N900 | Palm Pre Oyunları Kurulumu - Resimli Anlatım...

Sponsorlu Bağlantılar

kuavo15

kuavo15

Üye
    Konu Sahibi
N900 | Palm Pre Oyunları Kurulumu - Resimli Anlatım...
Evet arkadaşlar sitemizde palm pre oyunların n900 de çalıştığını öğrendik . Bunlardan bazıları nfs undercover ve sims 3 vb. şimdi size nasıl kurulum yapmanızı göstereceğim...
ilk olarak çalışan oyunlara bakın;

Oyunların olduğu site;

bu adresten nfs veya sims3 ü indirilerim,indirdikten sonra dosyayı 7 zip programıyla çıkartalım eğer 7 zip programı yoksa buyrun link:

çıkardıktan sonra dataya girelim ve eğer nfsyi açtıysanız (com.ea.app.nfsuc) dosyasına kadar eğer sims ise (com.ea.app.sims) dosyasına kadar gelelim ama bu dosyaları açmayalım.Bu dosyaları bilgisayarınızda masaüstüne çıkarın.

Ben örneklerimi nfs ile yapacağım aynı işlemi diğer oyunlar üzerindede uygularsanız bir sorun olacağını düşünmüyorum.

gördüğünüz şekilde dosyalarımız masaüstünde...

şimdi n900 ümüzü yığın bellek moduna alarak usb ye takıyoruz ve bu dosyayı n900 ün içine atıyoruz...

gördüğünüz gibi dosyalarımız n900 içinde ben nfs ile devam edeceğim şimdide (filebox) programına ihtiyacımız var depolardan eğer yoksa indirin...

size işlem sonunda (Y/n) ? diye sorarsa E yazıp enter yapın ve preenv yüklensin ve yüklnedikten sonra;
x terminali kapatın ve tekrar açın

oyunu kapatın ve işlemimiz devam ediyor

yeni x terminal açın ve

root (enter) yapın

eğer resimlerde anlamadıysanız ;

root
preenv
cd /home/user/com.ea.app.nfsuc
chmod +rwx nfsuc
desktopgen appinfo.json

işlem bittikten sonra x terminali kapatın ve masaüstüne gelin eğer catagorise kullanıyorsanız tümüne tıklayın orada nfs masaüstüne eklenmiş olmalı

umarım anlamıştırsınız ve rahatlıkla yapıp oyununuzun keyfini sürüyorsunuzdur aynı işlemleri diğer oyunlar içinde uygulayın olur.

bu sunum kuavo15 tarafında hazırlanmıştır. (alıntı değildir) saat : gece 02:39 :)

lütfen teşekkür etmeyi unutmayınız :)

• Beğen
Tepkiler: doblark, devran85, abdülhey25 ve 29 diğerleri

mryseb

mryseb

Üye
resimli olarak cok guzel bir aciklama yapmissin emegine saglik tesekkurler.

kuavo15

kuavo15

Üye
    Konu Sahibi

ymz83

Üye
Helal olsun kardeşim çok teşekkürler,ellerine sağlık

--------------- Ekleme ---------------

takıldım filebox ta copyalama yapamıyorum,seçili dosya yok diyor.yadım ederseniz sevinirim.

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
İşte budur kardeşim. Üst konu olmayı hak etti. Tebrik eder devamını dilerim... :oke:

ccomando

Üye
sagol güzel anlatım

kuavo15

kuavo15

Üye
    Konu Sahibi
yapabilen yokmu ?

Helal olsun kardeşim çok teşekkürler,ellerine sağlık

takıldım filebox ta copyalama yapamıyorum,seçili dosya yok diyor.yadım ederseniz sevinirim.
önemli değil arkadaşım üstüne basılı tut bırak seçim eklanı gelir copy rename delete.... copy e tıkla böyle dene bastıktan hemen sonra basma copy e olmaz bendede olmuyordu bunu keşfettim...

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
Özel MEsaj attım aldın mı ?

WebShareX

WebShareX

Üye
Dün gece saat 1 gibi yaptım bu işlemi, oyunu falan kurdum oynayamadım sonradan çaktım sensörlü olduğunu başka oyunda indiremiyorum hepsi yasaklı :off:
Ellerine sağlık

kuavo15

kuavo15

Üye
    Konu Sahibi
Dün gece saat 1 gibi yaptım bu işlemi, oyunu falan kurdum oynayamadım sonradan çaktım sensörlü olduğunu başka oyunda indiremiyorum hepsi yasaklı :off:
Ellerine sağlık

nasıl yasaklı anlamadım ben 3 tane indirdim hiç yasak olayı olmadı telfondada olmadı :hmmm:hmmm

WebShareX

WebShareX

Üye
nasıl yasaklı anlamadım ben 3 tane indirdim hiç yasak olayı olmadı telfondada olmadı :hmmm:hmmm

MegaUpload'a yüklü tüm oyunlar indiremiyorum başka bir yere upload etme şansın varmı?

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
Ellerine sağlık

Bilgisayarınızı yasaklı sitelere girecek şekilde ayarlarsanız yasaklar önünüzü kesmez...Bu konuda arkadaşımızın yapabileceği birşey yok. Sitemizde araştırma yaparsanız gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

serdarrrr

Üye
Hocam teşekkürler 2 dk. içinde resimli anlatımına bakıp kurdum.Harika anlatmışsın.Dün 4 saat uğraştım sonuç sıfırdı :box
Başka oyunlarda çalışırsa yine burdan bilgi paylaşımı yaparsak sevinirim.

Catagori programı olunca çalışmıyor diye sölemiştibi arkadaş.Eğer sıkıntı oluşturmuyorsa tekrar yüklemek istiyorum.Böyle bir sıkıntı var mı ?

ymz83

Üye
yaw olmuyor masaüstünde icon geldi,xterminalde ./nfsuc kodunu girdikten sonra oyun çalışmamıştı biyerde hata yapıyorum yada bişeyler eksik yokmu yardım edecek,kafayı yedim iki gündür uğraşıyorum,lütfen yardım...

furkanbayraktar

Üye
saol ! bi sorum var ordaki tüm oyunlari caliştiyor mu bende yeni n900 alicam bu oyunu caliştirmam için neyin yüklü olmasi lazim ???*

ohevliyaoglu

ohevliyaoglu

Üye
ben sims ve nfs i yukledim ama asphalt ve hero of sparta yi yukleyemedim son adimda permission denied diyo bi cozumu varmidir acaba simdiden tesekkurler

converter2

converter2

Üye
hocam paylaşım için teşekkürler şimdi preenvi yeniden kurmak için uğraşırken nfs nin telden yüklenebildiğini buldum extras devel depolarında nfsu palm pre yazıyor ikonuda var bende internet sınırlı türkcelin 15 mb paketiyle bu kadarını bulabildim deneyebilen arkadaşlar olursa sevinirim.sizin anlattığınız yöntemle yüklenebiliniyor bunu sadece daha rahat halledebilmek için anlattım.

kuavo15

kuavo15

Üye
    Konu Sahibi
Hocam teşekkürler 2 dk. içinde resimli anlatımına bakıp kurdum.Harika anlatmışsın.Dün 4 saat uğraştım sonuç sıfırdı :box
Başka oyunlarda çalışırsa yine burdan bilgi paylaşımı yaparsak sevinirim.

Catagori programı olunca çalışmıyor diye sölemiştibi arkadaş.Eğer sıkıntı oluşturmuyorsa tekrar yüklemek istiyorum.Böyle bir sıkıntı var mı ?

bır sıkıntı olacağını düşünmüyorum ben 3 tane yükledim.

yaw olmuyor masaüstünde icon geldi,xterminalde ./nfsuc kodunu girdikten sonra oyun çalışmamıştı biyerde hata yapıyorum yada bişeyler eksik yokmu yardım edecek,kafayı yedim iki gündür uğraşıyorum,lütfen yardım...

arkadaşım ilk baş bi telefonu reset at ve dene olmassa telefondaki dosyaları sil oyun dosyalarını ve tekrara dene olması lazım çünki anlatım yaperken telefonuma uygulayarak yaptım .

saol ! bi sorum var ordaki tüm oyunlari caliştiyor mu bende yeni n900 alicam bu oyunu caliştirmam için neyin yüklü olmasi lazim ???*

burada çalışıp çlaışmayan oyunlar var bir bak

burada çalışıp çlaışmayan oyunlar var bir bak

ben sims ve nfs i yukledim ama asphalt ve hero of sparta yi yukleyemedim son adimda permission denied diyo bi cozumu varmidir acaba simdiden tesekkurler

asphalt için ***** gerektiğini duydum permission için bişey söyleyemem

hocam paylaşım için teşekkürler şimdi preenvi yeniden kurmak için uğraşırken nfs nin telden yüklenebildiğini buldum extras devel depolarında nfsu palm pre yazıyor ikonuda var bende internet sınırlı türkcelin 15 mb paketiyle bu kadarını bulabildim deneyebilen arkadaşlar olursa sevinirim.sizin anlattığınız yöntemle yüklenebiliniyor bunu sadece daha rahat halledebilmek için anlattım.

söylediğinin olduğunu bilmiyorum ben karmakarışık bir anlatmı düzenlice anlattım sadece...

acu540

Üye
Hero of sparta aşağıdaki kodlarla çalışıyor denedim multitouch istediği istediği için sıkıntı yapıyor ama. assassin creedde aynı hero ofsparta gibi açılıyo ve multitouch sıknıtılı.asphalt 5 çalışmadı atıyo oyundan. fakat bende bunlara kısayol yapamadım yemiyo nedense.
çalıştırmak için x terminali açıyoruz
root
preenv
cd /home/user/applications/com.gameloft.app.heroofsparta/HeroOfSparta
chmod +x HeroOfSparta
./HeroOfSparta

bu arada preenvi yükleyemeyen arkadaşlar katalogda extras-devel olması lazım ve etkin olması lazım yoksa preenv inmiyor kesinlikle y/n sorusunda da dil türkçe ise e ye basılmalı

yaw bu n900 e sonradan multitouch taksak olmuyomu yapamazlarmı input methodunu multitouch veya böyle bi konuda hiç bişey duyan oldumu

serdarrrr

Üye
video anlatımlı belki resimli anlatımla yapamayan arkadaşların işine yarar.Ama inanın resimlerdeki gibi yapın baştan hemen halledersiniz.Buyrun video;

Üst Alt