tusu olmuyormu home tusu

timurlek58

Üye
telefon kapliyken bir keremi basiyim yoksa titresim gelene kadar mi basili tutuyum bu arada telefon 5800 xm

timurlek58

Üye
peki ben bunu senin sayen de yaptim tesekkürler ben hep tel acikken siniyor dum kapattim oldu senin bana önere bilecegin yanliz icin de alman cada olmasi lagzim ben türkcenin hepsini net anliyamiyorum öyle bir pacht var mi?

hxüxsxaxm

hxüxsxaxm

Üye
    Konu Sahibi
peki ben bunu senin sayen de yaptim tesekkürler ben hep tel acikken siniyor dum kapattim oldu senin bana önere bilecegin yanliz icin de alman cada olmasi lagzim ben türkcenin hepsini net anliyamiyorum öyle bir pacht var mi?

Rica ederim ama içinde almanca olan yazılım bulman zor... :s bu var bundan memnun kalırsın ama sadece türkçe ve ingilizce dilleri mevcut http://www.maxicep.com/symbian-v9-4...00-v52-c6-v20-0-041-port-kusursuz-464776.html Bu arada teşekkür butonuna basarsan sevinirim...

• Beğen
Tepkiler: inan61, mert47 ve erkanaydin61

timurlek58

Üye
abooooo telefon reperim gitti icin dekiler silin dimi?

marines06

Üye
1)Orjinal yazılım indirmek için Navifirm: NaviFirm+ v1.2 [Son Güncelleme: 09.02.2011]
buradan indirdiğimiz dosyayla tel. flash atarsak ilk aldığımız gün gibi hacksiz sıfır tamamen orjinal mi olucak telefon ?

hxüxsxaxm

hxüxsxaxm

Üye
    Konu Sahibi

timurlek58

Üye
telefon kartin da yedek te vardi simdi görün müyor

timurlek58

Üye
telefon kartini mi yoksa mini sd karti mi?

timurlek58

Üye
mini sd orginali takmamistim baska 2gb lik bir kartla islem yaptim orginalde nerde

hxüxsxaxm

hxüxsxaxm

Üye
    Konu Sahibi
mini sd orginali takmamistim baska 2gb lik bir kartla islem yaptim orginalde nerde

eğerki hafıza kartına yani sd karta yedeklemişsen rehberi şşu dediklerimi uygula rehbere gir sonra seçeneklere tıkla elektr.kartv.kopyalayı tıkla diğer hafızadanı tıkla sd kart çıkacak onu tıkla telefona kopyalamaya başlar almamışsan zaten yapacak bişey yok silmişsin...

timurlek58

Üye
ovi stuve ile pc ye almistim ordan da olur mu

Üst Alt