Samsung galaxy S 3g sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

kill4youfenerbahçe

kill4youfenerbahçe

Üye
    Konu Sahibi
Samsung galaxy S 3g sorunu
yıllardır iphone kullanıcısı olarak farklı bir tlf kullanmak istedim ve galaxy S aldım fakat şöyle bir sorunum var ben bu cihazın 3g sini kullanarak nasıl int girecem bir çok menüsüne girdim ama bulamadım operatörden mi destek alacam nasıl olacak bilgisi olan arkadaş varsa çok sevinirim.

ugurkisa

Üye
Kullandığınız operatörden hattınızın 3G şebekesini açtırın. Daha sonra 3G kapsama alanında olduğunuzu kontrol edin ve kapsama alanındaysanız MENÜ+AYARLAR+KABLOSUS AĞ+MOBİL AĞLAR segmentlerinin içinde Sadece 2G ağlarını kullan seçili ise bunu devre dışı bırakınız. Birde hattınız Turkcell'se ve internet özelliği operatörden açık ise MENÜ+AYARLAR+KABLOSUS AĞ+MOBİL AĞLAR+ERİŞİM NOKTASI ADLARI+TURKCELL-ISP+APN segmentinin içinde küçük harfler ile internet yazmalıdır. Eğer Turkcell 3G data hattı kullanıyorsanız o zaman aynı yere mgb yazmalısınız. 3G kapsama alanındayken internete sorunsuz girebilirsiniz.

kill4youfenerbahçe

kill4youfenerbahçe

Üye
    Konu Sahibi
Kullandığınız operatörden hattınızın 3G şebekesini açtırın. Daha sonra 3G kapsama alanında olduğunuzu kontrol edin ve kapsama alanındaysanız MENÜ+AYARLAR+KABLOSUS AĞ+MOBİL AĞLAR segmentlerinin içinde Sadece 2G ağlarını kullan seçili ise bunu devre dışı bırakınız. Birde hattınız Turkcell'se ve internet özelliği operatörden açık ise MENÜ+AYARLAR+KABLOSUS AĞ+MOBİL AĞLAR+ERİŞİM NOKTASI ADLARI+TURKCELL-ISP+APN segmentinin içinde küçük harfler ile internet yazmalıdır. Eğer Turkcell 3G data hattı kullanıyorsanız o zaman aynı yere mgb yazmalısınız. 3G kapsama alanındayken internete sorunsuz girebilirsiniz.
saol kardeş

stormx

Üye
Sağol arkadaşım.

karacaba

Üye
güzel bilgi sagol kardeş

ersin13

Üye
hattım vodafone olduğu için 3g ile internete bağlanamıyorum...bilen arkadaş varsa paylaşırsa sevinirim

prince of hell

prince of hell

Üye
vodafone müşteri hizmetlerinden telefon için internet ayarlarını göndermelerini isteyin aynı zamanda hattınızı 3gye açtırın 3 g bağlantı olan yerlerde sinyal göstergesinin yanında H harfi çıkar zaten

wermidon

Üye

Merhaba ugurkısa,

Ben telefonu Turkcell bayiden aldım ve vodafone kullanıyorum.Açıkçası turkcell telefona kısıtlamalar mı getirmiş diye şüphelenmeye başladım.Çünkü Vodafone kullanıyorum.Beni sorunum galaxy s ile hem mms gönderememek hemde 3g görüşmeler yapamamak.3G görüşme yapmak istediğimde 3g kamsamının dışında diye uyarı alıyorum.mms ile internet ayarlarını almışım.3g şebekesini de açtırmışım ve operatöre sorduğumda 3G kapsamı içerisinde olduğumu söylediler.Yukarıda söylediğiniz gibi MENÜ+AYARLAR+KABLOSUS AĞ+MOBİL AĞLAR kısmına geldim fakat "Sadece 2G ağlarını kullan" gibi bir seçenek yok.bende bu kısımda aşağıdaki 5 seçenek var;

Paket veri kullan (işaretli yani kutucuk tikli)
Veri dolaşımı (işaretli yani kutucuk tikli)
Erişim noktası adları
Şebeke Modu (GSM/WCDMA seçili.diğer iki seçenekte Yalnızca GSM ve Sadece WCDMA.Başka seçenek yok.)
Ağ Operatörleri (Vodafone seçili)

Bu durumda ne yapmam gerekiyor.yardımcı olabilir misiniz?

Bandırmalı 1965

Üye
Bendede Vodafone ha var Samsung galaxy mini S5570 vardı."Sadece 2G ağlarını kullan" seçeneğinden işareti kaldırdım.3G vodafone2dan bağlanmaya başladı.

kedi275

Üye
hocam lutfen cevap yazın galaxy s telefonuma rom yukluyordum hersey tamam en sonunda reset attım cıaza kapatım actım cıaz acılıoo samsung galaxy s logosu geldıgınde 5 sn gecıo o logo gelıp gıdıo gelıp gıdıo varmıdır cozumu down mode olmuoo dıyerıde olmuyor :(

Üst Alt