İETT Zam Yapmış :(

Sponsorlu Bağlantılar

khytr89

khytr89

Üye
    Konu Sahibi
İETT Zam Yapmış :(
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, toplu taşıma ücretlerine zam yapıldı. Metrobüs'te ise kademeli ücret uygulamasına geçiliyor.

En son 1 Haziran 2009'de ücret tarifesinde değişiklik yapan İETT, tüm ulaşım araçlarına yüzde 10'luk zam yaptı. Metrobüs hattında ise ücretlendirme sistemi tamamen değiştiriliyor. Metrobüs'te kademeli ücret uygulaması 30 Ekim'den itibaren geçerli olacak. Planlamaya göre ilk üç durak için tam 1,35 TL, indirimli öğrenci 0,80 TL, diğer indirimli 0,90 TL, üç duraktan sonra tam 1,95 TL, indirimli öğrenci 0,95 TL, diğer indirimli 1,10 TL olarak ayarlandı. Aylık mavi akbillerde ise ilk üç durak için bir biniş, üç durak sonrası için 2 biniş düşülecek.

Metrobüsle Boğaz geçişlerinde ise yeni ücret sistemi ile Avcılar-Söğütlüçeşme arasında seyahat eden tam Akbil kullanan 1.95 TL, öğrenci indirimli Akbil kullanan yolcular ise 0.95 TL ve diğer indirimli Akbil kullanan yolcular ise 1.10 TL ödeyecekler. Metrobüsle seyahat eden yolcularımız, metrobüsten sonra başka bir ulaşım otoritesinin aracını kullandıkları takdirde aktarma ücreti ödeyerek seyahat edebileceklerdir.

30 Ekim'de başlıyor

Belediyeden yapılan açıklamada, Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME) kararıyla İETT ve Özel Halk Otobüsleri ile raylı ve deniz ulaşım sistemlerinde uygulanacak ücret tarifesinin yeniden düzenlendiği ifade edildi. 30 Ekim 2010 Cumartesi tarihinden itibaren yürürlüğe girecek olan yeni ücret tarifesi ise şöyle: A- İETT ve Özel Halk Otobüsleri, Tünel, Nostaljik Tramvay, İDO Şehir Hatları Vapurları, Özel Deniz Motorları ve Raylı Sistemlerde:
ELEKTRONİK BİLET (AKBİL-ELEKTRONİK KART)
Tam : 1,65 TL
İndirimli
- Öğrenci : 0,95 TL
- Diğer : 1,10 TL
MAVİ KART (AYLIK)
Tam : 120 TL
İndirimli
- Öğrenci : 60,00 TL
- Diğer : 70,00 TL
ELEKTRONİK BİLET İLE AKTARMA
Tam : 0,85 TL
İndirimli
-Öğrenci : 0,35 TL
- Diğer : 0,45 TL
B- İDO Şehir Hatları Vapurları ve Raylı Sistemlerde:
Jeton : 1,75 TL
1. ADALAR ŞEHİR HATLARI:
Akbil : 2,75 TL
İndirimli Akbil : 1,90 TL
Jeton : 3,50 TL
2. DENİZ OTOBÜSLERİ:
BOSTANCI-KABATAŞ, BOSTANCI-BAKIRKÖY
Akbil : 4,40 TL
İndirimli Akbil : 2,92 TL
Jeton : 6,50 TL
KABATAŞ-ADALAR
Akbil : 6,00 TL
İndirimli Akbil : 2,92 TL
Jeton : 6,50 TL
BOSTANCI-ADALAR
Akbil : 3,60 TL
İndirimli Akbil : 3,05 TL
Jeton : 4,50 TL
C- İETT ve Özel Halk Otobüsleri, Tünel, Nostaljik Tramvay, İDO Şehir
Hatları Vapurları, Özel Deniz Motorları ve Raylı Sistemlerde
SINIRLI KULLANIMLIK ELEKTRONİK BİLET
- Tek geçişlik bilet : 2,50 TL
- İki geçişlik bilet : 5,00 TL
- Beş geçişlik bilet : 12,00 TL
- On geçişlik bilet : 23,00 TL

Alıntı yaptım.Link aşağıda

Kaynak :

• Beğen
Tepkiler: TuRkiShCowboy

PhyscoDevil

PhyscoDevil

Üye
bu ne ya böle hergün bunlara binmeye mecbur olanlar yandi valla

terenflip

Üye
Ya ben anlamıyorum. 100de 10 zam diyorlar 21 kuruş olan aktarmayı 35 kuruş yapmışlar ( öğrenci). Şimdi benim matematiği orta okuldan 11.sınıfa kadar hep bir geldi ama şu dört işlemi yapabiliyorum. 21 kuruşun yüzde onu 2,5 kuruş yapar yani aktarmanın zammı 2,5 kuruş olması lazım yani aktarmanın 23,5 kuruş olması lazım hadi ben 25 kuruşa da razıyım ama insan değil bunlar. O on kuruş az gibi gözüküyor ama. Toplu taşımayı çok kullanan insanlar açısından berbat bir durum bu. 'Okuyom ben yaa.'

Düzeltme: 2,5 değil 2,1 kuruş yapıyormuş.

Yasminozz

Yasminozz

Üye
3 durak mı 1.35... :s komedi tam...ben ilk durakta oturduğuma göre nereye gidersem gidiym 2 lira ödicem.. 1.35 e anca oturduğum ilçeden dışarı çıkmış olabiliyorum çünkü ilçe içinde ztn 3 durak var.. :ehe geriye kalan 60 kuruşla da söğütlüçeşme ye kdr gidebiliyorum...yani 60 kuruşa 20 küsür durak gidebiliyorum..bu mu yani... :ehe

Burak

Üye
of of

Dafny

Dafny

Üye
tüh ya ben servisle gidiyorum ama otobüsle gidenlere yazık olucak

khytr89

khytr89

Üye
    Konu Sahibi
acı ama gerçek malesef. toplu taşıma daha çok özendirileceğine gördüğünüz gibi soğutuluyor. 85 kr basan akbil şimdi 95 kr basacak :( hele metrobüs olayı gerçekten çok komik. 3 durak için ödediğin paranın çeyreğine 20 durak gidiyosunuz :D ayrıca 3 durak gittiğini nasıl anlıycak sistem.metrobüsü 1 kez kullanmıştım ama binince akbili bastım direk geçtim turnikeden kimse bana kaç durak gideceksin diye sormamıştı ???

jog50

Üye
böyle giderse okula arabayla gidicem malıyetı aynı oldu neredeyse :D:D

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
böyle giderse okula arabayla gidicem malıyetı aynı oldu neredeyse :D:D

:d::d:

Ya iyi de, adam çıkarıp 1.65 kuruşu nerden versin düz bir şey olsaymış keşke :s
Sanki uzaya götürüyorlar 1.50 kuruş bence çok yerinde bir rakamdı ...

Zaten üst üste gidiyoruz, bir de zam bence hiç iyi olmadı :s

ibrahim19911991

Üye
topbaş yine yaptı yapacağını metrobüs zammı çok komik tam kandırmaca 3 durak 1.35 miş 3 den sonra 1.95 aylık akbil kullananlara 3 duraktan sonra 2 kontur alacaklar bunlar kadar alavereci dalavereci görmedim :off:

MRT*CN

MRT*CN

Üye
Her ay zam zam zam zam ! Emekliye gelince " %3 lük zam iyi mi ?! iyi iyi " Bu kafa bu devlet yürümez.!

Üst Alt