windows 7 de oyun yükleme sorunu ...

Sponsorlu Bağlantılar

selmangulec

selmangulec

Üye
    Konu Sahibi
windows 7 de oyun yükleme sorunu ...
merhabalar ,
win 7 de oyunları bir türlü yükleyemedim... (vista ve xp de ) diğer sistemlerde yüklenen oyunun konumunu git dediğimde dosya konumuna li dosyayı yapıştırıyorum ve oynanıyor...

7 sistemde oyunun dosya konumunu aç diyemiyorum . dosyasını kopyalayabilmek için ... tüm oyunların sadece oyunlar klasöründe toplandığını ve hiç bir oyunun masa üstüne koyamadığımızı gördük...

-----------
oyunu tüm dosyasını sorunsuz kurdum. 7 de nasıl çalıştırılabiliyor .... bunu bana anlatabilirmisiniz...

saygılar...
selman güleç

PhyscoDevil

PhyscoDevil

Üye
dediğini pek anlamadım ama sorunun oyunların masaüstünde calısmaması mı?

selmangulec

selmangulec

Üye
    Konu Sahibi
yüklediğim oyunu vista ve xp de oyun kurulunca (başlat içinden , masaüstünde ki kısayoldan, yada arayarak, mouse sağ tuşla ) dosya konumuna gidebiliyordum. yani c de o oyunun yüklendiği klasörüne ...

7 de yüklediğim oyunun c de yüklendiği bölümü bulamadım . oyunu yükleyip oyunlar klasöründe yer alan kısayoluna tıkladığımızda sağ tuş ile , dosya konumunu bul çıkmıyor , işte bu yüzden de dosya konumunu bulamadığımız için de oyunun oynanması için son işlemi (onun ismini siteye yazamadım çıkmıyor , sanırım anlaşılıyor c li dosya) yapamadığım içinde oyunu bu yüzden bir türlü yükleyemedim...

7 de oyunu yüklemesinde sonra c-r-a-?-k işlemi nasıl yapılyor ...dosya konumu bulamadığım için bu yüzden bu son işlemi yapamıyorum ...

yardım eden var mı bana bu konuda ....
saygılar...
selman

PhyscoDevil

PhyscoDevil

Üye
dosya konumu bul diyebiliyorsun kardes.Nasıl olmaz.C.rack yapmak istediğin oyunun adı ne?

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Program Files klasöründen yapabilirsin ama uğraşmak istemiyorsan ;

Başlat menüsündeki Games klasöründe bulunan oyun kısayollarını sürükleyip masaüstüne bırak.Ondan sonra yapabilirsin.

selmangulec

selmangulec

Üye
    Konu Sahibi
Program Files klasöründen yapabilirsin ama uğraşmak istemiyorsan ;

Başlat menüsündeki Games klasöründe bulunan oyun kısayollarını sürükleyip masaüstüne bırak.Ondan sonra yapabilirsin.

proğram files da aramayı çok istedim ama oyunun ismini yazıyorum. kısayolunu buluyor ama oyunun ana klasörünü bulamıyor... ( 2 sürücü vardı ayarlardan yüklemeyi diğer sürücüye yapıyor da biz c yi aradığımız için mi bulamnıyoruz buda bir ihtmail gibi... )

bir yakın tanıdığım bilgisayara oyun yükle diye getirmişti. bilemeyince konu açmıştım... gene isteyim bilgisayarı eğer gelirse printscreen ile menüleri ve duruma göre tekrar buradan paylaşırım artık...

f1 -2010 son oyunu ve spiderman oyunu crackli olduğu için yükleyemedik. underground ve ford racing oyunu orjinal olduğu için yüklemede sorun çıkmadı...

ben bu sistemi bilmem dedik sıra ısrar etti tanıdık; kıramayınca gayri mecbur öğrenip 7 de yüklemeyi çalıştıracağız artık...

dediklerinizi bilgisayar yanımda olunca yapıyım . olmazsa sorunları tekrar yazarım ...

saygılar...
selman

herkese hayırlı geceler...

PhyscoDevil

PhyscoDevil

Üye
dosya konumu cıkmıyorsa program files dan bul ayarla.

ASLAN5443

Üye
Oyunu kuraarken kurulum kılasörünü c program files olarak gösterin vede oyunu kurun kurulum bittikten sonra cd kılasörüne aç deyin oyunun i varmı bakın..bilgisayarım simgesini veya başlattaki bilgisayarım yazısına mausenin sol tuşu ile çift tıklayın karşınıza c veya d driver çıkar çıkan c drivera mausenin sol tuşu ile çift tılayın vede karşınıza c program files diye bir kılasör gelir vede başka şeyler gelir siz yanlızca c program files kılasörüne mausenin sol tuşuna çift tıklayarak kılasöre girin (yani proram files in içine) orada cd den veya internetten indirdiginiz vede bilgisayarınızda hangi program yüklü ise görürsünüz sizin yapacağınız ise yüklediginiz oyunu bulmak oyunu buldugunuzda mause sol tuş ile çift tıklayarak oyuna girmek eger oyunda yok ise oyunun exe kılasörünü bulup mause un sag tuşuna bastıgınızda karşınıza menü gelir o menüden masa üstü kısayol uluştur diye bir seçenek var oseçenege musenin sol tuşuna çift tıkladıgınızda oyunun mas üstü kısa yolu oluşur vede oyunda yok ise masa üstündeki oyuna mausenin sol tuşuna çift tıkladıgınızda oyun açılır oyun li ise cd den klasörünü açmanız vede içindeki iki veya üç tane dosyasını tek tek mausenin sag tuşu ile kopyala oyunu kurulu oldugu c program files taki oyun dosyasını bulup oradaki oyuna sol tuş ile çift tıklayarak girin vede mausenin sag tuşu ile yapıştır deyin vede bilgisayar size bir soru soracak o sorudan kopyala yapıştır vede değiştir seçeneğine mausenin sol tuşu ile çift tıklayın vede bilgisayar leme işlemini yapacak oyunun exe dosyasını bulup mausenin sağ tuşuna basıp oradaki menüden masa üstü kısayol oluştur seçeneğiğini bulup mausenin sol tuşu ile çift tıkladıgınızda oyunun kısayolu masa üstünde oluşturulur bilgisayarım dosyasını kapatın vede li oyununuza çift tıkladıgınzda oyun çalışır yapmanız gereken bunlar yanlızca bilmeniz gereken şu iki windows 7 de her oyunu çalıştıramazsınız

Üst Alt