Bilgisayarınızdan Çok Sesmi Geliyor ? İşte Çözümü..

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Burak

Üye
    Konu Sahibi
Bilgisayarınızdan Çok Sesmi Geliyor ? İşte Çözümü..
Sessiz Bilgisayar

Eğer yıllardır bir bilgisayar kullanıyorsanız sizin sorunlarınızdan biriside bilgisayarınızın kasasından çok ses çıkması olabilir.İşte Sizler için çözüm önerileri ürettik;

1-Fan Temizliğine Önem Verin

Bilgisayarınızın ısısından sorumlu fanlarınız yıllar içinde toz ve pisliklerle dolabilir.Böyle bir durumda bilgisayarınız aşırı ısınmadan hem yavaşlar,hemde garip sesler çıkarmaya başlar.
Kasanızın Kapağını Açın ve Fanları Bir Kontrol Edin.Eğer Fanlarda bir pislik görüyorsanız(Pcniz temizlenmemiş ise mutlaka görürsünüz)Bir Tornavida yardımı ile o fanları sökünüz(Diğer Aksanlara zarar vermemeye dikkat ediniz).Bir Fırça Yardımı ile Söktüğünüz fanları temizleyiniz.Daha sonra Fanınızı söktüğünüz şekilde takın(Kablosunu takmayı unutmayın) ve farkı görün...

2-Power Supply(Güç Kaynağı)'na İyi Bakın

Power Supply de aynı fanlar gibi aşırı derece toz ve pislik yutmaktadır.Fanda Uyguladığınız Yönteme benzer birşekilde Güç kaynağını çıkarın ve bir fırça yardımı ile temizleyin.Ardından yerine takın ve ses farkını görün..

3-Kabloları Kontrol Edin

Bilgisayarınızda açıkta kalan kablolar mutlaka gitip biryere sıkışacaktır.Eğer gidipte fanlardan birine sürtünürse sinir bozucu bir ses çıkarmaya başlar.Bunun İçin Kabloları kablo kelepçesi ile birbirlerine kelepçeleyin.

4-Kasayı Dengeleyin

Eğer Kasanızın Düz Bir Zeminde Değilse veya ayaklarında sorun varsa kasanızı dengelemek sessizlik için çok ideal..

batuone

Üye
:oke: çok güzel paylaşım burak kardeş
not:fanı sökmekte zorlanırsanız kasanın bütün kablolarını sökün elektrik süpürgesiyle
birlikte balkona çıkarın evin içinde yapacak haliniz yok :ehe elektirk süpürgesini çalıştırın
kasayı hava üfleyen kısma tutun kasanızın içi tertemiz olur çıkan tozları yutmamaya dikkat edin:ehe

Burak

Üye
    Konu Sahibi
ben kompresör ile temizletmiştim serviste.
daha sağlıklı bir temizlik oluyor. :)

gobbels

gobbels

Üye
Araba ile sanayiye götürün ve tazikli hava silahlarından hava ile temizleyin kaymak gibi oluyor :D

batuone

Üye
:ehe http://www.facebook.com/video/video.php?v=69704548251

qirL1903

qirL1903

Üye
TesekkürLer..

DarKeXRam

DarKeXRam

Üye
onun yerine odamda açıyorum kasayı ( 2 ayda bir yapıyorum ) fanların durumuna bağlı olarak ince tabanca yağı ile yağlıyorum ( olta vb. satan yerlerde bulabilirsiniz ince yağdır sprey şeklinde bulunur ) sonra elektrikli süpürgenin arkasıyla deilde normal aparatı ile temizleyip takıyorum .

Ayrıca eğer imkanınız warsa psu'yu yerinden sökün , üstündeki vidalarıda söktüğünzde üst kapağı çıkacaktır ve böylece içini daha rahat ve daha verimli temizleyebilirsiniz .

NOT : TÜM BU İŞLEMLERİ YAPARKEN PC'NIN FİŞİNİ TAMAMIYLE PRİZDEN ÇIKARTARAK YAPMALISINIZ !!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt