işlemciyi mi değiştiriyim yoksa ekran kartını mı ??

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
hakan.c

hakan.c

Üye
    Konu Sahibi
işlemciyi mi değiştiriyim yoksa ekran kartını mı ??
önemli bir konuda yardımınıza ihtiyacım var...

sistemim;

anakart: asus m2nx-plus
işlemci: amd athlon 64 X2 dual core processor 5000+ 2cpu s,2.6 GHz
ram: kıngston 4 gb
ekran kartı: zotac 512 mb 8500 gt

sizce daha iyi bir performans için ekran kartını mı değiştirmeliyim yoksa işlemciyimi (anakart sadece amd destekliyor bildiğim kadarıyla) ya da anakartı değiştirip sonra intel bir işlemcimi almalıyım???

şuan elimde 180 lira civarında para var bu parayı pc ye yatırım yapmak istiyorum :ehe..ayrıca bu paraya alacağım işlemci şuan bendekinden ne kadar iyi olur..anakart işlemcinin hızına yetişebilirmi??

teşekkürler...

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
2 gb lık ekran kartları çıkmış.hemde 80-90 tl arası bir araştır derim.sistemin baya güzelmiş.

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Bence sen anakartı değiştirmeyle işe başla. :)

Hakan anakartın AMD tabanlı olduğu için Intel desteklemez.İşlemcinin ve ekran kartının özelliklerine baktım.Şu durumda ekran kartını değiştirmen daha mantıklı.

rapman

rapman

Üye
ekran kartını değiştirmeni tavsiye ederim.önerim ge force 9600 gt yada 9800 gt

Utku

Utku

Üye
anakartın intel desteklemez ekran kartı olarak hd 4850 öneriyorum

hakan.c

hakan.c

Üye
    Konu Sahibi
Bence sen anakartı değiştirmeyle işe başla. :)

Hakan anakartın AMD tabanlı olduğu için Intel desteklemez.İşlemcinin ve ekran kartının özelliklerine baktım.Şu durumda ekran kartını değiştirmen daha mantıklı.

bir yandan haklısın ama anakartla başlarsam işlemciyi almam daha sonra ekrankartı felan derken bu iş biraz uzun sürer..benim bütçem şuanda 200 lira civarında :(

ekran kartını değiştirmeni tavsiye ederim.önerim ge force 9600 gt yada 9800 gt

Utku™;2882637' Alıntı:
anakartın intel desteklemez ekran kartı olarak hd 4850 öneriyorum

bugün ekran kartı almaya gittim ama onun için birde güç kayanağı sorunu çıktı bende 300W o ekran kartına 450-500W gerekiyormuş..güç kaynağıda alacaktım ama oda 60-70 lira (500W) benimde yanımda ikisine yetecek kadar para yoktu almışken iyi birşey alayım dedimiştim..dolayısıyla yalan oldu benim ekran kartı.. :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt