nokia x6 multi touch özelliği

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

webgezgin

Üye
    Konu Sahibi
nokia x6 multi touch özelliği
slm arkadaşlar bildiğiniz üzere nokia x6 da kapasitif (parmak etindeki statik elektiriğe duyarlı) ekran var ama telde multi touch özelliği yok misal (resimleri iki parmakla büyütüp küçültmek) harici bir programla bu özellik kazandırılamazmı.
bilan arkadaşlar rica etsem yazarlarsa birçok x6 sahiplerinin bende dahil olmak üzere çok işe yarıyacağından eminim .

sonuçta bizler bu tür telefonları almak için bütçemizi sonuna kadar zorluyoruz neden bu cıhazların özelliklerinden sonuna kadar faydalanmıyoruz.
haksızmıyım arkadaşlar.

• Beğen
Tepkiler: dark_33

SilentOne

SilentOne

Üye
şimdi ekranı mülti touch olark tasarlasydılar olabiklirdi programla olucaqınıda sanmıyom

By_Casparov

By_Casparov

Üye
programla olacağını sanmıyorm... bu sadece hayal

SilentOne

SilentOne

Üye
cam ekran deqilmi o tel ozmn belki nokia acıyp yapar

webgezgin

Üye
    Konu Sahibi
şimdi ekranı mülti touch olark tasarlasydılar olabiklirdi programla olucaqınıda sanmıyom

ama kapasitif ekranlar çoklu dokunmayı desteklemesi lazım diye biliyorum neden derseniz iphone lerdede kapasitif ekran var çoklu dokunmayı destekliyor hatta ve hatta iphonenin takliti olarak satılan pinphone adında ki cıhazda dahi çoklu dokunma özelliği var o cıhazdada kapasitif ekran var :allalla: kafam iyice karıştı yazılımda çoklu dokunmayı desteklemesi lazım eğer sadece yazılımla halloluyorsa nokia nın bu işi atlaması çok amatörce olmuş oluyor:off:

mıttık

Üye
bu tamamen donanımsal bişey x6 nın buna desteği olsaydı nokia baştan koyardı mı bu nokia 2 katıda fiyat çekerdi bi multitouch için...

ozanazy

ozanazy

Üye
İleride de çoklu dokunmatik olan telefonunu satmaya bahanesi biz kullanıcıların da almaya bahanesi olsun diye koymuyo.

SilentOne

SilentOne

Üye
yanii

ozanazy

ozanazy

Üye
Arkadaşlar teknoloji böyle birşey şu an evinizdeki bilgisayardan daha hızlı herşeyi yapabilen bir cep telefonu üretebilir üreticiler ama neden yapsınlar ki. Core 2 işlemcileri çıkartmak çok büyük olaydı hanı çift çekirdek şahane bir olaydı ne oldu core 2 işlemcili bilgisayarı adamdan saymıyoruz şimdi. Adamlar i3 i5 i7 işlemcileri yapmaya başladılar bunun daha ilerisi de var tabii ki. 10 sene önce çift çekirdek yapsaydı adamlar şimdi ne satacaklardı. Telefonda böyle. Multi Touch yok ama deli gibi almaya devam ediyoruz. İleride multi touch çıkartacak sende elindekinde yok diye gidip sadece çoklu dokunmatik olayı yüzünden hatta deneme aşamasında olan bir telefon satın alacaksın neden sadece merak :) Başınıza kötü şeyler gelmesin arkadaşlar dikkat edin. :P

• Beğen
Tepkiler: bytuning
Mustafa1300

Mustafa1300

Üye
nokia n8 de multi touch özelliği olmasına rağmen bazı yerlerde çalışmıyor mesela haritar da çoklu dokunmatik desteği yok ama yeni fw ile eklenebilir nokia x6 ekranı uygun yeni güncellemeyle çoklu dokunmatik koyarlar ama nokia nın koyacağını pek sanmıyorum koysaydı baştan koyardı ama bellide olmaz

pcwolf

pcwolf

Üye
bu tamamen donanımsal bişey x6 nın buna desteği olsaydı nokia baştan koyardı mı bu nokia 2 katıda fiyat çekerdi bi multitouch için...

Fazla fiyat oynamazdı bence, ekran o kadar da pahalı değil çünkü. Asil önemlisi bir çoklu dokunmatik ekran için nokianin iki kat fiyat çektiğini düşünüp de neden iphone 4 ve n8 üretim maliyetlerine ve satış fiyatlarına bakmadınız? O zaman hangisi fazla fiyat çekmiş diye çoook rahat anlardınız.

sanitarium8787

sanitarium8787

Üye
Ben kapasitif ekranların hepsinin çoklu dokunmaya izin verdiğini biliyorum, şahsi fikrim donanımsal değilde yazılımsal olması, şuan X6'ya N8 firmware çıkarmaları hayaliyle yaşıyorum, ama kesin yaparlar gibime geliyo, neden çoklu dokunma koymamalarının nedeni pazar stratejisi olabilir diye düşünüyorum,

yusfcuk

yusfcuk

Üye
Bencede yazılımsal ama ben genel düşünüyorum yani Symbian S60v5 yazılımının bunun için üretilmediğini düşünüyorum. Yani güncelleme ile ilgisi yok bence direk yazılımın temeli desteklemiyor. S60v5 olupta çoklu dokunmatiğe sahip telefon yok sanırsam ayrıca n8 fw hayali gerçekten mutlu etmeye yetiyor :)

Türe

Türe

Üye
ben son sürüm kullanıorum . çoklu dokunma yok . müzik sesi biraz daha kısık net biraz daha hızlı o kadar v21 en iisi

Perfect!

Üye
belki yapılabilir... mesela n95 de normalde hareket sensörü kullanılamıyor oyunlarda falan. programla çalışıyordu. buna niye olmasın.

pcwolf

pcwolf

Üye
N95te sensör yan döndürme desteklemiyordu, sonraki güncellemelerde oldu.
X6ya S^3 fwsi olmaz, telefonda gpu yok çünkü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt