Ozqur ve diğer N8 Kullanıcısı arkadaşlar ! Sizden yorumlarınızı bekliyorum...

Sponsorlu Bağlantılar

Anußis

Anußis

Üye
    Konu Sahibi
Ozqur ve diğer N8 Kullanıcısı arkadaşlar ! Sizden yorumlarınızı bekliyorum...
Merhabalar öncelikle kurban bayramınız mübarek olsun ... şimdi size soracağım sorulara açıklık getirmenizi istiyorum N8 Almayı düşünüyorum 2011 şubat ayında ve sorularım şunlar

1.Telefonu elimizde tutarken hiç gıcırdama sesi falan kasada bir takım gelen sesler (5800vb.gibi sorunlar varmı) çünkü aldığım telefonlarda buna çok dikkat ediyorum ses gelince cok uyuz oluyorum elimde kalacak gibi bir his veriyor.

2.İşletim sisteminde yine aksaklıklar varmı yani mesela cok acil bi foto çekmem gerekiyor geçen bir araç mesala hemen kamerayı açıp çekebilecekmiyim

3.3G Kamerası yine vga ve bulanık mı

4.16 GB Hafıza kartı takınca 32 gblik bir hafıza birimi oluyor telefonda kasmalar görülüyormu

5.Ekranın camı çizilmeye gerçekten dayanıklımı (5800 bu yönden berbattı hemen cizildi ancak x6nın ekranı saf cam oldugu için 3 aydır jelatinsiz tek bir çizik yok n8de saf cam oda x6 gibimi acaba kalitelimi camı

ve son sorum 6.ses kalitesini geçtim pek kaliteli vermediği gerçek ancak ses yüksekliğini söylermisiniz yani tabiri caizse hangi telefon kadar ses cıkarıyor ...

bu sorularıma acıklık kavuşturmanızı bekliyorum benm için çok önemli eğer bu sorunlar hala devam ediyorsa nokiadan soguyacagım artık motorola android ve samsunga geçiş yapıcam :ağlarım:

• Beğen
Tepkiler: etherkes

ozggurr

ozggurr

Üye
1.Telefonu elimizde tutarken hiç gıcırdama sesi falan kasada bir takım gelen sesler (5800vb.gibi sorunlar varmı) çünkü aldığım telefonlarda buna çok dikkat ediyorum ses gelince cok uyuz oluyorum elimde kalacak gibi bir his veriyor.

Cevap: Kasa 5800 ile kiyaslanamayacak kadar metal :) Istersen Nokia Shop'a git ve elinle yokla kalitesini..

2.İşletim sisteminde yine aksaklıklar varmı yani mesela cok acil bi foto çekmem gerekiyor geçen bir araç mesala hemen kamerayı açıp çekebilecekmiyim

cevap: Cat diye acip-pat diye cekiyorum... Is geregi gunde onlarca acil denilebilecek onlarca cekim yapiyorum bana misin demedi... Scanner yerine cok kullaniyorum ve cogunda scannerden iyi sonuc aliyorum nerdeyse, cok da hizli...

3.3G Kamerası yine vga ve bulanık mı

cevap: Fring ile goruntulu konusma yaptim, 5800'un kamerasina gore daha keskin ve isikli goruntu veriyor. Vga ve net.

4.16 GB Hafıza kartı takınca 32 gblik bir hafıza birimi oluyor telefonda kasmalar görülüyormu.

Benim telefonumda 16GB kart takili, herhangi bir kasma olmadi simdiye kadar.

5.Ekranın camı çizilmeye gerçekten dayanıklımı (5800 bu yönden berbattı hemen cizildi ancak x6nın ekranı saf cam oldugu için 3 aydır jelatinsiz tek bir çizik yok n8de saf cam oda x6 gibimi acaba kalitelimi camı

cevap: Camin onundeki jelatini hic cikarmadim, kadife kilif kullaniyorum ve gunluk temizlik yapiyorum, telefonun ekrani ve kasasi ilk gunki gibi temiz.

ve son sorum 6.ses kalitesini geçtim pek kaliteli vermediği gerçek ancak ses yüksekliğini söylermisiniz yani tabiri caizse hangi telefon kadar ses cıkarıyor ...

cevap: Sesi sonuna kadar acikken bluetooth kulaklik baglandiginda sarkiya birden giriyor ya, altiniza hafifce kacirttirabilecek kadar yeterli ses veriyor... Kafa sallayan rockculardan degilseniz yeterlidir bence :)

bu sorularıma acıklık kavuşturmanızı bekliyorum benm için çok önemli eğer bu sorunlar hala devam ediyorsa nokiadan soguyacagım artık motorola android ve samsunga geçiş yapıcam :ağlarım:

cevap: Nokia N8 ayarinda herhangi bir telefon su anda yok..
Nokia E7 alternatifi olacak..

Nokia N8 komple bir telefon... Bir telefondan ne bekliyorsun bilmiyorum da eline alanin bakislari degisiyor, cok Iphone meraklisina helal olsun dedirtti benim Siyah N8'im..

[/QUOTE]

Anußis

Anußis

Üye
    Konu Sahibi
bak bu hoşuma gitti umarım alacağıma pişman olmam ... 5800ıda ilk çıktıgında 850ye almıştım baya pişman oldum kasası cok kalitesizdi.

ozggurr

ozggurr

Üye
Iletim sisteminde aksaklik gibi gorunen bazi sikintilarin nedeni bilgisayar virusleri olabilir diye dusunuyorum, telefonunuzu viruslu bir bilgisayara usbden bagladiginizda virus telefona da yayiliyor cunku... her ne kadar bilgisayar virusu de olsa sikinti yaratma ihtimali bence yuksek..

Once bilgisayarlarimizi temiz tutalim, sonra onlardan yuksek performans bekleyelim...

shubuo0o

Üye
Merhaba öncelikle kurban bayramınız hayırlı ve mübarek olsun ... Bende bir sual sormak istiyorum hocam geçende nokia shopa gittim incelerken n8 i çok kasıyordu telefon misal galariye tıklıyorum 1 2 sn sonra açılıyordu ama kaç uygulama açıktı nasıldı o kdr vaktim olmadı incelemeye normalde böle bi ağırlık yoktur herhalde değil mi ?

Anußis

Anußis

Üye
    Konu Sahibi
bende ondan korkuyorum kardeşim yine bi symbian alıpta elimde kalmasından korkum olmasa alıcam o yüzden subata kadar beklemeyi tercih ettm

Crescent-23

Crescent-23

Üye
bende aldım N8 bir hafta önce gerçekten Özgür kardeşimizin dediği gibi bir telefondan beklemediğin herşeyi yapıyor mükemmel bi cihaz . şahsen Samsung Galaxy S i kendim test ettim ve N8 i kullanıyorum donuyor falan filan diyolar nedense daha hiç dondugunu takıldıgını görmedim(internette de gayet seri). iphone fanları çok abartıyor. bence Nokia N8 %100 taavsiye bi telefondur.Aldığıma hiç pişman olmadım parasını gerçekten hakediyor cihaz .

devilmy

devilmy

Üye
hiç sorun yaşamadım suana kadar sorunsuz şekilde kllanıyorm

Anußis

Anußis

Üye
    Konu Sahibi
eyv.yorumlar için hepinizin eline sağlık öyle gözüküyorki n8i alıcam n900e alacagım telefoncu 730a alırım diyor sizce tamam diyimmi yoksa daha fazla edermi n900 2 aylık zaten

erkara_64

6 tane hd kalitede oyun
harita
nizbuz
opera
müzik
foto galeri
ve video çekim

bu saydıklarımın hepsini aynı anda denedim çok ama çok az yani 1 sn gibi bir kasma söz konusu onada kasma denirse artık:)ben şu ana kadar keşke almasaydım diyemedim sanırım bu tel bu kelimeyi söyletmeyecek:)

Crescent-23

Crescent-23

Üye
eyv.yorumlar için hepinizin eline sağlık öyle gözüküyorki n8i alıcam n900e alacagım telefoncu 730a alırım diyor sizce tamam diyimmi yoksa daha fazla edermi n900 2 aylık zaten

benim arkadaşta vardı n900 890 TL ye satmıştı ama baya uzun bi süre geçti 2. ellerde değişme oldumu bilmiyorum:allalla:

ash54

ash54

Üye
ekran inşallah 5800 daki gibi hemen çizilmiyordu zaten bu sefer telefon aldığımda hep jelatin takacağım çizildikçe değiştireceğim.

ozggurr

ozggurr

Üye
Dokunmatik ekrani korunaksiz birakmaya gelmez. Turk insaninin eline elmastan ekran ver, onu da cizer..

"Azimle ..c.n duvari deler" diye bir atasozune sahip bir milletin evlatlariyiz hepimiz :)

Anußis

Anußis

Üye
    Konu Sahibi
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Bu video belki yardımcı olabilir

erkara_64

walla 5800 içinde bir dünya video vardı buna benzer ama sonuç ortada...
burda önemli olan bizim nasıl kullanacağımız...mesela ver bi inşaat ustasına 3 ay kullansın bakalım cihazı yada bir fabrikadaki bakımcıya birde masa başındaki memura ver bakalım hangisi daha temiz çıkacak karşına...özgür ustamızın çok güzel açıklamış yukarıda....

SilentOne

SilentOne

Üye
bnde bugun inceledim sms yazmasını beqenmedim kamera şahane bir an durdum çektim mi çekemdimmi die :d müzik çaları biraz karmaşık geldi ama efekler güzel titreşim şekilleri süper kasma goremedim pek fazl nerdeyse tüm uygulamaları açmama raqmen ses 5800 a gore kötü kulaklık sesine yorum yok sanki sinema sistemini kulaqıma baqlamışım gibi hissettim :d

pRime.

pRime.

Üye
bnde bugun inceledim sms yazmasını beqenmedim kamera şahane bir an durdum çektim mi çekemdimmi die :d müzik çaları biraz karmaşık geldi ama efekler güzel titreşim şekilleri süper kasma goremedim pek fazl nerdeyse tüm uygulamaları açmama raqmen ses 5800 a gore kötü kulaklık sesine yorum yok sanki sinema sistemini kulaqıma baqlamışım gibi hissettim :d

Gittiğim mağazada çok fazla kurcalayamadım ama kamerası hızı ve dokunmatiği(özellikle kamera mükemmel) çok dikkatimi çekti, 5800 ve akranlarına hiç mi hiç benzemiyor. Kesinlikle alıcam. :)

ash54

ash54

Üye
bende dün nokia shop gittim.Yeni gelmişti inceleme fırsatım oldu bayağı bi kere görüntüsü ve tasarımı harika gri rengi çok hoşuma gitmişti benim ordada griydi zaten çok güzel bi kamerası ve dokunmatiği var mükemmel bir hızı var kamera harika zaten onun dışında ekranı çok net ve çözünürlük çok fazla.

Üst Alt