5800 firmware güncelleyip derken telefon açılmıyor :(

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hmz5800

Üye
    Konu Sahibi
5800 firmware güncelleyip derken telefon açılmıyor :(
Arkadaşlar
çok çok acil yardımınıza ihtiyacım var.
5800 Telefonum açılmıyor.
Görüntü bile gelmiyor.
likteki 5800 firmware hack olayını yapayım derken telefonu bozdum :(

Telefonun flashına dosyaları yazarken takıldı bi şeyler oldu telefonun ışığı yandı sonra programda not phone diye bi şeyler çıktı (telefonun flahsına yazılım atan programda) telefon bulunamadı diye ama usb bağlıydı
nası düzeltecem ben bunu yaa kafayı yiycem durduk yerde telefondan olduk
nerden bulaştım bu hack olayına.

Bi uyarı çıkıyor.
Şunlar yazıyor:
Phone did't respond, if the phone is not started yet please wait for the phone to start and connect to usb, then press YES to continue.Is phone is not responding press NO.

usb bağlı değil gibisinden ama halbuki bağlı
bağlı olmasaydı keşke telefona müdehale edemezdi bozuldu telefon
bi daha denedim gene aynı sonucu aldım.

Aklıma şey geliyor
ben nokıa nın sitesinden 5 küsürlü bi sürüme güncellemiştim.
Ama linkteki hackli sistem çok hoşuma gittiği için bunu kurmak istedim.
Abi eski haline gelsinde bunu kurmayı vereyim çok da dert değil ama nolur bana yardım edin şu telefonu düzeltelim.
Garantiden yaptırabilir miyim bana bi yol gösterin arkadaşlar:ağlarım:

maktama

maktama

Üye
HAta sizin,iyice araştırmadan işe girişmişsiniz... verdiğiniz linkteki resimlerden 5. adımdaki resme bakarsanız sorunun sizin dediğiniz gibi yazılımı downgrade etmekten kaynaklandığını anlarsınız, aynen şöyle yazıyor: DOWNGRADING WILL KILL THE PHONE!!
Ayrıca niye v40 versionu ile uğraştınız ki?Bu forumlarda v51v içinde hackli fwler var. Neyse...

Başıma böyle bir şey gelmediği için sadece öneride bulunabilirim. v40 yazılımını kaldır,Orjinal v51 yazlımını indir. jaf ile bu yazılımı orda anlatıldığı gibi kurmaya çalış.

olmazsa:
http://www.maxicep.com/symbian-dest...an-nasil-format-ve-yazilim-atilir-297391.html

lasvetorus

lasvetorus

Üye
Doğru jaf ayarlarını bulup tekrar flashlaman gerekir.İstersen modifikasyon bölümüne bir gözat beğendiğin güzel bir cfw bulup belirtilen jaf ayarlarıyla telefonunu flashla.Sana kendi kullandığım cfw nin linkini veriyorum.
tsunami™ 5800XM {N97 Tabanlı} Aylin/Maps3.06/OfficeHacked/4x4Menü
http://www.maxicep.com/symbian-v9-4...lin-maps3-06-officehacked-4x4menu-404732.html

N97 mini tabanlı bir fw bana gayet güzel geldi.Office ve adobe gibi özellikleri de kullanışlı hemde N97 ev ekranına sahip.Eğer ben diğer fwleri de kontrol etmek isterim dersen;
Symbian v9.4 Sistem Modifikasyon Uygulamaları

Sana şunu söyleyeyim fw konusu bazen tehlikeli olabiliyor.Senin yaşadığın sorun gibi sonuçları olabiliyor.Bu yüzden anlatımı iyice okumadan flash atma.Madde madde tekrar tekrar oku.

Jaf kullanımında sorun yaşamaman için şu linki de gönderiyorum...
http://www.maxicep.com/symbian-v9-4...lumu-ve-kullanimi-resimli-anlatim-342290.html
Jaf programını bu anlatımdaki gibi kur fakat flash atma işlemini cfw sahibinin verdiği şekilde yap.Çünkü Jaf programının kurulumu biraz farklı , ve cfw yayınlayanlar farklı şekillerde modifikasyonlarını telefona yükletebiliyorlar.
Umarım yardımcı olabilmişimdir...

SilentOne

SilentOne

Üye
güzel paylaşım

hmz5800

Üye
    Konu Sahibi
SilentOne ne paylaşımı hocam yaa biz burda derdimizi anlatmaya çalışıyoz paylamış maylaşım yok:D

maktaba çok haklısın arkadaşım yaa doğru düzgün okumadna lambur lumbur yapmaya çalıştım böyle olacağı belliydi ama artık oldu bi kere mağlesef:(
ya ben bu telefonla uğraşmaktan başım ağrıdı şunu garantiye versem yapmazlar mı ki

lasvetorus sanada teşekkür ediyorum ilgilendiğin için
ama bunu garanti karşılamazsa telefoncular yapar mı yaparsa ne kadar yapar bi fikri olan yazsın lütfen

maktama

maktama

Üye
SilentOne ne paylaşımı hocam yaa biz burda derdimizi anlatmaya çalışıyoz paylamış maylaşım yok:D

maktaba çok haklısın arkadaşım yaa doğru düzgün okumadna lambur lumbur yapmaya çalıştım böyle olacağı belliydi ama artık oldu bi kere mağlesef:(
ya ben bu telefonla uğraşmaktan başım ağrıdı şunu garantiye versem yapmazlar mı ki

lasvetorus sanada teşekkür ediyorum ilgilendiğin için
ama bunu garanti karşılamazsa telefoncular yapar mı yaparsa ne kadar yapar bi fikri olan yazsın lütfen
Garanti olayını bilmiyorum, yollasan bile garantiye girer mi, girse bile ne kadar zamanda sana döner tel bilemem... Telefoncular(ya da servisi) 25-30 tlye yazılım atabilirler. Ama ilk önce sana verdiğim linkte yazılanları dene derim, ben kedim yapabileceğim şeylere para vermek istemiyorum da. Ama tabii sen bilirsin, götür servisine, onlar box ile yazılım atarlar sanırım. önemli olan işinin hallolmasıysa, para öenmli değilse en rahatı bu.
Ama yazdığım linklerde çeşitli yöntemler var, onları dene derim ilkönce. Mesela birisinde NSU(nokia software update) ile güncelleme var, pili çıkarıp usb kabloyu takıp en sonda pili takmaktan bahsediyor. Onunla başlayabilirsiniz.
Aslında ilk yapmanız gereken nokia ile alakalı her şeyi sisteminizden kaldırmak ve sonra pcsuit kurmak(internetten en yenisini indir), akabinde orjinal v51 yazılım paketini kurmak.
Sonra da uğraşmaya başlamak. nsu ile olmuyorsa jaf ile ölü tel için fw atma'yı kullanmak. vs vs...

hmz5800

Üye
    Konu Sahibi
maktama sağol kardeşim para tabiyki benim içinde önemli ama daha da abozmaktan korkuyorum gerçi bozuldu bozulacağı kadar görüntü gelmiyo hatta ışık bile yanmıyo telefonda açma tuşuna bastığımda sadece titriyo öyle kalıyor.

Birde ben win764 bit te denedim sonra dedim belki 64 sorun yapıyo vista 32 bit kurdum bilgisayarı da bozduk yani ama yine olmadı.

pcsuite dne bahsetmişsin ama pcsuite için bilgisayarın telefonu görmesi gerekmiyor mu benim teli usb den bağlayınca bilgisayarın kılı kıpırdamıyo yeni donanım bulundu cart curt hiç bi şey çıkmıyo

maktama

maktama

Üye
maktama sağol kardeşim para tabiyki benim içinde önemli ama daha da abozmaktan korkuyorum gerçi bozuldu bozulacağı kadar görüntü gelmiyo hatta ışık bile yanmıyo telefonda açma tuşuna bastığımda sadece titriyo öyle kalıyor.

Birde ben win764 bit te denedim sonra dedim belki 64 sorun yapıyo vista 32 bit kurdum bilgisayarı da bozduk yani ama yine olmadı.

pcsuite dne bahsetmişsin ama pcsuite için bilgisayarın telefonu görmesi gerekmiyor mu benim teli usb den bağlayınca bilgisayarın kılı kıpırdamıyo yeni donanım bulundu cart curt hiç bi şey çıkmıyo
64bit ile sorununuz yok, benim bilgisayar da win7 64 bit, ben takır takır 2-3 tele yazılım attım.
Nokia ile alakalı tüm programları kaldırıp pcsuit kurun dememdeki amaç sürücü bazlı sorunları bertaraf etmekti, pcsuit kurulurken sürücüler de kuruluyor çünkü.
Size verdiğim linklerdeki yazılanları okursanız sizin durumunuzda olan(en azından telefonu titreyip açılmayan) kişileri göreceksiniz. Onlardan bazıları jaf ile bazıları da phoneix ile telefonlarını diriltmişler.
Dediğim gibi, ilk başta nsu'yu deneyin(linkerin birisinde 6-8 adımlık bir yol yazıyor ) ,olmadı jaf deneyin, olmadı phoneix deneyin. Birşey kaybetmezsiniz, zaten gideceği kadar gitmiş telefonunuz.
zaten bunlar da olmadı servisini denersiniz:D

--------------- Ekleme ---------------

bu arada jaf kullanırken uyumluluk modunu xpSP3'e almayı unutma(eğer kullanırsan), ayrıca ben hep sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırırım. Bi yararı var mı bilemiyorum ama ben öyle yapıyorum.

hmz5800

Üye
    Konu Sahibi
tamam kardeşim dediklerini aynen yapacam.
bilgisayarı da bomuştuk diğer forumdaki arkadaşın sayesinde anca bilgisayarla uğraştım bu gün.
yarın sakin kafayla telefona bakarım inşaallah yapabilirim.

--------------- Ekleme ---------------

yok arkadaş bu telefondan ben ümidi kestim
bi ton forum gezdim hepsi bu forumda dahil konuyu açmışlar ama hiç destek veren yok.
benim gibi bi sürü kişi soru sormuş hiç yanıt alamamışlar.
donanımhaber sitesindeki bi üyenin yazdıklarını yaptım tel bozuldu şimdi foruma yazıyorum cevap yok.
en sonunda kırıcam telefonu rahatlıyacam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...