Bilgisayarım aniden kapanıyor lütfen acil yardım

Sponsorlu Bağlantılar

muhammet48

Üye
    Konu Sahibi
Bilgisayarım aniden kapanıyor lütfen acil yardım
merhaba arkadaşlar benim bu sorunum 3-4 gündür sürekli 5-10 dk arasında oluyor detaylı anlatayım

sabah bilgisayarı saat 10 - 13 arasında oynadım sorun yoktu fakat 3-4 arasında aniden kapandı tekrar açtım açılırken başlatılıyor yazısı gelince kapanıyor fişi çektim 30 dk bekledim tekrar taktım masaüstü açıldı 2 dk sonra.kapandı kasayı açtım GIGABYTE yazan parça elimi yaktı o kadar ısınmış sorun sıcaktan olabilir mi power supply nin fqnı çalışıyor kasanın arkasında ki fanda.çalışıyor ana karttaki fan da çalışıyor kapanmadan önce hata falan vermiyor 2 GB RAM , 3 GHZ HIZ WİNDOWS 7 PROFESSIONAL ARKADAŞLAR ACİL HEMEN YARDIM LAZIM NOLUR

serdar.isiktas

serdar.isiktas

Üye
Sorun büyük olasılıkla sıcaklıktan kaynaklanıyor.Fakat daha önceleri yapmıyor ve şimdi yapıyorsa ram yuvalarını bi kontrol et derim ve cpu sıcaklığını ölçen yazılımlarla sıcaklıkları da bi kontrol et.

muhammet48

Üye
    Konu Sahibi
kardeşim ben bu bilgisayar dan ne çektiğimi bir ben bir babam bir de allah bilir , babam evden çıkınca denerim belki TERMAL MACUN bitmiş olabilir mi?

_RYUK_

_RYUK_

Üye
sorun yüksek sıcaklıktan olmalı fanlarin yeteri kadar soğutmuyor veya kasanin içi tozlanmış olabilir

muhammet48

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar pc 1-2 aydır temizlenmedi ve oda küçük toz dolu bir ara temizliyecem ve yan kapağı açıp klimayıda açacağım eğer sorun çözülürse dua edicem size

esmeran3

esmeran3

Üye
Kardeşim sorun kesinlikle Pc sıcaklığındandır neden hemen söyledin dersen ben bu olayı 1 ay süreyle yaşadım sen bilgisayarına güzel bi fan olmadı tam iç tarafa monte edebileceğin yere bir fan takabilirsin ne kadar hava o kadar soğuklu sıcaklarda da bilgisayarını fazla yorma derim. :good:

yoksa kafanı duvarlara vurursun acil bi işin olur açılmaz. :vur

cep5230

cep5230

Üye
Fanları temizle ve soğutucu kullanmayı dene eğer ikiside işe yaramaz sa teknik servise gönder

muhammet48

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar bu kapanma sorununu nasıl çözerim babamın daha haberi yok... Öğrenirse evde 3.dünya savası çıkar

esmeran3

esmeran3

Üye
Kardeşim Bios güncellemesi yapacaksın ver ardından harici bir tane daha fan takacaksın kapama sorununu bios ile çözersin belki.:sopa:

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Büyük ihtimal powerda sorun var farklı power dene 3 kere başıma geldi çünkü

Üst Alt