imei yüklemek ya da değiştirmek

Sponsorlu Bağlantılar

azraartist

Üye
samsung 8910i aldım ama cihaz sim kart girişlerinde problem mi var bilmiyorum yoksa ayarla alakalı geçersiz sim kart uyarısı verıyor yardımcı olursanız sevinirim

kol@j

kol@j

Üye
    Konu Sahibi
samsung 8910i aldım ama cihaz sim kart girişlerinde problem mi var bilmiyorum yoksa ayarla alakalı geçersiz sim kart uyarısı verıyor yardımcı olursanız sevinirim

kardeş bunun için yeni bir konu aç...

alpertemmuz

alpertemmuz

Üye
teşekkürler

mobillord

Üye
marka model farketmez
silinmiş imei numarası nasıl yüklenir
imei mağdurlarına özel hazırlanmış paket
aşağıdaki linkte herşeyi bulabilirsiniz.
kullanma kılavuzunu muhakkak okuyun

Dostum link ölmüş güncelleyebilirmisin.

darkwings35

Üye
eline sağlık çok güzel lakin "disable sleeping mode fail" uyarısı alıyorum. portlarda sorun yok. bilg.ın sleep ayarlarınıda kapadım. neden böyle hata verir??

kol@j

kol@j

Üye
    Konu Sahibi
eline sağlık çok güzel lakin "disable sleeping mode fail" uyarısı alıyorum. portlarda sorun yok. bilg.ın sleep ayarlarınıda kapadım. neden böyle hata verir??

her aşama orada var bilemiyorum neden?

ilk defa senden duyuyorum...

başka bir yol dene istersen

imeibox falan var...

darkwings35

Üye
her aşama orada var bilemiyorum neden?

ilk defa senden duyuyorum...

başka bir yol dene istersen

imeibox falan var...
yahu kafayı yiyecem.. yokmu samsung f480 için bir imei değiştirme programı.eski telimin imei sini yenisine geçeirecem.saatlerdir yapamadım

kol@j

kol@j

Üye
    Konu Sahibi
bu işlem yeni nesil markalı telefonlarda sıkıntılı olabiliyor...
ama daha basit ve kolay bir yol vardı galiba, onu bulunca...
sana yazacağım takip et...

darkwings35

Üye
bu işlem yeni nesil markalı telefonlarda sıkıntılı olabiliyor...
ama daha basit ve kolay bir yol vardı galiba, onu bulunca...
sana yazacağım takip et...
ÇOK AMA ÇOK teşekkürler... çok kısa bir sürede bana cevabı iletirseniz çok sevinirim.kafayı kıracam yoksa... :vur

kol@j

kol@j

Üye
    Konu Sahibi
ÇOK AMA ÇOK teşekkürler... çok kısa bir sürede bana cevabı iletirseniz çok sevinirim.kafayı kıracam yoksa... :vur

bu bağlantıda bir şeyler var bir dene istersen....

http://www.maxicep.com/cin-uretimi-...i-degistirme-100-a-297934.html?highlight=imei

--------------- Ekleme ---------------

bir de bu yol var deneyebilirsin kardeş....

IMEİ DEGİŞTİREREK ÇÖZÜLÜYOR SORUN :D TEŞEKKÜR ETMEYİ ONUTMAYIN !!
İlk olarak verdiğim dosyaları indirelim. Programları kurmaya gerek yok direk rar dan çıkartıp kullanabilirsiniz. Tabi önce Pc de Samsung Pc Studio programı kurulu olması lazım driverler için. Onu heryerden bulabilirsiniz mesela Telpa.com.tr den indirebilirsiniz.

Bu da Flashı:

Samsung pc studio programını pcmize kuruyoruz daha sonra optiflash programını açıyoruz. Options/Settings/Generic kısmından resimdeki gibi kutucukları seçiyoruz.

Flash and verify kısmına gelip Browse yazan yerden flash dosyamızı seciyoruz.

Telefonumuzu usb kablosuyla pc ye kapalı olarak bağlıyoruz daha sonra (*) tuşuna basılı tutarak cihazımızın açma tuşuna basıyoruz 2-3 saniye sonra pc den aygıt bağlama sesini duyacaksınız o zaman bırakabilirsiniz. sonra Optiflash programında COM port kısmından telefonun bağlandığı COM portu seçiyoruz ve tamam diyoruz. ( Telefonun bağlandığı com portu öğrenmek için aygıt yöneticisinden Bağlantı noktaları kısmına bakabilirsiniz.)
Daha sonra Flash butonuna basıp gelen penceredeki kutucuğa YES yazıp OK butonuna basıyoruz. Flashın yüklenmesi yaklaşık 10 dakika kadar sürecektir.

Evet Flashı yükledik fakat imei numaramız sıfırlandı *#06# yapınca imei numaramızı 00000000000000/0 00 olarak görüyoruz. Bunu düzeltmek için Telefonumuzu Simkart takılı bir şekilde açıyoruz ve Pc ye bağlıyoruz tabiki şebeke çekmeyecektir ve sınırlı servis yazacaktır. İkinci verdiğim Dosyadaki New Version yazan programı çalıştırıyoruz.

Sonra Set Writing Settings yazan butona tıklıyoruz açılan pencerede model kısmından modeli seçiyoruz seçtikten sonra Set PortNum yazan butona tıklıyoruz açılan pencerede Thread 1 yazan yerden Com portumuzu seçiyoruz APPLY ve OK diyoruz.

Daha sonra ChangeIMEI No. Yazan yere tıklıyoruz (Herhangi bir uyarı alırsanız programı kapatıp tekrar açın ve yukarda yazan işlemleri tekrar yapın) açılan pencereye 14 haneli imei numarasını yazıyoruz (/den sonra olan rakamı yazmıyoruz zaten yazamıyoruz.) ve OK diyoruz.

Ve Go All butonuna tıklıyoruz. Karşımıza bir pencere gelecektir burada Generated yazan yerdeki rakamları kopyalıyoruz daha sonra Samsung_WinIMEI_erator programını çalıştırıyoruz kopyaladığımız rakamları Generated yazan kısma yapıştırıp Generate diyoruz. Password yazan yerde çıkan rakamları Programda Input Password yazan yere yapıştırıp OK diyoruz.

Programın işlem yapması bittikten sonra telofunu Pc den sökebiliriz cihaz donmuş olabilir pilini çıkartıp tekrar takın ve cihazı açın büyük ihtimal imei niz değişmiş olacaktır. Bu işlemleri Başka modellerde de deneyebilirsiniz belki işe yarar ben denemediğim için bilmiyorum. Herkese hayırlı işler bol kazançlar

darkwings35

Üye
ikisinide denedim hep fail verdi... bağlantı kuruluyor ama imei yazılmıyor ve imei yazma hatası alıyorum.. samsung f480

--------------- Ekleme ---------------

hep power saving off uyarısı alıyorum...

kol@j

kol@j

Üye
    Konu Sahibi
benim adım hıdır kardeş...
tefonları artık ona göre de korumalı yapıyorlar, anladığım kadarıyla....

darkwings35

Üye
olsun o kadar uğraşman yeterli :) hepsini denedim ama olmadı... teşekkür ederim artık telefoncu yolu gözüktü bize...

kol@j

kol@j

Üye
    Konu Sahibi
telefonla bilgisayara bluethoot la bağlandığında ...
özelliklerde
COM...
COM,,,
al alta iki tane COM bağlantı noktası olarak görmesi gerek yoksa iş zor...

yargic_mestre

Üye
slm arkadaslar samsung 5600 imei numarası atmam gerekiyor kullandıgım klonmus. yardımcı olursanız sevinirim.

kol@j

kol@j

Üye
    Konu Sahibi
Abi Bence Değil
Gençlik dikkat edin yasal değil...

ben bu konuda açıklama yaptım... yeterince de cevap var...
buradaki işi de savunacak değilim... sorumluluk uygulayana ait...
hem yasal omayan yollarla yüklenen imei ler er yada geç tespit edilip kapattırılıyor...
olay bu kadar...
bu konuyu ticari konu yapmayın yeter...
paket içindeki kılavuz da bu konuyu ne için kullanacaksınız... belirttim...

bedikurt

Üye
Arkadaşlar daha kısa bi yolu yok mu yaw.Bakın şimdi ben gittigidiyordan bi tel aldım samsung s8000 omnia...tel orjinal fakat kayıtsız kapandı.telefonculara gittim beceremediler.turkcell baiiye gittim pasaport da götürdüm pasaport sahibinin yurt dışından yeni gelmesi ve kndinin gelmesi gerekiyomuş v yapabilecekleride garanti değilmiş.napmam lazım yardımcı olun ltfn 900 liralik teli 500 e aldım diye sewiniyodum...adam kayıtlı demişti kandırdı beni.500 liram çöpe gitsin istemiyorum yardım ltfnnn :(

kol@j

kol@j

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar daha kısa bi yolu yok mu yaw.Bakın şimdi ben gittigidiyordan bi tel aldım samsung s8000 omnia...tel orjinal fakat kayıtsız kapandı.telefonculara gittim beceremediler.turkcell baiiye gittim pasaport da götürdüm pasaport sahibinin yurt dışından yeni gelmesi ve kndinin gelmesi gerekiyomuş v yapabilecekleride garanti değilmiş.napmam lazım yardımcı olun ltfn 900 liralik teli 500 e aldım diye sewiniyodum...adam kayıtlı demişti kandırdı beni.500 liram çöpe gitsin istemiyorum yardım ltfnnn :(

teknik servis ten yararlan... beceremezlerse yenisini vermek zorundalar...

Üst Alt