BÜTÜN 5800/N97(5TH) EMULATORLERİ (Ateri,Sega,GameboyAdvandce,Commondore64,Amiga,Dos ,SNintendo,Mame)

Sponsorlu Bağlantılar

Soneday

Soneday

Üye
    Konu Sahibi
BÜTÜN 5800/N97(5TH) EMULATORLERİ (Ateri,Sega,GameboyAdvandce,Commondore64,Amiga,Dos ,SNintendo,Mame)
Evet arkadaşlar çok çok büyük araştırmalarım sonucunda,5800 destekli bütün emulatorleri elde etmeyi başardım...Bırakın Vampet vnes,vbagx'i falan...Buradakilerin hepsi dokunmatiktir eminim sizde çok araştırmışsınızdır,ama ben daha çok araştırdım ve sizinle paylaşıyorum..

________________________________________________________________________________________________________________________

5800'a adam gibi oyun çıkmıyor diye yakınmayın...Aslında bu emulatorler sayesinde dokunmatik yada tuşlarla oynayabileceğimiz 1000000'ye yakın oyun vardır..Sega,Ateri,Gameboy vs.....
Hepside birbirinden kalitelidir,özellikler sega ve gameboy advance,super nintendo vs.......

Evet,ne gameloft ne başka birşey,,EA Games,THQ,Winewood,Sierra,Virgin Games gibi dev firmaların çıkarttığı özelnle yapılmış oyunlardır,hepside sorunsuz çalışmaktadır.
________________________________________________________________________________________________________________________

Buradaki bütün uygulamalar tek tek elimden geçmiştir ve kendi upload'ımdır....,kimine video çektim,kiminide düzenledim...Lütfen burada bir emek vardır,teşekkürsüz bırakmayınız....

QT kurulumunda hata alanlar bunu kursunlar

Başlıyoruz:

Pico Drive 5th Dokunmatik 1.51b by soneday

Arkadaşlar,çoook büyük araştırmalarım sonucu,piyasaya dün düşmüş bu dokunmatik versiyonunu size sunuyorum...
Bu versiyonunda sega mega cd oyunlarınıda oynayabilirsiniz (psx oyunlarına eşdeğerdir)
Ayrıca dokunmatikdir...İyi günlerde kullanın...

Yeşil(Yes) ve Kırmızı(No) tuşlara görev atayabilirsiniz.....

Güzelde bir skin yaptım,iyi günlerde kullanın...

İndirmek için buyurun:

Not:Emulatorun klavyesini ve yön tuşlarını açmak için ekranın sağ köşesine dokunun (yan çevirdiğinizde)

Video:

Emulatorun çalıştırdığı oyunlar için buyrun:

GNUBOY beta by soneday

Arkadaşlar,daha 3-4 gün önce çıkmış bir uygulamadır,henüz dünyada hiç bir forumda yok,ilk buradadır...Ve kaynak kodlarını alıp,birkaç değişiklik yaptım ve derledim ama Türkçe'ye çeviremedim fakat N97'ye tam uyumludur Sony Ericsoon ve Samsung'da çalışmaz sadece 5th Nokia'larda çalışmaktadır...İyi oyunlar

Tuş kontrollerini kamera ses(-) / ses (+) yes,no,menü tuşlarına ayarlayabilirsunuz,çok verilmli bir emulatordür...

Versiyon notları:
-Ses yok
-Her oyun çalışmıyor
-Zip'le oyunlar daha performanslı çalışmakt

İndirmek için buyurun:
Emulator'un çalışması için QT'ye ihtiyaç vardır,indirmek için:

Video

Frodo 64 by soneday

S60v5 icin commondore64 konsol emülatörüdür..Program commondore64 isimli konsolun oyunlarını oynamanızı sağlar.

Artı özellikleri
-Sensör ile oynanabilir
-Dokunmatik yönlendirme

Video:

İndirmek için buyurun.

gPsp 0.62 Dokunmatik GBA Emulatoru by soneday

5TH için dokunmatik gba emulatörüdür,performansı vbagx'den daha iyi

Yenilikler;
-Deneysel ses..
-Tuş takımları artık gecikmeli değil.Nezaman basarsanız o an o tuş işler.

Performans arttırma işlemleri;
-Oyunu ZIP formatı ile load ederseniz daha iyi performans elde edebilirsiniz.
-Emulatörü telefon hafızasında kullanmanız tafsiye edilir.
-Telefonun sensör özelliğini negatifleştirin.
-Ramı sıkıştırın.
-Ses sorunu yaşarsanız,oyunu açtıkdan sonra menüye girerek sesi tekrar kapatıp açın.

Benden ufak bir tafsiye,A butonunu Kırmızı tuşa,B butorunu kamera tuşuna ayarlarsanız bildiğiniz gameboydan bir farkı kalmaz,şiddetle bu ayarlar tafsiyemdir,ben öyle kullanıyorum ...Ve kullandığınız parmağın tırnağını uzatın

Bu versiyonda,grafik sorunu ve ses sorunu düzeltilmiş ve artık beta değil 31 August 2010'da güncellenen versiyonu bizim için iştah açıcı

İyi oyunlar ...

İndirmek için buyurun:
GBA bios için buyrun:
Emulator açınca, "Load'dan bios"u seçin..
Emulator'un çalışması için QT'ye ihtiyaç vardır,indirmek için:

AntSnes 0.70 Final by soneday

Bu emulator Super Nintendo (snes) oyunlarını oynamanıza yaramaktadır 5800 gibi 640x360 çözünürlüklü dokunmatik telefonlar için üretilmiş ücretsiz bir emulatordur.

Bu versiyonundaki yenilikler;
-Yes(Yeşil tuş),No (Kırmızı tuş),Kamera tuşları işlev için ayarlanabiliyor...
-Programlaması drPocketSnes uyumludur,daha fazla oyun desteklidir...

Belli başlı sorunlar;
-Bazı oyunlarda ses sorunu

İndirmek için buyurun:

uae4ALL Amiga Emulatoru by soneday

Eskilerin kral bilgisayarı,yada compiteri olan Amiga artık telefonunuzda arkadaşlar...

Bu emulatör yeni çıktı sayılır ve emulatörü başka yerden indirdiğinizde birçok hata vermektedir,kendi düzeltmelerimle birçok hatayı kapattım ve en büyük sorun olan Kickstarts meselesini ve heryerde bulunmayan dosyaları arşive ekledim,bunun kıymetini bilin

Yapılması gerekenler;
-Emulator'ü telefonunuza kurun (9.x serisi)
-Klasör'de çıkan Kickstarts klasörünü C:/Data/uae4all klasörüne atın (şu şekilde olacak C:/Data/uae4all/kickstarts -> kick13.ro kick20.rom kick31.rom) bu şekilde emulatörde hiç bir hata almayacaksınız...
-Dokunmatik ekran olanlar programı/emulatoru açtıktan sonra ekranın sağ alt köşesine dokundukları zaman bir klavye açılacaktır,bu şekilde istediğiniz gibi kullanabilirsiniz...

İndirmek için buyrun

Destekleyen modeller: 5th ve 3rd'dir

DOSBox S60 by soneday

DOSBox S60 by soneday
Bir dönemlerin bilgisayar oyunları artık cebimizde

Bu program bütün forumlarda Windows 98-95 emulatörü olarak gözüküyor,fakat bu bir dos emulatörü...Bi dos oyunu deniyim dedim,oldu =) fakat dosbox.conf'u düzeltmek zahmet istiyor...Ben bu konuyu çok araştırdım arkadaşlar hep yabancı forumlara yöneldim,türçe arama yapınca "yüppii win 98 cepte ulee!" gibi sonuçlar çıkıyor,anlarsınızya ve kurdum,kurçcaladım zorda olsa,çözdüm...Ömrümde ilk defa dos kullanmama rağmen iyiyim

size dosboxu anlatayım,beraber yürüyelim...
Arşivde çıkan dosyalar;

Dos: Bu klasörü direk telefonunuzun ana dizinine atın ( E./Dos/C şeklinde olacak)
DosBox 5800 klavye: Burada sadece dosbox için kullanabileceğiniz sanal klavye mevcuttur.Buradaki dosyaları c:/data dizinine atın...Sanal klavyeyi açmak için ekranın köşesine dokunun.
dosbox ana uygulama: Burada ise dosbox'un kurulum dosyaları vardır 5800 için dosbox full3.sisx'i kurun..
DOSBox kütüphaneler: Burada mevcut olan bütün dosyaları Hafıza Kartına kuruyoruz.

Ek olarak,benim hazırladığım dosbox.conf dosyasıdır,bunu C/Data klasörüne atın...
İndirmek için tıklayın:

İşe yarar dos komutları;
dir : ana dizine gitmenizi sağlar
help : sık kullanılan yardım bilgileri
help /all : bütün yardım bilgileri
klasör adınız>cod2.exe : şeklinde ise,klasörün içine girip uygulamanızı açabilirsiniz

DOSBOXs60 Emulatorunu indirmek için buyrun:

Video:

MameXM 1.03.182 by soneday

Kurulum:
1.Öncelikle sertifikalayıp Mamexm.sis programını telefonunuza kurun..
2.Zipteki neogeo.zip i açmadan e:/mamexm/roms klasörüne atın..
3.aşağıdaki linkten indireceğiniz romları biraz önceki yani e:/mamexm/roms klasörüne atın
4.sonra oynayın...

e/mame/roms içine oyunlarımızı zip'leyerek atıyoruz
setting/global/compat.flag bunu (on)yapıp okeyleyin

MameXM Emulatorunu İndirmek İçin buyrun:

Video:

Emulatorun çalıştırdığı oyunlar için buyrun: (Sadece bu linkteki oyunları çalıştırmaktadır)

gPfce by soneday

Bu emulator Nintendo enes oyunlarını çalıştırmaya yarar (.nes) bildiğimiz ateri yani...
Bluetooth ve IP'den 2-4 kişilik oynanabilme imkanı veriyor.

İndirmek için buyrun:

by soneday Soner Çakır

Güncellenecektir

Oyunanmaya değer EMULATOR OYUNLARI

GPSP'nin oyunları (Game Boy Advance Oyunları)

Pokemon Firered Türkçe
Çalıştırdığı emulator Gpsp

(arşivi açınca 1mb)

Bu pokemon firered vbagx'de markette hata vermektedir,ama gpsp'de sorunsuzdur.

Driver 2

İndir:

Final Fantasy:

İndir:

Beyblade G-Revolution
Pokemona benzer bir oyundur

Tekken Advance TÜRKÇE by soneday
Türkçe'leştirme bana aittir (soneday,Soner Çakır)

İndir:

PICO DRIVE (Sega Oyunları)
Pico drive 1.51 b ile çalışır.

Vectorman 2
Muhteşem ötesi bir oyundur,bıkmayacaksınız...Gençliğim sega konsolunda bunu oynayarak geçredi..Oyunun sesleri ve müzikleri sizi aşırı bir şekilde etkileyecek,hatta oyunun müziğini telefonunuza zil sesi yapmak isteyeceksiniz,grafikleride kaliteli olduğu kadr eğlencelidir.Her oyuncunun mutlaka oynaması gereken bir oyundur

İndirmek için buyurun:

Fifa 98 GOLD
İçinde menejerlik vardır,ve çok kapsamlı bir menejer sistemine sahip.Sırf menejerlik için oynayabilirsiniz.

İndir:

Command & Conquer
Red Alert hastası olan varmı? İşte sega versiyonu

Mortal Kombat 2

Devam edecek

• Beğen
Tepkiler: evr3n, Knight43, kurosaki ichigo ve 71 diğerleri

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
teşekkürler..

Soneday

Soneday

Üye
    Konu Sahibi
Konunun sabitlenmesini temenni ediyoru,hiç biryerde bulunmayan emulatorler var...

savaronajointed

savaronajointed

Üye
tebrik ederim güzel çalışma olmuş eline emeğine sağlık ;)

22muro

Üye
elinize saglık tşkrler

mrf

mrf

Üye
sertifikasız diyo nasıl sertifikalı yapcam???

mangdaşire

mangdaşire

Üye
nes emulatorunda klavye yok picodrivedeki gibi klavye koyabilirmisiniz?:islik

mangdaşire

mangdaşire

Üye
Aynı klavye sistemi mevcut,köşelere iyi bas.
dostum aynı nes emulatorundan bahsediyoruz degil mi?gpfce'den yani.onda öyle bir klavye sistemi çıkmadıda.hatta ben basamıyorum diye bir ara fazla abanmışım dokunmatik ekranı az daha kırıyordum.onda klavye yok.
dostum klavye sizde çıkıyorsa 2 resim koyunda nerden çıktıgını görelim.

Soneday

Soneday

Üye
    Konu Sahibi
dostum aynı nes emulatorundan bahsediyoruz degil mi?gpfce'den yani.onda öyle bir klavye sistemi çıkmadıda.hatta ben basamıyorum diye bir ara fazla abanmışım dokunmatik ekranı az daha kırıyordum.onda klavye yok.
dostum klavye sizde çıkıyorsa 2 resim koyunda nerden çıktıgını görelim.

Ya,arkadaşım kendimden biliyorum...Var.......

jelatin

Üye
Teşekkürler...

mangdaşire

mangdaşire

Üye
dostum hergün heryerini kurcaladım bu meretin ama klavye çıkmıyor bende picodrivede yüklü o yüzden olabilirmi?hani çakışabilirmi birde bende ekran simsiyah çıkıyor birtek oyun menüsüyle yanındaki minik yazı beyaz.yani pro çalışıyor ama klavyesini bulamadım.birde resimli olarak gösterir misin?

batuone

Üye
güzel paylaşım

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Teşekkürler, hepsini indirip düzene koydum. Deneyip çok beğenirsem ayrıca yine yazarım buraya.

nwileck

Üye
Teşekkürler

mangdaşire

mangdaşire

Üye
ya arkadaşlar yardım bu nes emulatorunun tuş takımını bulamadım...:lamer::lamer::sos:sos:sos

rinti

rinti

Üye
süper bir çalışma ellerin dert görmesin zamanına göre hepsini kullandım oynadım mame deki oyunlara dünyanın jetonunu harcadım heyecanlandim ama :( c6 da aşırı kastı artı tusları ayarlayamadim ama gerçekten süper paylaşım teşekkürler ... Selam ve dua ile...

м-т-η91™

Üye
bende de gpfcede hiçbişey yapılmıyor.

mangdaşire

mangdaşire

Üye
м-т-η91™;2919192' Alıntı:
bende gpfcede de hiçbişey yapılmıyor.

bilader sende de mi tuş takımı çıkmadı?bu konuyu açan arkadaş oldugunu iddaa ediyor ama nedense bende tuş takımı bulamadım.

Üst Alt