5800 XM Mesajlardaki Saat sorunu...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
candeniz_1991

candeniz_1991

Üye
    Konu Sahibi
5800 XM Mesajlardaki Saat sorunu...
Araştırdım ve Maxicep'te kimse böyle bir konu açmamış ama diğre forumlarda var ve herkez bişeyler sıkmış ;

Telefona gelen mesajlar karşı tarafın attığı anda gelmesine rağmen tam 1 saat önce gelmiş gibi görünüyor.

Örnek:
Nasılsın? 14-11-2010 00:59

yukardaki mesaj 14-11-2010 01:59 'da atıldı ama mesaj geliş saati 1 saat önceyi gösteriyor.

acaba gerçekten mesaj atıldıktan 1 saat sonramı geliyor diyede kontrol ettim yanyana telefolarda attığım 10 mesajın 2 sini 1 saat öncenin saati ile gösteriyor.

Hard Format attım
olmadı
Başka FW yükledim
olmadı
Zaman ayarından otomatik zaman güncellemeyi kapattım açtım
olmadı.
Bukadar Vatansever olmama rağmen Ülkemi Ukrayna yaptım yine
olmadı..... :off:

Bir öneriniz, fikriniz, çözümünü bula,bileniniz varsa yardımcıda olursa Hayır Dua'sı alır. Çünkü Sevgiliniz olunca mesajlaşmanın sınırı olmuyor. Böyle sorunlarda raks edince sıkıntı oluyor. bu ufacık sorun bile devasa birşeye dönüşüyor.

Şimdiden Teşekkürler. :oke:

• Beğen
Tepkiler: Mr-Trojan

maktama

maktama

Üye
Araştırdım ve Maxicep'te kimse böyle bir konu açmamış ama diğre forumlarda var ve herkez bişeyler sıkmış ;

Telefona gelen mesajlar karşı tarafın attığı anda gelmesine rağmen tam 1 saat önce gelmiş gibi görünüyor.

Örnek:
Nasılsın? 14-11-2010 00:59

yukardaki mesaj 14-11-2010 01:59 'da atıldı ama mesaj geliş saati 1 saat önceyi gösteriyor.

acaba gerçekten mesaj atıldıktan 1 saat sonramı geliyor diyede kontrol ettim yanyana telefolarda attığım 10 mesajın 2 sini 1 saat öncenin saati ile gösteriyor.

Hard Format attım
olmadı
Başka FW yükledim
olmadı
Zaman ayarından otomatik zaman güncellemeyi kapattım açtım
olmadı.
Bukadar Vatansever olmama rağmen Ülkemi Ukrayna yaptım yine
olmadı..... :off:

Bir öneriniz, fikriniz, çözümünü bula,bileniniz varsa yardımcıda olursa Hayır Dua'sı alır. Çünkü Sevgiliniz olunca mesajlaşmanın sınırı olmuyor. Böyle sorunlarda raks edince sıkıntı oluyor. bu ufacık sorun bile devasa birşeye dönüşüyor.

Şimdiden Teşekkürler. :oke:
Mesajın yollanma saati sizin telefonun saati, fw'i ile falan alakalı değildir. MEsajı yollarken arada kullanılan mesaj server(mesela turkcel için 05325321000 gibi bişii ya) ile alakalıdır. sorun sizden değil yani, serverdan kaynaklı gibi duruyor.

SilentOne

SilentOne

Üye
yada telefon saati ile server saati arasında fark olabilir

candeniz_1991

candeniz_1991

Üye
    Konu Sahibi
nokia'nın orjinal firmware'sine döndüm sorun çözüldü.. :)

candeniz_1991

candeniz_1991

Üye
    Konu Sahibi
CFW yükleyince oluyor sıkıntı.. Çözümü varmıdır 1. mesajdaki sorunun ?????

oz7

oz7

Üye
orjinal fwye dönme işlemi nasıl sorun bendede aynıda :D

Charade

Charade

Üye
Nasil cozulcek bunun bir çözümü varmiiiii

'Maxi Genç

'Maxi Genç

Üye
uydudan saati güncelleyin.

tarih saat ayarlarina girip en alttakini evet yapin

soner5435

soner5435

Üye
deneyen varmı çözüldümü sorun beyler ?

SilentOne

SilentOne

Üye
orj. fwden çözdünüz he allaha şükür

buyukaptan

buyukaptan

Üye
nasıl döndün orjinal fw ye bi de o dediğin şey mesela benim önceki sistem 52.0.007 idi ona mı dönmem gerekio

angin60

Üye
nasıl yapıcaz 5800 kullanmıyorum ama nokia c6-00da da aynı sorun var bazı mesajları 1 saat önce geldi gösteriyor nasıl dönücez orijinal fwye açıklayabilir mi bi hayır sever arkadaş???

Mr-Trojan

Mr-Trojan

Üye
arkadaşlar neden fw üreticileri bu sorunu çözmüyorlar yoksa fwlerden çok memnunuz tek sorun bu

kaya_577

Üye
Aynen ArkAdAşlAr, bu sorun çok bAş Ağrıtıyor :S

bozkurduz

bozkurduz

Üye
bizim ülkede saatlerin ileri geri alınmasından kaynaklanıyo olabilir mi ?

bozkurduz

bozkurduz

Üye
yok onu demiyorum. mesela biz saatleri ileri alıyoruz GMT+3 e geçiyoruz. ama mesaj sunucuları ya geçmiyorsa. hala GMT+2 de kalıyorlarsa ?

GeeQ

Üye
Yerel saati GMT+3 yapın,yani ukrayna deil rusya,moskova.Çünkü ukraynada GMT+2 Türkiyeyle aynı.d bende Pars Fwli 5230 var aynı sorun bendede vardı moskova seçtm yerel saati şimdilik sorun yok.d yakşamlar.d

angin60

Üye
Arkadaşlar sadece symbian kaynaklı bir sorun değil arkadaşın İphone 4ünde de aynı sorun var. Samsunglarda da sunucu kaynaklı bence.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt